RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГЛАСОВАЊЕ - да или не

4 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Čet Avg 13, 2009 11:07 am

У ствари, чини ми се да би о овоме (шта је све тамо боље или исто или горе) требало отворити посебан топик, па на крају пребројати и прогласити победника.
А пошто није исто ако те зајебава кондуктер у ГСП и министар економије и регионалног развоја, поделићемо pro et contra у пет разреда, од најлакшег до најтежег:

- од пијаце до трпезе: свакодневни живот
- колико вреди ваша диплома
- бизнис и прикљученија
- да ли је mobocacy алтернатива удбашкој творевини
- фудбал, естрада и остала култура; човек није само биолошка јединка

А пошто ми је ту пиле главни опонент, гласовање ће бити важеће тек уколико у укупном броју предлога & примера буде заступљена са најмање 1/3 постова, било да се ради о оригиналним решењима, било да је реч само о одјецима и реаговањима.
Нема вађења на десертацију.

Па навалите обоје. :D
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Avg 13, 2009 3:34 pm

kad vec pozivas nas plebiscit, da se izjasnim: ne treba ti glasovanje. Luzeri ce se sami prepoznati.
Zajebanciju na stranu, ali lakse je taksativno navesti stvari koje su bolje u Srbiji nego ovde. Naime, mnooogo manje ih ima.


Ovo od nekoga ko iracionalo voli Srbiju ( moze li se racionalo nesto voljeti) i platio $400 uslijed toga, samo da bi imao drzavljastvo. Da se unaprijed ogradim od prozivki da sam hejter.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Čet Avg 13, 2009 5:05 pm

Сад си најеб'о.
Гледај само шта ће пиле да ти ради.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 3:18 am

slawen ::У ствари, чини ми се да би о овоме (шта је све тамо боље или исто или горе) требало отворити посебан топик, па на крају пребројати и прогласити победника.
А пошто није исто ако те зајебава кондуктер у ГСП и министар економије и регионалног развоја, поделићемо pro et contra у пет разреда, од најлакшег до најтежег:

- од пијаце до трпезе: свакодневни живот
- колико вреди ваша диплома
- бизнис и прикљученија
- да ли је mobocacy алтернатива удбашкој творевини
- фудбал, естрада и остала култура; човек није само биолошка јединка

А пошто ми је ту пиле главни опонент, гласовање ће бити важеће тек уколико у укупном броју предлога & примера буде заступљена са најмање 1/3 постова, било да се ради о оригиналним решењима, било да је реч само о одјецима и реаговањима.
Нема вађења на десертацију.

Па навалите обоје. :D

Што је најеб'о? (А мислим, мало је срање овај апостроф у најебо - као треба рећи најебао, то је књижевно... без везе). Баш није.

Док ја укапирам о чему ти то... Е овако, драги дедек и поштовани емиграцијо, ја, наиме, можда немам права да ишта причам на овој теми, јер ја, и вакто и журе, не живим у Србији. Гдје је живим, заправо? Па углавном нигдје. Ако кренем да се враћам уназад... Посљедња адреса - говнасти Лондон, Вимблдон (прије је био Кингстон - не Јамајка - гдје се још увијек водим). Прије тога Федерација БиХ, Херцеговачко-неретванска жупанија, Мостар, па онда Требиње, па Шизуока Јапан, па Требиње, па Београд (6 цијелих година - студије и "оно послије") па Лондон - западни тада, а онда опет Требиње. Оно прије рата не помињем. Овдје нисам урачунала краткотрајно живљење у Грчкој по пар мјесеци. Дакле, о чему ја могу да причам?

1) Ако поредим Лондон и Требиње (добро, смијте се ви, али да ја наставим) - у Лондону је супер што могу да купим хумус у продавници. Супер је и то што има неколико врста Активиа јогурта (и опет смијех - само изволите), што могу да купим Green curry paste и кокосово млијеко у лименци, што могу да купим Мисо супу у кесици и што на паузи могу да одем у Прет а манже и да купим суши да глођем. Добро је што има један до јаја талијански ресторан у Твикенхаму гдје ради дечко од моје пријатељице и тамо се ождеремо ко међеди. Намирнице све увезли из Италије. Није добро то што списках све паре на храну која има укус. Није добро то што иоле пристојан стан у коме можеш да живиш САМ и који не дисмр на типичну британску прљавштину кошта толико много, да је неприуштив. Барем мени. А није баш сад да имам вишу индустријску и не причам енглески, те стога радим у Бургер кингу. Није добро то што је дуван забрањен у кафанама и ресторанима, а и у кућама неких фашиста које више не посјећујем. Они једу залеђену храну, али тврде да ће ме цигарете убити. На шта им ја кажем: дувајте га. И више се не дружимо. Иначе, ускоро прелазим на лулу, али то није битно за ову причу. Није добро то што у Британији живе Британци који се слабо нешто купају, и слабо чисте куће, који су тетовирани, ружни и бљак, све у свему. Није добро ни то што у Британији живе и Индуси и Пакији који су - знамо већ. А није добро што живе и остали, који су исто тако бљак. Једино је фино када одеш на јужни Кенсингтон гдје има мало имућнијег свијета - Француза, ТАлијана, Шпанаца и осталих којима сапун није тако немио. Добро је то што у Лондону има концерата, али мало ко од људи из мог свијета слуша исто што и ја, тако да слабо то посјећује. Има музеја и галерија, али сам све то видјела прије 17 година и није ми то много битно. Није добро што је хладно ко у паклу. Добро је што тамо имам троје пријатеља и масу познаника које заправо избјегавам углавном. Е, да, нема раштана, пршута, сира и тако неких ствари...

2) Моја диплома на свим меридијанима вриједи исто - ко тоалет папир. И то онај грубљи. Зато сам кренула да добијем другу.

3) Бизнис - а-хааа, ту бих се баш усрећила. Да радим ко коњ, да бих можда некада са 50 година могла да уживам у кућици слободици, и онда ме срчка дрмне од непушења. Уз бизнис иде и здравствена заштита - не дао ти Бог да се разболиш (иначе нигдје) а камоли тамо. Љекар опште праксе који дисмр и има прљаве нокте мени не умије ни притисак да измјери, а углавном те прегледају сестре, секретарице и чистачице. Код куће ако уватим везу могу да живим одлично, ако не, идем даље, да видим има ли топлијих крајева са бољим друштвеним уређењем.

4) Шта?

5) Пун ми је к. приче о фудбалерима и њиховим ружним курветинама. Тамо. Да се разумијемо, мнооооого волим фудбал, али пи*ка му материна, заболе ме гдје сте, шта радите и остало. Као добро пикаш лопту, па да ме сада интересује с ким се крешеш. Ма марш. Музика - е то је једина добра ствар, мада цијеним да би ми по том питању ипак боље било у САД. Мој бураз каже да морам тамо хитно да се преселим, прије него оснујем дјелимично невладину-дјелимично владину терористичку ГраЏанску организацију за ликвидацију свих и свега што има везе са народњацима и осталим дериватима септичке јаме.

Е сад, рачуна ли се ово моје као сад нека врста гласОВања?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Avg 14, 2009 6:14 am

врло_јак_тим ::.....

Pa sama cinjenica da si prijeko pokazuje da je u globalu bolje tamo gdje si sada, nego u Srbiji. To po definiciji povlaci da sam u pravu kad kazem da je lakse navesti prednosti Srbije. Jednostovano ih je manje ili su sporedne.

Zato i zivimo tu gdje zivimo.

S time sto smo ja i ti ( predpostavljam da si rodjena 70-ih) jos uvijek u tom zivotnom dobu kad su te prednosti Srbije sporedne. Za neke ljude ( a predpostavljam da je Slawen u toj kategoriji) je jednostavno prekasno za nove pocetke i osudjeni su da budu tamo gdje jesu.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Avg 14, 2009 6:55 am

Ipak da prokomentarisem VJT komentar glede stavki #1 i #3.

Svi mi (uglavnom) mjerimo svijet po vlastitim potrebama i iskustvu, ali tvoj stav je previse subjektivan. Cak bih se usudio reci i odraz nepoznavanja stvarnog stanja stvari, kako tamo tako i ovdje.

Sta mislim pod time: zamisli da treba da zivis u Trebinju od prosjecne plate za posao koji sad obavljas tamo, da li bi mogla prezvjeti ( a da to neko nije ostavio/dao krov da zivis pod njim), a kamoli jesti zdravu hranu?

BTW, da li znas da seljaci po Vojvodini krmke i junad krkaju hormonima? Da, da, istu onu za koju mi mislimo da je "organic". O velikim, "pravim" farmama da i ne govorimo. Toliko o prsutu koji ces kupiti u Trebinju, ako ti od plate nakon kirije i komunalija preostane dovoljno da ga redovno kupujes.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Avg 14, 2009 6:58 am

Dozvoljavam mogucost "izrade u vlastitoj reziji", ali to je moguce i na 100 km od Londona. Mislim, imati par kokoski i kupovati mlijeko od komsinice koja vodi kravu na ispasu.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Pet Avg 14, 2009 8:13 am

neprijateljska emigracija :: Za neke ljude ( a predpostavljam da je Slawen u toj kategoriji) je jednostavno prekasno za nove pocetke i osudjeni su da budu tamo gdje jesu.
Е баш ти хвала. Сад ћу много лакше са тим да се помирим, кад знам да и други исто мисле.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 1:34 pm

neprijateljska emigracija ::
врло_јак_тим ::.....

Pa sama cinjenica da si prijeko pokazuje da je u globalu bolje tamo gdje si sada, nego u Srbiji. To po definiciji povlaci da sam u pravu kad kazem da je lakse navesti prednosti Srbije. Jednostovano ih je manje ili su sporedne.

Zato i zivimo tu gdje zivimo.

S time sto smo ja i ti ( predpostavljam da si rodjena 70-ih) jos uvijek u tom zivotnom dobu kad su te prednosti Srbije sporedne. Za neke ljude ( a predpostavljam da je Slawen u toj kategoriji) je jednostavno prekasno za nove pocetke i osudjeni su da budu tamo gdje jesu.

То је тачно - учим школе у Енглеској јер су боље у Србији, а и добила сам стипендију. Дакле, и то је предност Енглеске.

А овај шук за деду - :face: јаооооо... Деда... шта ти рече...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 1:48 pm

neprijateljska emigracija ::Ipak da prokomentarisem VJT komentar glede stavki #1 i #3.

Svi mi (uglavnom) mjerimo svijet po vlastitim potrebama i iskustvu, ali tvoj stav je previse subjektivan. Cak bih se usudio reci i odraz nepoznavanja stvarnog stanja stvari, kako tamo tako i ovdje.

Sta mislim pod time: zamisli da treba da zivis u Trebinju od prosjecne plate za posao koji sad obavljas tamo, da li bi mogla prezvjeti ( a da to neko nije ostavio/dao krov da zivis pod njim), a kamoli jesti zdravu hranu?

BTW, da li znas da seljaci po Vojvodini krmke i junad krkaju hormonima? Da, da, istu onu za koju mi mislimo da je "organic". O velikim, "pravim" farmama da i ne govorimo. Toliko o prsutu koji ces kupiti u Trebinju, ako ti od plate nakon kirije i komunalija preostane dovoljno da ga redovno kupujes.

Па наравно да мјеримо свијет по властитим потербама и искуству. Могуће да ја не познајем стварно стање ствари ни тамо ни овдје (питање је чак и шта је тамо и шта је овдје) јер ни ја нисам стварна, као ни мој живот.

Не знам што бих замишљала да треба у Требињу да живим од просјечне плате, јер ја никада не бих ионако живјела од просјечне плате. Све и да у просвјети радим, могла бих да зарадим још три своје плате, тако да нема потребе да замишљам такве ситуације. Али добро, ето моји родитељи су пензионери и живе веома лијепо. Обоје су економисти па знају с парама (опет ће деда да се смије, мислим да он презире И економисте), а страствени пољопривреднички и пчеларски хобији обезбјеђују саврешну храну. Још је ту море, па сваки дан мало отпливају и Бог те веселио.

Није баш слика тако апокалиптична, маде, опет кажем, моја запажања су нестварна, тако да можда и јесте апокалиптична...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Avg 14, 2009 3:31 pm

врло_јак_тим ::Па наравно да мјеримо свијет по властитим потербама и искуству. Могуће да ја не познајем стварно стање ствари ни тамо ни овдје (питање је чак и шта је тамо и шта је овдје) јер ни ја нисам стварна, као ни мој живот.

Не знам што бих замишљала да треба у Требињу да живим од просјечне плате, јер ја никада не бих ионако живјела од просјечне плате. Све и да у просвјети радим, могла бих да зарадим још три своје плате, тако да нема потребе да замишљам такве ситуације. Али добро, ето моји родитељи су пензионери и живе веома лијепо. Обоје су економисти па знају с парама (опет ће деда да се смије, мислим да он презире И економисте), а страствени пољопривреднички и пчеларски хобији обезбјеђују саврешну храну. Још је ту море, па сваки дан мало отпливају и Бог те веселио.

Није баш слика тако апокалиптична, маде, опет кажем, моја запажања су нестварна, тако да можда и јесте апокалиптична...

Ivini, nisam bas shvatio sarkazam. A mislim da nema ni potrebe za tako necim, ipak smo svoji ( ako ne i na svome). Prihvatam kritiku da sam mozda prvi poceo, odnosno da moj komentar moze biti tako shvacen.

Primjer prosjecne plate u onome cime se bavis je da se uspostavi mjerljiva referenca koja ce omoguciti dalje mjerenje ralika izmedju tamo i ovdje (BTW, ipak je Slawen u pravu, biti ce nam potrebno glasovanje. A u pravu si i ti kad kazes da treba da se preciznije pojasni sta je to tamo i ovdje).

A to mjerenja razlika je ono sto nam je zadata tema. Bar sam ja to tako shvatio.


Ne mjerenje licnog dozivljaja u ovom momentu. Jasno je meni da ako je tebi bolje u Trebinju nego u Londonu, ko sam ja da ti kazem da si u krivu? Zadovljstvo tebe kao krajnjeg korisnika usluga (da pozajmim termin iz nase rasprave o komunalijama) je jedino mjerodavno za taj licni dozivljaj. Ali on ne moze bit koristen kao matrica za sire poredjenje.

Glede penzionerskih dana u Trebinju, neces vjerovati ( ali Slawen je svjedok!) da sam u onoj polupanoj kafani prije jedno 2-3 mjeseca bas naveo Trebinje kao potencijni grad gdje bi mogao provoditi vlastite penzionerske dane za nekih 25 godina.

Uveliko radim na planu C koji ukljucuje Trebinje ili Banat, mozda i Sumadiju. Zasad sam kompletirao polazni polozaj u Banatu. Trebinje razmatram zbog klime i blizine Igala i cinjenice da je ipak grad sa svim onim sto grad na Balkanu znaci.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Avg 14, 2009 3:41 pm

врло_јак_тим ::

То је тачно - учим школе у Енглеској јер су боље у Србији, а и добила сам стипендију. Дакле, и то је предност Енглеске.

А овај шук за деду - :face: јаооооо... Деда... шта ти рече...

Ne razumijem ni ovo.

Da pojasnim ovo za Slawena: mislim da nema potrebe da jedni drugima podilazimo, mozemo valjda biti iskreni jedni prema drugima? Ako to ustanovimo, onda je istina da je mnogo lakse otici sa 20 godina, nego sa 50. A pogotovu ako si advokat gdje znanje i sposobnosti koje imas nisu prenosive kao i u drugim zanimanjima ( kao oblicima obezbjedjivanja egzistencije). Bar exams, law specifics, language, etc.

A nema sumnje da su perspektive daleko sire za prosjecnog advokata daleko sire ovdje nego u Srbiji. Kako u strucnoj i profesionalnoj afirmaciji, tako i sa aspekta onih stavki od #1 do #5.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 7:23 pm

neprijateljska emigracija ::
врло_јак_тим ::

То је тачно - учим школе у Енглеској јер су боље у Србији, а и добила сам стипендију. Дакле, и то је предност Енглеске.

А овај шук за деду - :face: јаооооо... Деда... шта ти рече...

Ne razumijem ni ovo.
А то је била грешка - јер су боље него школе у Републици Српској (код нас сваки трећи дан неки домаћин докторира - просто да се уплашиш) и Србији.

Da pojasnim ovo za Slawena: mislim da nema potrebe da jedni drugima podilazimo, mozemo valjda biti iskreni jedni prema drugima? Ako to ustanovimo, onda je istina da je mnogo lakse otici sa 20 godina, nego sa 50. A pogotovu ako si advokat gdje znanje i sposobnosti koje imas nisu prenosive kao i u drugim zanimanjima ( kao oblicima obezbjedjivanja egzistencije). Bar exams, law specifics, language, etc.

Ама јасна је мени бенигност тога што си рекао, али је звучало савршено да мало провоцирамо деду. pig



Ivini, nisam bas shvatio sarkazam. A mislim da nema ni potrebe za tako necim, ipak smo svoji ( ako ne i na svome). Prihvatam kritiku da sam mozda prvi poceo, odnosno da moj komentar moze biti tako shvacen.

Primjer prosjecne plate u onome cime se bavis je da se uspostavi mjerljiva referenca koja ce omoguciti dalje mjerenje ralika izmedju tamo i ovdje (BTW, ipak je Slawen u pravu, biti ce nam potrebno glasovanje. A u pravu si i ti kad kazes da treba da se preciznije pojasni sta je to tamo i ovdje).

Да ти право кажем, није баш ни био сарказам. Ако и јесте, онда је то овај наш домаћи сарказам, који је унеколико више аутосарказам.

Аха, дакле ти си мислио на просјечну плату из мог сектора?! Хм, па и то је проблематично јер ја ни немам неког свог сектора. Ја могу да зарађујем 800 марака, могу да зарађујем и 4000 марака, све зависи. Само је ствар у томе да кући могу савршено живјети са 4000 марака (отприлике 2000 евра), а у Енглеској са 2000 фунти ћу бити осуђена на друштевно понижавајући (за моје стандарде) живот, који укључује дијељење и купатила са непознатим људима. О ауту, одмору, кулирању - да и не говорим. А уосталом, у Енглеској не могу никада постати ни министар ни премијер нити могу да се бавим политиком. Код нас то могу. Не морам да постанем, али волим да постоји теоријска могућност да могу.


Ne mjerenje licnog dozivljaja u ovom momentu. Jasno je meni da ako je tebi bolje u Trebinju nego u Londonu, ko sam ja da ti kazem da si u krivu? Zadovljstvo tebe kao krajnjeg korisnika usluga (da pozajmim termin iz nase rasprave o komunalijama) je jedino mjerodavno za taj licni dozivljaj. Ali on ne moze bit koristen kao matrica za sire poredjenje.

А шта значи шире поређење? Неко објективно поређење? Жао ми је, ја не вјерујем у постојање објективног.

Glede penzionerskih dana u Trebinju, neces vjerovati ( ali Slawen je svjedok!) da sam u onoj polupanoj kafani prije jedno 2-3 mjeseca bas naveo Trebinje kao potencijni grad gdje bi mogao provoditi vlastite penzionerske dane za nekih 25 godina.

Uveliko radim na planu C koji ukljucuje Trebinje ili Banat, mozda i Sumadiju. Zasad sam kompletirao polazni polozaj u Banatu. Trebinje razmatram zbog klime i blizine Igala i cinjenice da je ipak grad sa svim onim sto grad na Balkanu znaci.

Требиње је сјајно мјесто за живљење и прије пензионисања. Много мојих пријатеља имају ту срећу да зарађују лијепе плате овдје и живот им је заиста веома лијеп. Искориштавају све предности, нису инертни и пуно путују - и сјајно.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Pet Avg 14, 2009 7:37 pm

neprijateljska emigracija ::
Da pojasnim ovo za Slawena: mislim da nema potrebe da jedni drugima podilazimo, mozemo valjda biti iskreni jedni prema drugima? Ako to ustanovimo, onda je istina da je mnogo lakse otici sa 20 godina, nego sa 50.

Де, де, одосмо далеко...
neprijateljska emigracija ::A pogotovu ako si advokat gdje znanje i sposobnosti koje imas nisu prenosive kao i u drugim zanimanjima ( kao oblicima obezbjedjivanja egzistencije). Bar exams, law specifics, language, etc.

Ја сам учио школу за директоре, а то ти је исто и овде и у Тунгузији.
Адвокатура је дошла као још један форсирани избор.... миссим, не кајем се, добар сам у томе, више него добар, али какав бих тек сјајан архитекта био!
И није то тако непреносиво: један познаник из Требиња, кад смо већ код те симпатичне насеобине (што би рек'о Херцег веома је лепо то Требиње, само мало далеко од града), предлагао ми својевремено да се пребацим са праксом тамо - имају окружни суд, правосудни (bar exam) ми важи, чак и трансфер из коморе у комору бих извео лагано и ван прелазног рока, зачуђујуће мало адвоката опслужује запањујуће велики број криминалаца и не постизава...
Шалу на страну (пошто у том контексту не могу ни да се зајебавам као Емиграција јербо пензију нећу доживети иако радим од своје осамнаесте), можда би било замислива или конструктабилна (како сам ово сложио, еве себе/се бијем по рамену, к'о што саветује Мicrosoft пробачима Win седмице) нека јединствена или бар сасвим ретка ситуација, комбинација немогућих околности у којој би некоме тамо требао неко ко познаје ово овде, али сам сигуран да и у тој незамисливо мало вероватној ситуацији тај неко оданле не би ни помислио да узме мене оваквог, код толиког избора неких других.
(сад кад читам претходне ретке, као да их је Нострадамус у трансу промумлао; таква је ситуација већ једном била, додуше је место рада ибило у Србији, али је бар газда био оданле, али свеједно ја нисам прошао)
Језик би ми био још понајмањи проблем.
Неки дан сам гледао Nothing like the holidays у коме као приказују неке тамо Порториканце, ништа их нисам разумео шта причају, што значи да бар од њих боље шпрехам тај енглески. :geek: А кад може један од њиха, један црнпурасти, са женом (Грејс из Вила и Грејс) да ради на Њујоршкој бурзи (додуше, примитивне послове: да поткресује неку живицу у основи), могао бих ја и нешто боље; не мора значи да буде адвокатура (у том филму, бар док сам га гледао, није било ни једног адвоката!).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 7:45 pm

:lol: Баш си шега, деда... Као: прво Требиње је једна класична омудина, а ја уопште нисам за старо гвожђе... king cheers Одлично, одлично, настави са аргументацијом - да не дође госн Емиграција овдје, не бих ни знала у коју жицу да те убодем... Јер сам ја увијек била јако фина према теби, а и ти према мени, јер ти у кафани никога другог није било... :pirat:
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Pet Avg 14, 2009 7:59 pm

врло_јак_тим ::.... да не дође госн Емиграција овдје, не бих ни знала у коју жицу да те убодем...
Иду ти сасвим лепо и акорди.

врло_јак_тим ::Јер сам ја увијек била јако фина према теби, а и ти према мени, јер ти у кафани никога другог није било...
Ех, сад... прошле су ту разне, знаш ти добро... није зато.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Pet Avg 14, 2009 8:14 pm

Е ако није зато, онда ми је мило.

Акорди су ми увијек добро ишли у музичкој, али нисам неки љубитељ. Волим нешто суптилније, а моћније.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Pet Avg 14, 2009 8:16 pm

врло_јак_тим ::Волим нешто суптилније, а моћније.
Кажем ја да си ти жена-змај!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Ned Avg 16, 2009 10:04 pm

И, до чега смо дошли?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  neprijateljska emigracija Ned Avg 16, 2009 11:17 pm

slawen ::......

Daleko od toga da se nebi uspio snaci. Naprotiv.

Samo uzelo bi ti par godina da dodjes do zivotnog standarda koga uspjesan advokat moze imati u Srbiji. A kad je neko 50, cijenim da je vaznije provesti tih desetak produktivnih godina u relativnom standardu neko pocinjati od nule. Uprkos potencijalu koji se moze ostvariti.

E sad, ako si blize 40 nego 50, onda je to vec druga dosta drugacije.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Ned Avg 16, 2009 11:24 pm

neprijateljska emigracija ::
slawen ::......

Daleko od toga da se nebi uspio snaci. Naprotiv.

Samo uzelo bi ti par godina da dodjes do zivotnog standarda koga uspjesan advokat moze imati u Srbiji. A kad je neko 50, cijenim da je vaznije provesti tih desetak produktivnih godina u relativnom standardu neko pocinjati od nule. Uprkos potencijalu koji se moze ostvariti.

E sad, ako si blize 40 nego 50, onda je to vec druga dosta drugacije.

:lol: Деда, куцнуо је час да кажеш истину! :bom:
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Ned Avg 16, 2009 11:30 pm

Мене сте нашли....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Čet Avg 20, 2009 5:07 pm

А ево зашто је (некима) боље овде него тамо:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Значи ли то да ће мени као свом послодавцу да врате оне паре које сам овој лоповскоудбашкој творевини морао да дам у наведеном периоду?
Аха, хау јес ноу!

Међутим, поред очајничког упињања ове слепачкокуловске власти да то и остане подилажењем олошу, овде је симпатичан (бар мени) још један детаљ: "Novac za povezivanje staža država će nadoknaditi iz imovine preduzeća koja nisu plaćala doprinose, odnosno konverzijom duga u kapital, kaže on i dodaje da će mere koje je Radna grupa usaglasila biti dostavljene sindikatima i poslodavcima."

Јеботе, која ђубрад лажљива и малоумна. Што је најјаче, ова жвака ће им проћи, а паре ће да намакну из помоћи ММФ-а. Како ће после да оправдају на шта су спичкали лову и што нису урадили шта им је речено - е, па то ће после да смисле; можда им се посрећи, па и Шешеља пусте из буваре, ето изговора!

А са друге стране зоне сумрака, стижу и овакве вести:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Боље ћути и пусти...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen Čet Avg 20, 2009 5:16 pm

Такође, ово је мајку му правна држава, а не тамо нека..... Америка или штатијазнам.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Да се зна.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  ВЈТ Čet Avg 20, 2009 6:14 pm

Да, ја гледам ствари из једне другачије перспективе - наиме, замисли да у Енглеској мораш да нарочито затржиш да ти службене ствари достављају на енглеском...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

ГЛАСОВАЊЕ - да или не Empty Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu