ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: ГЛАСОВАЊЕ - да или не

Počalji  slawen taj Pon Nov 16, 2009 7:44 pm

А да се вратимо Ужичкој нахији и зашто бих ја тај део Србије поклонио првом ко би хтео да га узме:

Чајетински суд контролише онај из Ужица, а како то ради, закључите сами:

Прва пресуда о издржавању казне у кућном затвору, коју је недавно изрекао Општински суд у Ужицу, највероватније ће бити оборена на вишој судској инстанци, јер њена примена тренутно није могућа. Суд је начелника хируршког одељења ужичке болнице Радишу Цвијовића осудио на шест месеци кућног затвора јер је колеги др Владимиру Стојадиновићу издао лажно лекарско уверење да болује од рака левог бубрега.

Да, тако је: у нашем кривичном праву предвиђена је казна кућног затвора, али не може да се извршава јер нисмо набавили наруквице и огрлице (види филм Ведлок). Ужички суд осудио је доброг доктора на непостојећу казну. Сјајно.
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Nov 17, 2009 9:29 am

Beograd - Specijalni sud u Beogradu osudio je juče članove takozvane drumske mafije, optužene da su oštetili državu za 6,5 miliona evra, na ukupno 131 godinu i 10 meseci zatvora. Od ukupno 53 optužena osuđen je 41, a zatvorske kazne kreću se od 1,5 godina do šest godina zatvora. Oslobođeno je devet optuženih, a tokom procesa ubila su se trojica optuženih*.

Osuđeni su obavezni da solidarno isplate 85 miliona dinara oštećenom Javnom preduzeću Putevi Srbije u roku od 15 dana od pravosnažnosti presude, a za preostali iznos preduzeće je upućeno na parnični postupak. Sudija Vladimir Vučinić rekao je da sud smatra da prvooptuženi Milan Jovetić i drugooptuženi Živojin Đorđević nisu pravi organizatori kriminalne organizacije i da su stvarni organizatori, nažalost, ostali nepoznati.

Па што си онда ти радио и коме си судио, мајмуне!?

*Обесили се о кваку.
Wink
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Uto Nov 17, 2009 7:21 pm

Da se odmah zameram gazdi kafane...

Pre par godina u jednom kaficu slusam diskusiju za susednim stolom - gimnazijalci, 4-5 momaka, jedan se zali da njegovoj devojci 'kasni', i padaju predlozi - privatan kasapin, sestrina zdravstvena knjizica, odlazak u Madjarsku, itd.

Samo jedan momak cuti i smeska se i, na kraju, kaze - STO MI JE MILO STO NISAM NA TVOM MESTU!!

Cudnovato, dok sam citala ove postove o pravosudju, pao mi je na pamet moj negde davno izgubljeni indeks Pravnog fakulteta i uhvatila sam sebe kako ponavljam gorenavedenu recenicu...

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Nov 17, 2009 8:02 pm

Нема замерања. Вечерас копам по интернету имиграциона документа за Канаду.
А диплому ћу окачим о прво дрво које ми западне да оборим.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Nov 17, 2009 8:41 pm

slawen ::Нема замерања. Вечерас копам по интернету имиграциона документа за Канаду.
А диплому ћу окачим о прво дрво које ми западне да оборим.

Kako cemo poslije porediti tamo i ovde?

Juce zvao da vidim status prijateljeve aplikacije za Zelenu Kartu ( kroz lutriju). Zakazaju mu razgovor za par nedelja. Mada, ja sad ne bih u Ameriku, kad bih imao izbor.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Nov 17, 2009 11:51 pm

Америка ор баст.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Nov 20, 2009 6:38 pm

Opozicija tvrdi da će otkaze dobiti nepodobni

Autor: Beta

Beograd - - Poslanici opozicije u Skupštini Srbije ocenili su u petak da će smanjenje administracije dovesti do otpuštanja stranački nepodobnih činovnika i da predloženi zakoni neće rešiti problem viška zaposlenih.

Ово уопште није тачно.
Ево, на пример, у овдашњем суду су у циљу смањења администрације затворили судски ресторан и отпустили све конобаре и куваре, без обзира на страначку припадност, као и неколико чистачица.

Тако се то ради!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Sub Nov 28, 2009 3:35 am

slawen ::Америка ор баст.

Kako idu stvari, bice i Amerika i bust.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Nov 29, 2009 7:06 pm

Боли те ћоше, онда пичиш за Казабланку, Швицарска:

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Nov 30, 2009 2:30 pm

Јаче од месец дана лежим кући по наредби лекара, не радим ништа сем што понекад напишем неку жалбицу кад ми донесу штогод из канцеларије а што је пристигло у међувремену, нервирам се што ми је за све то време инпут 0 а аутпут богтепитаколико, па од јада читам шта јављају знаменити срБски медији међу којима предњачи Политика.
Тако сам се навукао на рубрику у којој шатро наши људи "на привременом раду у иностранству" сами пишу о својим догодовштинама, искуствима у тужини и како је све то срање спрам Србије коју носе у срцу, а боме ће јој се и врну чим ги (монеу) обрну.
Миссим, удбашка сентиментална сваштара, где се сами проналазе они који роваре и врбују нови борци за српску ствар.
Ове недеље, ваљда због белог шенгена, неки лик као пише баш позитивно о Луксембургу, мислим, а у 8 од 9 коментара добија и телеграме подршке својој разводњеној и као пишаћа млакој критици тзв. Србије коју посматра у европском ретровизору.

Али зато је ту девети коментар који иде овако:

"LjiljanaNL , 30/11/2009, 10:55
Nema mnogo veze sa benzinskim pumpama i hlebom ali ipak...Ja nisam videla lepse i bolje snabdevene samoposluge od Maxi-ja u Beogradu. Cak i moja deca to kazu Jesu skuplje i to mnogo.Nema takvih u Nemackoj,Belgiji ili u Holandiji. Druga je stvar sta ja i vi mislimo o vlasniku i monopolu koji ima."

Из горе наведених, изнетих & набројаних разлога, а у тренуцима тоталног душевног растројства, напишем ја одговор овој Љиљани: "Мирославе*, ти ли си?"
То је било јутрос око 9. Ево сад је пола два.

Још га нема да га објаве. Па то је смешно.

*Мишковић
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 01, 2009 5:54 pm

АХА!

Federalna sutkinja u New Yorku Kimba Wood izrekla je presudu omiškoj umirovljenici Sonji Antičević zbog umiješanosti u aferu Reebok, prenosi Reuters. Antičević prema toj presudi mora platiti ukupno 5,7 milijuna dolara.

Zbog kupovine dionica na osnovi povjerljivih informacija mora platiti 2,63 milijuna dolara zarađenih nelegalnom trgovinom dionicama, a kažnjena je s još dodatnih 3,08 milijuna dolara za kazneno djelo koje je počinila. Na koji će način Antičević platiti kaznu, još nije poznato.

Da podsjetimo, nećak Sonje Antičević - analitičar investicijske banke Goldman Sachs Inc. David Pajčin i njegov kolega Eugen Plotkin prema optužbi su trgovali dionicama Reeboka na temelju informacija koje su unaprijed dobivali iz Business Weeka.

Cijeli slučaj otkriven je u kolovozu 2005. godine kada je Sonja Antičević, umirovljena krojačica iz Omiša, u čije je ime zapravo trgovao njezin nećak, zaradila više od dva milijuna dolara trgujući dionicama Reeboka, na temelju povlaštene informacije da će tu tvrtku kupiti Adidas-Solomon.

Баш да видим како ће јој наплате...
Сјајно!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 20, 2010 11:40 pm

Scott Brown.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Feb 20, 2010 12:23 pm

Читам у NYT како ФБИ коначно ухватио манијака који је слао писма са спорама антракса и фундаменталистичким поскочицама тамо мало иза најнилевен.
Миссим, нису га баш уфатили, али су сада сигурни да је то он: луди научник који се самоубио пре две године.
Хау конвинијент.

Што је то радила будала?
Био, кажу, опседнут са неке две цупи које су му биле колегинице, ал' му нису дале (следи ако нађем прикладна песма), па да им напакости.

Ја им верујем, не знам зашто не бих.

А сад песма која позива на геноцид:
............................. [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Feb 20, 2010 12:27 pm

Обавезно послушајте до краја приложени музички спот. Нестрпљиви нека крену од 34 - 40. секунде, мада ће бити прикраћени за комплетан угођај. Вреди много више него што времена одузима.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Feb 23, 2010 4:33 pm

slawen ::Читам у NYT како ФБИ коначно ухватио манијака који је слао писма са спорама антракса и фундаменталистичким поскочицама тамо мало иза најнилевен.
Миссим, нису га баш уфатили, али су сада сигурни да је то он: луди научник који се самоубио пре две године.
Хау конвинијент.

Malo si to pogresno protumacio: sad je slucaj zakljucen, a tip se ubio kad su ovi poceli da stezu obruc oko njega.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 23, 2010 4:52 pm

Ништа ја нисам погрешно протумачио: лепо пише у тексту да су (до недавно) сумњали на још двојицу, чак их и проверавали, али су сад сигурни да је био овај што се самоубио.
Толико сигурни да су закључили случај.

Да су били сигурни да је он тај прави кривац пре две године и јаче, кад су почели да стежу обруч (јел' теби шта дође Вељко Булајић?) закључили би случај чим се преставио.
Колико ја знам, само Скотландјард и енглеска полиција уопште има ту доктрину да "стеже обруч" тек онда кад је у великој мери сигурна у нечију кривицу; са друге стране, део официјелне полицијске тактике у УСофА је то "стезање обруча", стварање притиска под којим осумњичени треба да "пукне". Тако се полагачко стигло и до Гвантанама.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 25, 2010 7:30 am

Позитивни ефекти економске кризе: No more Hummer's.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Mar 21, 2010 2:35 pm

Е, сад: [You must be registered and logged in to see this link.]

Пола су света упропастили, па сад 'оће и Србију.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Mar 22, 2010 1:41 pm

ЗДРАВСТВУЈТЕ, другови из брацког СОЈУЗА АМЕРИЧКИХ ДРЖАВА.

Нека вам је срећно државно здравствено осигурање!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Mar 22, 2010 2:48 pm

Е супер ти је коментар. То си и ти постао републиканац? Дати право лијечења милионима људи је комунизам, а. Хау јес ноу. Уосталом, шта год да је, "желио бих овом приликом поздавити моје пријтеље дијабетичаре у Америци..."
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1339

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Mar 22, 2010 4:07 pm

Zdravstvena zaštita
Član 68.
Svako ima pravo na zaštitu svog fizičkog i psihičkog zdravlja.
Deca, trudnice, majke tokom porodiljskog odsustva, samohrani roditelji sa decom do sedme godine i stari ostvaruju zdravstvenu zaštitu iz javnih prihoda, ako je ne ostvaruju na drugi način, u skladu sa zakonom.
Zdravstveno osiguranje, zdravstvena zaštita i osnivanje zdravstvenih fondova uređuju se zakonom.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Mar 22, 2010 4:08 pm

So?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Mar 22, 2010 4:10 pm

Знаш ка'ће Американци да нас стигну у здравству?
Никад!
Погле' само, ми смо здравство и у Устав метили! А они?
Тек сад почели са национализацијом....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Mar 22, 2010 4:14 pm

И Брити имају тзв. универзалну здравствену заштиту, но не бих је баш назвала национализацијом. Нити Британија оставља утисак, у било којем сегменту свога постојања, да је социјалистичка земља. То је смијурија.

А и ти си нашао шта да поредиш...

Елем, јеси ли се насекирао што једина чврста тачка свјетског капитализма почиње да омекшава, макар и формално? king
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Mar 22, 2010 4:26 pm

Морам да признам да су ми највећа посластица коменатри читалаца у Економисту. Прочитам текст, прелетим, тачније речено, само да се информишем и занемарим крајње несофистицирану моралну поуку коју Економист даје, а онда десерт: коментари... Сада читам о овом закону и један цар онако љут, али остаје кул, иронично захваљује Европљанима на честиткама, али их упозорава да неће више бити пара за њихову (европску) здравствену заштиту (у онолиј мјери у коликој је било раније), јер Америка више неће имати пара да то плаћа. Увијек се грохотом насмијем на ту фору коју сам раније слушала само од сељачића са југа, да Америка фактички плаћа и моју јутарњу кафу...
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: