RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 21 od 30 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 3:17 am

slawen ::Где је бре пиле, ево поново о Артемију, али са друге стране.

Е мој деда, те ствари ме већ не интересују. Што ме је интересовало, то сам пропратила. Ово остало... ко им јбкву.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 7:23 am

врло_јак_тим ::

И ја ћу у те крајеве, чим смислим како. Suspect
Ако ништа дотле не урадиш, чим се ја тамо снађем - зовем те.
Ако ти је фрка, може и пре, ма чим слетим тамо и пријавим се у станицу милиције, ал' ћеш морати сама себи да обезбеђујеш комодитет.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 3:22 pm

slawen ::
врло_јак_тим ::

И ја ћу у те крајеве, чим смислим како. Suspect
Ако ништа дотле не урадиш, чим се ја тамо снађем - зовем те.

lol! Можеш ти мене и сада звати, што се мене тиче. Исто је. king
Ако ти је фрка, може и пре, ма чим слетим тамо и пријавим се у станицу милиције, ал' ћеш морати сама себи да обезбеђујеш комодитет.

Па што ћеш ме онда звати? Да пијемо каву из картонских чаша у Старфаксу? cheers cheers
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Avg 06, 2010 5:11 pm

slawen ::
Видиде, знамо сви ми да је есенцијално узев друштвено биће човеково одвојено од биолошког и у основи је његова својеврсна негација (тако је остварење комунистичког или новог Ничеовог или Хитлеровог друштва или зен-нирване итд. по плану требало да се догоди онда кад би се дибидус утукло оно животињско у радним људима & грађанима,

Lepo ti to pocinjes sa "svi znamo..." pa ako ja kazem "ja ne znam...." ispadnem neobrazovana Suspect

Ali, eto, ja ne znam...cak sta vise, tvrdim da nisi u pravu, jer covekovo drustveno bice je sastavni i neophodni element njegovog bioloskog postojanja. Deo covekove biologije je to sto je drustveno bice. Covek nije covek ako nije drustven/socijalan. Radjamo se samo delimicno oformljeni i socijalizacija je ta koja nas uoblicava i na kraju krajeva definise. Tako da je kontradiktorno (citaj nemoguce) pokusavati "utuci ono zivotinjsko" u ljudima. Svi smo engineers of human souls i svi smo mi produkti inzinjera :)

Zanimljivo kako se ovih dana sve vise prica o ljudima kao social constructs i kako je to postalo "legitimno" i OK.

Jednom ja upitah neke forumdzije da li je iko odao priznanju Staljinu kao preteci (c kao cetka) photoshopa i mal ne pogibe zbog toga hehe

amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Avg 06, 2010 5:26 pm

sa str. 17
slawen :: Економија и јесте (планетарно) затворени систем, или се то заборавља, или то није јасно?
Друго, теза да "систем расте" употребљена као доказ против тврдње (?) да се унутар система само врши "преливање"?
Хммм.
Јесмо ли већ заборавили доброг брадоњу и његово "присвајање из природе"?
Ја сам још као мали схватио да је он под "природом" подразумевао цео плави кликер, а не место где се иде на излет.
Утолико је могуће да затворени систем привидно расте, и то из више разлога истовремено. На пример, сигуран сам да се на планети сада налази неколико милиона/милијарди тона гвожђа у металном облику више него пре једно две хиљаде година. Али то гвожђе није пало са Марса. Истовремено, сигуран сам да се у оптицају широм света сада налази пар милиона/милијарди пута више долара него пре двеста година. Зашто то? Одакле је то дошло?
Економију је свакако могуће посматрати и другојачије: економију Америке, економију тзв. Србије и сл. У том случају око посматрача је ограничило, издвојило предмет свог интересовања, није се објекат променио.
Такође, могуће је економију замислити онако како је представља госн. Емиграција, чак и кад се узме тотално глобално: као један гумени балон у који смо сурдукнули соду бикарбону и налили концентровано сирће - из тог бућкуриша ће се издвајати угљични дикисик kiki и напухаваће балон, можда и до пуцања, зависиће то од односа еластицитет & величина балона/количина реактивне смеше. Али, шта је у тој параболи балон, шта је сода, а ко сирће, морао би већ експериментатор да објасни. Ја сам само приповедач.

Да се вратимо мени:

Економија је пре свега својински систем. При чему реч "својина" треба узети као право власника (употребићу овај термин зато што је широко познат) да се искључе сви остали, било ко (дејство erga omnes) од неовлашћеног вршења својинских прерогатива над објектом својине у најширем смислу, било да су у питању ствари, интелектуална својина, рад итд.
Економија је систем стицања својине.
У савременом свету нема више ничије земље (terra nullius), нема више слободних ресурса да би се тиме проширила база за присвајање изван система, тако да се економски ефекти постижу искључиво прерасподелом.

Да чујем прво замерке на ово, па да идемо даље.




hehe Sve si ovo prepisao od доброг брадоње.

btw. U savremenom svetu nema vise prirode.

amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 5:30 pm

amans* ::cak sta vise, tvrdim da nisi u pravu, jer covekovo drustveno bice je sastavni i neophodni element njegovog bioloskog postojanja. Deo covekove biologije je to sto je drustveno bice.

Њет, њет, њет!
Нисмо пчеле & бумбари, пичка му материна!

А људских друштава има толико и таквих (тачније, било их је, сада се све то стапа у један преовлађујући облик) да управо то доказује да не постоји један јединствен пут развоја са различитим степенима до којих су дошли Хотентоти, Папуанци, Енглези, Абориџини и тзв. Срби. Ерго људско друштво је можда услов опстанка човека као што си ти, али не и човека као животињске врсте; исто тако, људско друштво није производ еволуције биолошког бића човековог, већ "потчињавања природе у себи и природе око себе", штоноби рек'о неки твој комуниста, резултат негације биолошког (давно сам рекао да је култура насилно мењање природе у себи и око себе и од тога не одступам ни микрон). Дакле, људско друштво је различито од хорде као биолошке скупие, оно је резултат деловања свесног, мада је то у толикој мери помешано са биолошким, инстинктивним реаговањем на услове средине да је понекад тешко повући разлику и одвојити покретаче.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 5:35 pm

amans* ::sa str. 17



hehe Sve si ovo prepisao od доброг брадоње.

btw. U savremenom svetu nema vise prirode.

Ништа нисам преписао. Ко зна, можда сам у младости био толико темељито брејнвошд + програмиран да ми сада и невољно пред очи излазе те давно урезане слике за које ни сам нисам знао да су ми наметнуте као моје лично, али преписао нисам.

То око природе и ја кажем мало даље, чини ми се, али ме Емиграција делимично успешно демантовао - постоје сегменти природе који тек са даљим развојем науке & технике постају економски занимљив ресурс, па се у том смислу комотно могу сматрати "новоосвојеном природом". Сад кад НЕ није више у близини, то могу комотно да му признам.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 5:47 pm


Пик, ја јесам пчела!Анд(&) бумбар! Пичка му материна! Па добро, јесмо ли, или нисмо читали Јозефа Кафку?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 5:56 pm

Мислио сам да смо то са Кафком већ прошли, кад смо анализирали бубафобију* у ћелавог?






*ентомофобија
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 6:00 pm

Ма ништа још није прошло... Али о томе ћемо кад ти се "јавим". veca
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 6:06 pm

врло_јак_тим ::Ма ништа још није прошло...
what
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 6:09 pm

Мислила сам на фазу инсекта! запетљано је
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 6:13 pm

Чекај, стани, немој сад да почињеш; одох на трчинг, па кад се вратим да видимо после натенане, дал' се то онај црв поново помаља? Или су му у међувремену израсла шарена крила?


Poslednji izmenio slawen dana Pet Avg 06, 2010 7:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Avg 06, 2010 6:24 pm

врло_јак_тим ::
Пик, ја јесам пчела!Анд(&) бумбар! Пичка му материна! Па добро, јесмо ли, или нисмо читали Јозефа Кафку?


a ima nekih koji su zunzare tompus
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Avg 06, 2010 6:32 pm

slawen ::
А људских друштава има толико и таквих (тачније, било их је, сада се све то стапа у један преовлађујући облик) да управо то доказује да не постоји један јединствен пут развоја са различитим степенима до којих су дошли Хотентоти, Папуанци, Енглези, Абориџини и тзв. Срби. Ерго људско друштво је можда услов опстанка човека као што си ти, али не и човека као животињске врсте; исто тако, људско друштво није производ еволуције биолошког бића човековог, већ "потчињавања природе у себи и природе око себе", штоноби рек'о неки твој комуниста, резултат негације биолошког (давно сам рекао да је култура насилно мењање природе у себи и око себе и од тога не одступам ни микрон). Дакле, људско друштво је различито од хорде као биолошке скупине, оно је резултат деловања свесног, мада је то у толикој мери помешано са биолошким, инстинктивним реаговањем на услове средине да је понекад тешко повући разлику и одвојити покретаче.

kakva je razlika izmedju "horde" i "ljudskog drustva"? Sta je to "bioloska skupina"?

Razliciti narodi i civilizacije stvaraju razlicite "horde" ili "drustva"....a uvek su to "zajednice" u kojima ljudi zive. Ljudi, kao zivotinjska vrsta, mogu da opstaju, tj. postaju ljudi samo u zajednicama. Ljudska priroda je, po prirodi stvari, drustvena :)


Kултура насилно мењање природе у себи...--a sta je po tebi priroda u sebi? Dominacija nad prirodom, nad sobom...ahhhh the horror, the horror k'o sto rece Kurtz.



Poslednji put izmenio amans* dana Pet Avg 06, 2010 7:05 pm, izmenio ukupno 2 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Avg 06, 2010 6:36 pm

slawen ::
Ништа нисам преписао. Ко зна, можда сам у младости био толико темељито брејнвошд + програмиран да ми сада и невољно пред очи излазе те давно урезане слике за које ни сам нисам знао да су ми наметнуте као моје лично, али преписао нисам.

То око природе и ја кажем мало даље, чини ми се, али ме Емиграција делимично успешно демантовао - постоје сегменти природе који тек са даљим развојем науке & технике постају економски занимљив ресурс, па се у том смислу комотно могу сматрати "новоосвојеном природом". Сад кад НЕ није више у близини, то могу комотно да му признам.

ma nisam mislila doslovno da si prepisao...

Pa priroda ne postoji zato da bi je osvajali, pa time ako neki segmenti (da ne kazem delovi) nisu ekonomski zanimljivi nisu ni priroda....

nego, sta bi sa NE, zasto vise "nije u blizini"? Zao mi je. Mogu li da dobijem malo objasnjenje, u privatnoj porukici ako ne ovde. Bitte.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 7:26 pm

Почело је са [You must be registered and logged in to see this link.] или нешто пре, а завршило отприлике са [You must be registered and logged in to see this link.]

Ја се све надам да ће да једног дана да бане и са врата викне туру.... можда би требало неко да га позове? Да видимо, ко овде има најкраћу сламку...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 7:33 pm

slawen ::Чекај, стани, немој сад да почињеш; одох на трчинг, па кад се вратим да видимо после натенане, дал' се то онај црв поново помаља? Или су му у међувремену израсла шарена крила?

Одох и ја на трчинг. Нећемо о бубама. Само сам хтјела рећи да би требало да имаш инклузивнији приступ стварима.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 7:34 pm

amans* ::
kakva je razlika izmedju "horde" i "ljudskog drustva"? Sta je to "bioloska skupina"?


Основи социологије.
Испит који сам положио, а да ни дан-данас не знам ни како изгледају корице књиге, а камоли шта у њојзи пише.
И то код једног зајебаног типа, код кога је пролазност на испиту била <4%.

Биолошка скупина је чопор вукова, рој пчела, јато риба или гусака, хорда усправних људи пре настанка полних забрана као, по Фројду и Гамсу, најстаријих друштвених норми.
Људско друштво настаје оног тренутка кад су у њему успостављена правила која су производ човекове свести и воље.

И тако даље и даље....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Avg 06, 2010 7:36 pm

врло_јак_тим ::
slawen ::Чекај, стани, немој сад да почињеш; одох на трчинг, па кад се вратим да видимо после натенане, дал' се то онај црв поново помаља? Или су му у међувремену израсла шарена крила?

Одох и ја на трчинг. Нећемо о бубама. Само сам хтјела рећи да би требало да имаш инклузивнији приступ стварима.

Sorru.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Ned Avg 08, 2010 2:11 am

Jos jedna oda policiji:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Autor Gligoric je lokalni policijski dzukac zaduzen za pisanje afirmativnih komada o srbijanskim policijskim i vojnim postrojbama koje opsedaju nas grad ali i uopsteno. Na par komentara koje sam mu uputio prosle godine prilikom nagovaranja mladih da stupe u neku od ovih zlikovackih organizacija te drugim tekstovima u "Pancevcu" po kojima se velicala ova masinerija smrti i zlocina uzvratili su ukidanjem same funkcije komentarisanja clanaka.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Avg 08, 2010 4:03 am

Stigla sam do Fukujame...nemam pojma koja stranica, 16. mart.

Elem, posto sam se junacki odupirala neku deceniju i po, pokleknem (tako mi i treba, budala) ja posle jednog zucnog razgovora sa kolegom, "istoricarem," i procitam The End of History. Iz mazohizma sam je procitala do zadnje tacke.

Dok sam citala, pa i dugo posle, pratilo me je osecanje koje je slawen tako lepo opisao posle citanja Majdakove knjige.

A opis kada si prvi put video Cobeta i bradate bubasvabe me podsetio na moje zaprepascenje kada sam ga prvi put cula na tv-u. Zaprepascenje ruljom koja mu je odobravala...zona sumraka.


amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Ned Avg 08, 2010 2:54 pm

amans* ::Stigla sam do Fukujame...nemam pojma koja stranica, 16. mart.

Elem, posto sam se junacki odupirala neku deceniju i po, pokleknem (tako mi i treba, budala) ja posle jednog zucnog razgovora sa kolegom, "istoricarem," i procitam The End of History. Iz mazohizma sam je procitala do zadnje tacke.

Dok sam citala, pa i dugo posle, pratilo me je osecanje koje je slawen tako lepo opisao posle citanja Majdakove knjige.

A opis kada si prvi put video Cobeta i bradate bubasvabe me podsetio na moje zaprepascenje kada sam ga prvi put cula na tv-u. Zaprepascenje ruljom koja mu je odobravala...zona sumraka.



Чек, чек, нисам баш све испратила, па немам појма о Славеновим искуствима с Мајдаком (убићу се, чита деда Мајдака). Баш нешто напрегла пажњу, интересују ме "импресије" о Фукуфакинјами, кад ми оно фале културолошке референце за разумијевање. Е 'бему...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Avg 08, 2010 6:21 pm

svrati na Knjige, internet, filmovi....part deux
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Avg 08, 2010 7:06 pm

vodovod, kanalizacija, cepovi.... kiki

"Say it ain't so, Joe."


Poslednji izmenio amans* dana Ned Avg 08, 2010 8:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 21 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 30 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu