RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 20 od 30 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Avg 02, 2010 7:30 am

amans* ::Shocked Shocked sunny sunny wetbros sunny sunny king king flower

Па где си ти нама? sunny
Јел' знаш да идем у Америку?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pon Avg 02, 2010 2:56 pm

sunny

ma tu sam i tamo... bice me valjda sada malo vise i ovde flower

super za Ameriku...kada i koliko....hoce li te biti u Cikagu?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Avg 02, 2010 5:50 pm

Како? Па ти уопште ниси у току?
Пресељавам се за Америку. Заувек.
Али још нисам одлучио где. Миссим, Чикаго никако не смем да оманем, то му за србске емигранте дође нешто к'о Балканска, али тренутно разматрам Hilo, Hawaii и Billings, Montana.
Чисто да увидиш дијапазон.
Шта ти мислиш?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Uto Avg 03, 2010 12:13 am

vidim da svasta propustam...ali, jebiga, to me prati u zivotu patotije... preseljavanje zauvek ohhhh ovde svi dodju nakratko pa ostanu zauvek, tako nekako ide. Bice zanimljivo pratiti tvoju putanju hehe

elem, dijapazon ti je sirok ko sto i treba da bude, ali nemoj da propustis vizitu Cikagu nikako. Ja sam, u cilju sopstvenog sabiranja i oduzimanja, pocela da pratim lokalne vesti po sistemu upoznaj domovinu da bi je vise volela. Krenem da upisem ovde da je proslog meseca bilo 44 ubistava u Cikagu, ukljucim komp i dok cekam da se dokotrljam na ovu stranicu, friske vesti sa televizora (ima i jedan hekleraj na njemu): 7 ubistava i 21 jedna teska telesna povreda (aggravated battery, jel) kolko proslog vikenda.

Ako dodjes u Cikago, moracemo da se provozamo tim kvartovima cisto FYI...valjda nece neki zalutali metak bas u nas affraid

Mnogo volim Cikago i bas me obuzme jad kad slusam vesti.... ali, idemo dalje....prvo Cikago pa onda krstarenje do Havaja clown fly
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Uto Avg 03, 2010 12:24 am

nece tebe pustiti iz Srbije, trebas im tamo.... e, sad sam u uzasnoj nedoumici....da raspetljavam ovu tvoju prekookeansku migraciju, da slusam lokalne vesti, ili da citam odstampane postove..... a za pola sata moram ponovo na faks....
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Uto Avg 03, 2010 12:26 am

[quote="slawen"]
amans* ::Shocked Shocked sunny sunny wetbros sunny sunny king king flower

Па где си ти нама? sunny


lovekiss
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Avg 03, 2010 9:38 pm

Јавило да ухапсило два клинца која сумњиче за "напад" на извесног Теофила Панчића, који за себе комотно може да тврди да је новинар, јер му то скоро нико не оспорава.
Грми већ данима србска демокрацка штампа, министар полиције лично даје саопштења за јавност два пута пре ручка и још једном увече, ангажовани су сви кримтехничари, институт за безбедност и тајна служба, све што има друкара и наркомана по Београду и околини у ових неколико дана приведено је на "информативни разговор" што значи да их хапсило и одвлачило на силу у полицију где су их ислеђивали, узимали ткива на анализу без судског налога и радили им још ко зна шта, само да открију починиоце тог гнусног злочина.

Гледам сад на Блицовом сајту снимак тог злодела: крвници младе србске демокрације улазе у аутобус у тачно 22.19.06, а излазе у 22.19.16.
Десет секунди. Десет паклених секунди у којима су јадног Теофила изложили свим врстама тортуре и мучења познатим човеку.
У 22.19.22 већ за њима истрчава и сама жртва, наша луча слободне речи и људескара од цирка 160 кила, виче за нападачима који беже, псује им мајку и маше рукама са јасном сигнализацијом "Вратите се пичке, ја да вам покажем кога сте дирнули!"
И показао им је. Сад ће да робијају и за његове чворуге, и за сексуално иживљавање над лутком потпуковника Бранкице.
За Даду, Ћурувију и оног Јагодинца ће неко други, има времена.

Папир који му вири из левог џепа на сакоу и само што не испадне са гађењем баца међу пикавце, залепљене жваке и шлајмарице на аутобуском стајалишту. То је оригинални текст његове последње колумне, који је носио на редакцију и одобрење, прво у Краљице Ане, па у Српских владара, а сада је згужван, понижен, велике мисли упрљане шапама тих двоножних животиња.... О, Боже-кога-нема-и-кога-презирем-јер-ме-оваквог-створи, зар не постоји могућност усвајања неког закона који би ово мало нас вредних твоје пажње одвојио од пучине небројане....
Прилазе му неки нељуди из аутобуса, један чак са простачком ПВЦ кесом у једној руци, замислите ту безобзирност у таквом тренутку, сагињу се, скупљају по улици ствари које је Теофил у праведном гневу побацао и пружају му са очигледно недовољно поштовања; па где сте били кад је требало да се гине, зашто своје безвредне тинтаре нисте потурили да вам их оне звери поразбијају, уместо што су оскрнавили ту премудру и прелепу главицу нашег величанственог Теофила?
Стока незахвална....


Poslednji izmenio slawen dana Sre Avg 04, 2010 7:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Avg 03, 2010 9:52 pm

Ах, да, још једна ситница: обзиром да су се та два монструма дрзнула на Теофила, јасно је да се према њима не смеју ни по коју цену примењивати обични закони, који важе за обичне криминалце; дакле, у новинама излази слика, пуно име и презиме, адреса и остале генералије.
Шта, какви бре млађи пунолетни извршиоци?
Ко то каже, где то пише? А, пише у закону?
Натакнем бре на курац тај твој закон, јел' знаш, немој ти то набијем бре у дупе, знаш ли ти с ким се зајебаваш?
Ало, бре, па на највећег демократу ударило, то морамо да бранимо к'о деведесетих, кордонима и сузавцем ако треба, а изгледа да треба, није за ову стоку демократија.... А ти се у'ватио за закон....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Avg 03, 2010 10:06 pm

Где је бре пиле, ево поново о Артемију, али са друге стране.
Сви се сећамо како су декан и екипа са крагујевачког правног ишли у Патријаршију да се извињавају за ону књигу.

Ево шта бива даље:
AFERA "Indeks", u kojoj su se naveliko prodavali i kupovali ispiti i diplome Pravnog fakulteta u Kragujevcu, otkrivena je pre tri godine, ali još nije dobila epilog. Repovi tog slučaja i dalje potresaju ovu visokoškolsku ustanovu. Poslednji primer, kada polovinom ovog meseca nije reizabran mr Zoran Čvorović, asistent na predmetu pravna istorija, izazvao je nove sukobe i, kako jedni tvrde, podele nastavnog kadra u dva tabora - aktere "Indeksa" i one koji nisu imali veze sa trgovinom ispitima.
Asistentu, po svemu sudeći, sleduje otkaz, zbog "manjka stručnosti", kažu čelni ljudi fakulteta. On, međutim, tvrdi da je reč o osveti.
Kulminacija novih sukoba na ovoj visokoškolskoj ustanovi počela je, kako tvrdi Čvorović, kada je priredio knjigu "Istina o slučaju vladike Artemija", u kojoj je kritikovao i način rada i bezakonje na ovom fakultetu. Na njega se, kaže, obrušilo gotovo celo rukovodstvo ove visokoškolske ustanove. Reč je, dodaje, o ljudima koji su optuženi u korupcionaškoj aferi "Indeks", i koji su se, posle puštanja iz pritvora, vratili na fakultet i zauzeli ključna mesta.
Prilikom reizbora Čvorovića na mesto asistenta, komisija koju su činili dr Marko Pavlović, profesor Pravnog fakulteta u Kragujevcu, i njegove kolege sa beogradskog fakulteta dr Sima Avramović i dr Mirjana Stefanovski, dali su pozitivno mišljenje. Ocenjeno je, čak, da je reč o najboljem pravnom istoričaru mlađe generacije u Srbiji. To, međutim, nije vredelo.
- Na sednici nastavno-naučnog veća, gde su većinu činili akteri afere "Indeks", Čvorović nije dobio potreban broj glasova - kaže profesor Pavlović, koji je i mentor mr Čvoroviću.
Profesor Nenad Đurđević, koji je, uz dekana Predraga Stojanovića, jedan od najviše prozivanih u ovom slučaju, tvrdi da nema podela na fakultetu.
- Kada god pomenemo poštovanje stručnih standarda, neki potežu "Indeks". Valjda za nas postoji pretpostavka nevinosti, a i u slučaju kolege Čvorovića reč je o klasičnoj zameni teza - odgovara na optužbe.
A suđenje za "Indeks", najveću korupcionašku aferu u Srbiji, traje toliko dugo da su mnogo već i zaboravili da se ikada dogodila. Od podizanja optužnice protiv 89 osoba, među kojima su i profesori Pravnog fakulteta, prošle su tri godine. Suđenje nije odmaklo, a sklonjeno je od javnosti već i time što se vodi u Smederevu. Jer, odbačena je mogućnosti da se postupak vodi pred posebnim odeljenjem Okružnog suda u Beogradu za organizovani kriminal.
Hapšenja su počela februara 2007. godine, optužnica podignuta šest meseci kasnije, a dopunjena u martu 2008. godine. Posle mnogobrojnih odlaganja na zahtev advokata osumnjičenih, glavni pretres otvoren je, iz osmog pokušaja, septembra prošle godine. Posle reforme pravosudnog sistema, suđenje je praktično vraćeno na početak, zbog izmene članova sudskog veća.
Poslednji put u Višem sudu glavni pretres u aferi "Indeks" održan je 11. juna, iznošenjem odbrane profesora u penziji Dragomira Šoškića i bivšeg dekana Pravnog fakulteta u Kragujevcu profesora Bore Čejovića. Sledeće ročište zakazano je za kraj septembra.

DRŽE NASTAVU OD 15 profesora ovog fakulteta optuženih u aferi "Indeks", trinaest je u radnom odnosu na fakultetu i drže nastavu. Ni ostalo dvoje nisu dobili otkaz - dr Bora Čejović otišao je u penziju, a dr Dragana Petrović našla drugo zaposlenje. Svi su, po izbijanju afere, godinu dana bili na plaćenom odsustvu. Mogli su da se bave naučnim radom, ali ne i da drže časove. Posle toga vraćeni su u nastavu, a profesor Predrag Stojanović izabran je i za dekana.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Avg 04, 2010 12:25 am

Bez obzira sta su ovi mutanti uradili ili sta ce srBsko tzv. drustvo sad da uradi njima (po zakonu ili mimo njega), samo bih kazao da se jezim od tih protuva. Nagledao sam ih se sad za mesec dana, svi izgledaju isto, ovako kao ova dva muvina ispljuvka, svi se sisaju tako isto kao oni, nadrkana skart-deca skart-roditelja u umirucem tzv. drustvu koje je pre najmanje 20 godina izvrsilo kolektivno samoubistvo a cijem samrtnom ropcu svjedocimo. Neka svi umru, ima ko ce taj evropski teren privesti nameni.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Avg 04, 2010 1:39 am

Meni je znakovitije sto je onaj Ogulinac juce umro u zatvorskoj bolnici "od srca" jer sam, po dolasku tamo bas tog dana, video kako ga zivotinjski vuku dvojica iz SAJ-a - svog krvavog i verovatno polomljenog.

Da im umre "in custody".

Zasto su uopste dozvolili da "gradjani" ucestvuju u poteri?

Nema dovoljno tzv. policije u tzv. Srbiji? Sta?

Kakve budale.

Sad, da ima prava, moze neko da potegne istragu (ha!) a familija da utuzi tzv. drzavu za 10 na dvanaestu potenciju necega; evra, dolara pa cak i srBskih tzv. dinara...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Sre Avg 04, 2010 5:05 am

Ja sam na cetvrtoj-petoj strani, ili tako nekako (citam na papiru pa ne znam tacno), a sad sam se nesto raspilavila (deset uvece, zavrsavam dan) i moram da priznam da ponovo iscitavam ovu temu (blesavo, pa to ti je). Prvi put me je bas deprimirala (nisam je celu iscitala, digla ruke u jednom trenutku), a sad bolje podnosim. Stigla sam do Natase u Lvovu i komentara na nju i bas mi nesto drago sto postojite tu. Svi.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Avg 04, 2010 8:09 am

Брзо ћемо, извињавају се двојица конобара индиферентним гостима задимљене кафанчине који, по наређењу новог шефа сваког дана у то време морају да широм отворе прозоре на двадесет секунди и опет их чврсто, уз лупу прозорских оквира и шкрипу расклиматаних шарки затворе.
Е, тако може да изгледа овај мој малецки отклон од текуће теме, али није уопште, напротив:

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Avg 04, 2010 8:36 am

Фора је што служба понекад, дал' случајно, дал' намерно, ђаво ће га знати засигурно, углавном, служба понекад направи неки овакав корак који ме истовремено одушеви са далекосежне благотворности последица по службу и никога више (сви други само губе тиме), али и уплаши (а шта ако је стварно то неко смислио, па се још нашао неко ко је то пустио у оперативу?).

Читава ова дрека до неба око Панчићеве главурде има неколико изванредних ефеката:
1) наша полиција је свемоћна и свезнајућа, нема тога шта њојзи може да промакне
1а) оно што изгледа као да је нашој полицији промакло уствари и није, само су они пустили да то тако изгледа, а ви размислите зашто
2) ствар сад може да зајебе само правосуђе, што само показује да ситуацију у овој земљи има снаге да среди само чврста рука, а не тамо неки школовани мрсомуде који само гледају како своју гузицу да напуне, да закомпликују и да те зајебу са неким као фол стручним изразима
3) ове демократе су горе милион пута од оних Слобиних; све за себе приграбише, и по неколико функција, и по неколико плата, а обичан народ може да цркне; све су приватизовали, и привреду, и државу, сад видимо и полицију, ко би се толико ангажовао да су пребили неког обичног човека, а види оног крмка, колики је, глава му к'о пањ за тропање меса, да је неки човек могао би обојицу оних момака у зубима да носи, а не да се ту пренемаже... уосталом, контузија лобање и није тешка телесна повреда како лажно извештавају ови са Б92 покушавајући да надувају ствар, већ је то народски речено само чворуга, ако је и то, мислим да се за чворугу каже едем
4) са друге стране, доста нам је рата, насиља, штрајкова, демонстрација, дајте људи да радимо, а нека о томе мисли ко је задужен, има и паметнијих у овој земљи него што смо ми, дајте да пустимо изабрано руководство да савесно и одговорно обавља свој посао, а наше је да се тога што они одлуче придржавамо
5) за све су криви националисти - они су нетолерантни, испуњени мржњом и нападају неистомишљенике (Панчић никога није напао, а и да јесте, то је друго, он је то радио лепо, културно, јавно штоћерећи по новинама и не прозивајући никога конкретно, а ако се неко и препознао у његовим текстовима, за то је сам крив); најгори су, међутим, српски националисти, јер се они не купају, имају кварне зубе, иду на утакмице и носе црквена обележја те упражњавају то примитивно православље, ergo, у циљу даље демократизације друштва забранити све националистичке организације (кад не можемо још да укинемо српску нацију, замерили би нам другови из Хелсиншког одбора што брзамо) и све који се тако изјашњавају стрпати у затвор на по најмање двадесет година, тако ће за нас нормалне бити довољно места да се не гурамо и надмећемо са тим олошем.... за реализацију ове акције под кодним називом "Слобода и срећа" задужити, наравно, полицију на челу са Дачићем, ипак се тај човек много променио од онда
6) толико су ми досадили са оним Шарићем, Шаранчићем, са овим педофилима и Косовом, заборавио сам већ како се све то и зове, а ништа се не решава, дајте коначно неке резултате, ево ова акција са хапшењем нападача на тог новинара, то је права ствар, то је ефикасно решавање горућих проблема друштва, браво за полицију и Дачића
7) ........


За сваког понешто, за некога све!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Avg 05, 2010 2:55 am

slawen ::
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.....
(ovo ti je sa 14. ili 15. strane, a pricali smo o Hobsbaumu)

To isto tvrdi i Slavoj Zizek (born again communist): po njemu, buducnost pripada ili socijalizmu ili komunizmu.

Od kako je digao ruke od Lakana, postao je mnogo zanimljiviji.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Avg 05, 2010 8:26 am

Читам понекад по новинама оног Штиглица.
Ако ништа друго, делује релаксирајуће. Нема крупних речи и великих истина. Мало јеврејског all about money мудријања које намерно оставља утисак да ту има још пуно којечега што аутор не жели да подели са нама, мало политекономије за широке масе и шлус!

Можда погледам и шта каже тај Жижак, ако га где нађем.
Или, још боље, шибни неки линак.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Avg 05, 2010 3:08 pm

Ovo sam procitala pre par meseci i zesce se zabavljala:

clickme here: [You must be registered and logged in to see this link.]

vidim ima ga i na YouTube ali nisam gledala do sad

A sad se spremam da procitam In Defense of Lost Causes, cim procitam knjigu onog prirodnjaka Gould-a I Have Landed.

Od sutra sam na godisnjem, pa mozda i procitam koje slovo sunny drunken cheers
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Avg 05, 2010 3:40 pm

Ах, slowенац....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Avg 05, 2010 7:13 pm

pre izvesnog vremena sam naisla na jedan intervju sa njim u Gardijanu, a sad, tragajuci za istim, natrcah na ovo:

klikabl: [You must be registered and logged in to see this link.]

Malo se suvise trudi da bude "skandalozan" i "kontraverzan" (kako ga cesto opisuju), a meni se cini da je ovde vise kako mali djokica zamisla kontroverznu licnost.... prilicno glupih odgovora da ne kazem nesuvislih...

amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Avg 05, 2010 9:21 pm

Први утисак (пре него што почнем читање) - ah, such a slavic cheek bones....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Avg 05, 2010 10:32 pm

... а ово објашњава остало:

"What was your most embarrassing moment?

Standing naked in front of a woman before making love. "
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Avg 05, 2010 10:44 pm

malo sam prosetala po netu i, pravo da ti kazem, da ne znam coveka od ranije, nema sanse da bih uzela ijednu njegovu knjigu u ruke
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Avg 05, 2010 10:54 pm




clown
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Avg 05, 2010 11:30 pm

Кад год неко толико залута па почне озбиљно да говори о нпр. комунизму или некој сличној аномалији, тешко ми после иде да га са пажњом слушам/читам.
Видиде, знамо сви ми да је есенцијално узев друштвено биће човеково одвојено од биолошког и у основи је његова својеврсна негација (тако је остварење комунистичког или новог Ничеовог или Хитлеровог друштва или зен-нирване итд. по плану требало да се догоди онда кад би се дибидус утукло оно животињско у радним људима & грађанима, мада је и ту било дилема јер су, нпр. неки марксисти то животињско погрешно држали друштвеноусловљеним, дакле етатистички отклоњивим без потребе да се рађа нови човек), али објективно не може опстати ако му је супротстављено, не може између њих постојати толики дискурс као код тог комунистичког програма, а да очекујемо да ствар функционише на дуже стазе.
То је, мислим, прва лекција из "Увода у право", ја сам наишао на једну лепу реченицу о томе код Буде Кошутића, однекуд је то био украо, само се сад не сећам где. Само се тамо радило о односу нормативног, или у пракси нормираног и могућег.

Сад се сетих и једне друге реченице, професора Јанковеца за кога кажу да се на факултету швалерисао са Маром библиотекарком: "Не може се једно друштво називати демократским ако је једина стварна могућност која стоји пред чланом друштва који се не слаже са одлуком већине да иступи из тог друштва." Можда није дослован цитат, писао сам по сећању, али сам извесно погодио суштину.
Професор Јанковец је то писао у књизи "Привредно право" и претпоставља се да се реченица односи на чланове привредних друштава, али ја верујем да јој је матори враг у ствари дао много шири смисао.
Тако некако сад мислим о себи и тзв. Србији.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Avg 06, 2010 3:14 am

Е што се исмијах овоме "слову о Богољубу" (тј. Теофилу). rofl Морам да цитирам (пред изабраним друштвом), али све по ПееСу, са знацима навода, аутор и остало. Изгледа да се баш радујеш пресељењу, види ти се и на писању! :)

И ја ћу у те крајеве, чим смислим како. Suspect


Poslednji put izmenio врло_јак_тим dana Pet Avg 06, 2010 3:30 am, izmenio ukupno 2 puta
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 20 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 30 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu