RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 10 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 6:43 pm

militarykrez
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Sre Mar 10, 2010 7:46 pm

amans* ::market fundamentalism...I just love it...vjt gde si do sad bila hehe kakva biblioteka, kakvi bakraci--kupila knjigu!!!

Хехе! Годину дана уживах пишући и полемишући баш на такве (и томУ сличне) теме... drunken
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Sre Mar 10, 2010 7:52 pm

amans* ::
slawen ::Ја оног чичу не могу ни да читам.
Све ми мука.
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.

povrsno, vrlo povrsno hair

sedi kec

Ђе површно кад је човјек употријебио ове гломазне рје'чуге: псевдокапитачкмодзнсоемтод воадигутхез... МИ смо површно разумјели. Између редова вреба стоглава аждаја коју ми још не разумијемо. Ехехееее, Аманс, Аманс...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 8:03 pm

Али ово су већ ревије:

Сви се сећамо СФРЈ. У којој је све било државно? Не, не државно, друштвено.
Ко је мислио тада да је то само игра речи којом су се комунисти покривали, грдно се зајеб'о. Да самоуправљање у свом есенцијалном облику уопште није умрло, чиме доказује да је то најсавршенији друштвеноекономски систем икада измишљен*, ево објаснићу на примеру ЈАТа.

Читам црну Политику (данашњу), па ћу то искуство и са вама да поделим. Узећу само слободу да незнатно интервенишем на тексту.


...И ови наизглед ситни примери (у односу на расклиматане шрафове крила авиона) на линији из Беча у Београд показују у каквом је стању национални авио-превозник СОУР "Јат ервејз”. На летовима више нема хране, али неће бити ни летова. Авиони немају моторе које би требало да поправља ООУР "Јат техника”, па би могло да се догодити да СОУР "Јат” више и не лети из Београда јер ОУР-у "Аеродром Никола Тесла” дугује више од осам милиона евра. Могуће је и отказивање уговора и избацивање националног авио-превозника из Сурчина, а пет милиона евра СОУР „Јат” дугује СИЗ Контроле летења....
У ООУР "Јат техника” која се пре две године одвојила од СОУР "Јат” али остала у државном власништву нису само кивни због стотине десетине милиона динара дугова, него и на начин сарадње. Да би показао колико је љут на ООУР "Технику” што тражи наплату дугова, СОУР "Јат” је започео преговоре о одржавању авионских мотора у иностранству, па је тако пре неки дан ООУР "Техници” стигао захтев из СОУР "Јата” да „спакују” четири мотора који су на ремонту и пошаљу у Француску на даље ремонтовање.
На тендер СОУР "Јат ервејза” за снабдевање те авио-компаније оброцима у периоду од годину дана понуде су поднела предузећа ООУР "Јат кетеринг” и ОУР "Аеродром кетеринг”, објављено је јуче на отварању понуда.

Сарадња СОУР "Јат ервејза” и ООУР "Јат кетеринга” прекинута је због дуга државне авио-компаније за испоручене оброке. ООУР "Јат кетеринг” је 14. јануара обуставио испоруку оброка СОУР "Јат ервејзу”, због дуга те авио-компаније од 41 милион динара.


ООУР - основна организација удруженог рада, обично део веће целине, али није нужно.
ОУР - организација удруженог рада, самостални субјекат у коме је обједињен процес производње и процес одлучивања; у свом саставу може имати једну или више ООУР-а, али то није предуслов постојању ОУР-а.
СОУР - сложена организација удруженог рада; виши облик удруживања рада и средстава за производњу који настаје када се две или више ОУР-а и/или ООУР-а у поступку друштвеног договарања уз пуно поштовање принципа демократског централизма у делегатском систему одлучивања удруже, при чему по правилу образују и ООУР "Заједничке службе". У самоуправном друштву могући су и пожељни и обрнути процеси, када се из једне СОУР издвајају поједини или сви ОУР-и и ООУР-и, што је без утицаја на опстајање самог СОУР-а.
СИЗ - самоуправна интересна заједница, друштвенополитичка ћелија друштва где радни људи и грађани непосредно остварују своја права у областима од заједничког интереса.

А?


*остали нису измишљени.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 8:07 pm

врло_јак_тим ::
Ђе површно кад је човјек употријебио ове гломазне рје'чуге: псевдокапитачкмодзнсоемтод воадигутхез... МИ смо површно разумјели. Између редова вреба стоглава аждаја коју ми још не разумијемо. Ехехееее, Аманс, Аманс...

Пиле чикино.
Буби чика паметно пиле: lovekiss
Баш си ми недостајала. Нисам имао кога да питам да ми прегледа домаћи, пре него што сам овде окачио, па се обруках...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Sre Mar 10, 2010 8:14 pm

Рекох ти фино некада раније (а можда сам и то измислила): Just keep it real. Don't overdo it.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 9:24 pm

Јел' ти не би било тешко то да ми поновиш на српском, ја се нисам школовао у Кингстону?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 10:29 pm

Опет о Шарићима...
[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 11:28 pm

Иначе је то суђење "Пуканићевим убојицама" једна занимљива стварчица, шта се све ту нема чути.
Читам у Вечерњаку како београцки економиста и бизнисмен Горан Симић са оним ухапшеним Ђурановићем, Ђуровићем, Ђукићем, није ни битно, кумом Јоце Амстердама, куповао нешто мало плацева по тзв. Србији, од 1 до 30 милки еврова комад.
Шарић мала маца, кад је земља у питању, према овој двојици.
А криминалци.
Ово све што сам ја у мојој скромној пракси упознао били су неки ограничени типови, са неком будибокснама логиком само њима разумљивом, одма' видиш да је осуђено на пропаст, без обзира на ранг такмичења у коме учествује.
Додуше, нисам ја нешто високо ту ишао, али знам једно: сви почну од нечега ситног, па се пењу.
И то ситно их детерминише. Ако нису исти као сви други почетници у том миљеу, ако немају ту тупост и кукавичку себичност, не могу да уђу у ту причу, да у њој опстану, а камоли да аванзују до бизнисмена олити ентерпраунера (поред вас ћу и ја тај енглески да проговорим). Тога се, такође, целог живота не могу ослободити. Зато ми нешто слика нелогична...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Čet Mar 11, 2010 1:17 am

Crnogorcine...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 4:12 am

slawen ::
neprijateljska emigracija ::

Lincoln nije bio gazda.
Не по рођењу, већ женидбом.

Jeste ona bila bogata, ali daleko od toga da bi joj familija bila dio ekonomske vrhuske tog doba, barem ne na drzavnom nivou.

Суштина економије у било које време и на било ком месту (изузев у тзв. социјализму, али он је ионако само једна друштвена аномалија) је у компетицији; економија је игра у којој желиш да превладаш тако што ћеш да узмеш од других.

Ne bih ja rekao da je sutstina, vise da je nus-pojava. Inace bi cijeli sistem bio zero-sum game. A znamo da nije.
Јесте, можеш ми веровати на реч да је тако. Или можемо о томе посебно, мени није тешко.

O cemu, o tome da je ekonomija zatvoreni sistem u kom da bi jednom svanulo, drugom treba smrknuti? Ili o tome da je sustina ekonomije konkurencija?

neprijateljska emigracija ::

Koja je to izjava?
Ко је рекао изјава?

U redu, na koji je to nacin javno objavljeno?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 4:21 am

врло_јак_тим ::Just keep it real.

Ovo me podsjeti, Da Ali G:



Booyakasha!
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 4:25 am

slawen ::У којој је све било државно? Не, не државно, друштвено.

Cekaj, a vlasnistvo republika i same federacije? Opstine? A SKJ i JNA?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Čet Mar 11, 2010 4:25 am

rofl Respect!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 4:27 am

врло_јак_тим ::rofl Respect!

Ne, treba: re5pect!
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 5:09 am

slawen ::Не знам да ли је све било потпуно легално (у тзв. Србији мање-више је све на неки начин нелегално, тако су постављене ствари да увек има за нешто да те казне, само кад хоће), али су 1) користили памет да направе паре и 2) тек кад су направили "превише" пара обрисани су као гумицом, не пре, иако постоје неколико година и за њих сви знају (отуда и кинта).

Ja u ovome prepoznajem dobru poslovnu priliku. A sad, ti kako hoces...
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 11, 2010 5:16 am

врло_јак_тим ::
amans* ::
slawen ::Ја оног чичу не могу ни да читам.
Све ми мука.
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.

povrsno, vrlo povrsno hair

sedi kec

Ђе површно кад је човјек употријебио ове гломазне рје'чуге: псевдокапитачкмодзнсоемтод воадигутхез... МИ смо површно разумјели. Између редова вреба стоглава аждаја коју ми још не разумијемо. Ехехееее, Аманс, Аманс...

Touche.

Ali mislim da ste obje u krivu. Ja bih se ovdje slozio sa slawenom ( uz vec prilozene amandmane).
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Mar 11, 2010 5:35 am

neprijateljska emigracija ::
врло_јак_тим ::
amans* ::
slawen ::Ја оног чичу не могу ни да читам.
Све ми мука.
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.

povrsno, vrlo povrsno hair

sedi kec

Ђе површно кад је човјек употријебио ове гломазне рје'чуге: псевдокапитачкмодзнсоемтод воадигутхез... МИ смо површно разумјели. Између редова вреба стоглава аждаја коју ми још не разумијемо. Ехехееее, Аманс, Аманс...

Touche.

Ali mislim da ste obje u krivu. Ja bih se ovdje slozio sa slawenom ( uz vec prilozene amandmane).


Nije samo objasnio anglosaksonski kapitalizam, nego kapitalizam per se. Trgovaca je bilo od kako je sveta i veka. Hobsbaum objasnjava kako i zasto se pojavio u Evropi u odredjenom istorijskom trenutku i kako i zasto uspeo da se razvije u sadasnji globalni sistem. I to je odradio svakamucas. A The Age of Extreme je apsolutno najbolja istorija dvadesetog veka. Bez premca.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Mar 11, 2010 8:45 am

neprijateljska emigracija ::

Суштина економије у било које време и на било ком месту (изузев у тзв. социјализму, али он је ионако само једна друштвена аномалија) је у компетицији; економија је игра у којој желиш да превладаш тако што ћеш да узмеш од других.

Ne bih ja rekao da je sutstina, vise da je nus-pojava. Inace bi cijeli sistem bio zero-sum game. A znamo da nije.
Јесте, можеш ми веровати на реч да је тако. Или можемо о томе посебно, мени није тешко.

O cemu, o tome da je ekonomija zatvoreni sistem u kom da bi jednom svanulo, drugom treba smrknuti? Ili o tome da je sustina ekonomije konkurencija?

Економија и јесте (планетарно) затворени систем, или се то заборавља, или то није јасно?
Друго, теза да "систем расте" употребљена као доказ против тврдње (?) да се унутар система само врши "преливање"?
Хммм.
Јесмо ли већ заборавили доброг брадоњу и његово "присвајање из природе"?
Ја сам још као мали схватио да је он под "природом" подразумевао цео плави кликер, а не место где се иде на излет.
Утолико је могуће да затворени систем привидно расте, и то из више разлога истовремено. На пример, сигуран сам да се на планети сада налази неколико милиона/милијарди тона гвожђа у металном облику више него пре једно две хиљаде година. Али то гвожђе није пало са Марса. Истовремено, сигуран сам да се у оптицају широм света сада налази пар милиона/милијарди пута више долара него пре двеста година. Зашто то? Одакле је то дошло?
Економију је свакако могуће посматрати и другојачије: економију Америке, економију тзв. Србије и сл. У том случају око посматрача је ограничило, издвојило предмет свог интересовања, није се објекат променио.
Такође, могуће је економију замислити онако како је представља госн. Емиграција, чак и кад се узме тотално глобално: као један гумени балон у који смо сурдукнули соду бикарбону и налили концентровано сирће - из тог бућкуриша ће се издвајати угљични дикисик kiki и напухаваће балон, можда и до пуцања, зависиће то од односа еластицитет & величина балона/количина реактивне смеше. Али, шта је у тој параболи балон, шта је сода, а ко сирће, морао би већ експериментатор да објасни. Ја сам само приповедач.

Да се вратимо мени:

Економија је пре свега својински систем. При чему реч "својина" треба узети као право власника (употребићу овај термин зато што је широко познат) да се искључе сви остали, било ко (дејство erga omnes) од неовлашћеног вршења својинских прерогатива над објектом својине у најширем смислу, било да су у питању ствари, интелектуална својина, рад итд.
Економија је систем стицања својине.
У савременом свету нема више ничије земље (terra nullius), нема више слободних ресурса да би се тиме проширила база за присвајање изван система, тако да се економски ефекти постижу искључиво прерасподелом.

Да чујем прво замерке на ово, па да идемо даље.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Čet Mar 11, 2010 11:57 am

neprijateljska emigracija ::
Touche.

Ali mislim da ste obje u krivu. Ja bih se ovdje slozio sa slawenom ( uz vec prilozene amandmane).

С моје тачке гледишта, сасвим сте у криву. Уосталом, дедин коментар је емотиван. То се не рачуна.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Čet Mar 11, 2010 12:10 pm

Иначе, деда, мора ли се на свакој теми почињати од Адама и Еве? По Славену. Мало ме ово подсјети на "методологију рада" мога оца, с тим да њега извлачи то што заиста јесте деда и што заиста јесте економиста. Истина, није Нобеловац као Стиглиц, али нико није баш савршен.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Mar 11, 2010 6:46 pm

Ја сам темељит и свеобухватан.
Не формирам прво мишљење, па да онда тражим аргументе који ми иду у прилог - место тога, ја испитам све расположиве чињенице да утврдим које су и у којој мери релевантне, па из тога извлачим закључке; зато морам да истражим и генезу и све модалитете неког феномена.
Што звучи мало блесаво, с обзиром на посао који обнашам, а који је по дефиницији претходно заузимање стране у неком сукобу мишљења.
Али ми заправо омогућава да видим како ствари стоје, и још важније, колико је мој противник побегао од истине, од равнотежне тачке. Па га само малко гурнем....

Почињати "од Адама и Еве" значи не само пронаћи праузрок свега тек из хира, већ и враћати се на основни, најједноставнији модел. Тако раде математичари. Али и аутомеханичари: дај прво да ставимо точкове, мотор и мењач, после ћемо лако да набацимо мало пластике, штофа и коже, мало хрома и стакла.
И ето је Тигра.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Mar 11, 2010 9:51 pm

Мало међународне политике:

Predsednik Mađarske Laslo Šoljom doputovaće sutra u trodnevnu privatnu posetu Srbiji na poziv Saveza vojvođanskih Mađara (SVM), a povodom 15. marta, najvećeg mađarskog nacionalnog praznika posvećenog revoluciji iz 1848-49. godine.

Sa Šoljomom će u nedelju u Novom Sadu razgovarati i predsednik Srbije Boris Tadić. Prema programu SVM-a, predsednik Mađarske će sutra najpre
otkriti bistu kralja Ištvana u Horgošu, potom posetiti Kupusinu, a uveče u Novosadskom pozoroštu (Ujvideki sinhaz) razmeniti mišljenja sa intelektualcima mađarske nacionalnosti. U subotu, mađarski predsednik će se sastati s predsednikom Skupštine Vojvodine Šandorom Egerešijem i posetiti Zrenjanin i još neka naselja u Banatu, dok će u nedelju uveče u Subotici prisustvovati centralnoj proslavi vojvođanskih Mađara u čast ustanka Lajoša Košuta i Šandora Petefija.

Ето због чега је посета "приватна".
Посерем се у тзв. суверенитет тзв. Србије.
Која се брани на тзв. Косову.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Mar 12, 2010 9:02 am

Ево шта ми имамо, а Словак не-ма-де*

СЛОБА ПОНОВО ОТКРИО НАФТУ/БАКАР/ТОЗЛА: Svetska jagma za srpskim jadaritom






*Председник Мађарске је сличне приватне посете поради откривања споменика утемељитеља мађарске држае, отварања културних центара мађарске мањине и слично већ обавио у суседној Словачкој и Рвацкој, иако му је било "строго препоручено да не долази". Додуше, тамо му на ноге није ишао "приватни председник" земље домаћина, као што ради Тадић, али ми смо много даље од ЕУ него поменуте две државе, које уз то, ако ћемо по праву, постоје много дуже од тзв. савремене Србије.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Mar 12, 2010 10:29 am

slawen ::
Hate mail ::Hvala na cetitkama. Zivela Amerika i ziveo NATO.

Znaci (znaći...) momci su potpuno legalno radili, koristeci PAMET, dok nekome iz Smrdograda nije zinula bulja?


Не знам да ли је све било потпуно легално (у тзв. Србији мање-више је све на неки начин нелегално, тако су постављене ствари да увек има за нешто да те казне, само кад хоће), али су 1) користили памет да направе паре и 2) тек кад су направили "превише" пара обрисани су као гумицом, не пре, иако постоје неколико година и за њих сви знају (отуда и кинта).

Могли би да организујемо мало такмичење међу пријатељима ко зна више примера за ову дивну особеност миле нам отаџбине.

Кад нисам у тој области....

Сад отворим интернет издање преавдољубивих новина "Данас" и имам шта да видим: са десне стране ми искочи реклама за [You must be registered and logged in to see this link.]

Е, сад, ко уме да prsti
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 10 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu