RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 9 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Mar 07, 2010 4:36 pm

neprijateljska emigracija ::

Ispace da te proganjam po forumu, ali ne mogu se ni sa ovim sloziti.

Sto se tice proganjanja, ne brini, krenula sam na kurs odbrane i zastite :), a sto se neslaganja tice hehehe ne secam se kad se zadnji put neko sa mnom slozio (ne racunajuci Barbaru Foley i N'gugi wa Thiong'a, ali to je bilo pre, bratbratu, desetak godina ako ne i vise, od onda se nismo vise sretali)...tako da putuj i tu s mirom flower Istini za volju, ja se slazem sa Hobsbaumom, ali to je drugo. Uostalom, kad bi se samo slagali, bilo bi dosadno, zar ne?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Ned Mar 07, 2010 7:40 pm

Ја оног чичу не могу ни да читам.
Све ми мука.
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.

Суштина развијене капиталистичке државе XIX и с почетка ХХ века (да буде прост апарат принуде владајуће класе капиталиста; иде сцена на којој њујоршки полицајци у дугим капутима стојећи са унутрашње стране фабричке ограде пуцају у тамо неке штрајкаче) чија политичка елита није била групица најмљених смуттокера без икакве стварне економске или физичке моћи, професионалних анестезиолога маса на одређено време као што ће бити после Кенедија, већ су тај посао обављале саме газде лично, дакле суштина такве капиталистичке државе није била битно измењена ни после два светска рата, који су окончали еру империјализма (после њих нема међусобних ратова између Г8 земаља за сировине и тржишта; од '45.-те на овамо сви ратови су били или идеолошки/антикомунистички, или здружени подухвати великих играча против земаља трећег света, ради њиховог укључивања у нову поделу рада & капитала).
Први рат је наоружао политичку елиту силом оружја, други јој је дао војску коју овога пута није потпуно распустила, привилегију коју је на сваки начин покушала и у великој мери успела да задржи до данашњих дана, служећи се свиме и свачиме, па и измишљеним опасностима (видети рецимо крај хладног рата). А кад држиш велику батину, почињу да те слушају, уместо да ти издају наређења. Бављење државним пословима није више само добар начин да унапредиш сопствене, то је business sui generis. Тако је свет закорачио у еру државног капитализма.
Наравно да је ту пресудан економски момент - држава је у ратно време највећи послодавац, највећи финансијер и највећи дужник, али дужник од кога се очекивало да ће дуг и да плати, па се на то чак могао и натерати (веома битан моменат), а ко држи руку на тој славини - политичка елита.
Чињеница је да и такве оснажене политичке елите нису биле отуђене од власника капитала, везе међу њима нису биле пресечене, напротив, биле су бројне и испреплетане. Политичку моћ могли су да задобију само они који већ имају економску. Међутим, државна власт је постала опипљива материјална сила по себи, све мање зависна од капитала; још увек је не контролише скупина побуњених најамника, али није више само одора за голе интересе капитала.
Но, чак и ако је политичка елита која је сада управљала том државном силом "натерала" остале власнике капитала на бројне уступке власницима већине гласова, постојала је коначна зависност државе, па самим тим и политичке елите од истих тих капиталиста који су једноставном одлуком шта ће да ураде са својим парама, фабрикама, рудницима или нафтним пољима могли да прекину циклус производње, финансија, да зауставе живот.
Успеху државног капитализма допринело је стварање источног блока, као и бројне комунистичке револуције у Азији и Африци (због чега треба сумњати у аутентичност свих антиколонијалних и социјалистичких покрета); комунизам је попустио каишеве на стомацима радника запада, али не пре него што је прерастао у пандемију. Док је СССР био прва и једина земља комунизма, лако је било заплашити прост народ причама да тамо јебе ко кога стигне и да једу децу. После Мао Це Тунга ваљало им је више подилазити.
Понављам, суштина државног капитализма није реакција на црвену опасност, мада се са њоме поклопио; он би у описаним околностима настао и без Стаљина, али би вероватно тражио други изговор за своју егзистенцију.
Велики ратови донели су још једну крупну промену: САД су постале суперсила и све ће се од тада мерити према њима; оно што се дешава у САД решаваће судбину целог света. Англосаксонска осовина САД-ГБ окаљена Уговором о најму и зајму биће центар равнотеже западног света. Када говорим о капиталистичкој држави после империјалистичких ратова, говорим о САД/ГБ.

Али таква држава у време после Великог рата, а нарочито након WWII изискује бројну професионалну бирократију која има сопствену логику развоја. Одакле се регрутује?
Нуспроизвод државног капитализма и капиталистичког обиља за све је средња класа: она је настала оног тренутка када су шљакери могли да пошаљу своје синове на Харвард без да буду вундеркинди.
Оно што опредељује средњу класу није (примарно) количина лове којом располажу, већ начин на који је стичу - продајом памети. У време технолошког бума, у време неслућених финансијских операција, памет постаје изузетно курентна роба. Уосталом, тако је својевремено почела и данашња владајућа класа, буржоазија, док је власник масе капитала (земља, шуме, рудници) било племство. Знамо како се то завршило. Чини ми се да данашња аперклас ради све да не понови грешку барона ДеМонеја (плурал, користим лично име као генерични назив, претварајући га у збирну именицу), али о томе на крају овог трактата.
Средња класа је, дакле, био климав лажни мостић између двају фундаменталних друштвених група, мистични пут у богаташко небо које би се показало савршено затвореним за скоро све сиромашке wannabes који би заиста покушали да уђу (таман посла кад би било друкчије, наступила би инфлација капиталиста), али није то планирала да још дуго остане.
Суштина економије у било које време и на било ком месту (изузев у тзв. социјализму, али он је ионако само једна друштвена аномалија) је у компетицији; економија је игра у којој желиш да превладаш тако што ћеш да узмеш од других.
Будући да није могла да се преточи у класу капиталиста равноправно играјући на њиховом терену (нису имали да се учипе), средња класа се окренула освајању другог ресурса за стицање економске моћи; уместо да чекају да прво направе велике паре које би им после правиле велике паре, немогући зачарани круг, они су паралелно са тим миц-по-миц започели преузимање државне власти.
Пут заиста није био тежак: уколико су техноменаџерске структуре постале природна појава у комерцијалном свету, зашто то не би биле у јавној сфери?
Све се после првог корака одвијало муњевитом брзином.
Када се убрзо дошло до појма улоге председника уместо појма председника, већ је било касно.
Крупни капитал се пробудио у сопственој контроверзи: Реган и Тачерка су били пар њихових крвоследника који су прво покушали да зауставе репродуктивни циклус средње класе укидајући им државно субвенционисано гнездилиште; узаман, средња класа (којој су сами Реган и Тачерка припадали!) већ одавно није била мутирано радничко потомство - она је стекла аутокефалност и сама је себе умножавала невиђеним успехом. Уследили су даљи покушаји гушења средње класе и нове области и нове методе у којима је она доказала своју виталност, развијајући сопствену елиту.

Обама је производ те борбе.
Обама је први председник који је јавно изразио идеју да професионални државни управљачи треба да имају и економску, а не само политичку моћ. И да ту економску моћ стекну само захваљујући (зло)употреби политичке моћи. Што, наравно, неће да смета демокрацији ич. Самоограничавајућа тиранија, где то има?
У ствари, није први, нешто слично је покушао и Хитлер, али је он ипак био early bird.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pon Mar 08, 2010 3:59 am

slawen ::Ја оног чичу не могу ни да читам.
Све ми мука.
Ништа горе од тих сабурбиан либерала.
То несвесно шије теоријско/идеолошко рухо за нови псеудокапиталистички етатизам, најновије и најгоре зло које прети човечанству.

povrsno, vrlo povrsno hair

sedi kec
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Mar 08, 2010 7:27 am

Уопште није.
Језгровито. Соломонски мудро. Концизно. Прецизно. Надахнуто & духовито. In media res.
Пробај мало са тим.

Радује ме што ће макар један Американац више од 1. априла (?!) знати из прве руке да препозна опасности о којима ја причам.
Цела кафана честита на успеху.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Mar 08, 2010 7:53 am

А да сам ја потпуно, али потпуно у праву што се тиче виђења ситуације, увериће се наши аскурђелунуци (ову реч сам морао да на брзину измислим, нисам знао како се називају далеки потомци) кад, и пре свега ако буду читали ове велике мисли.
Кажем "ако" јер пиле чикино кад се не башкари међ' Латинима меморише свакојаке ефемерије типа опел рекорд или опел астра, а наше аутентично мисаоно благо остаје ја да спашавам, што се не постизава ако исто неуморно ствараш.
Да нисам једном у наступу лудила сачувао "мајнд гејм", опет би овде морали из почетка о лажној држави и лажном народу, то неко већ не би преживео, уместо да се отиснемо на бесконачну пучину људске глупости и из њених филоСофских дубина вадимо оне ружне рибе из чијих ћемо утроба прорицати будућност.

Тако и сад: ја овде ударам темеље новога света, а све морам сам. И као да то није довољно тешко, Аманс ми искључује струју на мешалици. Па није поштено, дајмо мало конструктивног доприноса, не само критизерство, те плитко си ископао, те житка ти смеша бетонска...


Кроз целу познату историју човекову људи су се раздвајали на две гомиле - оне који имају и оне који немају. И увек би се између њих појављивала трећа група, они који знају. И њена појава би донела златно доба, време радости и време ситости.
Али би увек та трећа група успела да на своју страну придобије масу оних који немају и витлајући квргавом тољагом њихових гладних очију поразила оне који имају и заузела место на балкону. И тада би опет биле само две групе људи.
Тада би започињало ново доба. И увек би ново доба било теже и смутније и опасније од оне епохе коју је управо сменило, док се они који су знали, а који сада имају не би напили, најели, задремали. Ужирили се. Заглупели.
Тада би опет из групе оних који немају могли неопажено, безазлено, иступити први међу онима који знају. И тако у круг.

slawen
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Mar 08, 2010 2:53 pm

Да се окренемо ономе од чега се живи:
Тзв. Вечерње Новости јављају да по'апсило (пази сад) криминалну групу која варала народ на лутрији званој најнижа понуда.
Како то функционира: награда је, рецимо, ауто или стан или тако нека ситница, а добије га онај који СМСом пошаље не највишу, како би се очекивало, већ најнижу понуду, под условом да је једини послао такву понуду.
Значи, ако се јави петоро са понудама од 150 динара, двоје са понудама од 180 и један са понудом од 340, а сви остали понуде више пара да купе тај стан/ауто/мотор/јахту, добија овај који понудио 340 кинти, иако његова понуда није и најнижа. Сваки СМС наплаћују симболичних 100 или 200 кинти, игра иде сваки дан на РТС-у, па једна друга на Пинку, па на кознакојимсвене телевизијама... има их камара, и сви добро пролазили.

Е, сад, ови што их похапсило су били изгледа инсајдери (дал' сами организатори игре, дал' технички извршиоци из Лутрије Србије, дал' сама власт која држи Лутрију, није рекло), који су знали која је то најнижа јединствена понуда, у неком тренутку наградне игре, вероватно поткрај, али не мора да буде, нисам упућен, углавном, они би проналазили неке несрећнике по тзв. Србији који би за награду од пар стотина еврова послали СМС са том најнижом понудом (а износ који треба да укуцају би им дојавили ови по'апшени благовремено), па би се после сликали за телевизију кад као примили кола, стан, пар дана то било код њих и онда враћали овима по'апшенима.
Упишавање.
Миссим, ко поверује да је све то тако и да независна србска народна власт 'апси криминалце сам'тако.
Неки дан раније јавило да по'апсили овде неку двојицу који као организовали илегалну интернет кладионицу и оладили јадну државу Србију за пола милке еврова.
Чујем после да момци били ПХП програмери или тако нешто, па да направили пре пар година свој саит који је обиловао саветима за клађење, подацима који су ту као битни и са кога су ишли линкови на кладионице које су пристале да са њима сарађују: ко год би кликнуо линк са њиховог саита на кладионицу и тамо се кладио, па после добио неку кинту, приликом исплате му је одбијано рецимо 2% или тако нешто и тај проценат је иш'о овим момцима власницима саита који их је преусмерио на кладионицу; такође су од кладионица добијали по 0,5% (рецимо, не знам тачан проценат) од сваке опкладе коју би уплатио неко кога би њихов саит преусмерио на ту кладионицу.
И тако пар годиница, сад ти банери или како се то зове се накотило, саит постао популаран, народ навраћао често и још се чешће кладио (не знам како то иде са плаћањем преко интернета из Србије, можда може унутар те тзв. државе али сујмам да може ка иноземству без неке мутне радње, ту ми је мало прича у сивој зони, значи крупан сумњив детаљ), свеједно, чаршијске приче кажу да је недељу дана пре него што ће ову двојицу да по'апсе саит вредео околи 250.000 €, има ваљда тамо негде где може да се види колико који котира (сине, па мени до сад није пало на памет да ова кафана вреди нешто, мог'о би бре паре да видим, и још црње, јеботе, па можда су нас зато избацили из оне старе, можда је љубазни власник који нам је џаба давао простор у ствари правио машала капитал тако што бих ја извртао душу наопачке, народ долазио и ишчуђавао се, а њему цена саита расла, па кад проценио да му је доста, он нама шут у буљу, а репа у паџе.... мораћу под хитно да организујем да купимо неки саит и да се тамо преселимо, нисам ни ја од јуче, неће нико на моју муку да се богати, али то је већ други падеж, одосмо далеко), дакле, недељу дана пре "акције" њихов саит изгурао на 250.000 €, а онда их позвао "неко из Београда" (тако овде означавају сваког неописиво надмоћног & зајебаног, такви успевају само у Београду, који је сам по себи довољно страшан са оним семафорима и трамвајима и газелама) и понудио им јаких 25.000 €, фер 10%, ови се само насмејали, и смејали би се они још да их није сутрадан по истеку рока да прихвате ту понуду "коју не би било паметно да одбију" по'апсило.

Миссим, чаршија... Тако и за ове из "Новости"....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Mar 08, 2010 8:30 pm

slawen ::анестезиолога маса на одређено време као што ће бити после Кенедија, већ су тај посао обављале саме газде лично, дакле суштина такве капиталистичке државе није

Lincoln nije bio gazda.

Суштина економије у било које време и на било ком месту (изузев у тзв. социјализму, али он је ионако само једна друштвена аномалија) је у компетицији; економија је игра у којој желиш да превладаш тако што ћеш да узмеш од других.

Ne bih ja rekao da je sutstina, vise da je nus-pojava. Inace bi cijeli sistem bio zero-sum game. A znamo da nije.


Обама је производ те борбе.
Обама је први председник који је јавно изразио идеју да професионални државни управљачи треба да имају и економску, а не само политичку моћ. И да ту економску моћ стекну само захваљујући (зло)употреби политичке моћи. Што, наравно, неће да смета демокрацији ич. Самоограничавајућа тиранија, где то има?

Koja je to izjava?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Mar 08, 2010 8:35 pm

slawen ::Уопште није.
Језгровито. Соломонски мудро. Концизно. Прецизно. Надахнуто & духовито. In media res.
Пробај мало са тим.

Радује ме што ће макар један Американац више од 1. априла (?!) знати из прве руке да препозна опасности о којима ја причам.
Цела кафана честита на успеху.

Istorija modernog anglo-saksonskog kapitalizma iz dva poteza. Slozicu se da je lijepo napisano, iako se ne slazem sa svime.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Pon Mar 08, 2010 9:01 pm

Hvala na cetitkama. Zivela Amerika i ziveo NATO.

Znaci (znaći...) momci su potpuno legalno radili, koristeci PAMET, dok nekome iz Smrdograda nije zinula bulja?

Koliko sam takvih prica i slucajeva cuo.

Vlasnik stovarista gradjevinskog materijala. Grbi se i muci od sredine osamdesetih, i on i zena. 1990. za vreme antisrbina Ante Markovica naglo razvija biznis. Ranih devedesetih vec je to milion maraka profita godisnje. U neka doba ekipa u mantilima i sa iskaznicama dolazi u stovariste. "Ima ko ce to da radi, dosta si ti radio".

Covek sa familijom emigrira u Juznoafricku Republiku.

UMRI tzv. srbijo, da ti vidim pratnju...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Mar 08, 2010 9:15 pm

Nije li tako i onaj tip sto je u Srbiji pred rat poceo pager service prosao? Dosao iz Kanade, donio foru, pa kad je krenulo to mu drzava i harmonikas Karic uzeo/prisvojio?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Pon Mar 08, 2010 10:40 pm

Taj "tip" je, o slucajnosti - bas sam sinoc o njemu i BelPagette firmi nesto kontao, je bio kapetan I klase JNA...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Pon Mar 08, 2010 10:42 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

For your reading pleasure...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Mar 08, 2010 11:26 pm

Hate mail ::Taj "tip" je, o slucajnosti - bas sam sinoc o njemu i BelPagette firmi nesto kontao, je bio kapetan I klase JNA...

Evo sad prelistah onaj "site" ( koji bi bio bolji da ju je neki osnovnoskolac sastavio), taj je izgleda neki small-time muljator i bizmismen Karicevog kova, samo je losije umrezen bio.

A ne da nije kIk mogao biti, vec ni vodnik, barem sudeci po CV.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Mar 09, 2010 1:00 am

neprijateljska emigracija ::

Lincoln nije bio gazda.
Не по рођењу, већ женидбом.
neprijateljska emigracija ::
Суштина економије у било које време и на било ком месту (изузев у тзв. социјализму, али он је ионако само једна друштвена аномалија) је у компетицији; економија је игра у којој желиш да превладаш тако што ћеш да узмеш од других.

Ne bih ja rekao da je sutstina, vise da je nus-pojava. Inace bi cijeli sistem bio zero-sum game. A znamo da nije.
Јесте, можеш ми веровати на реч да је тако. Или можемо о томе посебно, мени није тешко.

neprijateljska emigracija ::

Koja je to izjava?
Ко је рекао изјава?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Mar 09, 2010 1:05 am

Hate mail ::Hvala na cetitkama. Zivela Amerika i ziveo NATO.

Znaci (znaći...) momci su potpuno legalno radili, koristeci PAMET, dok nekome iz Smrdograda nije zinula bulja?


Не знам да ли је све било потпуно легално (у тзв. Србији мање-више је све на неки начин нелегално, тако су постављене ствари да увек има за нешто да те казне, само кад хоће), али су 1) користили памет да направе паре и 2) тек кад су направили "превише" пара обрисани су као гумицом, не пре, иако постоје неколико година и за њих сви знају (отуда и кинта).

Могли би да организујемо мало такмичење међу пријатељима ко зна више примера за ову дивну особеност миле нам отаџбине.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Uto Mar 09, 2010 1:20 am

Video sam tzv. CV ali se zivo secam i price o cinu.

Mozda - samo mozda - sam nesto zamenio. Mozda je onaj Peconi oficir? Ili Mozda oboje (mozda je ovaj u rezervi)? Mozda se samo kurcio time (da se pokrije)?

Zivo se secam da sam cuo na nekoj od "izdajnickih" televizija ili mi je neko rekao da je vlasnik tog Belpagette-a bivsi kapetan I klase. Hmmmm.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Uto Mar 09, 2010 1:23 am

Ja znam za makedonsku porodicu iz Panceva koja je 1999. optuzena da "daje signale" za vreme zamracenja. Zbog stana, jasno. Pobegli su iz zemlje i zatrazili azil, ne secam se gde.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Uto Mar 09, 2010 1:24 am

Partner mu je bio kapetan I kl. JNA? Brate, proslo je mnogo vremena, izdaje me pamcenje (osim gde nisam sam ucestvovao).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Uto Mar 09, 2010 8:26 am

slawen ::
Hate mail ::Hvala na cetitkama. Zivela Amerika i ziveo NATO.

Znaci (znaći...) momci su potpuno legalno radili, koristeci PAMET, dok nekome iz Smrdograda nije zinula bulja?


Не знам да ли је све било потпуно легално (у тзв. Србији мање-више је све на неки начин нелегално, тако су постављене ствари да увек има за нешто да те казне, само кад хоће),...

pozdravio te Misel Fuko i unikatna Srbija. A moze i Altuzer ako bas insistiras. Zaista bi bilo dobro za tebe da dodjes vamo, mozda jos bolje u USu nego u Kanadu, da vidis kako to funkcionise when they really mean it. Srbija danas, kao i "USSR" nekad, su smejurija u poredjenju sa ovima ovde. A i ovi ovde sad vec postaju a joke u poredjenju sta ce Kina da nam radi svima djuture.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Mar 09, 2010 8:48 am

Ко су ти "они" тамо?
Јер ја знам ко су "они" овде.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 12:29 am

Да се сетимо шибера и логаритамских таблица.
Време је.
Јер, да су "преваранти" у СМС наградним играма рачунали на прстИ, камичцима, штапићима, рачунаљком односно абакусом и добијене резултате бележили у рабош, не би им фалила ни длака са главе.
Овако, срам их било, за свој подли наум су употребили јеботебог два'ес компјутОра!
Еееј, Србине, два'ес!
А ја ни у овај један не знам да ударам како треба, што сам уз'о на кредит кад Динкић дао. Па то је бре очигледно организован криминал. А вероватно су уплетени и Ватикан и Коминтерна.
Кажу данас у новинама, није нико њима дојављивао колико да понуде пара преко мобилнЕг, већ су они организовано покривали велики број могућих понуда и сужавали круг како су добијали информације (јер алава српска стока из Лутрије, да би навукла поштеног то јест просечно глупог узурпатора доње Мезије да пошаље неколико порука по 100 кинте, јавља назад сваком играчу СМС-ом кад његова порука није најнижа јединствена) на неколико десетина или стотина од којих је једна сигурно била добитна.


Пичка им материна каракушљива.
Не овима "преварантима" што су укључили мозак, уложили рад и сваки пут добру кинту на гомилу СМС-порука, већ тзв. држави Србији и њојзиној управљачкој багри, која би да отима и краде, а да им нико не смета. А кад се појави неко ко у условима који су ђубрад сама поставила успе да просперира, па чак и кад им не смета директно, довољно је само да успева памећу, то иде да сломи, да затре, јер је највећа опасност памет, а не сила.
Није важно да ли је у питању "преварант" са СМС-ом, пар младих ПХП програмера или предузимљиви трговац; без обзира што играју по правилима која су Мишковићеви и Бекови коњушари поставили, они су криви, јер та правила нису за њих кројена.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 10, 2010 7:07 am

Ah, shiberi i logaritamske tablice...

By the way, ne sumnjam da i u Donjoj Meziji (Moesia Inferior?) zivi dosta uzurpatora ali ovo sto opisujes dogadja se u Gornjoj Meziji (Moesia Superior), ne?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 7:26 am

Да, у праву си, понела ме атмосфера.... премда је са мог становишта све то доле.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 10, 2010 10:34 am

Dоwn under...

Најјача је сад ова хајка по новинама: "СМС преваранти нису преварили србске поштењачине из Државне лутрије, Гранд продукције и ТВ Пинка, нису преварили Г-17 чији се чимбеници увелике труде да срећа прати храбре и послушне Србе*, већ вас, радишне и племените грађане ове мале, али поносне земље, који сте лојално укуцавали по пет-шест потпуно насумичних и суманутих бројева у нади да ће и вас (наш) Бог да погледа са једним Пунтом." Ту су одмах и писма читалаца: "А где је мој Пунто, хоћу ли сада ја да добијем један, пошто је моја понуда била друга најнижа јединствена понуда?"

Дао би' ти ја један, преко тејлеских леђа.

Наравно да "Нико из Лутрије, телевизија и Гранда није умешан у превару." Па куд би и могли? Свашта.

Недајбоже да на изборима за тзв. Народну скупштину и тзв. Председника тзв. Србије неко крене да гласује тако, како је овај играо СМС-лутрију: промишљено, организовано, са циљем да постигне резултат какав му треба.

Сунце ти јебем жежено, па ствар се у Горњој Мезији потпуно отргла контроли!


*Тко се сећа афере са оним млађахним директором београцког аеродрома, који је себи доделио симболичну платицу од пар десетина тисућа еврова на месечном нивоју, а који је на то место дошао после изнимно успешног рада на месту директора Лутрије Србије? И Динкићевог: "Ако се стварно утврди да та плата није по закону, онда ћемо да размислимо...." Заборавио сам човеку име, чисто да се обавестим са које функције сада тај економски чаробњак спашава милу нам отаџбину од економске кризе која само што није прошла, како каже премијер.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 10, 2010 6:04 pm

Eto do cega dovodi ilegalna imigracija.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 9 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu