RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 8 od 30 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 11:09 pm

Сложили смо се да ће се тешко поново склопити небо над Србијом у одговарајући распоред.
Не за мога живота. Чак и ако прецедниковицом постане Клинтонова жена, што је после црнца још увек могуће, али све мање вероватно, како му иде пос'о.

Зашто онда бринути хоће ли поново бити онако килаво?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 03, 2010 12:06 am

Nije hriscanski biti pohlepan, hteti sve i odmah. Ponudjen k'o pocascen, znas kako kazu. I nikad ne gubiti nadu; kao Jevreji. "Dogodine...". There's a non-zero probability. Pa nek' je (opet) i kilavo.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 03, 2010 12:12 am

Pazi, ti mora da ovo shvatas, ko pogresno radi ne moze dobro da ocekuje, jel' tako? Na primer, ta protupravna i protuprirodna zverstva o kojima ti pises tu meni ne ostavljaju nadu uopste za ocekivat bilo kakav boljitak tamo. To sto oni rade je kao jonizujuce zracenje, i to visokih energija. Ne moze zavrsiti dobro to sto oni rade ionako kilavom drustvu tamo. Samo pospesuju rastur, entropiju. Kradu, mazu, lazu; Sud, zakon, ustav - sve je WC papir, ako i to uopste; kursista smenjuje ekonomistu, lopov priznaje kradju da bi se drugi lopov naplatio od tzv. drzave... sami Drustveni Ugovor je kurac zivi ili ga i nema. Pa kako to moze, u perspektivi, dobro/dobrim zavrsiti?

Kao kada ti recimo udjes u trafo-stanicu bez gumenih cizama, sa koznim umesto gumenih rukavica, lupas cekicem po kazanu sa karcinogenim transformatorskim uljem, umesto propisanog alata radis sa alatom od kuce ili od komsije, nisi iskljucio napon, pusis cigaru na cigaru (a Piralen je eksplozivan), celularni telefon ti zvoni u dzepu (a to, verovao ili ne, kreira mini-varnicu unutar aparata), Piralen curi i isparava okolo...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Sre Mar 03, 2010 12:29 am

Hate mail ::Pazi, ti mora da ovo shvatas, ko pogresno radi ne moze dobro da ocekuje, jel' tako? Na primer, ta protupravna i protuprirodna zverstva o kojima ti pises tu meni ne ostavljaju nadu uopste za ocekivat bilo kakav boljitak tamo. To sto oni rade je kao jonizujuce zracenje, i to visokih energija. Ne moze zavrsiti dobro to sto oni rade ionako kilavom drustvu tamo. Samo pospesuju rastur, entropiju. Kradu, mazu, lazu; Sud, zakon, ustav - sve je WC papir, ako i to uopste; kursista smenjuje ekonomistu, lopov priznaje kradju da bi se drugi lopov naplatio od tzv. drzave... sami Drustveni Ugovor je kurac zivi ili ga i nema. Pa kako to moze, u perspektivi, dobro/dobrim zavrsiti?


Imas ti primer neke Utopije gde nije tako?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 03, 2010 12:59 am

Dobro vi komunisti, kad vi ostvarite tu vasu Nirvanu onda pricajte...

U medjuvremenu, osvrni se oko sebe i primeti da ovde u USA sudija moze ladno i preSednika da opozove ako ima cime. A da mu se naredi sta i kako da radi pa to nije bilo jos.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Sre Mar 03, 2010 1:04 am

Може ли и у теорији и у пракси, или само у теорији?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Sre Mar 03, 2010 3:55 am

Hate mail ::Dobro vi komunisti, kad vi ostvarite tu vasu Nirvanu onda pricajte...

U medjuvremenu, osvrni se oko sebe i primeti da ovde u USA sudija moze ladno i preSednika da opozove ako ima cime. A da mu se naredi sta i kako da radi pa to nije bilo jos.

Ne znam sta da ti kazem, Hejt, lepo je sto imas tako dobro misljenje o novoj nam domovini. Lakse se zivi...ali, kad zagrebes malo po povrsini (ne treba duboko uopste) vidis da bas nije to tako. USA je i poznata da tu sve moze. Bar na recima.

Sto se komunista tice, ne znam kome se obracas. To je neki termin pod kojim mozes sve i svasta da strpas. Svaki gad. I najbolje ljude koji su ikad postojali. Zavisi kako ga definises.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Mar 03, 2010 8:32 am

Бојим се да је то једна романтизована и оптимистички наивна, а по својој суштини сувише механицистичка варијанта туробне србске стварности, та бледа нада коју ти нудиш да ће се систем изнова урушити, овога пута у прах и пепео новог почетка. Не.
Структура својине опредељује друштвене односе, а она је у тзв. Србији НЕПОВРАТНО промењена у корист удбашке ђубради и њихових прилепака, пратећег јата и њихових имитатора из сенке. Док су се у дну сцене тресле завесе иза којих су они обијали позоришну касу и тргали плен, ја сам гледао представу, хватао белешке за своју критику у недељним новинама и повремено викао БУ! То су нови господари Србије које ја, отац и деда и прадеда њихових слугу по биологији ствари мрзим и желим им свако зло и смрт. Преварени су и бедни глумци, али су бар добили хонорар, но питање њиховог даљег ангажмана је увек отворено.

Ентропија о којој говориш односи се на уређеност система какав ми имамо у главама, какав би ми желели у својој земљи. То је касно побачени систем и наша илузија о њему неповратно нестаје, а уместо њега ствара се други, који нас дерогира, деградира, девастира, који презиремо, чији нас чак и груби обриси настајања терају на повраћање. Желудац се грчи од свести о сопственој глупости и неспособности да систем искористимо, од страха шта нас такве тек у будуће чека.

Зато је мој захтев да Шешељ дође из Хага, па да нас опет бомбардују, само празан гест.
Зато је теоретисање о некој ренационализацији самообмана другог степена.
Зато је добра идеја о мобилизацији и организовању средње класе као трећег сталежа, идеја светска и прогресивна, коју је по узору на Октобарску револуцију најлакше спровести тамо где средња класа још ни не постоји, већ њено место заузима реминисценција, рита реалсоцијалистичких псеудотехноменаџерских структура и на том трагу формиране нове српске назовиинтелигенције.

У робеспјеровској Француској трећи сталеж је витлао штапом од папирмашеа у који су биле уролане најкрупније банкноте, а праве квргаве батине су као и увек обезбедили качкеташи.
Српски трећи сталеж нема новац, нити има памет којом би могао да помера брда.
На несрећу, ствар је још гора: српски средњи сталеж има је (памети) сасвим довољно да уме да поквари и најбољи план и тако од себе ствара незаобилазног чимбеника у државним и друштвеним пословима, цемент који се стеже око ногу идеје да Срби нису на вјеке проклети.

Ако не знамо да стварамо, знамо да саботирамо.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 03, 2010 7:30 pm

Osim NATO-a tu su i nasi nadrkani susjedi, mozda oni oposle nesto. Nisu se lose pokazali. Sve te shvaCam, sve to znam. Mozda Vojvodina postane Srbija koja tzv. Srbija nikad nije mogla niti ce postati. Neka vrst srpske Juzne Koreje ili Zapadnoga Berlina. Mozda. A mozda sam, posle 10.5 godina izbivanja (by the way, danas mi odobrise drzavljanstvo USA, zakletva 1. aprila), malo pogubio iz vida jacinu veza srBskog elementa u Vojvodini sa "maticom" (citaj: udbaskom septickom jamom) i svim njenim zlocinackim sluzbama (od generalstaba do patrijarsije). Iako delim tvoju zlu nameru do koske, na nekom cisto ljudskom nivou mi je i zao svih tih unapred izgubljenih zivota, egzistencija, zivota niskog intenziteta i trajnog, unending gangbang silovanja od strane mnogobrojnih grana vlasti (opet od ulicnih dzeparosa do patrijarsije) na koje su svi tamo osudjeni - bez izgleda na promenu. Ono sto sam mislio reci nije da se ja nadam da ce se sistem urusiti pa ce superinteligentni srBski puk tamo sesti i napisati na pergamentu "We The People..." i "We find these truths....", prekinuti sve veze sa mrtvacima iz "srBskih grobova" i Moskve koji im rukovode te tamo vaspostaviti Duty Free slobodnu trgovinsku zonu u kojoj ce sudije terati generale, predsednike i popove napolje iz sudnice pod pretnjom hapsenja zbog uvrede Suda nego sam mislio da je, u skladu sa zlom voljom koju imam, i rezultat koji ti pominjes isto zadovoljavajuci. Ergo: Zlo im sledi. Super.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Sre Mar 03, 2010 9:46 pm

Sve je to (ta situacija, nas bes i nemoc) posledica prevelikih ocekivanja. Ocekivanja koja nisu mogla biti nikada ostvarena, jer su nemoguca (ali dobijaju ratove, izbore, itd.). I onda su razocaranja koja slede neminovna i ogromna. Tu se religija mnogo bolje snasla: obecane blagodeti divno uredjenog sistema i zivota se dobijaju u nekoj drugoj sferi, pa ni ne moramo bas ocekivati/dobiti sve u ovom zivotu na ovom mestu.

Ali to (obecanja ludom radovanja) je problem i kapitalizma od ranih dana (a pogotovo od Francuske revolucije) i socijalizma (od Oktobarske revolucije do kraja) takodje. I oba su pala na tom ispitu--pala u smislu, nisu ispunili (nerealna/nemoguca/iluzorna) ocekivanja. Zasto bi iko (ti ili ja ili neko treci) ocekivao da ce Jugoslavija ili Srbija u bilo kom formatu biti bolja i drugacija, lepsa i prihvatljivija od ijednog drugog drustva, drzave, a ljudi pametniji, zdraviji, lepsi, posteniji... Gde su te bolje drzave na koje treba da se ugledamo...u topos.

Vidim Stiglic je ziveo/radio u Keniji (Kenija, moja Kenija) sezdesetih godina, posle dekolonizacije i bio svedok takvih slicnih zbivanja i razocaranja u Africi. Eto ti jos jedne neuspele realizacije ideala...ahhhh, kada sam pre deset godina na forumu rekla da, ko hoce da zna kako ce biti na Balkanu, Srbiji, itd. neka ode i pogleda kako je u Africi danas. Pa su me ispljuvali na temu, mi smo Jevropa jebote, di cemo se mi porediti sa tamonekim bananadrzavama i majmunima.... oterase me u majcinu...

Medjutim, razlika danasnjeg trenutka od ostale istorije je velika. Danasnjica je prvi put u istoriji da ljudska rasa moze da unisti zivot as we know it. Kapitalizam je sistem bez granica (bice interesantno kako ce to sve da se play out sa internetom, koji je, teorijski, bezgranican)--jer potreba/zelja/zahtev za profitom odredjuje sve, nikad nije dosta, ako je profit u ovom kvartalu isti kao proslog, to je neuspeh i poraz.

I to je zrvanj koji melje sve, ideje, ljude, istoriju, kulturu, nacije, kuglu zemaljsku, sve, sve, sve. Tako smo stigli do prekretnice: ako se ne osvestimo, odosmo dodjavola, i Srbija, i USA, i Kina, Kamcatka i Mauricijus, i svi ostali. Ljudi po prvi put moraju da obuzdaju sistem (sto je kotradiktorno, jer su pushing for more and more, neobuzdanost i prekoracivanje granica sine qua non kapitalizma). Sad to vise nema veze sa humanoscu, covecnoscu ili velikodusnoscu ili bilo cim drugim, nego sa tim da cemo se samounistiti ako ne obuzdamo sistem.

Ljudi su poceli da obracaju paznju. To daje nade. Meni bar, po prvi put, posle deset godina.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Sre Mar 03, 2010 9:52 pm

Za internet (tj. pristup) trebace ti license. Content ce biti prociscen i preciscen. Zabava to the max & REAL info out the window.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 04, 2010 7:27 am

Hate mail ::U medjuvremenu, osvrni se oko sebe i primeti da ovde u USA sudija moze ladno i preSednika da opozove ako ima cime. A da mu se naredi sta i kako da radi pa to nije bilo jos.

Yaawn.

Wake me up when they audit the Fed.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 8:28 pm

Jos jedan tracak nade: Internet i nacin na koji on dekonstruise koncept privatne svojine (apsolutnu svetinju kapitalizma). Music sharing, software shareware, browsers i ostali sharing instrumenti podrivaju taj koncept, a makoliko se trudili kopirajtovima da obuzdaju ovu novu pojavu deljenja znanja i umenja, nesto bas ne uspevaju.

Pa onda, Wikipedia i ostali wikiji su isto to: oni koji znaju znanje prenose (daju, pokljanjaju, dele sa) onima koji ga nemaju. Za mnoge na svetu, Afrika, Azija….Wikipedija je mozda jedina enciklopedija sa kojom se susrecu (makoliko falicna). Fenomenalna zajednica.

Sajtovi kao freecycling, couchsurfing i wetshowers su prepuni mladih ljudi, vecinom dvadesetogodisnjacima i jos mladjim koji su spremni da podele ono sto imaju—ne da naplacuju ili zaradjuju na tome (ejjjjj, bez profita). Ponude stvari koje im ne trebaju ili gostoprimstvo (jelo, pice, krevet za spavanje, drustvo) putnicima namernicima. Koja razlika o ovdasnje ludacke paranoidne atmosphere u kojoj se zivi trke za profitom po svaku cenu (apsolutno svaku) i where everyone is to get you i gde stalno moras da se obazires da ti neko ne sune noz u ledja, da te ne zajebe, ne proda falicna kola, otrovne lekove, zagadjenu hranu, naplati zdravstveno u kome su sve ozbiljnije bolesti preexisting conditions, itd. itd. itd.

Mozda su ti sajtovi i te aktivnosti poceci neke nove svesti, koja se udaljava od koncepta privatnog vlasnistva, sebicluka, ja pa ja ideologije, posle mene potop, itd…..ne znam. Nadam se. A kad prodje jos dvadeset-trideset godina i nove generacija zaborave hladni rat i na reci kao socijalizam i komunizam vise ne reaguju kao Pavlovljeva pseta, nego pocnu da razmisljaju na neki drugi nacin, mozda ce tad nesto na bolje da se promeni. Na bolje u kvalitetu zivota, medjuljudskih odnosa, bogatstva i siromastva… sve to, naravno, pod uslovom da Zemlja i biosfera jos uvek postoje...

se veda
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 9:29 pm

market fundamentalism...I just love it...vjt gde si do sad bila hehe kakva biblioteka, kakvi bakraci--kupila knjigu!!!
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Mar 05, 2010 7:57 am

amans* ::Jos jedan tracak nade: Internet i nacin na koji on dekonstruise koncept privatne svojine (apsolutnu svetinju kapitalizma). Music sharing, software shareware, browsers i ostali sharing instrumenti podrivaju taj koncept, a makoliko se trudili kopirajtovima da obuzdaju ovu novu pojavu deljenja znanja i umenja, nesto bas ne uspevaju.

Pa onda, Wikipedia i ostali wikiji su isto to: oni koji znaju znanje prenose (daju, pokljanjaju, dele sa) onima koji ga nemaju. Za mnoge na svetu, Afrika, Azija….Wikipedija je mozda jedina enciklopedija sa kojom se susrecu (makoliko falicna). Fenomenalna zajednica.

Sajtovi kao freecycling, couchsurfing i wetshowers su prepuni mladih ljudi, vecinom dvadesetogodisnjacima i jos mladjim koji su spremni da podele ono sto imaju—ne da naplacuju ili zaradjuju na tome (ejjjjj, bez profita). Ponude stvari koje im ne trebaju ili gostoprimstvo (jelo, pice, krevet za spavanje, drustvo) putnicima namernicima. Koja razlika o ovdasnje ludacke paranoidne atmosphere u kojoj se zivi trke za profitom po svaku cenu (apsolutno svaku) i where everyone is to get you i gde stalno moras da se obazires da ti neko ne sune noz u ledja, da te ne zajebe, ne proda falicna kola, otrovne lekove, zagadjenu hranu, naplati zdravstveno u kome su sve ozbiljnije bolesti preexisting conditions, itd. itd. itd.

Mozda su ti sajtovi i te aktivnosti poceci neke nove svesti, koja se udaljava od koncepta privatnog vlasnistva, sebicluka, ja pa ja ideologije, posle mene potop, itd…..ne znam. Nadam se. A kad prodje jos dvadeset-trideset godina i nove generacija zaborave hladni rat i na reci kao socijalizam i komunizam vise ne reaguju kao Pavlovljeva pseta, nego pocnu da razmisljaju na neki drugi nacin, mozda ce tad nesto na bolje da se promeni. Na bolje u kvalitetu zivota, medjuljudskih odnosa, bogatstva i siromastva… sve to, naravno, pod uslovom da Zemlja i biosfera jos uvek postoje...

se veda

Ispace da te proganjam po forumu, ali ne mogu se ni sa ovim sloziti. Ovi sto dijele bez profita, su to ili ukrali pa ih nista ne kosta, ili su nasli nacin da to unovce na neki drugi nacin.

There is no such thing as a free lunch.

Ako ti ne naplate na mostu, naplatice na cupriji. Na stranu sto jos niko nije radio za dzaba. Naime, nemoguce je prezivjeti ako radis, a ne placaju te jer bi to znacilo da neko drugi radi za tebe. A kao sto znamo, malo ko je to rad.

Tu dakako treba odvojiti rad u humanitarne svrhe, ali to rade oni koji su vec svoju robu ili znanje vec prodali nekome pa si mogu priustiti humanitarni rad. Ima i onih koji to uistinu rade dzaba godinu-dvije dok su klinici, pa onda opet nadju posao. Ali toga je bilo i prije interneta, tako da tu nema nista revolucionarno.

Nego da se vratimo na informaticko doba. Od svih roba, znanje je jedno od onih koje se najvise naplacuje. Evo nek ti slawen potvrdi, a i ti sama vjerovatno zivis od prodaje svog znanja. Ili da to pokusam objasniti na primjeru internet browsera koji su pomenula: svaki od njih je ili direktno subsidiran od nekih od search-engine firmi, ili naplacuje proizvodjacima razno-razne applikacije koje dobijes kad instaliras njihov browser. Recimo, instaliras Firefox i on ti turi Winamp player! Ili Google search bar. A Google ti omoguci da ga koristis besplatno, ali ti skuplja cookies i onda prodaje drugim sajtovima koji ti onda ture nekakav banner sa reklamom necega sto misle da bi te moglo interesovati, itd. Uostalom, siguran sam da znas kako to ide, nema potrebe u sitna crevca da idemo.

A ovi dliberi sto ilegalno dijele plodove necijeg tudjeg rada su nista drugo nego lopovi, ciji sharing u svom eskstremu imati za posljedicu to da niko nista nece htijeti da napravi ako ga ne moze zastititi. Ali nece, jer ce im doakati. Bez obzira bilo rijeci o muzici ili softveru. Eventualno ce se promijeniti sistem distribucije gdje ce se izuzeti posrednici, ali opet nece biti dzaba ( pogledati pod zadnjim albumom Radiohead). Na kraju krajeva, ako muzicka industrija nije propala kad je izmisljena jeftina kasetofonska traka i kad tad nije zazivijelo besplatno dijeljenje muzike, zasto bi sada?

A tek ona zvaka zvana Open Source...
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Mar 05, 2010 3:35 pm

ok, za te sharewares, ubedio si me jer ne znam puno o tome, ali za ostalo nisi sunny
Naravno da svi moramo da radimo da prezivimo, ali u tome i jeste stvar, naci meru tako da je cilj prezivljavanje sviju. a ne samo onih koji mlate profite (vidi tvoj argument o tome kako se sve vise radi za manje para--idealno, za ove ovde, radicemo 24 sata--sta ce plebsu zivot.) U potrazi smo za Live and let live kog u kapitalizmu nema.

Zato i dolazimo do problema u kome prosvetni i vatrogasni sindikati vuku na svoju stranu bez mere, granice i smisla, a oni drugi na svoju, bez mere, granice i smisla....i u tome svemu dolazi do raspada sistema. A aksiom je da je kapitalizam kao najefikasniji sistem ikada napravljen. hehehe
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Pet Mar 05, 2010 4:12 pm

Just heard the news: "We are in a statistical recovery, but a human recession."

Isn't that rich?


tompus
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Sub Mar 06, 2010 5:01 am

amans* ::Just heard the news: "We are in a statistical recovery, but a human recession."

Isn't that rich?


tompus

When your neighbor loses a job thar's recession. When you do - that's depression.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  neprijateljska emigracija Sub Mar 06, 2010 5:03 am

amans* :: A aksiom je da je kapitalizam kao najefikasniji sistem ikada napravljen. hehehe

Navedi jedan koji jeste efikasniji.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Sub Mar 06, 2010 5:10 am

sunny
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sub Mar 06, 2010 6:38 am

Занимљиво ми како сте се лагано дотакли система заштите интелектуалне својине на месту где се свецка револуција доводи у питање, па како ће то, ако ништа друго, да демонтира капитализам.

Исто такоЂЕ ме заинтригирало оно о прекомерним очекивањима: лепо је чути да си будала која је веровала у нешто што нормалан човек који седи у Чикагу не би. Ни сам до сада нисам знао да сам ја поверовао политичарима и да су ти политичари од мојег поверења извели револуцију контра Цобета и УДБЕ, већ сам глупо мислио да сам то био ја који им је желео крај, а да су говна типа Ђинђића и Коштунице брже-боље потрчала да заштите стари систем од мене, анархисте и ултралиберала, па су оформили свакојаке кризне штабове, направили трипатритну владу и дил са господином Легијом.

Само настави, ово је тако добро, скоро к'о расо.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sub Mar 06, 2010 8:41 pm

Јопе' мало о знаменитом србском правосуђу.
Стигло ми јуче од Уставног суда.

Елем, своједобно сам заступао ја ту неки брачни пар који као пешаци најебали у некој тешкој саобраћајки, а да ствар буде црња ту жену која их погазила колима решила специјализована екипа да ослободи иако је уз ово двоје што сам их ја заступао унаказила и њихову бебу (још нерођену, али жени започео био порођај и ишла да се породи, после удеса извршен хитан царски рез, дете било мртво, па реанимирано), то се развлачило три године скоро, и на крају се та што је возила кола самоубије. Да ли више није могла да поднесе притисак суђења (ваљда јој ови њени другари обећали брзо ослобођење, а ја напротив био упоран, нека ми Бог опрости, стално терао тужилаштво да ради свој посао и да је гони), или је пекла савест (чисто сумњам), или је нешто друго сколило, није ни битно, тек она више није жива и кривични поступак се, природно, обуставља, јер нема коме да се суди.
Не суди се мртвом човеку.
Кад наступи такав случај, суд чим сазна донесе решење о обустављању и крај. И то сваки суд на свету. Сећате се, тако је било и са Слобом.
Пошто су због спорости и муљања и суда, и тужилаштва и вештака у том поступку била повређена људска права мојих клијената, ових што су били прегажени, а нарочито што је јавни тужилац ОДБИЈАО да и бебу (која је завршила у Звечанској, биљка коју дрогирају због болова) наведе као лице оштећено кривичним делом, ја у име мојих клијената изјавим уставну жалбу Уставном суду тзв. Републике Србије.

И јуче ми, као што кажем, стигло писмо од њих, траже да се изјасним да ли сам се жалио на оно решење суда којим је обустављен поступак зато што је окривљена умрла.
Још не могу да се опасуљим.
Како да се жалим?
Шта да напишем у жалби? Не обустављајте поступак, нема везе што је она мртва, судићемо њојзином гробу. Њојзиним ципелама и њојзиној мачки.

Сачувајмеблагибоже!
Ево два дана размишљам шта сам то пропустио. Какву сам то правну зачкољицу превидео.
Мора да је нешто што ја не знам. Шта сам прескочио на факултету.

Просто не могу да верујем да судија Уставног суда може да буде толико говедо, па да не зна да се на решење којим се обуставља кривични поступак због смрти окривљеног не изјављује жалба.
Не може.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Mar 07, 2010 3:48 am

slawen ::Занимљиво ми како сте се лагано дотакли система заштите интелектуалне својине на месту где се свецка револуција доводи у питање, па како ће то, ако ништа друго, да демонтира капитализам.

... Ни сам до сада нисам знао да сам ја поверовао политичарима и да су ти политичари од мојег поверења извели револуцију контра Цобета и УДБЕ, већ сам глупо мислио да сам то био ја који им је желео крај, а да су говна типа Ђинђића и Коштунице брже-боље потрчала да заштите стари систем од мене, анархисте и ултралиберала, па су оформили свакојаке кризне штабове, направили трипатритну владу и дил са господином Легијом.

Само настави, ово је тако добро, скоро к'о расо.

ej, nisi ti pedestrian , sto se pravis jokne


Poslednji izmenio amans* dana Ned Mar 07, 2010 6:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Mar 07, 2010 4:23 pm

sunny


Poslednji izmenio amans* dana Ned Mar 07, 2010 6:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  amans* Ned Mar 07, 2010 4:26 pm

slawen ::Занимљиво ми како сте се лагано дотакли система заштите интелектуалне својине на месту где се свецка револуција доводи у питање, па како ће то, ако ништа друго, да демонтира капитализам.

Исто такоЂЕ ме заинтригирало оно о прекомерним очекивањима: лепо је чути да си будала која је веровала у нешто што нормалан човек који седи у Чикагу не би.

O cemu ti to??? (Ovo mi se cini nepotrebno cascavanje. Mogla bih i ja da uzvratim ditto o anarho-liberalizmu, ali gde to vodi? A i nije lepo.)


Ovo sto sam spominjala je slicno onom sto je cika Hobsbaum u svom clanku napisao, a sto sam ti okacila ranije, mnogo puta bolje i lepse, naravno. Zato i jeste najbolji zivi istoricar. Bez premca hatup

[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio amans* dana Ned Mar 07, 2010 6:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 8 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 30 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu