RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Живела Србија!

5 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pon Apr 26, 2010 9:25 am

Под насловом "Рат импулсима на Косову" црна Политика пише о поновном искључивању и демонтажи опреме српских оператера мобилне телефоније на Косову и доноси прикладну слику[You must be registered and logged in to see this image.] пиштоља у облику мобилног телефона какав се користио пре двадесет година.

Ствар је следећа: србска власт је Србима на Косову поделила мобилне телефоне и СИМ картице са којих су могли (како сам ја чуо) бесплатно да телефонанишу до миле воље.
Сад, нисам ни ја толико ђубре, разумем ја и шта је национални интерес (а шта је то?) и да је тим људима доле тешко у пичку материну, да живе сваки дан у неизвесности и да им треба помоћи, али ми се читава та прича чини мало..... хммм, мало траљаво одрађеном.

Колико мене памћење служи, главни оператер на Косову је компанија у власништву Медлин Олбрајт и оног Холбрука, или тако некако, знам да је неко мудо које нас је бомбардовало правдајући се заштитом тзв. шиптара (или потребом свргавања тзв. Милошевића, ху керс), а онда искористило окупацију да се мало и постфункционално овајди (штета да се баци, а и боље они него неки које не знамо; ово последње је образложење које редовно добијам на моје глупо питање зашто највеће џукеле, глуперде и стоку, за које поуздано сви знамо да су џукеле, глуперде и/или стока постављају за јавне тужиоце или судије).
Јеботе, и сад је србска власт мислила да ту може као нешто да.... Не знам, не разумем им логику.
У сваком случају, иста ствар као са струјом....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pon Apr 26, 2010 9:29 am

У горњем тексту поткрала ми се једна грешка: онакав мобилни телефон се НИКАД није користио нигде.

Вероватно је то "оружје" развијено у Заводима Црвена Застава по систему "како Милутин замишља да изгледа мобилни" у време пре демократизације комуникационог простора над Србијом.
Обрати пажњу на ЧЕТИРИ дугмета у другом реду (4,5,6 и 7) која служе као обарачи/окидачи.
Стока алава. Мало им било три метка да мете, а компликовано да поставе нормалну тастатуру за 4 и више...
Тачно видиш да је то нека гладна сељачина смишљала.

Сунце ти јебем жежено!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Apr 26, 2010 5:08 pm

"I', Sunuunce...", sto bi rekao moj striko Milomir...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Apr 26, 2010 5:12 pm

By the way, a ne mogu sad da nadjem gde si tacno stavio onaj link na "Lisca" opremu:

"Broj grudnjaka", "Broj gacica", Ime i prezime", "Broj Licne karte/Pasosa"...

WTF??

Pa zar i za to, majke im ga steram brljive?


Poslednji izmenio Hate mail dana Pon Apr 26, 2010 9:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Apr 26, 2010 8:00 pm

B92 Info Vesti Politika
Rasprava o prostitutki u Skupštini

26. april 2010. | 16:58 -> 18:46 | Izvor: B92, Tanjug Beograd -- U Skupštini Srbije potvrđeno da je uhapšena prostitutka za kojim se tragalo.

I dalje nepoznato na čiji poziv je došla u Skupštinu.

U Skupštini Srbije krajem februara je uhapšena žena za kojom je sud raspisao potragu zbog krivičnog dela prostitucije. Ona je uhapšena na ulazu u parlament kada je tokom redovne kontrole osoba koja ulaze u skupštinu obezbeđenje utvrdilo da se za njom traga. Za sada nije poznato da li je ta osoba u skupštinu došla na nečiji poziv.

Poslanici ocenjuju da hapšenje neće urušiti ugled najvišeg zakonodavnog tela, a neki ističu dobru reakciju skupštinskog obezbeđenja.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ne znam sta bih rekao.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Apr 26, 2010 8:06 pm

B92 Info Vesti Hronika
Pucao zbog mesta za pecanje


26. april 2010. | 15:10 | Izvor: Beta Požarevac -- Požarevačka policija uhapsila je i podnela krivičnu prijavu Živorada M. iz naselja Vinci jer je nakon svađe oko mesta za pecanje pucao u nogu drugom pecarošu.

Živorad M. (69) je pucao iz vatrenog oružja za koje nema dozvolu za nošenje. Incident se desio u vikend naselju Vinci, na obali Dunava, u nedelju oko 18.00 časova. Živorad M. je nakon kraće svađe oko mesta za pecanje pucao iz u nogu Radovanu M. (55), iz tog naselja. Pecaroši koji su pecali u blizini, prevezli su povređenog u Dom zdravlja Veliko Gradište.

Policija će osumnjičenog u zakonom predviđenom roku predati istražnom sudiji Višeg suda u Požarevcu.

Kakav je znacaj ovog poslednjeg reda? Da nece mozda, ako im dune, da ga mumifikuju ili lansiraju u Svemir?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Apr 26, 2010 9:02 pm

Paranormalna Srbija
26. april 2010. | 09:25 | Izvor: B92


Beograd -- Mnogi građani Srbije veruju u vračare i natprirodne moći, o čemu govori drugi deo serijala "Paranormalna Srbija" koji je večeras od 21 na programu TV B92.

Čak i u 21. veku mnogi građani koji veruju u čudotvorne moći i natprirodne sile obraćaju se vračarama za pomoć. Po vračarama je najpoznatija Timočka krajina. Dok vračare tvrde da bajalicama mogu da reše probleme svojih klijenata, ali i da skinu crnu magiju za koju smatraju da postoji, pojedini mediji doprinose ovakvom sujeverju, koje često može biti i kobno.

Seanse gledanja u zrno ili u karte započinju nizom pitanja, a završavaju se najčešće zaplašivanjem zbog kojeg je onaj koji je kod vračare došao spreman da se ponovo vrati.

Na ovaj način, vračare razvijaju svoje poslovanje, ali i strah od crne magije.

“Nestalo ti neko odelo. Da li tvoje odelo? To je odavno uzeto. Kao da nema neko odelo. Tvoje odelo vezano ti je na dva mesta. Kopana ti je na zemlju, tvoja zemlja. Da paziš sada dobro što ti kažem! Imate blizu vas, od familije imate ko vas mrzi u ovu kuću, veliki dušmani, od tvoje familije, od ćale ili od majke neka žena, i imate bačeno, prskano, prema vašoj kući”, kaže vračara Desanka Prvulović.

A je l’ možete da je skinete?

“Pa ako dođes ja ću ti radim, kako da ne, zašto da ne?”

“Dobro, dobro, aveti, akrepi, raznorazne ale zle i nečiste sile. Na hiljadu čak postoji nečistih sila, pod okriljem đavola. Sve su to neki izrodi negativnih vrsti koji mogu u ovom ili onom da deluju, znate”, rekao je Zlatimir Pantić iz časopisa “Treće oko”.

“Puno magije ima. Ima to svaki grad, ima svoj odža, ima ciganska, ima šiptarska, ima bugarska, ima svasta. Ali naše magije ovde, okolina, nisam samo ja, ima jos vračarke, to okolina zna, to Negotinska krajina, Krajina ovde, mi smo Vlajine, najjače naše magije od svih magija”, kaže Prvulovićeva.

Emisija "Paranormalna Srbija" je na programu večeras u 21 sat.

Komentar:

Kao sto treba razlikovati ateizam, religiju i licnu duhovnost, tako treba razlikovati i dnevni horoskop pisan za mase od astrologije kao ozbiljne nauke koja ce tek za nekih 100-200 godina dobiti na pravom znacaju u svojim kodovima sudbine koje nudi (problem ljudi je sto ne poznaju istu, a sude joj prema onome sto su videli u malogradjanskim medijima).
(Buddha on Mescaline, 26. april 2010 15:35)


[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pon Apr 26, 2010 11:45 pm

Hate mail ::

Kakav je znacaj ovog poslednjeg reda? Da nece mozda, ako im dune, da ga mumifikuju ili lansiraju u Svemir?
То значи да је тзв. Србија отворено полицијска држава без икакве везе са мозгом.
Ради се о полицијском притвору, који је код нас Уставом забрањен и био је једно време ван примене (кад је савезни министар правде био Момчило Грубач), а коме су због очигледне потребе да се њиме широко користе дали лажно име "полицијско задржавање" и сад је све у реду.
Наиме, полиција има право да у случају да не може осумњиченог одмах да изведе пред истражног судију (поплаве, земљотреси, немири & демонстрације, једини истражни судија у кругу од 100 км добио трипер или се напио, па се чека да се коварне), значи само у тим случајевима да га задржи и до 48 сати од тренутка лишавања слободе.
Свашта... ти ће' нам кажеш, slawene будало.
Има бре да 'апсимо и да задржавамо како нам се надигне, јер кад га ми ставимо у округлу собу на два дана без хране и воде, не мора уопште да га бијемо, има да призна све као бела лала...
Значи, полиција некога лиши слободе и уместо да га одмах изведе истражном судији, они га без икаквог разлога и законског основа притворе на 48 сати, па га тек кад то истекне воде истражном судији!
Зашто?

Да ме погрешно не схватите, нисам ја против таквог полицијског "рада" зато што мислим да треба штити криминалце, већ зато што се на тај начин омогућава најнижи могући квалитет полицијског оперативног поступања, а то аутоматски значи и најнижи ниво борбе против криминала.
Држим, кад би прописали да полиција може да ухапси некога тек кад има довољно доказа и да истражни судија мора да одобри хапшење, а да је тужилац дужан да подигне оптужницу против ухапшеног у року од 24 часа од хапшења, те да је санкција за пропуштање те обавезе пуштање окривљеног на слободу без могућности да поново под истом сумњом и са истим доказима, без нечег значајно новог буде ухапшен, е то би натерало и полицију и тужилаштво да раде добро и ефикасно, да темељно припреме ствар ПРЕ хапшења (јер, логично, зашто би неког хапсили ако нема довољно доказа; и даље, ако си већ неког ухапсио, то значи да против њега имаш довољно доказа, зашто ти треба још три, четири месеца, па и две године да напишеш оптужницу, кад у њој треба да стоји само оно због чега си овога ухапсио на првом месту), а не да ова држава буде Мека за најнеспособнији удбашки олош који онда очекује да судови суде и против закона, само зато што полиција хоће и верује да неко треба да буде осуђен, а адвокати да се уздрже да бране те "криминалце", јер ако се иоле умешају, они ће бити ослобођени. Ало, бре! Па је онда дрека на судију која "ослободи хулигане", а нико не помиње тужилаштво и полицију (осим једног колеге адвоката у јучерашњем или прекјучерашњем издању црне Политике)...

Писао сам тамо пре како сам ослободио оног сина бившег председника општине Пожаревац, радикала, за трговину веће количине хероина, иако је човек био чак и признао, а све захваљујући само тупости и неспособности тужиоца и бахатом очекивању да ће суд да овога осуди иако је тужилац избрљавио оптужницу као свиња.
Пре неки дан је окончан један други поступак у коме сам бранио једног лика осумњиченог за превару; у суштини, ту преваре није ни било, радило се о неликвидности у привреди, човек је чим се опоравио после банкрота исплатио све своје дугове, али пошто је држава из све снаге у то време штитила Ђикијевог авио-превозника Цанета, свако ко му не би платио робу на време био је окривљен и осуђен за превару.
Тако и овај, још човек да се то што пре заврши "признао превару" које није било, судија му дао условну осуду, али то је говеду из тужилаштва било мало: хтео да овога пошаље у затвор, па се жалио на осуђујућу пресуду.
Другостепени укине ту пресуду, врати на поновно суђење....
И онда овај набеђени преварант дошао код мене, ја у суд и ..... сад је све то пало у воду и држава ће морати да ми плати трошкове одбране.
Вратиће ми део пара које плаћам кроз порезе и доприносе.
Уместо оном глупаку из тужилаштва да одбију од плате.

Али то је Србија.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 12:29 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Добри коментари.

Где је Аманс, да помене и мајку Србију....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 12:55 am

I tekst i komentari (*ukoliko se ne radi o stamparskim greskama) obiluju nepismenostima; i od tzv. novinara, i od drzavnih i od privatnih studenata/komentatora.

Mozda bi najbolje bilo da za bilo koje radno mesto - sto u drzavnoj a sto u tzv. privatnoj (a.k.a. partijsko-policijskoj) tzv. privredi - moras da imas i regulisan (pozeljno odsluzen) vojni rok (trazili mi kada sam u mesecima pred odlazak, na nagovor majke; mislim, ja nju shvatam: ona bi da joj dete bude tu, nije bitno sto realno nema svrhe biti tamo, konkurisao u jednoj stranoj banci) a mozda i znacku "primeran vojnik". Svakako onu cuvenu "karakteristiku" a dobro bi doslo i misljenje strucne komisije u sastavu predsednik kucnog saveta, jedan clan, jedan komsija (preferably penzionisani radnik organa unutrasnjih poslova) zatim pop, oficir i ucitelj.

Zar nije ovo, sad cu mozda da lupim, grozna diskriminacija sprocu nekih oblika svojine ili/i sprocu nekih oblika organizovanja dal' gradjana dal' nekih drugih entiteta, te gazenje ljudskih i gradjanskih prava, prava na rad (fizickih i onih drugih lica) itd.?

Jednom davno, nije valjda jos ni rat bio poceo, u nekom subverzivnom listu a mozda i na nekom od studentskih radija ili TV-a ("Nocnik"?) procitao/cuo sam o komentaru nekog americkog (?) novinara koji je krajem 1980-tih, netom posle onih "nasih" gibanja, nesto kao intervjuisao (mada to nigde nije objavljeno) druga Milosevica pa kada ga je, kao dobar Amerikanac i generalno free man, upitao zasto ne dozvoli malo privatizacije i ulaska stranog kapitala/stranih investitora, ovaj mu je odgovorio: "Aa, ne. Strani novac je kao zec: jednom kada udje on se razmnozi a onda ga je nemoguce kontrolisati". Eto to mi sada pade na pamet dok sam citao ovu Obznanu tzv. vlasti tzv. Srbije.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 1:15 am

A za ovo gore, oko pritvora i blagovremenog obavljanja svih tih pripremnih radnji: to sto ti predlazes zastrasujuce lici na ono sto rade oni tamo sto muce crnci i prze ljudi sa struju (i koji su nas bombardovali) a ta i takva nenarodna rabota nema sanse da prodje sa one strane gvozdene zavese trenutno okupirane Gornje Mezije.

No pasaran!
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 8:22 pm

Кад сам полагао правосудни испит, једно од питања на усменом делу ми је било "притвор у истрази" (значи, пре подизања оптужнице).
И пошто ми је то омиљена тема за пљување по нашем кривичнопроцесном праву, оплетем ја да износим своје мишљење о тој нецивилизацијској установи и упоредно је анализирам са енглеским институтом притвора, где је трајање истог до подизања оптужнице ограничено на 24 сата, онако отприлике како сам раније написао, а само је посебним законом о борби против тероризма било продужено на 48 сати, који закон је услед великог притиска јавности касније укинут...

"И то само за нека дела, дела тероризма:" Упаде у мој трактат тај занимљиви човек - испитивач, највиши дужносник српског републичког тужилаштва, а сетимо се да је то било пре демократије.
Ја га гледам зачуђено, а он ће "Да, у праву сте, било је изузетно дозвољено да полицијски притвор траје до 48 сати, али је тај закон суспендован."

Знали су и онда. Није да нису.
Али су мислили као и сад, ако такво нешто уведемо у Србију, ови наши слепци неће знати никог да ухапсе и оптуже, криминалци има слободно да се шетају градом, дај да им пружимо још мало времена да се обуче и опреме, па дај још мало, па дај још мало...

Негде 2001. године чувени Савезни уставни суд донео је неке веома важне и изузетно квалитетне одлуке које су се тицале полицијског поступања приликом претреса, те око притвора ради обезбеђења присуства окривљеног; тако су ван снаге стављене одредбе које су полицији омогућавале да врше претрес без наредбе, без сведока, без икаквих ограничења и правила, а што се притвора тиче, укинута је могућност да суд одреди притвор из ванпроцесних разлога. То значи да може да некога задржи у притвору само зато што ће на тај начин да омогући нормално одвијање кривичног поступка (притвор због опасности од бекства, утицаја на сведоке, до тачне идентификације), али не и зато што "постоји опасност да окривљени понови или доврши дело", што је један од најчешћих разлога због којих данас ПОНОВО продужавају притвор када исцрпу све оне процесне разлоге (идентификују окривљеног, испитају сведоке, прикупе доказе, узму окривљеном пасош, он хоће да положи јемство као гаранцију да неће да бежи). Миссим, хтео сам рећи да су мало пошто су оне одредбе о ванпроцесним разлозима за притвор оглашене неуставним, донет нови ЗКП који их је вратио назад.
Видите да добре ствари не трају дуго у Србији, а да старе, ружне навике споро умиру.

Некако сам думао како се УДБА тако невероватно потпно, јача него икад, вратила у седло после октобра.
И све ми се чини да је ово био један од метода: пусте кримосе (Рагиб, Нагиб) да праве чуда и уцењују климаву, килаву квазидемокрацку власт - знате, ми смо навикли овако, овако се то боље ради, ви то много попустљиво према њима.... и све тако, демократе постепено одустају од својих принципа, полиција их полако фијокизира (за прекорачења брзине, непотизам, приватизације)....

Док се не ухвате чврсто за гриву.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 8:36 pm

Tvoj zivot je agonija bez kraja. Zasto covece nisi pobegao? Zar si zaista mislio da je vredno toga? Jeste li?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 8:37 pm

Објективне тешкоће и субјективне слабости.... зато.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 8:42 pm

"To je sreca u nesreci", sto bi rekao pocivsi preCednik: sad nam sluzis kao "zivi jezik" odande. Citao sam na preskok ono staro mesto sto si imao pre godinu-dve i jezio se. To je ono sa decom koju drpaju seLski ucitelji, zrtvama saobracajki kojima tzv. policija pomera kola 10-20 metara tamo-vamo na tzv. uvidjaju (sta je 20m medju prijateljima? Jednom sam kao mlad tako necemu licno prisustvovao usred grada kada je jedna njihova stoka prosla na crveno i udarila dvoje drugih kola na sred raskrsnice; ja kao "Jao tata, vidi sta rade" a on samo: "Pusti ih u picku materinu") itd.

Je li, a za ovo gore oko privatnih fakulteta: jel' se oni boje da im imperijalisticki placenici i studenti Vesne Rakic-Vodinelic ne podrivaju iznutra ili sta?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 9:04 pm

Ма не, боли њих стојко, и ти "приватни" су приватни до јаја, миссим...
Ствар контроле, од колевке па до гроба...


Пази сад, независно судство: мораш да завршиш њихов факултет, да будеш њихов приправник, да те после приме у њихову тзв. правосудну академију, после обавезно да одслужиш неколике године, па могућност прекоманде.... исто к'о у војски.

И здравство.... хехехе. Види се шта су стубови режима. Уосталом, лекари и правници чине аман 90% скупштинског сазива.

Јебемти ненормалне. Уместо да правосудни испит (кад је већ прописан као јединствен за комплет правосуђе, није као нпр. у УСИ баригзем неопходан само за адвокатуру и углавном чисто приватна ствар комора, a за судије теоријски не мора, мада не знам ни за један случај да је у новијој историји именован или изабран судија који није имао претходну праксу, док се за више судове тражи докторат) или државни испит (за лекаре) буде та лествица која ће да дефинише шта је за државу прихватљиво, они су свесно девалвирали сваку вредност било каквих студија, титула, испита и сличног, тако да факултете завршавају и правосудни полажу (жив сведок) такви балвани и такве безумне неваспитане куроломке, да се човеку смучи.
Каква идиотска земља.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 9:09 pm

Upravo to: zar nije pravosudni ispit ili strucni ispiti ta lestvica?

Da, da, idiotska zemlja.

Oni bi da se doveka organizuju kao vojska i da od svake tacka naprave de facto i de iure vojni cilj a kad im ja zazelim bombe onda vrece kao jarac kad ga deru.

Sa vojnim ciljem se samo vojno moze opstiti.

SMRT!
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 9:26 pm

Ма тај правосудни је требало да буде једна веома озбиљна и зајебана ствар - све што си научио на факултету за четири године и на стажирању од две године после тога, треба да покажеш на писменом и усменом испиту који скупа трају десетак - дванаест сати.
Прво се полаже писмени део из кривичног и грађанског права (најчешће добијеш да урадиш по једну пресуду у неком предмету) за ограничено време, да ли сат ипо или два, не сећам се више, али сасвим довољно времена ономе ко зна шта ради.
Ако то положиш, идеш на усмени бараж код седам испитивача, који те пропитују из укупно петнаестак-двадесет различитих области које су све биле предмет посебних испита свака. То се полагало у згради тадашњег Врховног суда у Немањиној, оно са леве стране кад силазиш из Српских владара, велика зграда у којој су била сва министарства, прекопута Владе.
Значи седам кабинета, кад завршиш у једном воде те у други (воде буквално, јер после трећег или четвртог сасвим побрљавиш, није се лако шалтовати са међународног приватног права или панзијског осигурања на заједничку имовину стечену у породичној заједници и уставноправни положај локалне самоуправе, на пример)... Ја сам прво по Ђикијевом систему "прогутај најпре највећу жабу" (и пре Ђинђића slawen) ишао прво на Ратка Марковића, то је мени некако био највећи баук, лично он, после ми било свеједно кад сам њега прошао, зато сам и могао да се играм са англосаксонским паралелама што ником нормалном не би пало на памет да ради, прво јер могу да те ладно оборе што нас поредиш у то време са непријатељима, друго и онако је довољно тешко и обимно оно што си обавезан да научиш ко ће још и тиме да се зајебава, треће ни тога обавезног под оним притиском не можеш да се сетиш (ова три разлога важе само за оне обичне људе, не и за ибермана)... Испитивао ме, сећам се, Балша Говедарица, Чеда Простран, Марија Милисављевић... кад је себе то било....

Међутим, као и све у Србији, тај правосудни су преко везе (ноге како) исполагали такви случајеви да је то чак и мени тешко да опишем речима.
А сувише лепо цртам....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 9:33 pm

Hehe, slucajevi.

Balsa Govedarica je inace diplomirani ekonomista. Bila su neka cudjenja devedesetih u fazonu kako on sudija a zavrsio ekonomiju. Sad vidim on cak ispitivao buduce sudije, advokate.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 9:52 pm

Пристојан, тих и ненаметљив човек.
Кабинет му био укусно намештен, дискретно а прецизно осветљен.

Сећам га се јер ми се усред испита извинио што нас прекида телефон у суседној просторији.
Код њега сам полагао управно право. На факултету сам за време испита професорку морао да замолим да ми барем не дува дим директно у лице, кад већ мора да пуши.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 9:58 pm

Biva nije ekonomista. Svasta se lupetalo devedesetih.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 10:07 pm

Колико се сећам, био је доктор правних наука.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Apr 27, 2010 11:37 pm

Ево, црна Политика пише како ухватили неке на БГ правном како хтели да положе испит за 20 евра: рентирали бубице за уво и неко им диктирао одговоре. Срећом увек будни професори их на време раскринкали. Укориће их оштро.
Па не смемо да дозволимо да се наше високо школство баш толико сроза. Еј, бре, 20 евра?!

У исто време прете Тадићу и Месићу. Интернетом. И док онај други комотно каже да су то неки "обични четнички сероње" (миссим, и тај рвацки, са слагањем по роду, броју и падежу.... добро да смо их се курталисали да нам не руже језик), за нашег прецедника се не може рећи да је толико блентав: он сваку ствар узима озбиљно, па су у том смилу Дачићеви полициоти ситну књигу написали америчком министарству правде (претпостављам, иако су набрљавили по новинама нешто друго) да позову на службени разговор руководство тог Фејсбука, па да им ови кажу који су то разбојници & антидржавни елементи који нам страше прецедника, а крију се иза тамо неких никова (Никова?).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Apr 28, 2010 12:09 am

Ovo ovde je isto cirkus jedan postalo. Ladno ce i da im daju (nakon sto drugovi iz Centralnog komiteta u Washingtonu naguze Facebook).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 12:23 am

Др'ште вука!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 10 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu