RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Feel Good Friday

4 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Feel Good Friday Empty Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Sub Avg 22, 2009 6:57 am

It is, al' zamalo.

Danas dos'o ferman iz Stambola ( dobro, nije iz Stambola, ali je iz Minneapolisa - srediste americkog ogranke firme nam je tamo, centrala je u UK): dobivamo nasih 10% nazad. U maju nam skratilo sate za 10% (eufemizam za smanjenje plate, ono radimo 36 sati umjesto 40, a u stvarnosti radim 45 umjesto 50, a plata mi manja 10%). Tada je donesena privremena mjera o skracivanju sati koja je trebala da traje od maja do septembra, ali needles to say, niko u to nije vjerovao. It is here to stay, or so we thought. Jer kao sto svi znamo, permanentna rjesenja su jedino ona privremena. Nista nije tako dugotrajno, kao privremena mjera.

Kad ono stvarno, bilo privremeno. Nivo prodaje se povratio nakon sunovrata u martu, skresali troskove (rijesili se trutova koje u 'normalnom' stanju niko nije imao srca otpustiti + stvarno smo se skresali troskove proizvodnje, smanjili troskove "reprezentacije" i sl.) i stvari se koliko-toliko unormalile, pa je odluceno da se vratimo na staru platu.

I to je ono sto je danas dalo ovom, inace obicnom ( OK, nije bas obica, pridruzila nam se Barbara) petku, Feel Good auru. Al' zamalo, kao sto rekoh.

A zamalo je jerbo je danas i ovo osvanulo:

A)
White House Sees $9 Trillion in Deficits Over Decade
(Update1)

Share | Email | Print | A A A

By Brian Faler

Aug. 21 (Bloomberg) -- The U.S. government’s long-term budget outlook is darker than expected, with projected deficits over the next 10 years totaling $2 trillion more than had been forecast, according to an Obama administration official.

A White House budget review set for release Aug. 25 will show cumulative deficits over the next decade amounting to $9 trillion, up from $7.1 trillion that the administration predicted in May, the official said on condition of anonymity because the figures haven’t been made public.

The administration revised the estimate after taking into account more up-to-date information about how the economy performed late last year, which affected its assumptions about the future, the official said.

The nonpartisan Congressional Budget Office has estimated deficits between 2010 and 2019 will total $9.14 trillion.


B)

Obama leaves Washington for 10-day vacation


By PHILIP ELLIOTT, Associated Press Writer Philip Elliott, Associated Press Writer – 2 hrs 21 mins ago

WASHINGTON – President Barack Obama left the White House on Friday for a 10-day vacation, taking with him the beloved family dog and leaving behind an acrimonious debate about a proposed overhaul of the nation's health care system.

Obama left the White House's South Lawn by Marine helicopter early in the afternoon for the presidential retreat at Maryland's Camp David. He and his family then head on Sunday morning to Massachusetts' Martha's Vineyard, where they will stay at a private 28-acre estate that rents for $35,000 a week. They are expected to keep mostly to themselves.

------------------------------------------------------------------------------------------


Sjebase mi Feel Good Friday, mater im lopovsku jebem.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sub Avg 22, 2009 10:36 am

Шта је ту лоше?
Дефицит изгледа огроман, али:
А) треба да урачунаш и инфлацију за 10 година; 2019 ће 9Т бити исто што и 7Т данас;
Б) процена је урађена на основу података с краја прошле године; то ти је исто као кад компјутер покаже да ти је за даунлоад нечега потребно 9 сати, јер је веза у том тренутку пала на 1М; чим се коварне на стандардних 16, ствари се из корена мењају;
В) УС оф А су задуго једина суперсила и може им се; док би толики дефицит у условима биполарног или мултиполарног света довео до кризе или чак колапса односне државе (при чему не знамо да ли би то повукло и ресто планете за собом), овакво стање им омогућава да тај проблем премосте неекономским методама; на тај начин велики дефицит може бити чак изразито стимулативан;
Г) савладана "криза", уверен сам, није производ циклуса савременог капитализма, већ је у највећој мери индукована; само дебил не би могао да је предвиди - отуда и сумња да су они који су је први угледали од тога имали највеће користи; чињеница да, за разлику од рахметли Цобета који је био сељак човек и све радио вулгарно (хиперинфлација) на трулом западу полЕтику и економију воде лопови у белим памучним рукавицама, значи само да ова последња велика прерасподела неће бити још неко време сагледана као глогов колац у срце средње класе.

Ово што сам тако лепо рекао може да напада ко 'оће, ево нпр. прва Пиле чикино, али то не значи да није тачно.

Штостиче нигеровог одмора, и ја сам се ту изнервирао, па јеботе, прецедник, а иде у Мартине винограде; а где је Кушадаси, а где је Шармелшеик, а где је у крајњем случају ту Будва, пичка му материна?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  ВЈТ Sub Avg 22, 2009 11:19 am

slawen ::
Штостиче нигеровог одмора, и ја сам се ту изнервирао, па јеботе, прецедник, а иде у Мартине винограде; а где је Кушадаси, а где је Шармелшеик, а где је у крајњем случају ту Будва, пичка му материна?
Па јебему матер, деда... 🇳🇴

Што се тиче осталог, нећу те нападати, није баш да се не слажем, нити да се нарочито слажем - нема ту шта да се слажемо или не слажемо.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sub Avg 22, 2009 12:08 pm

Пиле чикино, кад је чика ишао у школу, црнци су били нигроу. И тачка.
Није тада било ни афроамериканаца, ни психолошкиња, ни осталих пич(а)ка материна.
Знало се шта је шта.

И намерно сам нагласио/агравирао/первертовао ону његову круцијалну демокрацку особину (а за коју ни на који начин није крив/заслужан), а која му је обезбедила муфте стан на четири године.
Већ смо о томе причали, да се не понављамо.

Или си у међувремену ретерирала ка тези да је "изабран" зато што је понудио добар "програм"?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  ВЈТ Sub Avg 22, 2009 1:41 pm

slawen ::Пиле чикино, кад је чика ишао у школу, црнци су били нигроу. И тачка.
Није тада било ни афроамериканаца, ни психолошкиња, ни осталих пич(а)ка материна.
Знало се шта је шта.

И намерно сам нагласио/агравирао/первертовао ону његову круцијалну демокрацку особину (а за коју ни на који начин није крив/заслужан), а која му је обезбедила муфте стан на четири године.
Већ смо о томе причали, да се не понављамо.

Или си у међувремену ретерирала ка тези да је "изабран" зато што је понудио добар "програм"?

Немој мени да импутираш особине биједног сељаштва - нема ово везе са феминистичким деконструкцијама и психијатријском потребом за родним изједначавањем. И када кажеш да се знало шта је шта, јел то хоћеш да кажеш да се знало да је црнац нигер? Да, баш добра стара времена...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sub Avg 22, 2009 3:08 pm

Не, хоћу да иронишем на Марксову доскочицу да су људи склони да мењају ствари мењајући им имена.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Ned Avg 23, 2009 8:46 am

А допада ми се овај коментар (покушаја) реформе здравства:

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Avg 24, 2009 7:35 pm

slawen ::Шта је ту лоше?
Дефицит изгледа огроман, али:
А) треба да урачунаш и инфлацију за 10 година; 2019 ће 9Т бити исто што и 7Т данас;
Б) процена је урађена на основу података с краја прошле године; то ти је исто као кад компјутер покаже да ти је за даунлоад нечега потребно 9 сати, јер је веза у том тренутку пала на 1М; чим се коварне на стандардних 16, ствари се из корена мењају;
В) УС оф А су задуго једина суперсила и може им се; док би толики дефицит у условима биполарног или мултиполарног света довео до кризе или чак колапса односне државе (при чему не знамо да ли би то повукло и ресто планете за собом), овакво стање им омогућава да тај проблем премосте неекономским методама; на тај начин велики дефицит може бити чак изразито стимулативан;
Г) савладана "криза", уверен сам, није производ циклуса савременог капитализма, већ је у највећој мери индукована; само дебил не би могао да је предвиди - отуда и сумња да су они који су је први угледали од тога имали највеће користи; чињеница да, за разлику од рахметли Цобета који је био сељак човек и све радио вулгарно (хиперинфлација) на трулом западу полЕтику и економију воде лопови у белим памучним рукавицама, значи само да ова последња велика прерасподела неће бити још неко време сагледана као глогов колац у срце средње класе.

Ово што сам тако лепо рекао може да напада ко 'оће, ево нпр. прва Пиле чикино, али то не значи да није тачно.

Штостиче нигеровог одмора, и ја сам се ту изнервирао, па јеботе, прецедник, а иде у Мартине винограде; а где је Кушадаси, а где је Шармелшеик, а где је у крајњем случају ту Будва, пичка му материна?

Taman i da inflacija pojede 50%, opet je taj deficit ogroman. Pride sav onaj postojeci, koji je neodrziv sam po sebi.

Ono sto me najvise nervira je taj debilizam i nekompetentnost da se:
1) spozna razmjera problema
2) krene u rjesavanje istog.

Mogu da razumijem da se prave podesavanja u hodu, ali da se bude toliko pored mete je debilizam prve vrste. Pa cak sam i ja tamo u SUR "Pisi Propalo" pisao u januaru da nema sanse da nam ova godina prodje bez $1T deficita. I sta se desili, samo sto smo bili presli 2/3 fiskalne godine, dosli smo dotle. A odonda je skrkao jos para i jos ima dva mjeseca do kraja fiskalne godine.

A ako je pak sracunato, to je onda izdaja i najveca prijetnja sigurnosti drzave. Jer sva tri scenarija ( odbijanje da se kamate placaju Kinezima, infatorno obezvredjivanje $ ili "Argentinski Scenario") znace krv. Pitanje je samo koliko i cije.

A kad to krene, ni njegova nije iskljucena.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Pon Avg 24, 2009 9:02 pm

Ма каква крв, Бог с тобом, пук је... како оно рече Његош? Пучина?

Није ми јасно да и ти то запажаш ("ali da se bude toliko pored mete"), а да опет верујеш да то раде зато што су глупи и/или немају довољно поузданих информација.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Pon Avg 24, 2009 9:19 pm

Него, мене ме занима колико посто од БНП (како оно беше, GDP или GNP?) је тај дефицит у Америку?
Да се ви лепо угледате на нас: 4,5% и Бог да вас види.

Чик погоди које су новине гласило жуте секте, а које банде црвене:

[You must be registered and logged in to see this link.] спроћу [You must be registered and logged in to see this link.].

Немојте да вас заварају (под)наслови.

Ех, Срби Јао, што рече Воја Жанетић, у знак поштовања Нушићу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Avg 24, 2009 11:21 pm

slawen ::Него, мене ме занима колико посто од БНП (како оно беше, GDP или GNP?) је тај дефицит у Америку?
.

Bice oko 10%. GDP je otrpilike $12.5T, a deficit be biti $1.2T. Mozda i vise.

Gora je cinjenica da drzava na svaki prikupljen $1.85 , pozajmi $1.00.

A krvi ce itekakao biti, ako se ovo ne izbalansira.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Uto Avg 25, 2009 7:35 am

Сад си ме заинтересовао за тему.
Па сам отишао на свецки фејсбук оф ЦИЈА.
Упоредио економске показатеље за Србију и УСофА.

Па ви сте тамо најебали, брајко мој!

Сад ми је јасно зашто пиле каже да је овде боље него тамо. Извини, куме, па ми то нисмо знали.(Маратонци трче...)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  ВЈТ Uto Avg 25, 2009 3:25 pm

Само се ти зајебавај на рачун пилета - скочиће ти то на нос, што би се рекло у мојим сунчаним и прекрасним крајевима. Пик! :bball:
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Uto Avg 25, 2009 4:30 pm

врло_јак_тим ::Само се ти зајебавај на рачун пилета - скочиће ти то на нос, што би се рекло у мојим сунчаним и прекрасним крајевима. Пик! :bball:

Нисам 'тео да те потржем цитатима, али ми се од силног узбуђења омакло док сам курсором прелазио преко твојих сунчаних и прекрасних крајева у жељи да пронађем линак који би ме до истих и одвео, да претиснем quote дугме.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  ВЈТ Uto Avg 25, 2009 4:45 pm

То је био фазон.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Uto Avg 25, 2009 4:47 pm

И ово моје.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  ВЈТ Uto Avg 25, 2009 5:00 pm

Ајде.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Uto Avg 25, 2009 5:01 pm

Добро, признајем да није, али нисам хтео да испаднем ја тај који....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Sre Avg 26, 2009 4:14 am

slawen ::Сад си ме заинтересовао за тему.
Па сам отишао на свецки фејсбук оф ЦИЈА.
Упоредио економске показатеље за Србију и УСофА.

Па ви сте тамо најебали, брајко мој!

Сад ми је јасно зашто пиле каже да је овде боље него тамо. Извини, куме, па ми то нисмо знали.(Маратонци трче...)

I jesmo. Pa ne radim ja papire bas zato sto toooliko volim Srbiju. Ali, spremam odsutpnicu, dok se jos moze.

Trenutni dug je $12T + tih taze $10T i eto nas na $25T do 2025.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sre Avg 26, 2009 12:03 pm

Као што си можда приметио, ја се не информишем тако што узмем неке новине и прочитам шта у њима пише. Да тако радим, морао бих да имам пет глава или бар пет различитих личности, од којих би једна веровала Блицу и спаситељској демократској секти која се прпошно успротивила захтевима гнусног ММФ који тражи повећање срБског ПДВ-а; друга би гледала РТС на којој се гувернер Јелашић (Г17+) залаже за драстично смањење ПДВ-а, чиме се постиже зајебана макроекономска стабилност; трећа би морала да прати Данас, Републику, Б92 и Курир; четврта би се посветила Одјецима и реаговањима ноторне Политике и НСПМ; тако би ми остала само једна да гледам Фокс лајф и Дискаверијев травел & ливин'.

Увиђаш проблем?

Зато ја лепо гледам само Фокс лајф и Травел & ливинг. Изузетно Fish & Huntin', али само када иду емисије о француском одгоју екипажа.
А кад хоћу да нешто паметно кажем или напишем о темама којима се тог тренутка не баве ови извори мог свеколиког душевног богатства, онда се само лепо дубоко загледам унутар себе, па измислим догађаје и тенденције, које се, гле чуда, редовно поклапају са онима који постоје и у стварном свету, тако ми бар кажу људи који то прате.
Откуд то?

Зато што кад нешто треба да измислим о Србији, на пример, ја пођем од слике Србије коју имам у својој глави; кад пишем о Америкама, прво из прасећања извучем лик Америке, онаквим какав је од Бога дат. И онда унесем променљиве у једначину - аха, даклем криза: у Америци то иде и овако и онако, у Србији искоришћавамо компаративне предности наше заосталости; двопартизам: у Америци је то до ове кризе била утакмица између две первертоване маркетиншке фирме, која ће од њих добити посао у наредне четири године - у Србији је то јебање народа у мозак, јер нико не зна која је која од те две стране, да не помињемо што не можеш ни помоћу трикова да откријеш који политичар припада којој. И тако даље.

И само да знаш, и Платон је мислио исто тако, па му се нико није смејао.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sre Avg 26, 2009 2:08 pm

Са'ће и Чапаквидик да добије Оскара.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Avg 27, 2009 3:02 am

slawen :: Зато ја лепо гледам само Фокс лајф и Травел & ливинг. Изузетно Fish & Huntin', али само када иду емисије о француском одгоју екипажа.

Ja trazio od kablovskog provajdera da mi ukljuce ESPN Deportes, a oni mi dali i Playboy Latino. Sad vise ni ne gledam fudbal.


А кад хоћу да нешто паметно кажем или напишем о темама којима се тог тренутка не баве ови извори мог свеколиког душевног богатства, онда се само лепо дубоко загледам унутар себе, па измислим догађаје и тенденције, које се, гле чуда, редовно поклапају са онима који постоје и у стварном свету, тако ми бар кажу људи који то прате.
Откуд то?

Зато што кад нешто треба да измислим о Србији, на пример, ја пођем од слике Србије коју имам у својој глави; кад пишем о Америкама, прво из прасећања извучем лик Америке, онаквим какав је од Бога дат. И онда унесем променљиве у једначину - аха, даклем криза: у Америци то иде и овако и онако, у Србији искоришћавамо компаративне предности наше заосталости; двопартизам: у Америци је то до ове кризе била утакмица између две первертоване маркетиншке фирме, која ће од њих добити посао у наредне четири године - у Србији је то јебање народа у мозак, јер нико не зна која је која од те две стране, да не помињемо што не можеш ни помоћу трикова да откријеш који политичар припада којој. И тако даље.

И само да знаш, и Платон је мислио исто тако, па му се нико није смејао.

U nacelu jeste tako, ali itekako ima razlike izmedju dvije opcije. I to razlike, koja cini razliku.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sub Avg 29, 2009 6:35 am

neprijateljska emigracija ::ima razlike izmedju dvije opcije. I to razlike, koja cini razliku.
А то су (опције & разлике)?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen Sub Sep 05, 2009 7:01 pm

За ово сам чуо у петак:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Епур си муове. Фил гуд фрајдеј.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Sep 07, 2009 3:57 am

slawen ::
neprijateljska emigracija ::ima razlike izmedju dvije opcije. I to razlike, koja cini razliku.
А то су (опције & разлике)?

Nisam siguran da si ozbiljan. Znas ti to dobro i sam, ali sad bi ja trebalo da ti dokazem da tu nikakvih razlika nema i da je to jedno te isto.

A nije, a razlike postoje pa makar u nijansama. Mada, te nijanse za nekoga mogu biti siroke kao Grand Canyon, a za neke potpuno beznacajne. Evo ti primjeri abortusa i istopolnih brakova. Mene bas briga sta da izglasaju i koja kod grupa da pobjedi, moj se zivot tim nece promeniti znacajno, dok to nekome jeste pitanje svih pitanja.

E sad, ocekivati da jedna od strana dodje na vlast i od SAD napravi drzavu poput Svedske, to necemo (nikad) docekati.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Feel Good Friday Empty Re: Feel Good Friday

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu