RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кујна, летња и зимска

+3
neprijateljska emigracija
ВЈТ
slawen
7 posters

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Uto Apr 06, 2010 10:24 pm

slawen ::Кад смо већ код теме, кубурим са добрим рецептом за лењу питу (са јабукама).
Моја мајка је правила

i ja. moja mama je pravila lenju pitu boli glava. imam njenu "kuvaricu" tj. svesku u koju je zapisivala recepte, nije mi nikad poslo za rukom da lenju pitu napravim kao ona. bice da je ona nesto znala sto u tu svoju "kuvaricu" nije zapisala smatrajuci da se to podrazumeva...

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Apr 06, 2010 11:12 pm

zbunjena ::
врло_јак_тим ::Ех, тај бијели што шкрипи - наручили смо и тај. Направиће нам га у суботу, тако да буде спреман за недјељу. И рускаја, и пршут (молићу без А на крају, ми смо фино друштво) и сир из уља. Штета што си се лишио тог специјалитета, заведен лаконским причама...

boldirano je slawene hrana za bogove. ne bih se sama usudila praviti ga, ali kad god mi se pruzi prilika da ga jedem, obradujem se.

Управо грицкам горепоменути сир из уља и припијам заостали Кјанти. Па се надам да ће ме ово потоње успавати да могу сутра рано устати.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Sre Apr 07, 2010 12:11 am

zbunjena ::

e, chekaj da razmislimo, smislicemo ti nesto: brzo, lako i jednostavno! imas li mogucnost da rostiljas napolju?
Роштиљао.
king
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Sre Apr 07, 2010 12:34 am

slawen ::
zbunjena ::

e, chekaj da razmislimo, smislicemo ti nesto: brzo, lako i jednostavno! imas li mogucnost da rostiljas napolju?
Роштиљао.
king

dooobro. kad dolazi rus i ruskinja vegetarijanka? kol'ko imam vremena da smislim jelovnik? jel' ruskinja vegetararijanka ili veganka?

ma, odgovorila bih ja i piletu, al' sigurna sam da me nece razumeti.

p.s.: ovaj put "sluzimo" sampinjone umesto portabela's!?

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Sre Apr 07, 2010 12:44 am

Руса сам убио пикантним кобасицама и свињском подплећком у шиптарским лепињама.

Рускиња је у ствари Украјинка - вегетаријанка која би желела да буде веганка, али никако да схвати разлику.

Требало би да прихаја поткрај недеље, али није извесно. Зато ми треба нешто што може да се спреми за плафон сат времена, јер не бих да се ачем без везе ако не долазе, а да ипак стигнем да зготовим кад потврде долазак.

И, ако не тражим превеч, да је то нешто што је добро и за нас нормалне.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty evo ovako

Počalji  zbunjena Čet Apr 08, 2010 1:03 am

prelazem dva predjela:

1. tikvice, zute i zelene bez ljustenja naseckane na kolutice, pa da se umacu u ranch dressing. verujem da se to moze naci u srbiji. ako ne, saljem recept, ali ce ti to produziti pripremu vecere.

2. salata od zelenisa - raznog. znaci: zelena salata iskidana na sitnije parcice, listovi spanaca bez peteljki, moze i malo crvenog kupusa (opet iskidano) i bilo koji drugi zelenis koji se moze smatrati salatom a mozes da nadjes na pijaci. u to se doda shaka na listice secenih jagoda i shaka krupno seckanih oraha. to zacinis saS balsamic viniagrette. ne puno, ne treba zelenis da pliva.

kao glavno jelo:

1. razne vrste povrca - krompir (po mogucnosti mladi), par sargarepica, koren persuna, malo paprike (babure ili shilje, svejedno), shampinjoni, luka, po mogucnosti ne crnog, nego onog "ljubicastog". sve se to isecka na bite size komadice, stavi u pleh, polije sa malo masliniovog ulja u koje si dodao malo soli, bibera, persuna ili bilo koju travku koju volis. promesas dobro, i turis u rernu da se pece. maslinovog ulja ne treba da bude mnogo - povrce ne treba da se pece u ulju. s vremena na vreme to promesas.

2. trazis od svog kasapina da ti isece jednu, 'nako tri prsta debelu povecu (junecu) rozbratnu. ovde ce ti trebati i ona krupna, morska so. rozbratnu dooooooobro usolis tom krupnom soljom i vratis u frizider (sto vise soli, to bolje. ne boj se, nece biti previse slano, so ovde sluzi kao meat tenderizer). kad si to uradio, izadji i potpali rostilj. rozbratna neka se odmara dok se ugalj ne zarumeni, ali da ne "lizu" plamenovi prema mesu koje ces rostiljati. to ce trajati oko pola sata. kad se to desi, na dosta sitno iseckanog belog luka i malo ruzmarina, sipas malo maslinovog ulja. opet malcice, da to vise bude kao neka pasta a ne da "curi". time premazes rozbratnu, dobro pobiberis sveze mlevenim (nakrupnije) biberom. kad si sve to uradio, bacis rozbratnu na rostilj i ne diras je 6 do 7 minuta (najvise). onda je okrenes, pa drugu stranu peces jos toliko. kad je rozbratna gotova iseces je na tanje "shnicle" i tako serviras uz povrce koje je do tada vec peceno.

dezert: vocna salata. e, ovde imas dve varijante: sa shlagom (ulupanom slatkom pavlakom) ili bez nje. imperati je dodati casicu tvog omiljenog "dizhestiva". to moze da bude konjak, tia maria, frangelico, amareto, itd. ostalo prepustam tvojoj masti.

za sve ovo trebati sat do sat i petnaest minuta vremena. uzivaj!

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Čet Apr 08, 2010 8:58 am

Хвала најлепше.
Дај и тај ранч дресинг, злу не требало.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty ranch

Počalji  zbunjena Čet Apr 08, 2010 9:37 pm

ako budes morao da pravis, onda pravi dip, nesto je gusci od dresinga. i to ovde ima da se kupi, ali nisam naisla na onaj koji mi bash, bash, odgovara zato koristim dressing, osim kad sam bas raspolozena te imam vremena da pravim dip:

Ranch Dip

sastojci

1/2 do 1 malog cesanj belog luka
1/2 kasicice one krupne, morske soli
1 solja majoneza (250 ml)
1/2 solje jogurta (125 ml)
2 kasike sitno seckanog persuna
1 mladi luk, sitno seckan, sa sve belim i zelenim delom
3/4 kasiice na sitno rendane kore od pomorandze
frisko mleveni crni biber (po ukusu)

beli luk sitno iseckas i pomesas sa soljom. u ciniju srednje velicine sipas beli luk i so, majonez, jogurt, persun, onaj jedan "jadni" mladi luk, koru od pomorandze i biber. sve to ulupas onom zicom, ma, znas ona sto se i belanca njome mute (stao mi mozak pa ne mogu da se setim kako se kaze na srpskom).

kad si sve to uradio, probas, pa vidis da li bi trebalo nesto dodati.

da objasnim kasiku i kasicicu: kasika je supena, kasicica je ona mala, za dezert. nije tacna kolicina u ovom slucaju uopste bitna. probaces, pa ces videti sta tvom nepcu vise odgovara (u principu, prvi put napravim po receptu, a onda dodajem zacine koji meni prijaju). za majonez i jogurt sam ti dala tacne mere. ipak ne bi hteo da cela "ujdurma" bude suvise retka. princip je da na kolicinu majoneza dodas pola kolicine jogurta - cisto ako ti trebaju vece kolicine :)

u ovaj dip moze da se umace bilo koje povrce koje se moze jesti presno, znaci: krastavci, sargarepe, celer u stapicima, na (deblje) rezance secena paprika, pa i tikvice. meni su tikvice narocito interesante zato sto niko zivi u srbiji, u doba kad sam ja tamo zivela, nije smatrao da se tikvice mogu jesti presne pa jos neoljustene. veruj mi na rec, a ako ne verujes, probaj. samo, kad budes birao tikvice, neka to budu one mlade, tanke, koje nisu ni za punjene tikvice ni za musaku.

ovaj dip mozes da sluzis odmah ili da u pokrivenoj posudi cuvas u frizideru do tri dana.

edit: zaboravila sam da kazem, ako dobijes 24 hours warning, dip mozes napraviti dan ranije. jos je bolji kad je dobro ohladjen.

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Čet Apr 08, 2010 9:58 pm

slawen ::Руса сам убио пикантним кобасицама и свињском подплећком у шиптарским лепињама.

И, ако не тражим превеч, да је то нешто што је добро и за нас нормалне.

he, he... ja moje amere ovde "ubijam" tankim srpskim kobasicama (narocito onim pikantnim), cevapima, domacom slaninom (deblje secenom), a sve to na rostilju, sto naravno, ne umem da pravim osim da izrostiljam, pa u tu svrhu dva puta godisnje idem u astoriju, ny gde sve to kupim! takodje: gibanice, zeMljanice, zuzu pecivo, pogacice sa cvarcima, i tako to... na frishki hleb se tesko primaU :(

sta da ti kazem kad "musterije" i za tripice imam :)

sto se riblje corbe tice: idu, pecaju! recna riba se, osim soma i pastrmke ne moze kupiti. to ti je "game", odnoso divljac i mozes je samo sam uloviti. nista ribarnice ili supermarketi. ovo se, naravno, odnosi na novi zersej. ne znam kako je u drugim saveznim drzavama.








1

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Čet Apr 08, 2010 10:32 pm

Дресинг/дип ћу да пробам колико сутра, без обзира на Русе (он је наш, она Украјинка, обоје велики руски националисти).

Мени се чини да није заметно спремање, само ми реци колико то треба да се лупа жицом, миссим, јел' треба пенасто или како, и да ли то значи да може и миксером?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Čet Apr 08, 2010 11:02 pm

slawen ::Дресинг/дип ћу да пробам колико сутра, без обзира на Русе (он је наш, она Украјинка, обоје велики руски националисти).

Мени се чини да није заметно спремање, само ми реци колико то треба да се лупа жицом, миссим, јел' треба пенасто или како, и да ли то значи да може и миксером?

ma, slawene, ne treba ti mikser. moze to i obicnom viljuskom da ze izmesa, ali sa zicom je brze i lakse. samo neka najvidljiviji deo dipa (ona jedna stabljika mladog luka sa sve zelenim) bude ravnomerno rasporedjena po celoj ciniji.

nista ne treba da se peni :)

edit: evo i da objasnim zasto. jogurt i majonez su vrlo razlicite konsistenicje, a tvoj je cilj da se sjedine. sto brze to bolje. mikser bi tu samo pokvario stvar, veruj mi.

drugi edit: ja sam, slavene procrastinator. sto moze lakse i brze to meni vise odgovara, pod uslovom da ne postoji sansa da polomim nogu, ruku, ili nedajboze vrat u procesu :)

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Pet Apr 09, 2010 7:23 am

Срце си.
Дајдер нешто самоиницијативно објави, немој само да интервенишеш у кујни кад су ми дизвинеш оне намирнице у процепу.
lovekiss
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Apr 09, 2010 3:47 pm

Samo da pohvalim zbunjenu na odlicnim prijedlozima, i da dodam jednog "igraca sa klupe", u slucaju da ranch dip ne uspije ( + ja ga licno ne volim jer je malo "tezak").

dakle, ja bi samo predlozio umjesto tikvica sa ranch dip-om, da napravis pastu od leblebija ( ako vec nema da se kupi gotov hummus). Recepata za hummus je pun internet.

Hummus ukrasih sitno sjeckanim persunom ili mljevenom paprikom, a mozes posuti i sitno sjcekanim zrnevljem (suncokret ili nesto slicno). Uz to nasijeces rotkvice, mrkvu, celer, feta sir i suve lepinje ili nekakve krekere. Odlicno se s tim slaze i pecena paprika u ulju sa bijelim lukom.

I ne zaboravi da rashladis nekakav sardone, moze i rizling.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 3:55 pm

Ех хумус... Мој љубљени. Него, интензивирам га када су постови, па сам тренутно мало уморна.

Иначе ми овдје кувамо само оно што је сезонско, тако да већина ових рецепата ваших мени не игра улогу. :( Али, keep up the good work.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Apr 09, 2010 5:48 pm

врло_јак_тим ::Иначе ми овдје кувамо само оно што је сезонско,

Ako ces me pozvat', evo ideje, i ne samo da je sezonsko, vec je i lokalno ( da smanjimo carbon footprint rucku i neutralishemo kineski carbon-emissons): upljeskaj jednu pastrmku iz Trebisnjice za proteinsku bazu, a onda cu ti ja spremiti domaci parfe: jogurt pomijesam sa vanilin praskom, prelijem u cashi preko orasa (mogu i bademi) natopljenih u med. Na kraj moze i jedan list paprene metvice za ukras ( a i da zvacemo, kad vec koka nije lokalna).

Nakon toga cemo onaj rashladjeni proshek sto si sad donijela iz Italije. A ako neces da tako nesto trosish na obicne neprijateljski nastrojene emigrante, prihvatam i Hepokovu Zilavku, makar je ustashka.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  amans* Pet Apr 09, 2010 6:29 pm

hocu i ja.....
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 6:33 pm

Може ли мала корекција?

Да не једемо пастрмку - ја то не конзумирам осим у случајевима непосредне ваздушне и копнене опасности. То ти дође нешто ко пржени трулекс. Тренутно немам нимало инспирације за рибу - пожељела сам се мрсне хране. Ето, можемо да оставимо за вријеме неког другог поста - сарделу са роштиља, и таман ће тада да крене и патлиџан, паприке, парадајз. Па још и босиљак и сасо манге. Па се све то мало на роштиљ баци, полије се маслиновим уљем. Першун, босиљак - Бог те веселио.

Што се тиче примамљиве понуде за специјалитет са јогуртом - нисам неки муштерија за орахе (бадеми су најбољи у креми за лице), па јоште натопљени у мед... Да сам балија, свашта бих помислила. Али нећу одмах да окрећем леђа тој понуди. Може.

Вино - ако већ мора бијело, имамо неко фино Тврдошко бијело. Регулисаћемо већ нешто. Нисам бијело вино донијела из Италије. Само маслиново уље из Тоскане и лимочело! :)

Листови коке... That, surely, brings back memories...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 6:34 pm

amans* ::hocu i ja.....

Наравно.

Ајде прво да договоримо мени, а онда ћемо и теме за разговор! drunken
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Pet Apr 09, 2010 6:38 pm

Ја под хитно морам на неку дијету.
Не да сам се зимус нацрнио....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  amans* Pet Apr 09, 2010 6:43 pm

riba, sir, tu i tamo neko povrce, sve s rostiljem, vino (sve gore nabrojano).....slatko cu da preskocim....karta vec kupljena...ja sam spremna, .... sunny
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Pet Apr 09, 2010 6:46 pm

Одлично.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 6:54 pm

Ви крчмите рибу, ја ћу нешто конкретно. Риба и сир - ај зонт синк со. Ја ћу пршут, суви врат, кичменицу, говедину и остале суве ствари, а ви ако оћете сува шарана глођите.

Ја сам изгубила поприлично килограма, сад ћу то да надокнађујем.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 7:00 pm

И да, на крају тирамису, виски и Кохиба!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Pet Apr 09, 2010 7:04 pm

Пиле, Кохиба! cheers
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Apr 09, 2010 7:09 pm

Значи слажеш се?!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 9 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu