Кујна, летња и зимска

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena taj Čet Feb 09, 2012 7:37 pm

slawen ::A како се спрема? Миссим, јел' мора?
Виђам то овде по дућанима, мислим две или три врсте; као неки млађи, па старији и не знам још какав све, нисам се удубљивао пошто немам лонац или ишто слично у чему бих то спремио. Дакле, што се тиче исхране, још неко време за мене овде важи правило: само ако се једе пресно, долази у обзир.
Или ако је већ припремљено, као на пример благо димљена ћурећа шунка/прса.
Као што рече - сналазим се.

savrseno te razumem. meni je dve godine trebalo da "naucim da kuvam" na engleskom. prevodila sam sve i svasta u bivsoj mi zemlji, sa vise nego dobrim znanjem engleskog dosla ovde, ali, "na engleskom" nisam kuvala nikad (pre dolaska ovde). nemas pojma koliko mi je vremena trebalo da nadjem shlag. slatku pavlaku za lupanje... cisto ono, da tortu namazem. o jogurtu da i ne govorimo...

nego, da mi kazes da li imas kuhinju i sta u kuhinji imas, pa cu ti daDnem neke recopise koji se lako i brzo spravljaju, bez mnogo truda, ukljucujuci i recept za shpargle, a imam ih vise :)

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 10, 2012 4:32 pm

Имам кухињу.
И у њојзи фрижидер и микроталасну.
Имам и неки шпорет на гас, али не знам како се то користи.
Уопште узев, слабо користим и оно што знам како. Рецимо, уопште немам тањире (али имам пластични есцајг).
Синоћ сам, на пример, за вечеру имао цезар салату: купио сам био у драгстору кесу са три струка римске салате (некако ми се тематски уклапало) и боцу цезар соса, па лепо откинем лист, сипам одозго онај сос, малко умотам да не цури по кревету (у којем сам конзумирао), а са компјутера свира Шостаковић...

Стан у коме живим делим са два црнца, од којих једном никако да упамтим име. А и не трудим се баш.
Други је номинални закупац и ради као аутомеханичар негде. Пар пута сам затекао каду после њега, па сам хтео да га питам да ли му се то отире боја, ал' реко' боље да сачекам да прође зима, ку'ћу сад на улицу...

И тако.
Идеје?
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zbunjena taj Pon Feb 13, 2012 2:58 am

izvini za zakasnjenje u odgovoru. bilo mi dva para "moje dece" ceo vikend u gostima koji nisu jeli domacu hranu dobrih deset godina. skuvaj pasulj sa svinjarijama, pa onda valjuske/sufnudle, pa jel' moze strudla s makom, ondaK testo s kupusom... (pogadjas da su i mlada i mladozenja, u vojvodjani, a bolje/gore polovine amerikanci). kako odose nemam pojma. da sam ja pojela to sto oni jesu (neka su mi zivi i zdravi) ni dizalica me ne bi podigla sa stolice :) no, da se vratimo na temu:

ideja naravno ima. ali, ako se hranis iz convenience store, a to ti nije kao komsijska bakalnica u srbiji, tesko da imam ideje.

lako se hraniti u americi ako odes u food store, imas frizider, mikrotalasnu i/ili sporet koje zelis da koristis. za male pare i sa minimumom vremena, moze da se napravi solidan obrok (kao: dodjes s posla, operes ruke, pristavis veceru i dok se presvuces u nesto komotnije, vecera gotova). ako se krijes u spavacoj sobi od room mates, nes' daleko stici. po pitanju hrane. savet: trazi novi stan...

da probas, kao prvo humus. ne nadaj se da ces to naci u convenience store nextdoor. humus se jede sa pita bread (upakovano u providnu plasticnu kesu - tanke, kao, lepinje) ili corn chips (popcorn chips je jos bolji). kad je HUMMUS u pitanju, ja volEm original, sa renom (horseradish), crvenom paprikom (red pepper), krastavcima i mirodjijom (cucumber and dill), a i druge, sve osim onog sa pine nuts....

ima jos puno toga sto bih mogla preporuciti, ali moras da nadjes vremena da odes u pravi food store i kupis pravu hranu. convenince store je samo za ono sto si zaboravio da kupis u pravoj prodavnici hrane...

zbunjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 21, 2012 2:58 pm

... a мене нема...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 24, 2012 3:56 am

Било ми ударило неку чарламу, па ме није пуштало у кафану.
Видим лепо, стигао ми одговор на тему каквим се хумусом хране калифорнијске глисте, ја да реплицирам, кад оно јајце - не да ми да пригвирим.
А био сам се лепо залетео да упражњавам омиљену српску разбибригу - разговори о храни између оброка.

И док се од цимера скривам у мраку своје собе комбинујући неки калифорнијски шардоне са надимљеним, у мед и со умоченим бадемима након интересантног подсећања на никад одслужене војничке дане (сардине + слатко срце од црвени лука; зобене погачице са сувим грожђем и "плејн" кисело млеко из Мартинса), контемплирам тако да ли би било горе да се од тих бадема угојим, или да њима скршим зуб (један под пломбом, скроз позади), без видних резултата (јер настављам да крцкам бадеми, пијуцкам вино и куцкам ове надахнуте речи).

Мада је то са налажењем другог стана стварно добра идеја.
Само можда да прво сачекам да видим хоће ли ме задржати на овом сад послу, хоћу ли добити нови (чувар у једном малолетничком затвору) и хоћу ли на крају разрешити неке судбинске конфликте који ме држе у власти већ и-ха-ха откад себе.

Хајде бре пишите нешто слатко.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zbunjena taj Uto Feb 28, 2012 4:59 am

prvo i prvo: u kaliforniji se gliste ne hrane humusom vec necim drugim. nes' da poslusas, pa to ti je.

drugo, od badema se neces ugojiti. ako imas "osetljiv" zub, kupi sliced almonds pa nema da brines. samo, to bi malo trebalo prepeci u rerni, a to moze da se radi na razne nacine lovekiss

cuvar u maloletnickom zatvoru? ne znam u kojoj si drzavi. amerika je vrlo decentralizovana zemlja pa su i propisi u svakoj drzavi (a i na granicama) drugaciji. u novom zerseju ne mozes da radis u drzavnoj sluzbi (a maloletnicki zatvor to jesete makar bio i outsorced)... ako nisi stekao drzavljanstvo.

savet, koji, verujem neces prihvatiti je da trazis posao u struci. da. nisam ni budala ni majmunica, znam da ne mozes (jos uvek) u americi da radis kao pravnik, ali veruj da postoji nacin.

e, a sad nesto slatko i lepo:

u prvi petak koji nailazi, dolaze mi decica na veceru. meni:

predjelo 1:

dagnje (muslje, mussels) steamed: maslinovo ulje, dosta belog luka i persuna, malo, malcice morske soli i malo limuna. tek da se otvore dagnje i da imaju cime da se zabavljaju, mis'im deca, ne dagnje.

predjelo 2: crab cakes iz rerne (nista przeno, to goji) sa sosom od avokada.

do tad je rostilj raspaljen, pa oni cevapcici i tanke srpske cvrce na njemu (donece deca da se ja ne "trosim" - a nisu svesni da naj'volem sama da meljem meso za cevapcice). uz to, srpska salata (paradajz i lukac), ma, znas kako to izgleda.... kad bolje razmislim, mozda i srpsko/hrvatska salata od krompira sa sve pecenom crvenom paprikom, al' o tome cu jos razmisliti.

dezert: mus od manga. pravla vise puta. svaki put, ne pojeli, nego udahnuli, ali mislim da sam shvatila gde su mi tajlandjani "podvalili" i nisu mi rekli sve huhlaf

pa, ako si u blizini, izvoli na veceru.

ih, nije tesko spojiti mediteran, balkan i aziju. bez zezanja, najozbiljnije. lovekiss

zbunjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 28, 2012 5:12 am

Ти си решила да ме убијеш с'рецепти.
Ја сам тако јео прстаце, к'о ти мушуље. Кували смо их у веш-лонцу, некад.

Ништа од малолетничког затвора, затворио сам та врата за собом. Мада мислим да сам погрешио. Није то лош пос'о.
А за шљаку у струци, сасвим си у праву. Радим на томе. Данас сам једног момка са посла саветовао како да ескивира негативне поене на дозволи јербо су га ухватили са 1,4 промила (која су на његову срећу нарасла до 1,6 промила док су га трезнили у бајбоку). Сем тога, 29. марта идем да лично упознам судију; повод је прилично тривијалан (84 мпх у 60 мпх зони ограничења) али ћу да искористим шансу која ми се пружа....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 28, 2012 5:22 am

П.С.
Ако се не угојим од бадема, сигурно ћу од вечере у пола једанаест ноћом.
Толико си ме испровоцирала са тим шкољкама и рачјим прстићима да сам сишао до кујне и зграбио сардине + пола главице црвеног лука (нашао на снижењу, 99 центи фунта) + леба. То је најближе датом опису почетка крканлука у расположивом простору & времену.

У петак нажалост радим, али хвала на позиву. Можда други пут.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 28, 2012 6:00 am

А са'ћу да се докусурим са једном бонжитом од овса и јагода.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Mar 01, 2012 5:53 am

Док седех за шанком, делимично пијан...

Тако би, укратко, гласио наслов у Вечерњим Новостима повише текста којим би врли претендент на годишње признање НУНСа описао мој јучера'њи дан.
А почело је лепо, ударнички, мајсторским уклањањем издајничке лампице са инструмент-табле моје Кристине (нешто око ер-бегова и сличних османлија) због које не бих могао да прођем технички, једном кад до тога дође (а доћи ће и пре него што се надам, већ крајем марта).
Ничија није горела до стејт инспекшна, па га нећеш ни ти мајци...

Окуражен тим невиђеним (и прилично неочекиваним) успехом, прионуо сам на омотавање цревета од серво-уређаја за волан најкориснијом ствари на свету*, решен да више ни паре не дам за стиринг флуид.
И у том ме је прегнућу прекинуо колега ми Џозеф - Џо О'Мали, подмукли човечуљак ко од Бога дат за дежурни архипример онима који мрзе све америчко, кад желе да опљуну по држави која је за њиха више учинила од рођене мајке; лик је сковао лукави план како да сачува кућу која му је преостала после развода, а на коју плаћа аман две 'иљаде месечно хипотеке - тако што ће да је изда мени за $600/month. Једини проблем (и разлог зашто је он лично не користи) је што је удаљена тек неких сат и по од нашега раднога места. Па је у натчовечанском напору да и ту препречицу унапред отклони пронашао за ме у дилершипу чији је претходно био упосленик (сад долази главно) Тојоту Јарис, да простите испрдак од кола, али штедљиву кад је гориво по среди у пичку материну, новије производње и са свега 14 тисућа миља (под морем), како не бих могао у бесконачност спроћу куће у кантрисајд д'истичем приговор времешне и захтевне Кристине (куј још не зна, Кристина је моје ауто, Санта Фе што сам пронашао на једном аутоотпаду).
Замисли то!
Па сам стога оно моје црево умотао само провизорно, али некако држи, те отиш'о да се нађем са колегу.
Па смо отишли до његове куће.
Па онда да видим та назовикола (Јарис).
И то ми је било доста.
К'о да не гледам по цео дан кола док их продајем, сад треба да трпим иста срања и као муштерија!?

У повратку, после пропалог посла, свратисмо у кафанче, у ствари, типичан амерички бар: дууууугачак шанк са столицама које би најрадије да те искипују негде доле, у имагинарну пиљевину, вулгарномаслинастозелени ѕидови (са партијама труле вишње), црни плафон, купе - хастали на десно, тамо негде позади билијар сала, аман бре све као сценографија у оном филму где силују Џуди Фостер, ко се сећа назива нека задржи то за себе, не желим да кварим овај свечани почетак деменције.

Елем, и ту је квака зашто све ово мећем у кујну, пошто ме је неко женско пиће (розе боје и слатког укуса) које ми је добри Џозеф као искусна пијандура препоручио још на почетку, почело да 'вата прилично одмах (ценим да је то због редбула у мешунгу), наручи ти он за нас обојицу по хамбургер. Ангус. Са сасвим малко парадајСа, траговима сенфа, мајонеЗе и, разуме се, са пар колутова лука.
Дал' због лука, дал' због пијанства од оног розе срања, али мени се тај хамбургер, мидијум, ал' унутра бре још црвен, учини к'о да једем ћевапе усред предратног Сарајева, на спрату оне кафане што ју је држао Рака, менаџер Драгане Мирковић и/или Бијелог Дугмета, док ме доле иза зида око Бегове џамије чекају заклети Жељовци да провере колико сам задрт.
И стварно, не слага тад подли Ирац, то беше најбољи хамбургер у овом делу света.
Амин.
Није ми жао пара.

Данас ме поново цинкарио код Г.М.-а.
Замисли кад је било густо.
Јебаћу му нану.

*duckt tape
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Mar 01, 2012 5:59 am

П.С.

Овај последњи текст је био за Емиграцију.
Ко га зна и у дослуху је, молим лепо, нека изволи позвати га.

П.П.С.

У Фудлајону је на снижењу Метју Фокс калифорнијски шардоне. Триипо долара или тако нешто. Препоручујем, надахњује жешће.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  zbunjena taj Čet Mar 01, 2012 9:15 pm

slawen ::Ти си решила да ме убијеш с'рецепти.
Ја сам тако јео прстаце, к'о ти мушуље. Кували смо их у веш-лонцу, некад.

Ништа од малолетничког затвора, затворио сам та врата за собом. Мада мислим да сам погрешио. Није то лош пос'о.
А за шљаку у струци, сасвим си у праву. Радим на томе. Данас сам једног момка са посла саветовао како да ескивира негативне поене на дозволи јербо су га ухватили са 1,4 промила (која су на његову срећу нарасла до 1,6 промила док су га трезнили у бајбоку). Сем тога, 29. марта идем да лично упознам судију; повод је прилично тривијалан (84 мпх у 60 мпх зони ограничења) али ћу да искористим шансу која ми се пружа....

da. tacno kao prstace. ali, prstaci su ovde game (da ne kazem divljac) pa se ne mogu kupiti po radnjama. muslje se gaje pa se prodaju u ribarnicama.

mislim da nisi pogresio za maloletnicki zatvor. kao sto rekoh, trazi posao koji je blize tvojoj struci. jedno "mesto" koje mozes da proveris je idealist.org. ti si slawene, obrazovan und pametan covek, ako uz srpski i engleski govoris jos i ruski, ne bi trebalo da bude problema da nadjes posao gde ces znati koliko tacno novca primas kad naidje plata. u pocetku zivota u americi to je jako vazno. druga mogucnost su: firme koje rade na balkanu. proveri njihove web sites, ne cekaj na oglas, salji cv, ponudi se sam. treca varijanta su vece advokatske kanclarije gde im treba neko ko poznaje "reljef" evrope.

sto se tice promila: imala primer u bliskoj okolini. "decko" u najboljim godinama pilar of the community, napio se k'o "pijani saran", parkirao jeep pored puta i zaspo'. probudili ga policijoti. jeep, naravno "miomirise" na alkohol. njega na treznjenje, jeep u impound... i tako. zena pretila da ce da se razvede od njega. uz dobrog advokata dozvola mu je oduzeta na samo 3 meseca. uz kaznu koja je bila poooozamasna, a ono sto su platili pre presude, da i ne pricam. toliko o dui. a, covek samo spav'o pored puta hair

a sad, o trivijalnom povodu (vidi bold): ni malo nije trivijalan. sta vise, moze da bude veoma opasan. znas, ja imam (ne licno, vec porodicno) iskustvo sa ovakvim prekrsajima i sudovima. uvek su insistirali da "mama" (zivela sam sa jednim starijim i dvoje mladjih malotenika - sad mi ostali samo ovi mladji) ide da pruzi "moralnu" podrsku. moralna podrska je uglavnom bila mamina cekovna knjizica, jerbo se kazna mora platiti na licinom mestu, odmah kad ti sudija kaze da si dissmissed. savet: nemoj da cekas da izadjes pred sudiju. obuci najbolje odelo koje imas, naj kosulju, naj kravatu, lepo uglancaj cipele i trazi razgovor sa tuziocem pre nego sto pred sudiju izadjes. ovakvi slucajevi su smor za sudije, te postoji verovatnoca da je jedino sto ces moci da kazes je odgovor na pitanje: how do you pleed? guilty or not guilty? meZdutim, ako se dogovoris sa tuziocem, mozebiti da jeftinije prodjes. videla licno.... na cerkinom primeru hair

edit: typo

zbunjena

Nazad na vrh Ići dole

hamburger

Počalji  zbunjena taj Čet Mar 01, 2012 10:05 pm

"Елем, и ту је квака зашто све ово мећем у кујну, пошто ме је неко женско пиће (розе боје и слатког укуса) које ми је добри Џозеф као искусна пијандура препоручио још на почетку, почело да 'вата прилично одмах (ценим да је то због редбула у мешунгу), наручи ти он за нас обојицу по хамбургер. Ангус. Са сасвим малко парадајСа, траговима сенфа, мајонеЗе и, разуме се, са пар колутова лука.
Дал' због лука, дал' због пијанства од оног розе срања, али мени се тај хамбургер, мидијум, ал' унутра бре још црвен, учини к'о да једем ћевапе усред предратног Сарајева, на спрату оне кафане што ју је држао Рака, менаџер Драгане Мирковић и/или Бијелог Дугмета, док ме доле иза зида око Бегове џамије чекају заклети Жељовци да провере колико сам задрт.
И стварно, не слага тад подли Ирац, то беше најбољи хамбургер у овом делу света."

prvo, kad ti ubuduce ponude pice, reci im da ne volis slatka pica.

hamburger: prosecan balkanac misli da je mcdonald's hamburger u stvari americki hamburger sto je savrseno netacno. mcdonald's svoje pravi od soje i govedine u tragovima, a prosecan amerikanac (koji kuva, pa i barovi/kafane) od govedine. kad narucujes trazis: rare, medium rare ili well done. od volje ti. ja volim medium, kad se samo malcice "rozi" po sredini. najbolji hamburgeri (od prave govedine) su bas u barovima gde ih peku na rostilju. ako je pritom i "soports bar" (gde na televiziji gledas utakmice i tako to), burger moze da bude izuzetan. treba privuci publiku za utakmicu.

nisam ljubitelj brze hrane po americi (sa izuzetkom taco bell), ali ako bas moras fast food burger da jedes, moja deca kazu da je burger king mnogo bolji od mcdonald's.

zbunjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 14 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu