RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јust a perfect day

4 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Јust a perfect day Empty Јust a perfect day

Počalji  slawen Sre Feb 09, 2011 12:42 am

Јуче решим да мрзим понедељке.
И уместо на посао, одем у шетњу по Шумарицама које су чаробно место у сунчано фебруарско преподне.
Пустим керушу да цуња унаоколо, набијем слушалице у уши и запуцам преко поља. На глави ми качкет од твида и браон рејбанке са дебелим оквиром у имитацији корњачевине, на леђима вијетнамка, испод вунена ролка, на ногама баканџе.
Скоро као газда од Шона Д'Овце.
На радију 202 емисију "Формула" започели са Виски ин'д џар у част Герија Мура.
Онда мало нешто причали, па позивали народ да шаље СМС-ом (10 дин + ПДВ) предлоге за нешто што се зове миниседмица или тако некако, а колико сам ја разумео то је листа најпопуларнијих песама које међусобно повезује нека задата реч у наслову и/или тексту.
Па је претходно тема била "ДАН", а нови задатак је "ПЛАВО".
И онда су после Стинга (Сет хим фри) пустили победнике од јуче: Лу Рида, па ЕКВ (Какав радостан дан) и још неку домаћицу коју нисам препознао, а није ми се ни допала.
У међувремену сам у трави угледао заборављену црну плетену рукавицу (власници је сигурно испала у лањски снег) која нам показује средњи прст. То се у уметности зове "нађени објекти", а улога уметника се исцрпљује у препознавању његове вредности.
Ево је:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Онда је већ дошло време да се враћамо кући, па сам уз пут свратио до фарбаре да купим гипс и глет-масу, јер сам шетајући чврсто решио да променим распоред слика на једном зиду, па пошто ће после премештања да постану видљиве старе рупе од ексера, тај зид треба да омалам. Боју сам већ имао, остало ми од прошли пут.
Продавачица ми је куловски увалила поцепану кесу гипса, умотану у обичну трегерицу, надајући се да ја нећу приметити то њено лукавство, а и ако приметим да нећу много да се буним за 50 динара колико кошта 2 кила гипса. И била је у праву.
Јер су на радију већ одавно прешли на предлоге за "плаво", па су после Блу Спениш Ајс (Елвис) и Блу Мандеј (Њу Ордер) - ево га управо стиже...


... пустили Ау ду шоне блау Дунај.
И то са плоче.
Прљаве.
Преко које је њихов музички уредник доручковао, пио кафу или просто причао неки виц коме се сам најгласније смејао, избацујући испред себе повећу количину пљувачке.
Која је пала на плочу.
И у коју се улепила прашина.
Па се сад чује као ритмичко шхуш....шхуш....шхуш....шхуш....
Јер и ја сам некад имао плоче и знам да препознам све врсте шумова које оне производе.

На крају се водитељка питала да ли би Штраус син и данас тако назвао своје можда и најпознатије дело (испрва хладно дочекано од блазираних му савременика, како је лепо објаснила) да може да види боју Дунава код Београда.

Just a perfect day....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Sre Feb 09, 2011 2:22 am

Trifecta?

Jedino te ne razumem sto se akas oko slika?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Sre Feb 09, 2011 4:15 am

Nadam se da ovo "radi"...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sre Feb 09, 2011 12:10 pm

Hate mail ::
Jedino te ne razumem sto se akas oko slika?
Let me put it this way:
Замисли да свакога јутра гледаш своју жену како спава до десет, буди се мрзовољна, онда пола сата испија кафу млатећи главом лево-десно јер јој се врат укочио од силног лежања...
Шта би ти урадо?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sre Feb 09, 2011 12:49 pm

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Čet Feb 10, 2011 9:35 am

А клип "ради", и те како!

Лајф џаст кип гетинг бетер*... animal

Добре старе деведесете, кад су момци ишли уживо: од почетка хиперинфлације, па до пиштаљки & шерпи.
Трећи канал, Игор Микља и Александар Црквењаков... каква дивна сећања.... остајте овде! Сви, сви, сви...



slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Čet Feb 10, 2011 9:42 am

"Things are starting to rule".

Isli uzivo, gled'o uzivo ali na MTV-u, od kraja 1992 (pilot) dok evro MTV nije skremblovao program maja 1995. Ostalo gledao ovde 1997. a i po definitivnom prelasku na slobodnu teritoriju.

A sta je to sa Trecim kanalom/Mikljom/Crkvenjakovim (to je onaj sto je vodio emisiju "Polarotor"?)?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Čet Feb 10, 2011 9:46 am

"Ona je... dozivotno na bolovanju?"
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Čet Feb 10, 2011 9:59 am

Не, не, не, Поларотор је водио онај фини ћелавко, све си побркао.

Црквењаков је радио Метрополис, занимљиву минималистичку емисију "из културе", а Микља је био нешто као не знам ни ја, задужен за спорт, музику, младе, зајебанцију, политичку провокацију - речју, лице трећег канала.
Обојица су испали велике демократе петог октобра, па и више од тога.
Микља је постао главним уредником 3К док га нису укинули, па градским секретаром за спорт, а затим се приклонио и промиџбеном штабу Вука Јеремића (уз Сава Милошевића) на последњим унутарстраначким изборима у ДС, кад им је усред гласовања "пао систем", па су онда морали два пута још да гласују и пребројавају гласове све док Јеремић није изгубио место потпредседника; у међувремену је режирао и продуцирао србски филм чија је радња смештена на Менхетну и у коме три неафирмисане глумице тумаче ликове три успешне Српкиње, чиме се доказује супериорност нашег народа и шанса која се пред нас отвара укидањем физичких граница модернога света. Није ми позната судбина тог пројекта (можда ти знаш нешто више, био си тамо, снимано 2008?)
Црквењаков је прешао за уредника другог дневника, па генералног директора РТС, па је читао вести на ПИНКУ и на крају постао наш амбасадор у Софији.

Штостиче слика - have you got the picture?


Poslednji izmenio slawen dana Čet Feb 10, 2011 10:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Čet Feb 10, 2011 10:07 am

Tol'ko su mi zagrejali stan da ne mogu da spavam. Mislim da cu da dobijem fras.

A ti me pitas o nekim slikama. Joj.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Čet Feb 10, 2011 10:19 am

Мислим да не постоји тако нешто као што је прегрејан стан.
Кад сам куповао овај (који сад продајем), најважнији услов је био да има добро грејање.
То значи да температура унутра и по највећем кијамету не сме да падне испод 28 целзијусевих. Много волим топлоту, кад је хладно (све испод 20 степени) ја не могу да спавам, смрзне ми се мозак.
Па баш те зиме кад сам се уселио (то је било негде октобра, мислим), нису мајстори били стигли да ми префарбају столарију, па се тај подухват протегао кроз цео децембар.
Замисли сад какво је то грејање кад су прозори и балконска врата свеже обојени, широм отворени да се суше и да се не погушимо од разређивача, а ја седим у класичној Т-шрт и пијуцкам ајскафе.
Па ко год да ми је дошао у госте по други пут, понео би са собом преобуку ("јел' могу негде да се пресвучем, код вас је много топло...").
Ове грејне сезоне, нема томе ни петнаест дана, зајебу нешто око грејања.
И то не топлана, већ овај курцоглави домар који ту стално нешто чачка. У ствари, у згради ваљда од шест "вертикала", моја је имала баш оно добро грејање, три ђене-ђене, а две никако.
И идиоту падне на памет да "балансира" топлоту тако што ће да нама да заврне вентиле, не би ли тамо онима којима је грејање слабо ишло више топле воде. Какав морон. И природно, зајебе грејање за целу зграду, па и шире (пошто ми вучемо топлоте за пола насеља).
Десет дана сам се драо на оне из топлане свакодневно, док нису некако вратили да буде скоро као што је било пре - али не баш тако добро, што би ме било узрујало, да се којим случајем не селим.

Остајте овде.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Čet Feb 10, 2011 10:24 am

Jel' nosis i slike?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Čet Feb 10, 2011 10:37 am

А у старом комшилуку, мислим да сам то већ једном причао, грејање је било супер док смо били једина зграда (тачније једини улаз те зграде) прикачен на систем.
Кад су прикључили и остале, ужас.
Још било ОНО време, санкције, курац-палац, да се скочањиш.
Кад зовеш топлану, они после месец-два, обично тек на пролеће, пошаљу неког бимбоја са као неким термометром да мери, који ти каже шта 'оћеш, имаш 17 степени у купатилу (захваљујући бојлеру) и 17 у соби, а у спаваћој читавих 14 (здравије је да се спава у хладном, због синуса!), то је све у границама. А напољу +20.

И онда смо се самоорганизовали, па пронашли директора Романије, то је сад непостојећа фирма која нам је радила грејање у згради и каже нам баја слушајте људи, ствар стоји овако, ми смо вама по пројекту били ставили пумпу од не знам ни ја сад у којим то јединицама, лупам, рецимо, 50 литара по секунди, а ови из топлане су вам после техничког пријема ту пумпу скинули и уградили неку од 10. У ствари, нису они скинули, него су мени рекли да ми заменимо. Због слабијег протока, ви сад повлачите мање топлоте из магистралног топловода и зато вам је хладно. Решење - скупите паре, па да вам ја (преко своје приватне фирме) вратим ону велику пумпу.
И ми шта ћемо, куд ћемо - испрсимо се за кинту и човек нам за пола сата угради велику пумпу, а ону малу однесе.
Чим су то урадили, почеше цеви да просто пуцкетају од врелине, не може да се пипне, а ми скидосмо џемпере у кући по први пут аза неколико година.
Кад није прошло много, чујем жале се сви остали из насеља да им је нагло ослабило грејање. Не би то био проблем, да србске сељанке не воле да се хвале и надгорњавају са најбољим пријатељицама (зато су измишљене пијачне тезге - да црне друге задрже прописану дистанцу), па је једна наша комшиница отишла код тамо неке на кафу и срала како је њима тамо хладно зато што смо ми паметнији.
И не прође много, ето их ови из топлане, скидају ону нашу пумпу и стављају неку још мању него што је пре била.
Срећом се ту задесио један лик, подофицир, Црногорац из околине Андријевице, Стојан, па им отме ону нашу велику пумпу и позове појачање. Ту се окупи кризни штаб који једногласно донесе одлуку да се поново позове онај лик из Романије и да се врати наша пумпа, а да се на поклопац шахте испред зграде у којој се налази тај склоп постави катанац.
Тако је и било, али ни ови из топлане нису мутави, па кад су следећи пут дошли, крену да бонсеком секу тај катанац, у томе их угледа комшиница Живка (или Берлинка Костић, нисам сасвим сигуран која од њих две), алармира зграду и ми успешно отерамо те из топлане.
Отада је код шахте било стражарско место број 1 код којега је увек стајао неки мушкарац са калашњиковим и оквиром бојеве муниције којим нас је задужио Стојан, све док у преговорима са топланом није постигнуто компромисно решење да се уместо наше пумпе од 50 и њихове од 10 угради једна од 30 тих јединица.
Кад смо били глупи, па нисмо кокнули одмах пумпу од 100, онда би на крају прошли боље, ал' јеби га сад....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Čet Feb 10, 2011 10:39 am

Слике? animal


Слике не носим, то сам сигуран.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Pet Feb 11, 2011 5:26 am

To jebeno grejanje je tako snazno hrupilo u... sta sam ono hteo?...

Ah, da:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Pet Feb 11, 2011 7:54 am

Значи, талијум избегавати свакако? rofl rofl rofl
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Pet Feb 11, 2011 8:01 am

To i kinesku tzv. hranu...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  E Sub Feb 12, 2011 8:31 am

To i polish remover


A Polish man married a Canadian girl after he had been in Canada a year or so, and although his English was far from perfect, the couple got on very well. One day, though, he rushed into a lawyer’s office and asked if he could arrange a divorce for him, “Very quick”!

The lawyer explained that the speed of getting a divorce would depend on the circumstances, and asked these questions:

LAWYER: “Have you any grounds?”
POLE: An acre and half, and a nice 3 bedroom house.



LAWYER: “No, I mean what is the foundation of the case?”
POLE: “It is made of concrete, bricks & mortar.”

LAWYER: Does either of you have a real grudge?”
POLE: No, We have a carport and don’t need a grudge.

LAWYER: “I mean, what are your relations like?”
POLE: “All my relations live in Poland.”

LAWYER: “Is there any infidelity in your marriage?”
POLE: “Yes, we have hi-fidelity stereo set & DVD player with 6.1 sound.

LAWYER: “No, I mean does your wife beat you up?”
POLE: “No, I’m always up before her.”

LAWYER: “Why do you want this divorce?”
POLE: “She going to kill me!”



LAWYER: “What makes you think that?”
POLE: “I got proof.”

LAWYER: “What kind of proof?”
POLE: “She going to poison me. She buy bottle at drug store and I read label. It say “Polish Remover”


E

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sub Feb 12, 2011 8:41 am

lol!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  E Sub Feb 12, 2011 8:47 am

...dobro si dosao na zapadnoj obali
zovem se dzonson nadimak medzik
radicemo zajedno na napadu i odbrani
ja cu ti pomoci da savladas jezik sunny
ovo je isto bilo tih ranih 90tih na ponekom radiju

E

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sub Feb 12, 2011 10:10 am

I smell fishy = (it) sounds fishy to me?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sub Feb 12, 2011 10:31 am

У Крагујевцу [You must be registered and logged in to see this link.] clickme
Ево како се та одлука одразила на србски народ - од сада, због недостатка чисте & осушене гардеробе, има да иду около и голи и ...... хммммм:
[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sub Feb 12, 2011 10:35 am

А Дивац је иш'о са мојим зетом у разред, у другу техничку (која се налази ваљда тамо негде код Фабрике вагона, мада никад нисам залазио у тај крај). Миссим, иш'о.....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Hate mail Sub Feb 12, 2011 6:30 pm

Nad Kraljevom ziva vatra seva...

Ovo je tek pocetak.

Cucemo mi (o) jos ovakvih slucajeva ("zivim u nadzidanom stanu, imam 4 macke, niko nam nije ponudio..., nemam vesernicu, podrum, radijator, prozor...") sad kad su lokalne uprave presle na samofinansiranje.

Criminalize and/or license everything and start raking in revenue...

Jer tako je svuda u svetu.

Ne znam samo dal' misle ovo sa brojem kucica i macaka retroaktivno da primenjuju i kako misle da dokazuju trecu i/ili cetvrtu macku ili psa (both ways: da jeste ili nije bila tu "pre").

Ili ne misle uopste.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen Sub Feb 12, 2011 7:23 pm

Hate mail :: niko nam nije ponudio...

rofl rofl rofl rofl rofl rofl
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Јust a perfect day Empty Re: Јust a perfect day

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu