Јust a perfect day

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Јust a perfect day

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 1:20 am

Чек' да погледам.
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 1:34 am

Ма био сам позван тамо.
Мој друг овде је старешина Соколског покрета и удруге Краљевина Србија, па пошто сам га спасио да не плати казну за неко ремећење јавног реда и мира (побио се на улици са председником Удружења Македонаца у Крагујевцу "Татковина" око питања признања Косова), унапређен сам у великог пријатеља оба друштва и њиховог адвоката - добротвора.
Пошто су Немци за време рата одузели србским соколима соколски дом (онај бољи, од тврдог материјала, уз Гимназију) и претворили га у позориште (данашњи Сербско-кнежевски*, некада Театар Јоаким Вујић), да би Љуба (Тадић) и Мија (Алексић) имали где да им играју, актуелна власт им се седамдесет година касније искомпензовала** тако што је удрузи Краљевина Србија доделила на коришћење канцеларију у истом тржном центру у коме и ја држим своју, тачније једну од две које сам хтео да откупим од Општине, тачније Фонда за уређење градског грађевинског земљишта чији је директор тада био садашњи директор свекололике пореске управе Србије Драгутин Радосављевић - Гута, који ме је одбио речима "А шта ја имам од тога, ако ме разумеш?".

Иначе, Виљемсбург, не Лондон.

*Крстио га противприродно по други пут мој пријатељ, председник Скупштине града, подпредседник Коалиције Шумадија и народни посланик у посланичком клубу Г17+ како би симВолично спојио србски и српски језик.
**Соколана је прошле, претпрошле године враћена соколима, био на пријему, замало да Катарина пребије ногу кад је ргнула негде у масу, али је присебни Аца тако мушки цимнуо за руку...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 16, 2011 1:46 am

OK, fair enough.

Propustio si, sudeci po tekstu (a osobito njegovome tonu), a perfect day.

A secam se, hocu reci upratio sam ih, sve tri odvojene pricice koje se tu provlace. I sokolsko drustvo i drugara sokola(ra), i trzni centar vizavi druga Gute nascent poreznika i rekoncilijaciju (jel' to uopCe rec, u srpskom ili srBskom?) dvaju koegzistirajucih jezika glede & u svezi s kazalistem, onomad.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 2:09 am

Колико сутра позваћу сокола на кафу, па ето нама правих информација.

Задњи пут ми је натрчао са тим четницима кад сам га питао јесу ли то исти они који су се 1941. посрали на круну нашем краљу и обрисали дупе његовом наредбом (да се ставе под врховну команду Маршала Тита), или неки други издајници.

Сутра иде пропитивање око тог гажења застава, нарочито што мислим да је он био један од виђенијих чланова ДС, у сваком случају високи дужносник оне Мићунове странчице коју је матори удбаш основао кад га је Ђинђић избацио из партије; после, кад је убило Зорана и странка се залечила, што значи да поново примило Баба Мићуна, овај мој је основао своју странку додајући на крају назива претходне "Србије".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 2:13 am

А иначе, сокол и Гута порезник су својевремено имали регистровано предузеће за осмишљавање и израду породичних и грбова новооснованих приватних фирми.
Мора да сам и то причао?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 16, 2011 2:34 am

Zivopisano, zivopisni likovi. "Tatkovina"... Missim.

Jel' taj tvoj habab neki naturscik pa "veruje" u to sto radi ili je i to njegovo samo business model?

Missim, i taj iz "Tatkovine" nesto gleda da oposli, lapi, smota, obezbedi, naplati, ubere neku rentu od nekog/neceg.

Imam ja jednog drugara iz osnovne, srednje, zavrsio faks, zajedno smo zebli '93-ce na Pancevackom mostu vracajuci se auto-stopom usred sankcija u 11 uvece sa fakulteta (ne mislim na D. Mihajlova, on pa ihaha odskocio od svih nas, nego na jednog drugog sto se ogranicio "na lokal" pa za ovih 10 godina od demokraCkih promena izgradio, uz lokal-politicku, i masala karijeru po lokalnim ustanovama, organima, sluzbama, proputovao itd.) pa ga moj brat onomad pita ovo isto sto ja tebe, otprilike: "Pa dobro, X, jel' ti to stvarno ili sta je po sredi?".

- "Sta mislis, kada bih ja sve ovo mogao da mi nije toga?", ovaj mu odgovara...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 16, 2011 2:40 am

Bila je ta heraldika. Nepojamno.

Videces, kada za 5.5 godina budes prisezao ovde, da ces biti pitan i zamoljen odreci se bilo kakve titule, nasledne, heraldicke i slicno pre nego budes pripusten u drustvo slobodnih ljudi, sa pravima i obavezama itd.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 10:08 am

Hate mail ::Bila je ta heraldika. Nepojamno.

Videces, kada za 5.5 godina budes prisezao ovde, da ces biti pitan i zamoljen odreci se bilo kakve titule, nasledne, heraldicke i slicno pre nego budes pripusten u drustvo slobodnih ljudi, sa pravima i obavezama itd.

rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 16, 2011 10:41 am

Pa sta je sad?

Save your :rofls: for later still, kada te zamole da odbacis i ponistis vernost, odanost i poslusnost stranim vladama, princevima i potentatima (i raznom drugom olosu).

Tek ce to da ti make your day (I know it made my day).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 16, 2011 11:05 am

Untill than...

Пустио ја 23. децембра преклане принудно извршење против неке жене коју сам заступао, добио за њу парницу (скрбништво над дететом и алиментација), а она ми на крају није платила. Требало да јој се одбија од плате.
И сад, србски тејлеси judicarius-и ту наравно ништа нису урадили, ја нешто био болестан, па их у почетку нисам ни могао да притискам да пожуре, после и јесам, али узаман, реформа правосуђа узела маха, тако да ми не изврше то.
И онда ја пре једно месец дана ситну књигу напишем председници суда, она потегне за уши извршну судију, ова извршитеље и некако пошаљу налог послодавцу од те жене да почне да јој одбија по половину плате.
Кад неки дан стиже мени од истог суда допис тог послодавца где каже да мој дужник није више запослена код њега. Била до 31. августа, сад више није.
Суд имао осам месеци да наплати од ње оно што ми дугује, а није.

И седнем данас да пишем, поново оној финој жени председници суда, али сад и министарки правде.
Ево дела тог мог правнолитерарног прегнућа:

"... На крају сам се 18.01. ове године обратио Председнику Основног суда у Крагујевцу притужбом на рад извршног одељења тог суда, да бих тако, као неком магијом, покренуо чудесни низ догађаја: извршни судија је баш тог дана узела мој предмет у рад, закључила да је достављање решења дужнику извршено пет месеци раније (иако су мене у писарници извршног одељења само данима раније информисали да то није случај), па је 20.01. упутила послодавцу налог да овај дужнику А.Ж. обуставља одређен део зараде до коначне наплате мог потраживања; све то сазнао сам из одговора Председника суда од 01.02.2011.
Авај, само пар дана касније примио сам од истог суда и допис којим послодавац дужника А.Ж. обавештава суд да дужник више не ради код њега – наиме, пошто је ОСАМ месеци од дана доношења решења о извршењу у току којих извршитељи Основног суда у Крагујевцу нису успевали да пронађу највећу и најпознатију (од укупно пет) посластичарницу у граду, извршни дужник осетила да се сужава круг који је правна држава Србија око ње затворила, она је решила да споразумно раскине радни однос и тако избегне наизглед неумитно. О њој се после тога не зна више ништа.
Поступајући на описани начин Основни суд (а који по прописима ове земље чврсто у својим рукама држи искључиво право да поступа у оваквим стварима) осујетио ме је у наплати мог тешко и поштено зарађеног новца, причинивши ми тако директну штету у висини главног потраживања, доспеле камате и трошкова извршног поступка.

Стога Вам у прилогу достављам број свог текућег рачуна и ЗАХТЕВАМ да ми Основни суд у Крагујевцу – Министарство правде Републике Србије целокупан износ овог потраживања, скупа са доспелом затезном каматом и трошковима поступка уплати на тај рачун у року од осам дана по пријему овог дописа.
Но, не препуштајући ништа срећи или судбини, а полазећи од претпоставке да Вама може пасти на памет да, осетивши моралну одговорност (на страну сад професионална) посегнете за сопственим новчаником или новчаником службеника одговорног за ову бруку и од своје/његове плате надокнадите мени моју зарађену 2007/08. године, истовремено изјављујем да Вам/њему у том случају уступам целокупно своје потраживање према дужнику А.Ж."

Наравно, од та посла нема ништа, отуд (а не одуд) и ироничан тон.
Па шта је у свему томе лепо, добро, што заслужује да се прича нађе на овој теми?

Као прво, ради се о релативно ситном потраживању, које према општим условима пословања у овој земљи спада у оних 20% ненаплативих, које на крају отпишем.
Као друго, ово је први корак на дугом и мучном путу који ће прећи мој адвокат коме намеравам да оставим у аманет наплату свих тих мојих потраживања према клијентима, другим дужницима и ево, држави; кад ми не одговоре на ово или ме одбију, мораћу да тужим тзв. државу Србију њојзином тзв. Уставном суду, па онда.... и на крају Стразбуру (тачније, то ће уместо мене да уради мој адвокат у отаџбини), са извесним изгледима да се након неколико година и наплатим.

Међутим, оно што јесте важно, то је да још мало, неколико сати тек, па ће и овај дан да постане perfect, што значи један мање до присеге о којој говориш.

Just a perfect day.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 17, 2011 12:12 am

Prvooptuženi za prevare SMS licitacijom Predrag Bećirić danas je, na početku suđenja, negirao krivicu, optužujući Državnu lutriju Srbije (DLS) da je varala građane dovodeći ih u zabludu da će SMS licitacijom ostvariti dobit.

"Ljudi iz državne lutrije su izvršili prevaru. Tu se nije radilo o igri na sreću, jer građani nisu imali šanse da dobiju na ovoj igri"
.... поред мене animal

Циник године. lol!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Feb 17, 2011 5:07 am

On je covek potpuno zakonito to dobio, koristio dozvoljena, nigde zabranjena sredstva a gledaj kakvu shikanu zbog toga trpi. Smrt...

Nego, jos jedan prodje dan i malopre u vozu njujorska metroa (a.k.a. subway) vidim reklamni pano ManhattanMiniStorage.com-a, firme koja skladisti at only $29.99 a month vase suvisne stvari po ogromnim magacinima cleverly rasporedjenim sirom grada, znaCi pano na kome pise:

"If you store your stuff outside the City, it may come back Republican".

Just a... well...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 17, 2011 6:42 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 17, 2011 6:45 pm

Tи ме бре човече наводиш на зло, да и пре него што ногом ступим у нову домовину заратим са сигнификантним делом популације.... animal
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Feb 17, 2011 10:22 pm

Pa ja racunjam da si, posle ovoliko vremena pored onih crnaca, razvio senzibilitete...

Oh, meet Kyle:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 18, 2011 12:53 am

To мора да је стварно велика земља кад овакви идиоти не успевају вековима да је покваре.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Feb 18, 2011 2:32 am

Na tome se radi. Masovna sub-par imigracija iz IQ <80 "destinacija" kao i unutrasnji napori degenerisanih medija ali i skaredno inadekvatnog i mass-idiotizujuceg tzv. obrazovnog tzv. sistema pomerili su brda u proteklih nekoliko decenija (tj. priblizili Muhameda bregu, da budem precizniji).

And then there's Canada...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 18, 2011 9:01 am

Tу ми Канаду стално помињу ових дана људи који се и иначе редовно баве бригом за моје добро (нпр. "Је ли, а шта ће теби вајерлес по кући, кад скоро свуда где ти затреба можеш да до'ватиш каблом?"), све некако правећи оштру дистинкцију према УСА (у смислу доброг и зла) и уз општепознату сету у гласу која обузима сваког правог Србина кад није у могућности да помогне ближњем свом ("Да идеш у Канаду, могао бих да учиним нешто, ту имам од шурњајиног трећег братучеда течу из првог брака, а у Америци никог, осим рођену сестру која се удала за неког нашег бизнисмена са којом се и сам ретко чујем, знаш како се људи тамо промене...").

Дакако, много је већи број оних који ме из најискренијих (патриотских, пријатељских, човекољубивих, слободарских, социјалноекономских, здравственохигијенских, нутритивних и иних) побуда одговарају од моје сулуде намере да напустим ову нашу лепоту и одем у пустињу у робље. Њима и свима онима непознатима и неименованима које свакодневно срећем, а који ми помажу да прегурам ово неколико месеци до одласка, посвећујем нову рубрику - "Остајте овде".

Ово је ипак "Just a perfect day"....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Tromotorac taj Pet Feb 18, 2011 5:21 pm

Imao sam druga iz Kragujevca na UIC, gde je on radio masters nakon elektrotehnickog u Bgd. I malo, malo pa on prica kako ce da imigrira u Kanadu nakon zavrsenih studija. U vezi Kanade, ja ga stalno pitao "zasto bi isao na konja, kad mozes na magarca?"

Ovo nije nikakva kritika nasem drustvu sa foruma koje vec zivi u Kanadi; otisli su tamo gde se im se vrata otvorila i to je odlicno. Nego pitam za one kojima se otvaraju vrata ovde, zasto Kanada? Mozete ste i u Rumuniju, pa i to je zapad.
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Feb 24, 2011 1:36 am

Meanwhile:

Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 24, 2011 6:38 am

scorpioman 2 hours ago (8:15 PM)
304 Fans
why don't they just hire the agents to pat down their burger patties?..­.......
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 24, 2011 9:21 pm

Јуче ми је био добар дан.
Веома, чак.

А данас видим да продају ово:

Коме ли такво нешто може да падне на памет да производи (одмах затим иде питање ко ли ће то да купи)?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 25, 2011 10:20 pm

Petak, 25. 02. 2011.

Odloženo suđenje za oduzimanje kuće Miloševićima

Са свог неба смеје се Слоба.... јust another perfect day in heaven
slawen