RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

5 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 9:03 pm

Е пази им образложење: [You must be registered and logged in to see this link.]
Па и није. Као што Русија није исто што и СССР.

И наравно,
[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Pet Maj 07, 2010 9:06 pm

Kina = pljuvaci po ulici sto bazde na uprzeni lukac (sto lepo rece neko ovde onomad); steram im ga keve robotske.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Pet Maj 14, 2010 9:30 pm

Вести из БРИК-а:

"Русија и Бразил су се изјаснили и за коришћење националних валута у трговини. По њиховом мишљењу, то може да постане фактор стабилности међународне трговине, пошто искуство показује да ниједна валута не може да претендује на улогу јединствене обрачунске јединице у свету." (Глас Русије, најновије вести).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Pet Maj 14, 2010 9:33 pm

"фактор стабилности"

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Pet Maj 14, 2010 9:34 pm

Тиме је све речено.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Pet Maj 14, 2010 10:14 pm

Да не занемаримо мајку Кину: [You must be registered and logged in to see this link.]

Древна је то култура.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Pet Maj 14, 2010 10:35 pm

Pa sad, kazu da pas voli da zvakne soBstveno go'no, pa onda tzv. Kinez zvakne psa... to je tako otkad je prase rep iskrivilo (da opet, a sve cesce; mora da starim, citiram mog oca-misliOca)...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Sub Apr 16, 2011 8:19 am

.... in shifting to a more consumption-led dynamic, China will reduce its surplus saving and have less left over to fund the ongoing saving deficits of countries like the U.S. The possibility of such an asymmetrical global rebalancing -- with China taking the lead and the developed world dragging its feet -- could be the key unintended consequence of China's 12th Five-Year Plan.

Unintended? Хау јес ноу!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Sub Apr 16, 2011 5:22 pm

Mda.

Kada nestane nafte, ili bar ove plitke, lako dostupne, mozes li zamisliti kako ce izgledati njihov "leisure" kada 2 milijarde ljudi za cas sidje na standard kamenog doba? Mass death model. I kanibalizam (kad pojedu sve pse i macke). Mi cemo se vec nekako snaci, nama ne brane filmove sa "neprirodnom" tehnologijom...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Sub Apr 16, 2011 5:52 pm

Па ваљда ће до тада руководство нешто да смисли.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Sub Apr 16, 2011 7:16 pm

To rukovodstvo je tako snazno hrupilo u zivote ljudskog i tejleskog roda...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Sub Apr 16, 2011 7:39 pm

Иначе је тај проблем енергије прилично опасан да човек о њему иоле озбиљније размишља.
Не бих сад да износим докле сам ја стигао, кад сам јутрос почео да думам око оних јапанских нуклеарки...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Ned Apr 17, 2011 12:07 am

Please, do tell.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Ned Apr 17, 2011 2:02 pm

Хтео сам, али се онда цео сајт (биће да су рвати напанули сервер) нешто био закуцао, па ми је инспирација побегла.
Али хоћу, можда већ сутра ујутру (то ми надође тако, до седам-пола осам најкасније).

Можда би требало да погледам како се бекапује ово чудо, док не буде касно.... да не пропадну овакве мисли & идеје.... фрст тинг тумороу морнинг... domani, domani....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Hate mail Pon Apr 18, 2011 12:05 am

Video sam to.

The internets...

Domani, domani ali i "domain, domain". :)

Missim, zanimalo bi me baska sto imam i svojih predodzbi i raznih drugih natruha o tomu.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Pon Apr 18, 2011 11:20 pm

Чини ми се некако да превише ствари у овоме човечијем свету еволуира, иако су услови у којима су се одређени модалитети понашања/привређивања - потпуно нестали.
Тако је и са изворима енергије - сви су у некој јурњави како пронаћи нове, па још и "обновљиве" изворе енергије да би се задржао непромењен начин (ако не и обим) потрошње.
Што ми се чини идиотским.

Запањујуће је, рецимо, да је у мору којекаквих статистика, анализа и којечега веома тешко наћи неку озбиљну студију која би се бавила питањем структуре утрошка енергије, али на једном употребљивом, разуђеном нивоу, који би онда омогућио размишљање на тему: да ли је потребно и могуће променити досадашње методе употребе извора енергије.
Оне које већ постоје саме по себи већ подижу довољно обрва.

Примера ради, од 100% финалног утрошка енергије, скоро 6% отпада на енергију потрошену за вађење нафте; ако томе додамо и 6,15% утрошка ради обезбеђивања производње електричне енергије, испада да само прибављање извора енергије из природе већ одвлачи 12% целокупне потрошње. И ту није крај, јер производња кокса, нафтних деривата и нуклеарног горива одвлачи још скоро 23%. Односно, то значи да је ефикасност процеса прибављања употребљивих физичких носилаца енергије свега 65%, то јест за 1 утрошен килоџул за скупљање енергије добијемо свега 2 килоџула расположиве енергије у употребљивом облику. Прилично бедно, зар не?

На шта се то троши? По гранама индустрије, ствари стоје отприлике овако: најзахтевнија је производња бетона, затим иде производња хране, па папира, намештаја, прерада и дистрибуција воде, осталих превозних средстава сем путничких возила, па онда остало, у сразмери 18,6 : 14,3 : 5,5 : 2,7 : 2,1....

Кад говорим о носиоцима енергије, ја мислим, рецимо, на 1 литар бензина; он садржи хемијску енергију од отприлике 34 МЈ.
Оно што, рецимо, мене занима, је на какав рад се троше ти "носиоци" енергије, од чега директно зависи и коефицијент искоришћења енергетских ресурса у њима садржаним.
На пример, ако тај литар бензина потрошимо да бисмо добили механички рад у неком возилу покретаном мотором са унутрашњим сагоревањем, чији је коефицијент искоришћење максимално 18%, на путевима који омогућавају искоришћење возила од рецимо 45% (зато што не постоји директна, праволинијска веза између места А и места Б, па само део пута протиче нормално,а остало време проведе у застојима, искључењима и сл.), тај литар бензина је ефективно сагорео ради извршења рада од 0.18 х 0.45 = 2,75 МЈ. Катастрофа.
У исто време, ослобађањем топлотне енергије у некој термоцентрали, тај литар горива би у класичним термоелектранама створио око 40% електричне енергије (у когенерацијским до 80% укупног искоришћења) , која би се уз губитке од 2,75% пренела на исто то растојање које би прешао онај ауто, па би тамо стигло читавих 0,4 х 0,9725 = 13,226 МЈ, илити пет пута више. Питање је дакле, да ли се посао могао организовати другачије, па да не трошимо енергетски извор на механички рад, већ смо исти ефекат могли добити на други начин.

То је, на пример, начин на који почињем да размишљам, кад је о енергији реч. Не како је добити, већ пре свега како је трошити.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  slawen Uto Apr 19, 2011 10:59 am

Да наставим: сигуран сам да до нестанка тзв. фосилних горива неће бити пронађен надомјестак. Што ће рећи да енергетске потребе света будућности неће бити задовољене, чак и да остану на овом нивоу.
И шта онда?
Хоће ли се свет мирно вратити у време када се по глави становника планете трошило, штатијазнам, 0,5 МЈ дневно? Уместо данашњих [You must be registered and logged in to see this link.]
Очигледно је да ће се тржиште, како цене горива буду расле, само у одређеној мери нивелисати; тако ће, на пример, изгледно нестати штампа на папиру, и то без икаквих проблема и потреса. Ако 11% све утрошене енергије изван процеса екстракција и прераде извора енергије бива страћено на папир - ето првог места на коме треба тражити последице енергетске кризе.

У сваком случају, да скратим, уколико не дође до револуционарних промена у систему употребе енергије, енергетска криза ће, ово ће да звучи можда парадоксално, најпре и најтеже да погоди оне "мале потрошаче", типа Бангладеша.
Лајф из а бич.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Что делать?  ...ili hajde da se igramo buducnosti.... - Page 7 Empty Re: Что делать? ...ili hajde da se igramo buducnosti....

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu