RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 25 od 30 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 12:16 am

Да вам не препричавам шта ми се данас десило у суду (суђење одржано након једносатног штрајка упозорења), какво је то залуђивање било к'о у зони сумрака, кад сам изашао из суднице морао сам да проверим да ли је ово још увек 1998-а, а ја сањао све ове године после.
Па ми било још теже, кад сам схватио да није.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Sre Okt 13, 2010 12:24 am

Све је то ради "слике Србије у свијету".
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 12:33 am

Џабе нас Клинтонка испоштовала, јебаће нас овај Валентини; ако је и у тој Италији ситуација к'о код нас (а нема разлога да не буде) тај прецедник њиховог фудбалског савеза је или функционер у КОС-у, или у УДБИ, што ће рећи власт на куб:
Mi smo sa svoje strane bili maksimalno korektni i ispoštovali smo navijače Srbije. Policija se potrudila da ih umiri, ali ono što se dešavalo je rezultat nekih stvari i tenzija koje imaju veze sa reprezenatcijom Srbije, a koje se nas ne tiču. To im nije trebalo, naročito s obzirom da zemlja želi da uđe u Evropsku uniju", rekao je Valentini.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 7:47 am

"... ово није напад на репрезентацију већ на државу", рекао је председник ФСС Томислав Караџић новинарима у Ђенови.

rofl rofl rofl rofl rofl
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 7:49 am

Шеф обезбеђења италијанског тима Роберто Масући је, међутим, демантовао да је од српских власти или фудбалског савеза добио било какве информације о доласку потенцијално опасне групе изгредника.

"Знали смо да постоји ризик, али не и оваква агресивност. Ови навијачи никада нису ни требали да стиугну до Италије, већ је бригу о њима требала да води Србија. Овде није било српских полицајаца", рекао је Роберто Масући.

dugnos
Наивчино.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 8:37 am

Само ме радује тај степен сарадње између наших и талијанских власти.

"По'апсите све то!"
"Зашто?"
"Да нам учините."
"Шта добијамо за узврат?"
"Дођемо вам."
"Ууу, јееее..."
"Мајке ми. Ево и Хилари каже."
"Не лажи, Бота, стерам ти га мајке сељачке, вид'о сам на телевизији да је отишла код Хашима."
"Рекла ми пре него што је отишла..."
КЛИК. ТУ - ТУУ, ТУ - ТУУ...

"Хало, јел' господин Тачи ту? Могу ли да разговарам са њиме?"
"Премијер је заузет. Управо нуди државној секретарки своје тулумбе."
"А зато није хтела наше ћевапчиће. Молим вас, пренесите му да га зове председник Србије, хитно."
"Председник чега?"
"Србије. Вашег северног суседа."
КЛИК. ТУ - ТУУ, ТУ - ТУУ...

"Хало, Иво, друже, пријатељу..."
"Кај ти не знаш колико је сати? Дрипац један."
КЛИК. ТУ - ТУУ, ТУ - ТУ...

"Помаже бог."
"Бог ти помогао у добар час."
"Није добар, није..."
"А што наопако?"
"Велика ме мука притисла.... Имам једну молбу за вас."
"?"
"Да ли бисте могли да ми уговорите разговор са братом Милом. Хитно, вечерас. У ствари, минути су у питању. И виши интереси."
"Вишњи интереси? Како тебе западоше?"
"Дуга је то прича. Јел' можете? За Србију?"
"Пааа..... "

"Хало, Мило, ти ли си?"
"Све знам, ништа не мораш да причаш. А и сигурније је, и зидови имају уши."
"Па, јел' можеш да учиниш шта?"
"Ене, јадан... Што рече? Ја да не могу? "
"Немој одма' да се љутиш, само ми реци колико?"
"Мило по глави."
"Кило?"
"Мило!"
"Много је, куме..."
"Па ако ти је много..."
"Чекај, стани, само да видим са Божом... за колико имамо? Само пет? Јеботеотац, па где си спрц'о онол'ке паре? Јебали те пензионери! Види, Мило, је'л може к'о некад, платиш један, добијеш два? У име старих времена? 'Ајде, молим те...."
"Не могу, толико и мене кошта. Чули, а можел' овако: сад пет и пола Промонтеа кад продаш Телеком?"
"Може, како да не може, спашавај брате, само Србин Србина спасава!"
"Хоћеш ли ти да похапсе те твоје теренце или нећеш?"
"Ма хоћу. И нису моји, још се са елдепашима отимам за тај ресор, ал' изгледа да има ту још неко изнутра..."
"Онда немо' да баљезгаш, но уплати те паре, а ја одо' да зовем Силвија. Пардон, Силвану, ко чуо и не чуо!"
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 9:26 am

Шта доноси данашња талијанска штампа:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Italia-Serbia: condanna da Belgrado
12 Ottobre 2010 23:21 SPORT
(ANSA) - BELGRADO - La televisione pubblica serba ha duramente condannato i gravi incidenti provocati a Genova dai tifosi serbi, parlando di 'vergogna'. 'E' una vergogna per la Serbia, e' una vergogna per il nostro calcio', ha detto il telecronista da Genova. Secondo la tv non e' escluso che le intemperanze possano essere state messe in atto volutamente come reazione all'intervento della polizia domenica scorsa a Belgrado contro gli estremisti di destra che cercavano di impedire il gay-pride.


[You must be registered and logged in to see this link.]; веома детаљно, мени се допао овај део:

Nella curva dei serbi sventolava uno striscione con la scritta "Il Kosovo è nostro". E un altro, meno politico, ma altrettanto eloquente: "Vaffanculo".


[You must be registered and logged in to see this link.] се у вези са овим није огласила.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 2:18 pm

Aла лажу ови жабари... Ево, и у Телеграфу (додуше, није на насловној страни, како кажу на телевизији, па ни у хроници, већ у рубрици СПОРТ):
Italian Football Federation security chief Roberto Massucci blamed Serbian authorities for allowing unruly fans to travel, saying: "Fans that are so dangerous should not have arrived in Genoa. They should have been stopped by the Serbian officials.
"We were aware that this game had a risk factor but a behaviour of such aggressiveness we had not experienced for some time.
"From the traditional channels of communication with the Serbian police, we had not been given any signs of the degree of danger of these fans."

А Ивица Дачић одговорно тврди да се овакав пропуст италијанске полиције не би догодио да им је он министар.
Трст је наш!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 2:24 pm

А Петар Шкундрић, министар енергетике у влади Републике Србије и високи функционер СПС-а изјавио је да је обезбеђена довољна количина енергената и да грађани могу да очекују исти квалитет грејања као и прошле године.

Не, ово није из архиве Политике од пре осаманест година.
Ово је рекао данас.
Па ја то грејање, у складу са министровим обећањем, очекујем. И очекујем. И очекујем.
У међувремену, добро дође и грејалица "Магнохрома" из Краљева.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 13, 2010 5:16 pm

"Ово је напад на државу!.... Држава мора да реагује..... Држава је јача од свих!..... Држава је обезбедила..."

Поново смо у "ма шта имам теби да се правдам" фази.
Фази, у којој не да нећеш добити одговор на питање шта ће одговорни предузети против починилаца крупних малверзација и тешких кривичних дела, већ то нећеш смети ни да питаш, у противном ћеш ти, црв безвредни бити најоштрије санкционисан.
Ћути и једи говна.

Ово је било главно обележје Слободанове епохе.
Сад је поново ту.

Не морате да ми верујете. Дођите у Србију.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 14, 2010 9:13 am

Још једна карактеристика Слободанове државе била је невероватна лакоћа са којом си могао да знаш како ствари заиста стоје - било је потребно само да све што кажу или напишу окренеш наопачке, да разумеш управо супротно, значи, без икаквих демократских нијанси између редова & психоделичних шара у којима се губи поглед, без гебелсовских ситних полуистина које подмазују пут великој лажи, само бахато и арогантно контраинформисање: црно је бело и бело је црно.
Читам сад новине, па кажу да ће свеприсутна, наДприродна и омнипотентна србска влада ускоро измислити нову формулу. Од гована злато. Формулу за обрачунавање цене грејања, под насловом - нема више грејања на рачун државе, све то неће више бити социјална категорија.
Ту је све супротно:
1) предложена "формула" није нова, већ је примењују све топлане у тзв. Србији уназад тридесет година;
2) ни до сада није држава плаћала грејање онима који нису измиривали рачуне према топланама, већ је то преваљивано на терет оних других потрошача који су грејање уредно плаћали, а топлане су радиле по принципу дисперзије ризика, попут осигуравајућих друштава;
3) држава је до сада редовно плаћала дугове које су топлане, правни субјекти и самостална привредна друштва, већ приватизована или у процесу приватизације ("у реструктуирању") направиле према НИС за мазут и гас, те за угаљ према рудницима, премда су цене и грејања и енергената биле директно под контролом државе као социјална категорија, са циљем збрињавања партијских кадрова позапошљаваних на хиљаде у тим парадржавним буразерскопартијским бастардима - то све остаје и даље.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 14, 2010 7:52 pm

"ОВО БРЕ НИЈЕ САМО НАПАД НА ТОПЛАНУ, ОВО ЈЕ НАПАД НА ДРЖАВУ!" (са данашњег суђења)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 14, 2010 10:44 pm

Ево, погађајте из које године је ова "вест":

Vlada Srbije usvojila je danas Uredbu o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna T-500, kojom je predviđeno da hleb "Sava" čini najmanje 40 odsto dnevne proizvodnje svih vrsta hleba.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Čet Okt 14, 2010 10:53 pm

SrBski 9/11...

Samo se ti nonsalantno zezaj sa onim 15-cifrenim (?) brojem sto ti ljudi lepo dali...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Čet Okt 14, 2010 10:58 pm

slawen ::Ево, погађајте из које године је ова "вест":

Vlada Srbije usvojila je danas Uredbu o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna T-500, kojom je predviđeno da hleb "Sava" čini najmanje 40 odsto dnevne proizvodnje svih vrsta hleba.

92?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 14, 2010 11:01 pm

Ministarstvo pravde Srbije soapštilo je danas da radnici u pravosuđu koji i sutra budu štrajkovali, neće dobiti stimulaciju od 6.600 dinara po zaposlenom za oktobar, novembar i decembar.
Stimulacija od 6.600 je zbir obećane stimulacije od 3.000 i dvomesečnih iznosa sitmulacije od 1.800 koju zaposleni primaju umesto povišice od 2008. godine.

Каки бре ММФ, они ће нам замрзну плате.... стимулација за ове у правосуђу, па бонус за пензионере, па....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 14, 2010 11:14 pm

А јел' зна неко под којом оптужбом (што би лаички рекли) су ухапшена ова деветнаесторица "навијача"?
Кривично дело брукања српства?
Ахахахахахахахахахахахахахахахаха....

Већи Италијани од Италијана.
Vaffanculo!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 8:54 pm

И даље, док сви "електронски" медији преносе да србска полиција у џиповима и под шлемовима, са шмајсерима у рукама и даље "дочекује навијаче" на државним границама, да би их спровела у затворе где ће дочекати експресне пресуде које је министарка правде најавила већ за понедељак, нико не зна због чега ће, за које кривично дело бити осуђени ти "хулигани", па ни судије које треба да им изрекну казне. Чека се ваљда доношење новог кривичног закона преко викенда (и о томе у кајронима јавља Б92) који ће моћи ретроактивно да се примени и на дела извршена у иностранству, која према законима те земље нису кажњива чак ни као прекршаји.
У таквој клими, нешто што се зове Коалиција против дискриминације (пазите да не угазите) ОСУДИЛА је (кад већ не може самог епископа) Амфилохијев говор мржње, како неутрално јавља [You must be registered and logged in to see this link.]

Koaliciju protiv diskriminacije čine Centar za unapređivanje pravnih studija, Civil Rights Defenders, Labris, Anti-trafiking centar, Mreža odbora za ljudska prava, Udruženje studenata sa hendikepom, Gayten LGBT, PRAXIS i Regionalni centar za manjine.

Из назива чланица ове коалиције можемо закључити да је поље деловања великог броја њих заштита људских права и пружање правне помоћи онима на које се обрушила машинерија клептократске диктатуре. Е, пошто то Србија евидентно није, нема ни разлога да се ти фини људи мешају у тамо неке кривичне судске поступке спрам дивљака, да не кажем примитиваца, који су дошли ко зна одакле да руше њихов Београд, па богуми и њихову Ђенову. Миссим, зна се ко овде воли да руши, јел' тако?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 9:16 pm

Док је цела Србија стала у фронт спроћу навијача-хулигана, Швајцарци су довршили најдужи тунел на свету испод Алпа*, а Чилеанци су из црне земље извадили тридесетак изгубљених душа**.
У исто време, 51% српског Телекома припашће Немцима јер је немогуће на други начин намирити дуговања према овом најзначајнијем спољнотрговинском партнеру*** Србије и истовремено попунити буџет пред судбоносне изборе; кум Коле по свој прилици враћа Карнекс у своје, дакле праве српске руке, под условом да добри Бог не побије комплетан састав Агенције за приватизацију, све судије привредних судова и остале државне чиновнике укључујући и све министре, који ту операцију треба да опреме одговарајућим решењима, печатима и потписима; писарке по судовима штрајкују јер им плате не покривају прохтеве, а премијер је седиште републичке агенције за равномеран регионални развој из престонице изместио у родни Зајечмар.
Неочекивано добре вести сустижу једна другу: грејања ће највероватније бити током предстојеће зиме, држава ће да забрани поскупљење хлеба, гаса и струје до пролећа, а млеко ћемо да увозимо само ако морамо, што ћемо знати ако несташице потрају још десетак дана.
Ту пријатним изненађењима није крај: Фудбалски савез Србије на данашњој седници утврдио је да су за прекид меча у Ђенови криви Италијани, па ће од УЕФА тражити да се утакмица понови, а организатори прекинуте утакмице најоштрије казне. Рачунају и у томе на велику помоћ Хилари Клинтон.

* Дуг 57 километара, тај тунел је пичкин дим у поређењу са успехом друга Мрког у премошћавању Дунава код Бешке, које се после двадесетогодишњих свакодневних подвига ближи своме крају, а неупоредиво је са успехом друга Ивице у сузбијању најкрупнијег криминала који ломи њихов Београд.
** Срби би те силне паре које су ове будале скркале на вађење тамо неких бедника далеко паметније преусмериле у нове инвестиције и развојне пројекте по којима смо познати, руководећи се нашом древном народном мудрошћу: Тко другоме јаму копа, сам у њојзи упада.
*** У том односу, пак, јасно се зна који партнер јебе, а који прима. Still partners?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Okt 15, 2010 9:33 pm

Само ти игнориши моју приватну поруку. Онда ћеш ми једног дана закуцати на врата и тражити хонорар за твоје форумске забиљешке! :) Настави! cheers
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Okt 15, 2010 9:41 pm

Хе-хе, говор мржње. Е у вези с тим, имала бих двије ствари: констатацију/питање, и право питање.

Констатација/питање: Митрополитов стил и потреба да свугдје и о свему прича је једна ствар. Друга ствар је то да, ако сам разумјела добро, ЛБГТЖЊ... удружења очекују да Црква изврши деконструкцију Светог Писма и својих учења, те да њихове склоности легитимизује. Али зашто, зашто њих заболе нека ствар шта Црква мисли? Исто као што мене живо заболе шта Ислам мисли о мени и о мом начину живота. Зашто сви морају да те воле, бре?

Питање: Има ли тога у Србији, тзв. hate crime-а? Тачније (лоше формулисах), да ли то постоји законски?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:09 pm

Почнем малочас да претходни "чланак" пишем позивајући се на Обаму и његову скаску о нужности очувања потпуне слободе вероисповести и по највишу цену, нарочито онда када нам се то ни најмање не допада, као што је ствар са том џамијом, јер тако Америка једино може да опстане; јер, ако у томе успе, Америка је довољно јака да настави даље, и тим успехом бива ојачана.
И хтео сам да поменем и Италијане, па они су имали оно са Хејселом, а ипак су мртви хладни гледали србске родољубе како се шимпанзирају по оним оградама од полиакрилата. Уосталом, све је то осигурано, нико није повређен, њихоа репрезентација добија са резултатом од 3:0 без да им ико ломи цеванице, а тако би све и остало да србска тзв. власт није тражила интервенцију. Интервенцију којој су се, узгред буди речено, сами Италијани одмах сутрадан слатко смејали (ко је гледао њихову телевизију), не због комичности карабињера, већ због "изгредника".

Почнем тако да пишем, па побришем.

Хтео сам да и на том примеру покажем колико је тзв. српска држава једна инкапатибилна, беспомоћна структура исте такве бирократизоване безрепе стоке (а.к.а. тејлеси на партијско-државним јаслама), потпуно неспособна да се носи са озбиљним проблемима и изазивачима истих, па се стога окреће малтретирању оних који су тек покорица на тој гомили гована, ситурији која је у свакој комбинацији потпуно безначајна (навијачи-хулигани, шатродесничари, препродавци по бувљацима и Булевару и слични антидржавни елементи).
И да у таквој ситуацији прва дужност било којој тзв. НВО треба да буде заштита људских и грађанских права баш тих ситних бедника, права за која ни сами не знају да их имају, а која им немоћна и неспособна српска држава немилице ускраћује, јер је и сама ускраћена за пун државни суверенитет и ауторитарни капацитет од стране свих и свакога, сем тог паспаља са којим се обрачунава. Тако сам хтео да намажем говнима оне подснобове из какоонобеше Коалиције, али ме мрзело.

У суштини, ту се ради о већа-риба-једе-мању-рибу принципу, са тим што је очигледно да изнад тзв. државе Србије није само држава САД, или Европска унија, или Република Хрватска, БиХ, Косово или Бурунди, већ и Делта, кум Коле, кум Пецони, кум Чуме, кум Беба, остали кумови, девери и деверике, крагујевачка и панчевачка топлана ("обратићемо се председнику суда" пише у оном чланку из Панчевца, што значи неће се нама тај судија напримати државне плате, наложићемо ми председнику тог Вишег суда у Панчеву да очисти жито од кукоља, иначе је и он угасио), госн. Џада из градске пекаре, једна жена из правобранилаштва и двојица из градске кафилерије, све то под условом да државу Србију доживљавамо у оном класичном смислу, по школском моделу законодавне, извршноуправне и судске власти, што побројани ентитети ни у ком случају нису.
Е, али тај школски модел у случају тзв. Србије не важи, Србија је феномен sui generis, нешто о чему Клинтонка нема ни најгрубљу представу шта би то могло да буде, јер држава Србија су сви они заједно, у описаним међусобним положајим аи релацијама.
Зато је Хиларијина идеја о хитној еурификацији Србије добра, јер је то, сам то одавно причам, једини начин да се овде нешто уради - препуштање "домаћим кадровима" да стање сами среде, па да онда тако умивени, подчешљани и у свему другом уљуђени да конкуришемо у Европу - неће да може.
И Хиларијина је идеја реална, јер је заиста илузорно, ма како би то било дивно, очекивати неку нову интервенцију нормалног света овде у смислу новог поравнавања србских џомби и инсталацију неког колико-толико успешног протектората.
И Хиларијина идеја је пре свега добра за тај нормални свет, боле њу LABRAS за то да ли је то добро и за нас унутра, па другови урадите нешто за себе, немојте само да чекате да вам ми то донесемо на тацни, је ли тако, Биле?
Али зато је њена идеја и недоречена и стога вулнерабилна, управо због тог одсуства потпуне спознаје о природи ове гомиле житке балеге намед Сербиа.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:23 pm

врло_јак_тим ::Хе-хе, говор мржње. Е у вези с тим, имала бих двије ствари: констатацију/питање, и право питање.

Констатација/питање: Митрополитов стил и потреба да свугдје и о свему прича је једна ствар. Друга ствар је то да, ако сам разумјела добро, ЛБГТЖЊ... удружења очекују да Црква изврши деконструкцију Светог Писма и својих учења, те да њихове склоности легитимизује. Али зашто, зашто њих заболе нека ствар шта Црква мисли? Исто као што мене живо заболе шта Ислам мисли о мени и о мом начину живота. Зашто сви морају да те воле, бре?

Питање: Има ли тога у Србији, тзв. hate crime-а? Тачније (лоше формулисах), да ли то постоји законски?

Гледе констатације/питања, не знам за те људе са како бих рекао, мањинским полним нагоном, ето чини ми се да је то сад О.К. мада нисам сигуран да је тачно, за њих без проблема могу да разумем да имају неутажену потребу за љубављу; али ако исто питање усмеримо према свим оним (ограничићу се на тзв. српске, не знам како је у свету, не бих баш изједначавао) политичким облицима организовања који паразитирају на мукама хомо-би-транссексуалаца/травестита и сл. а које сам поменуо у оном тексту горе, мислим да њима није ни стало да их другачијемислећи прихвате & воле, односно не би њих задовољило да црква редигује своје ставове све и да после свега Holy Bible садржи само програм рада Жена у црном и десет заповеди Хелсиншког одбора; терало би то и даље, и даље, и даље.... таква им је природа.
А штостиче питања, не знам шта да ти кажем; видиш ваљда моју нестручност да у радњама навијача-хулигана по тамоњојзи Ђенови пронађем елементе неког кривичног дела кажњивог у Србији и по српском кривичном законику. Дакле, све су опције отворене, питаш погрешног човека, сад је закон оно што принципес хоће.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Okt 15, 2010 10:33 pm

Е па да чекамо и да видимо за шта их терете. "Скрнављење прекрасно имиџа Србије у свијету", рецимо. Или "уништавање талијанске имовине и ремећење јавног реда и мира, са тенденцијом рушења Ђенове". Сигурна сам да ћеш да ме обавијестиш, а се деси!

Дакле, ништа од хејт крајма. Моја омиљена категорија. Иначе се злочини раде из наклоности и љубави, а када се то ради из мржње, е онда...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:35 pm

Е, сад мало теоријски могу о том тзв. "изазивању расне, националне и верске мржње".
То је дело које у нашем кривичном законодавству постоји откад себе. Треба га разликовати од оног из члана мислим 387. став 3. (немој ме држати за реч), мада је тамо говор мржње ограничен на расну, а не и на сваку другу (дословце пише: Ко шири идеје о супериорности једне расе над другом или пропагира расну мржњу или подстиче на расну дискриминацију, казниће се затвором од три месеца до три године.; нигде се више не инкриминише ГОВОР мржње, па чак и у овом ставу треча радња извршења - радња подстицања није ГОВОР него деловање, већ је забрањено или кршење права других из тих побуда, или ова будалаштина о којој чу подробније у даљем тексту).

Дакле, што би ми правници рекли, ту ( у изазивању р, н и в мржње) се радња извршења састоји у томе што ја као дођем па у теби изазовем мржњу према некоме тамо трећем.
Јел' ти то звучи могуће?
Да ли је та мржња у теби и пре постојала, али је ти не би испољила да мене није било?
Или у теби није били ни лек мржње, па те ја преокренем начисто?

Како ја могу бити одговоран за ТВОЈУ мржњу?

И тако даље.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 25 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 30 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu