RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 26 od 30 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći

Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:46 pm

Значи, не знам да ли си ме разумела, наш Кривични законик (основни текст, можда има још нешто по броним именама и допунама) познаје само говор мржње кад су расе у питању, не и друго, оно о "изазивању" мржње није то, то је нешто друго, из комунизма, братства и јединства.
Миссим, која је то куротресина од државе и закона, па колико у тзв. Србији живи других раса?
Додуше, можда се ту мисли на цигане. Толико о законодавцу!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:51 pm

А, ево, има, знао сам да су то сакрили у неку допуну (31.08.2009. тад нисам био на часу):
Ko širi ili na drugi način učini javno dostupnim tekstove, slike ili svako drugo predstavljanje ideja ili teorija koje zagovaraju ili podstrekavaju mržnju, diskriminaciju ili nasilje, protiv bilo kojeg lica ili grupe lica, zasnovanih na rasi, boji kože, verskoj pripadnosti, nacionalnosti, etničkom poreklu ili nekom drugom ličnom svojstvu,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

То је сад став 4.
Миссим, "ко шири или на други начин... свако друго представљање идеја" ... ко бре ово пише?

Дакле, имамо хејт.
Можемо о томе, онако колоквијално.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 10:54 pm

А п.п. сам прочитао још пре неки дан и сагласио се конклудентном радњом.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pet Okt 15, 2010 11:22 pm

Сад ми паде на памет, па можда је наша држава напрасно решила да осуди навијаче-хулигане за оно што су радили у прошлости, због чега су тамо неки полицајци против њих подносили кривичне пријаве, али их тужиоци нису оптуживали и судови их нису осуђивали јер су другови из УДБЕ интервенисали - немојте, ти су момци поступали у вршењу службене дужности, они су били наши андеркавер агенти, ризиковали су своје здравље и животе и трошили своје слободно време са тамо оном багром коју су предводили, све у циљу да ти потенцијално опасни, рушилачки елементи остану под нашом контролом, да не ударе онако незадовољни у темеље система. А сад су ударили.

Но, о томе смо већ одавно причали, још онда кад је онај вођа навијача проваљен да има двеста кривичних пријава и боли га стојко. Па се неко сетио да то мора да је зато што му је стриц пензионисани милиционер.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Okt 15, 2010 11:44 pm

slawen ::А п.п. сам прочитао још пре неки дан и сагласио се конклудентном радњом.

Хвала. Онда часа часити нећу, те ћу наставити с дјелатношћу.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  ВЈТ Pet Okt 15, 2010 11:45 pm

Фино си ти мени то објаснио (на екавском није "обаснити", зар не? lol!). Хвала и на томе.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sub Okt 16, 2010 2:12 am

slawen ::Док је цела Србија стала у фронт спроћу навијача-хулигана..... премијер је седиште републичке агенције за равномеран регионални развој из престонице изместио у родни Зајечмар.

Само да подсетимо, то је оно место у Србији (у праву сам што се тога тиче, зар не?) где је ових дана полиција извршила увиђај и криминалистичку обраду женског веша који је неки неименовани народни уметник-ескаписта из тог језгра Новог Србског Бума, на згражање и страву целог "града" окачио по неком шумарку, иначе омиљеном шеталишту, оденувши у кинеске гаће, комбинезоне и брусхалтере липе, јеле и смрче, чиме је на себе привукао пажњу и локалне докторке - великог мага неуропсихијатрије, која се "прво запитала да ли можда професионално познаје" аутора инсталације, па је одмах на другом месту закључила "да је можда реч о особи са поремећајем сексуалног нагона, која не зна да правилно изрази своје осећаје према другом полу, која доживљава сексуално узбуђење док додирује дрвеће, па може бити и опасна". До трећег места размишљања није дошла, јер та епизода "профајлера" није емитована у Зајечару због квара на предајнику, али нема везе, и овако сви у том крају, и без стручне помоћи поменуте докторке ЗНАЈУ да је све то у вези са овим хулиганима и разбијањем по њиховом Београду, па се у име народа нису ни устручавали да то изјаве за Дневник (или коју год другу емисију ТВ Авала, чија је директорка постала она Бојана Лекић).
Дакле, Зајечар, центар србске културе и регионалног развоја исте.

Eво и [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Okt 19, 2010 2:24 pm

Јебемлитилебарник!
Vođa novobeogradskog klana platio divljanje huligana

Шта површни читалац има да сазна из овог наслова, објављеног у Блицу на дан кад сам се вратио у домовину?

1) да нам свима поново прети нови клан - после сурчинског, земунског, пљеваљског сад је ту новобеоградски; машала, таман кад помислимо да смо се ратосиљали криминалаца и да је сад коначно време да нешто паметно радимо и стварамо и у томе се одмеравамо и међусобно, и са светом - не лези враже, мрски клановци су ту да нас осујете у том нашем цивилизацијском и привреднокултуролошком прегнућу
2) да тај клан има вођу који је дао паре неким лицима
3) да су та лица изван сваке сумње хулигани, иначе би наслов изразио макар мрвицу неверице према тој одредници
4) да су хулигани дивљали не зато што су хулигани (којима је дивљање иманентно), нити зато што нису хулигани већ обични млади неартикулисани изманипулисани очајници, већ зато што су плаћени да дивљају од стране вође клана - даклем, хулигани-клановски плаћеници
Ово последње је и најважније да се утуви у главуџу сваком поштеном србском родољубу и лојалном поданику: НЕ, Србија НИЈЕ ни у каквој кризи, како је то брзоплето истртљала глупача портпаролка ДС-а, нити су ти људи који су "дивљали" огорчени безперспективнођћу клептократске издркотине у којој живе (видети под "Ране" С. Драгојевића), НЕ, они не одражавају расположење свих помарвљених тзв. Срба и осталих тејлеса Горњу Мезију наставајућих, НЕ и НЕ, они су плаћеници неких тамо криминалаца, а сви ми знамо ко су криминалци, они су прљави и не купају се и не перу зубе, они седу и пушу у неким ћумезима и спремау се да некога оџепаре, некога да слажу, то НИСУ ови фини другови који воде земљу и велика & успешна домаћа предузећа, будуће гиганте извоза наших производа којима можемо да хранимо/облачимо/обувамо/превозимо/забављамо/подучавамо/задивимо целу Европу, само ето да околности то дозволе и приме нас у ЕУ....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 20, 2010 4:30 pm

А поменуте госпође портпаролке од те хисто/еријске изјаве баш нешто и нема по гласилима, колико се мени чини, или ме то опет хвата ова шаума.
Иначе би изИшла пред поноситу и мудру србску јавност и прозборила коју о предложеним изменама Законика о кривичном поступку.
Па морам ја.
Даклем, не ради се о оним изменама ЗКП које сам поменуо ономад, дакле не мења се (поново) цео законик (иако ни овај још није људски и у целости почео да се примењује), већ се мењају само одредбе о притвору.
И то само неке.

Предложено је да се убудуће притвор ОБАВЕЗНО одреди свакоме за кога тужилаштво стави предлог за спровођење истраге због кривичног дела за које је запрећена казна затвора од 5 година и јаче, без обзира на врсту дела. До сада је та граница била 10 година.
Затим, предвиђено је да трајање притвора у скраћеном (експресном, поједностављеном) поступку уместо досадашњих 8 дана (за које би и луд и глуп успео да пресуди) траје 30 дана.

Е, сад, дужан сам да објасним да је притвор мера која се изриче ПРЕ него што поступак буде проведен и завршен и неко буде осуђен или ослобођен.
Разлози за одређивање притвора предвиђени ЗКП-ом по мишљењу Савезног уставног суда после 2000-те године могли су бити само процесне природе: да се обезбеди присуство окривљеног у поступку (кад постоји опасност од бекства и скривања), да се утврди његов идентитет (затечено лице у извршењу к.д. а не зна се како се зове и одакле је), да се спречи да окривљени уништи трагове к.д. и утиче на сведоке. Осим тога, по мишљењу СУС, кривичним законом (а не ЗКП-ом) је могло бити предвиђено одређивање ОБАВЕЗНОГ притвора за најтежа кривична дела, а у то време су то била она за која је запрећена казна била 10 година и тежа, јер је најтежа казна била 15 година затвора, где је ratio legis законодавца био да лице за које постоји известан степен сумње да је могло да изврши тако тешко дело треба свакако уклонити из друштва.
На основу ове одлуке СУС-а отпали су разлози за притвор тако омиљени србској полицијској номенклатури и њиховој продуженој руци - тзв. правосуђу - као што су јавна саблазан и опасност да окривљени дело понови, започето доврши или изврши ново кривично дело, тзв. превентивни притвор. Ово последње је забрањено и Европском конвенцијом о људским правима, али је тзв. Србија ставила резерве на тај део Конвенције. И тзв. Европа то прихватила, шта ће, боље да тзв. Србија и делимично прихвата Конвенцију, него никако.
Међутим, одмах после овакве срамне, пичкасте одлуке СУС је донет нови ЗКП који је у потпуности преузео одредбе старог које се тичу притвора, па и оне забрањене одлуком СУС.
Тада се то правдало борбом спроћу организованог криминала, који је малко касније убио премијера. Wink
Правдало се, што значи да је такво удбашко решење било отворено критиковано.
Сада се иде корак даље у поудбашењу државе.

Пази, да ме неко погрешно не схвати, ја сам ЗА то да се уведе обавезан притвор и за лакша дела, па ми се граница од 5 година чини сасвим О.К.
Тиме се пре свега једно фактичко стање сумњиве легалности уводи у подручје дејства законске норме.
Јер и до сад су тзв. судови тзв. Србије одређивали притор за све и свашта. Сада ће то бити по закону.

Али, ту недостаје онај други део:
- да се сматра да је неко лице притворено од оног тренутка кад му је полиција (или неко друго лице приликом тзв. грађанског хапшења) на било који начин онемогућило слободно кретање
- обавеза да против окривљеног буде подигнута оптужница и окривљени буде изведен у року од 24 сата од лишења слободе пред суд који ће да одлучи да ли ће га пустити из притвора и под којим условима (кауција, одузимање пасоша, наруквица/наножница која ограничава кретање окривљеног на одређену област) зависно од врсте дела за које је оптужен, његовог бекграунда, стања оштећених и свих других релевантних (за конкретни случај) околности
- укидање тзв. полицијског задржавања, односно урачунавање у притвор и изречену казну затвора време проведено под полицијском контролом, за које због изузетних околности (елементарне непогоде, нпр.) нису могли да окривљеног изведу судији у року од 24 сата

Е, овога нема.
Само то би већ било довољан разлог да се за предложене измене закона каже да су чист удбашки идиотизам.

Међутим, има још. Па Србија је ово.

Разлог зашто се доноси овакав закон је ДА СЕ СПРЕЧЕ НЕРЕДИ НА ПРЕДСТОЈЕЋОЈ УТАКМИЦИ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН.

Мајке ми. Читајте новине, или бар гледајте Б92, ако ми не верујете.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 21, 2010 8:54 am

Наравно да дерби није разлог, него ПОВОД.

Но, да видимо шта за црну Политику изјављује перјаница политичког крила УДБЕ, извесни цвикераш Ненад, посланик ДС:

По Константиновићу, 30 дана један разуман рок који се даје тужилаштву у предкривичном поступку, при чему може да траје и краће.

Константиновић не сматра да је измена Закона довољна да се стане на пут насилницима.

"Ово је један инструмент који дајемо правосуђу да буде ефикасније, али подрзумева се да цело друштво треба да се бави проблемом насиља, укључујући и спортске клубове", истакао је он.


Очигледно да су ови из ДС-а избацили Ненада да одмени малко Јелену Марковић (удату Триван) у демокрацком прегнућу млаћења по самару.

Елем, као прво, то није притвор у преткривичном поступку (који води полиција, пре него што дође до суда и подизања захтева за спровођење истраге, оптужног предлога или оптужнице) већ у скраћеном кривичном поступку.

Као друго, тај је притвор до сада био максимално осам дана у скраћеном поступку, који се водио за дела малог значаја (запрећена нижом казном) и у случајевима у којима се на основу доказа који су били познати приликом покретања поступа, дакле на самом почетку, када се и одређује притвор, могло пресудити без спровођења посебне истраге и прикупљања додатних доказа. Зато је законодавац сматрао да је осам дана сасвим довољно и будали коју је поставио за судију или тужиоца да све то мети на папир, овога изведе пред суд и осуди.
Ту се очигледно законодавац зајеб'о, па би сад ЕФИКАСНОСТ да им повећа тако што ће да им време за које су требали један посао да обаве са осам дана да продужи на 30 дана.
Типично србско схватање ефикасности.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 21, 2010 8:57 am

И да, да поновим, одредбе које се мењају нису усмерене само против изгредника на спортским приредбама, већ против СВИХ које наша народна власт осумњичи за било које дело, а за оне који јој се баш замере, па заслуже да их се сумњичи за дело за које је запрећена казна 5 година и дуже - притвор је обавезан.

А пошто знамо како то професионално, непристрасно и неселективно раде у тзв. Србији.....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Okt 21, 2010 7:39 pm

Председник Лиге социјалдемократа Војводине Ненад Чанак рекао је да је потпуно погрешно бавити се искључиво хулиганима, јер то значи не ударати тамо где се системски ствари могу решити.
Морамо открити пре свега налогодавце, идеологе и финансијере овога што нам се догађа, укључујући оне који пост-фестум оправдавају овакав начин понашања, рекао је Чанак.
Ако се бавимо само хулиганима „ђаволу само сечемо нокте, а треба га ударити у главу и срце”, оценио је он.


Хехехехехехехе... јел'да није тешко да се човек сложи са њиме?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Ned Okt 24, 2010 5:04 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 7:36 am

Ma он је то за себе, онако, у слободно време... нема то везе са службом. Зато га и ухапсило.
Због кршења норми о забрани нелојалне конкуренције.
Мислио сам да није вредно ваше пажње.

Хоћурећи, па није ДЕА ваљда спала на то да јури около усраних 120 кила...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Ned Okt 24, 2010 1:40 pm

Ne, ne: znam ja kako to izgleda kad rukovodstvo (skoro svi ex-Goldman) puste nekoliko velikih konkurenata (e.g. Lehman) da odu pod led kad se ukaze prilika ("never let a good crisis go to waste"). To, kao i srBska predizborna i ostala groznica su opsta mesta otkad sebe (nikad nisam cuo, sto rece ti jednom, da neko ovako govori; moraces mi to jednom elaborirati)..

Ono sto me se dojmilo u tom tzv. clanku je deo gde kazu kako se on tijekom sudjenja u nekoj ranijoj stvari branio pozivanjem na neke usluge/poslove koje je radio za drzavnu bezbednost/sa drzavnom bezbednoscu, pa je onda odjednom to davno sudjenje prestalo da bude javno; valjda su isterali tisak ili suvisne radnike pravosudja, sta li. Missim...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Ned Okt 24, 2010 2:37 pm

Па то и причам - искључење јавности због чувања службене тајне...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 27, 2010 9:30 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

А шта раде српски адвокати оних које је наша народна власт сачекала на граници?
Имају ли их уопште?
Миссим, који ће им мој, ал' да питам.... vragec vragec
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Okt 27, 2010 9:41 pm

Suđenja vlasniku lista "Kurir" Radisavu Rodiću i njegovom saradniku Vekomiru Joksimoviću, koje je danas trebalo da počne, odloženo je za 7. decembar, jer se Joksimović nije pojavio u sudu, pošto nije bio uredno pozvan.
Sud je prethodno odbio predlog Rodićevih branilaca da mu se ukine pritvor u kom se nalazi tačno godinu dana, od hapšenja 27. oktobra 2009. godine, zbog lošeg zdravstvenog stanja.


Ништа ми није јасно.
Зашто га држе у притвору (у значењу, који су изговор навели)?
Онда докажеш да тај узрок више не постоји и тражиш укидање притвора. А сигурно није стављен у притвор зато што му је здравље било исувише добро.

Нпр. ако је притвор одређен због опасности од бекства, плати се јемство (кауција).
Ако је у притвору због опасности да утиче на сведоке, па ваљда су саслушани у истрази...
Додуше, има наш закон пар тих зачкољица: ако га гоне за дело теже од (некад 10) 5 година казне, а извршено је тако да суд просто осећа да би било лепо да га држи у притвору... или суд оцени да би могао да изврши ново кривично дело.... ЈЕБОТЕ, ПА ЗАМИСЛИ ТИ У КАКВОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ ЖИВИМ, ГДЕ МОГУ ДА ТЕ ЗАТВОРЕ (БЕЗ ОГРАНИЧЕЊА, АКО ПРОТИВ ТЕБЕ ПОДИГНУ ОПТУЖНИЦУ ЗА НЕШТО, НЕШТО ДРУГО, БИЛО ШТА) ЗАТО ШТО ПРЕТПОСТАВЉАЈУ, ЗАТО ШТО СЛУТЕ, ЗАТО ШТО ИМ СЕ ЈАВЉА ДА БИ ТИ МОГАО ДА ИЗВРШИШ НЕКО КРИВИЧНО ДЕЛО?!
Смрт, смрт, смрт!

Mental note: Написати ових дана тзв. Уставном тзв. суду тзв. Републике тзв. Србије иницијативу за оцену уставности тог тзв. закона.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Nov 02, 2010 7:13 pm

Србија је у нечему на првом месту у Европи.
Од СВИХ европских земаља Србија има највише лица у притвору.
То су они који чекају да им се суди. Или не суди.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Čet Nov 04, 2010 9:23 am

Чек, чек, па зар то још није готово? [You must be registered and logged in to see this link.]
Са'ће инжењер Куњадић - вештак Хуњадић поново да заблиста....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Pon Nov 08, 2010 8:13 pm

Komunalni policajci moraju da izgrade autoritet, da budu pravedni, ali i strogi prema onima koji krše propise - naglasio je Tadić. On je dodao da građani treba da nauče da ne grade bez dozvole, na klizištima ili obalama reka, da se ne parkiraju nepropisno ili bacaju smeće kroz prozor.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Hate mail Pon Nov 08, 2010 9:48 pm

"...al' vas nije ubijao dovoljno!".

Nista ne kaze o saobracajnim znakovima i ostavljanju kesa sa djubretom po hodniku...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Nov 09, 2010 7:38 am

Саобраћајни знакови су сива зона, јербо се над њима сукобљавају надлежности саобраћајне, криминалистичке, финансијске, пореске и, од јуче, комуналне полиције, те грађевинске инспекције, инспекције безбедности на раду и још пар служби и агенција, укључујући и агенцију за спречавање прања новца, агенцију за приватизацију и агенцију за спречавање сукоба интереса, да агенцију за борбу против корупције, савет за борбу против корупције, савет гувернера народне банке и саветника председника за медије ни не помињемо. Док се то не реши, или бар не оформи специјализована полиција за саобраћајно знаковље која ће имати ингеренције над свим путевима и улицама, стање остаје какво јесте.
Кесе за ђубре остављене привремено у просторије стамбене зграде намењене комуникацији станара како међусобно, тако и са трећим лицима и спољашњим светом, као заједничким деловима зграда (изузев степеништа и лифтова), а ради даљег изношења у краћем временском периоду, не представљају предмете који би по својим особинама или положају садржали елемент друштвене опасности потребан да би србска комунална полиција предузела неке од мера из своје надлежности (легитимисање, довођење, лишење слободе и употребу физичке снаге и службене палице, видети текст Закона), изузев, евентуално, мере претраге & претреса, у ком случају би сумњиву кесу за ђубре изврнули на лицу места у циљу проналажења опасних предмета, док би касније скупљање просутог ђубрета било посебним решењем пренето у делокруг скупштине станара.
Амен.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Uto Nov 09, 2010 10:19 am

Nismo imali uticaj na cene evrodizel goriva i bezolovnog benzina, 65 odsto tog tržišta je slobodno, a svi su želeli da imaju maksimalnu cenu koju je propisala država. Ne mogu da potvrdim da će tajna ruka tržišta regulisati cene naftnih derivata u pravcu kakvom bi želeo.

Петар Шкундрћ. министар енергетике.
Љуби га његов Слоба.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  slawen Sre Nov 10, 2010 11:09 am

И док је обнова пострадалог Краљева & околине у пуном јеку, једна особа је ухапшена, а према још једној се спроводе оперативне мере, зато што су покушали да из хуманитарне помоћи коју расподељује СО Краљево* преузму већу количину грађевинског материјала, него што им је по одлуци општинске комисије припадало.
Истовремено, ни у поновљеној контроли, инспекцијске службе нису нашле доказе да су трговци после земљишта вишеструко повећали цене грађевинског материјала и пијаће воде увећањем малопродајних маржи**.


*Изгледа да је овде општина дужна да надокнади штету због елементарних непогода пострадалима са свога подручја, првенствено из буџета, а не из хуманитарне помоћи, па је основ хапшења овде крајње дискутабилан; сећам се да је тако један мој другар обновио породичну гробницу, кад је љуљнула нека велика киша и расвашена земља се обурвала и замало затрпала гробницу стару 100 година. Пошто ствар није ишла баш глатко, односно Општина је пребацила паре гробљу, а ови их утајили, био сам ангажован на разбуцавању тог змијског гнезда. Занимљиво је да је деда тог мог друга са гробницом био власник предратног погребног предузећа Конкордија, које се сматра оснивачем и правним претходником данашњег ЈКП Градска гробља.

**ТО ТИ СЕ ЗОВЕ СЛОБОДНО ТРЖИШТЕ, БЕЗ КОНТРОЛЕ ЦЕНА (видети претходни пост); питам се само шта би смислили, како да их ребну, за случај да су "пронашли" да су трговци и повећали цене (иначе, савршено разуман и исправан пословни потез).

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ - Page 26 Empty Re: СМРТ УДБАШКОЈ СЕПТИЧКОЈ ЈАМИ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 30 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu