RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Књиге, интернет, филмови - по седми пут

3 posters

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sre Mar 23, 2011 3:34 pm

Лиз Тејлор... нема више тако љубичастих очију.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Čet Mar 24, 2011 9:18 am

Aли је ту Кристијан Каш, KFORов официр безбедности, који је писмено, ћирилицом, извинио српском народу, јер, како каже, није знао шта ради.
Не знамо да ли је то исти човек, али Политика пише да Норвежанин тог имена & презимена задњих месеци интензивно учи српски језик у тамо некој школи.
If is so, he is quite quick learner!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 9:12 am

Joш мало о српској просветној мисији...

Сцена прва: овдашњу демокрацкопатриоцку (скраћено - dip*) јавност грдно је насекирала реклама тзв. Мегатренд универзитета која гласи: "Шта ћеш овде? Заврши Мегатренд и пали!"
Ко није схватио шта се са њојзи поручује, комотно нека не чита даље.
Елем
Као, није то лепо, ето знамо ми да је то грдан проблем тај одлив мазгова из Србије, па нисмо ми слепи код очију (ректор БГ унезверитета), али не треба децу још на то и подговарати, већ "Fakulteti treba da savetuju studente da, ako i odu odavde, investiraju u svoju zemlju. To je pitanje etike, estetike, emocija."
И док ја нешто верујем да три побројане "Е" категорије само у срболиким dip главурдама стоје наспрам/упркос/контра рациЈа, други један велики мислилац, извесни проф. Рајић тврди да је по среди обична превара тамонеких шалабајзера који ложе студенте да би им продали дипломе са којима после по белом свету могу да обришу дупе: "Ovaj univerzitet nema taj kapacitet i van granica naše zemlje nema toliki ugled!"
То ваљда значи да тзв. Мегатренд у Србији ужива неки углед? Или да Рајићева диплома отвара сва врата по свету, дочим Мегатрендова...? "Sve zavisi šta će oni u inostranstvu da rade. Ako im je cilj da rade kao perači, onda sa ovim fakultetom mogu sebi da obezbede posao u inostranstvu - precizira Rajić." Јебо те отац, Рајићу. И тебе и оне које ти тако мали и гњидав школујеш.

Сцена друга: три синдиката просветних јадника, које подржавају колеге из полиције, правосуђа, здравства и других јавних служби данас, тачно у подне уприличавају Београђанима протестни скуп "Устајала Србија". Само никако да им се придруже ови из тајних служби.... Енивеј, изгледа да им није доста то што им прете (хахаха, у предизборној години, то мо'ш да бидне, ал' не мора да значи) да ће да им одбију од плата ово што су до сад штрајковали, скраћивали часове, јели говна? То се зове принципијелност, мој бато!

Човек би помислио да су се и једни и други нарокали оне ракије чувеног србског произвођача "Скаид". Urban dictionary каже да тако на Хавајима веле за страх (и трепет). Pardon my serbian, ипак није Skaid него Scaid, исправља ме прорежимска Политика која објашњава зашто та ракија није добра: "poljoprivredna inspekcija je kontrolom u rakijama tog subotičkog prioizvođača u šljivovici prepečenici od 0,5 i jedne litre, kao i u lozovači od 0,5 litara koje su u plastičnim flašama pronašla deset puta već sadržaj metanola".
Ево и података о тој чувеној фирми: [You must be registered and logged in to see this link.]Па, кога не мрзи, нека гледа. Интересантно, испаде да знам човека. Хоће ли породице потрованих моћи да наплате своје душевне боли од овог еминентног произвођача & мешача алкохолних пића (тко не зна за "Горки лист"?)? Капитал фирме износи €250 уплаћених и исто толико обећаних. Тough luck, my friends....

Остаје ми само још да се пажљивом читаоцу извинем због неколиких словних, правописних и граматичких грешака у овом мом скромном прегнућу - ипак мене нису школовали такви колоси као што су МегаРајић & со.

*Визуелно dip изгледа сјајно; и као симбол/символ и као феномен можемо да га вртимо и да увек, после сваког заокрета за 180 степени, било у леву, било у десну страну добијемо исто; добро, де, ту је она курчева тачкица над "и", али она ионако отпада у првој ротацији, а без ње све изгледа клинер, што би рек'о Тимберлејк у "Мрежи". Уз то сам прочитао да dip значи и премаз и опадање и увала, а у контексту to dip into one's savings вуче на стару девизну штедњу; све стопосто одговара.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 2:35 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

"...When Oliver Reed offered him some Georgio Armani scent, he drank half a pint of it off pat..."

Ова је добра за почетак викенда.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 6:46 pm

Komentar od: MorskiČovik @ 25. ožujak 2011 17:14
karamarko nesričo, ča nisi uitija portira koji je pustija onoga ča je dava mito?
(Коментар у Слободној Далмацији да је ухапшен извршни директор ИНЕ због примања мита, упућен министру полиције).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 10:23 pm

A у бившем другом оку трун, да не кажем чмичак:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Мени је, пак, занимљивије [You must be registered and logged in to see this link.]
Ко се још сећа како су демократске промене почеле?
Тако што је Миодраг Костић, директор демократске странке, кум Ненада Чанка и човек од највећег Ђинђићевог поверења купио три шећеране за три марке, без икакве намере да у њима прави шећер. Онда је Лабус направио договор са ЕУ да Србија може да им извози БАШ ШЕЋЕР (а не, рецимо, зејтин или вуну или говеђе папке) под повлашћеним условима, што ће рећи да су Колету плаћали шећер скпље него што је он коштао у самој ЕУ. Дакле, посао је био једноставан: увезеш шећер из ЕУ у СРЈ, тачније у Црну Гору, која није била обухваћена шећерним аранжманом, па пошто је царинска стопа била 0%, онда тај шећер униђе у Србију, па се ту лепо препакује (изгинули на том послу чак и у Чачку, који уопште нема шећерану, толико је било тога) и онда препрода опет у ЕУ. А пошто је Црна Гора еколошка држава, да не би без везе горели силан бензин на возање тог шећера тамо-амо, они људи лепо рекли "Донесите само папире" и сад им због тога суде.
Па јел' има то смисла?
У Србији због тога никоме није фалила длака са главе (осим онима који су много букали), а како су прошли европски партнери, е то не знамо....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pet Mar 25, 2011 10:41 pm

Јебем ти стоку глупаву, па зар не могу да напишу нпр. "Ја сам Али Бен Курц, државни секретар у министарству финансија Либије и човек од највећег поверења г-дина С. Гадафија. Услед противправног напада западних империјалистичких моћника на моју земљу и ничим изазваних а наметнутих нам санкција приморани смо да користимо алтернативне канале путем којих ћемо наставити нашу економску и политичку активност и сарадњу са слободарским земљама света, међу којима је и Србија, до коначне победе....." итд.
Уместо тога, ево:
DEAR FRIEND

I hope that this message might not come to you as a surprise.

I am one of the directors in a financial insitution here in BURKINA FASO.There is a deceased client of our bank, who died with his wife and left the sum of $ 22.5 M DOLLAR on the date of 1st june 2009 in Air France Flight 447, this is an operating a cheduled international passenger flight from Galeao International Airport in Rio de Janeiro, Brazil, to Paris ...which crashed in the Atlantic Ocean.
Pls check the site and view it:
[You must be registered and logged in to see this link.] world/air-france-flight-447- passenger-list-204-names-32- nationalities
The names of the clients with his wife are... Michael Harris and Anne Harris.
He lost his life with his wife leaving the huge fund without any next of kin.I want us to work together and get this fund transfered out of this bank.You should reply back and I will guide you on what to do
MR.Harison Morgan

Не, није сурпрајс, Моргане.... напротив.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Sub Mar 26, 2011 1:40 am

Gde si ono pomenuo PET ambalazu juce? Ajd' turicu ovde.

Una faca, una flasha...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 11:28 am

"Пустињска роса"...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 12:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Биће белаја.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  amans* Sub Mar 26, 2011 3:44 pm

subota, vreme odmora i razonode


amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 6:44 pm

Цазин.... lol!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 7:37 pm

Мени био својевремено крајње интересантан онај наш чова који је за Дискавери радио исто неке емисије о природним катастрофама, штатијазнам, ураганима, поплавама и тим чудима, па као добио задатак да извештава о тропским олујама за време монсуна и он решио да се припреми јуначки за ту пригоду, те у ту сврху почео да прави специјално возило, па за основу узео дал' ЗИЛ, дал' Дајца, не могу да се сад сетим, уби'те ме, али знам поуздано да је нешто из ЈНА асортимана.
Миссим, о феномену радо иде Србин у војнике дало би се еонима....

П.С. Колико се сећам, то му се чудо баталило beyond the repair док га је терао кроз Аустралијску пустињу ка неком пристаништу одакле је требало да га отпеја на Бурму, Мали, у Индонезију (мени је све то исто) или Кореју.
Неко ко уме да се служи Гуглом могао би сад да буде од велике помоћи.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 8:16 pm

Постаће званично, као "мекџоб":

[You must be registered and logged in to see this link.]



slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Sub Mar 26, 2011 11:01 pm

Te plasticne flase su tako snazno hrupile u zivote tzv. Srba...

Ocigledno propustam fabulu radnje; to je neki slucaj kao sa onom rakijom "Guslar" iz devedesetih (total casualties: over 100)?

Nego, ovo gledam vec sat vreme pa ne razumevam: deset puta vec sadrzaj? Deset puta "vec" od "Guslara", Mount Everesta, od sadrzaja metanola u istoj toj rakiji u staklenkama od po 1.618 litara? Sta?

kao i u lozovači od 0,5 litara koje su u plastičnim flašama pronašla deset puta već sadržaj metanola
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Sub Mar 26, 2011 11:12 pm

Taj se "Guslar" proizvodio u nekoj srBskoj privatnoj manufakturi u, mislim, Nisu, prodavan je po slicnim prcvarnicama i STR-ovima, pijacama po Srbiji i Vojvodini a spravljen je bio od zapanjujucih kolicina metil-alkohola.

Kada su ljudi poceli da umiru sirom zemlje, bio je i jedan slucaj iz, mislim, Sumadije, gde je na sahrani coveka koji je, pokazace se, umro od konzumiranja "Guslar" rakije sluzena ta ista jebena "Guslar" rakija (za dusu) lokalnoj ekipi koja je dosla da isprati ovoga a od koje je onda jos 7-8 njegovih prijatelja umrlo.

Srbija.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 11:36 pm

Читам сад у Вечерњем листу како је нека екипа из Мичигена добила $2,5 М за истраживање могуће употребе диск-генеатора (познатог још и као Фарадејев хомополарни генератор) за покретање возила будућности.

Стопосто се намерили на Теслин патент...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 11:39 pm

А ракију о којој причаш потражи под кодним називом "зозовача".
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Sub Mar 26, 2011 11:42 pm

Ево, да се не мучиш:

Анђелко Битевић, Мирослав Живановић и Миладин Радић осуђени су на укупно 18 година и шест месеци затвора због производње и продаје отровне ракије од које се почетком 1998. отровало 56, а умрло 43 људи.
Родбина страдалих сведочила је током процеса да су они умирали у најтежим мукама.
Живадиновић, који је бивши полицијски инспектор, пре 10 година је у свом приватном предузећу "Зоза" произвео 7.400 литара ракије, коју је декларисао као лозовачу* и дистрибуирао на подручју Србије и Војводине.
За производњу те ракије он је користио индустријски метил-алкохол, који је добио од Битевића, а који је био складиштен код Радића.
Процес против њих тројице трајао је девет година.
На првом суђењу пред нишким Окружним судом Живадиновић је осуђен на 15 година затвора, док су Битевић и Радић ослобођени.
Ту пресуду оборио је Врховни суд Србије у новембру 2005. године.
Битевић је, после првог суђења, оптужен да је подмитио нишког судију Стојадина Јовановића, који је водио процес, поклонивши му стан у Будви вредан 36.800 евра.
У поновљеном поступку Живадиновић је поново осуђен на 15 година затвора, док је Битевић тада осуђен на девет година, а Радић на годину и по.
Врховни суд је јула прошле године преиначио пресуду Окружног суда у Нишу и Живадиновићу - произвођачу смртоносне ракије - смањио казну са 15 на 12 година затвора, Битевићу - бизнисмену из Зрењанина - са девет на шест година, а Радићу, предузетнику из Србобрана, са 18 на шест месеци затвора.
Поступак против Битевића и Јовановића због давања, односно примања мита, и даље траје.



*Зоза + лозовача = зозовача
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 27, 2011 12:08 am

"Ko vidi nindzino lice i prica o tome..."
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 27, 2011 12:26 am

Cek, cek: Zivanovic ili Zivadinovic?? rofl
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 27, 2011 12:36 am

Иначе, у то време овде су у пар околних села производили "Рубинов Вињак" и извозили га масовно за Босну, мада је и потрошња у Србији која није ратовала била на завидном нивоу.
Колико сам ја упућен, као база је коришћен "медицински" алкохол из Суботице (највећи произвођач у Србији) који би они тамо "заборавили" да денатуришу (долију метил-алкохол и тако га учине неупотребљивим за пиће), јер се на тај "медицински" алкохол није плаћао неки порез као на овај који погрешно зову "индустријским", па му је цена била кудикамо нижа, а и произведено пиће није морало да буде уведено у пословне књиге и опорезовано (јер и "није могло" да буде направљено од отровног, медицинског алкохола, дакле, "није га ни било!").
Изгледа да су се ови са зозовачом ту негде зајебали, помешали цистерне, шта ли (заборавио сам, а знао сам инсајдерске информације) и отуд катастрофа.

Сећам се да је некако у то време мој комшија Дарко Хитлер добио ћерку и звао нас да части, па кад сам ушао, видео сам његовог кума Жижу како пресамићен преко ограде повраћа са терасе и одмах сам питао "Шта је овај пио?" Испоставило се да је пробавао ракију на пијаци, кад су заједно ишли у набавку за журају, и ту вероватно закачио зозовачу. Срећом, млад организам, па је само привремено био ослепео....
Тада су, како се говоркало, овдашње сељанке, услед недостатка сиришта (то је ваљда нека течност која се сипа у млеко да би се добио сир) у ту сврху користиле стару народну медецину кожу од гуштера, па се неки силни народ позаразивао салмонелом.

Какво епско доба!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 27, 2011 12:53 am

Гледам сад на Националној географији емисију о неком Филипу, Енглезу из Енглеске, који тамо живи са седам својих жена. Па кажу да они нису формално венчани, иначе би били похапшени, јер је у ГБ забрањена полигамија.

Што ме доведе до тзв. Србије.
У којој су брак и ванбрачна заједница и формално, законски изједначени.
Што ће рећи да би и таква ванбрачна заједница требало да је код нас забрањена.
Међутим, није.

Додуше, и не треба очекивати превише доследности од неког ко каже да се брак "склапа", као да је у питању трактор. Стари закон је бар користио термин "закључен брак".
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 27, 2011 3:55 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nije samo "Rubinov" vinjak falshiran & flashiran: ja sam video i crveni Johnnie Walker viski boje caja od kamilice u ocigledno izimitiranoj srBskoj vlashi od po kile. U drzavnoj, finoj radnji. Jos se moj cale zajebe pa kupi. Dosli gosti, oni otvorili i tako...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 27, 2011 8:56 am

Aх, свако од нас је имао пар таквих ситуација...
Само их ваљда потискујемо, па их се слабо сећамо on a daily basis, но у одсудном тренутку код оних паметнијих (који на грешкама уче) све изађе поново пред очи, као да је јуче било.
А неки, пак "увежбавају грешку", штоноби рекао чика Сале, тренер овдашње (иначе у светским размерама успешне) стрељачке дружбе.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 3 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu