RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Књиге, интернет, филмови - по седми пут

3 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 20, 2011 12:51 pm

(I) Tako, na nesto (ili mozda na sve?) od gore pobrojanog (gorepobrojanog?) prirodno se nadovezuju (zapravo, iz njega ishode) dve od mojih nekolikih fiksacija glede tzv. Srba: raznovrsni problemi imitacije kao i nesto sto sam po forumima ranije vec nezavisno od eventualnih drugih autora nazvao "zivot niskog intenziteta". Obe su i same blisko povezani fenomeni, uzajamno kauzalni cak.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 20, 2011 1:01 pm

Утолико је теже из "туробне мочваре пуне глиба" (како један амерички професор дефинише међународно приватно право, actualy) тог живота ниског интензитета промишљати о оној страни celestial sphere* (тако сам је први пута видео у филму "Матија Губец"), о којој немамо чак ни достатна теоријска "сазнања".

* [You must be registered and logged in to see this image.]


slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 20, 2011 1:04 pm

[You must be registered and logged in to see this link.], наравно, мени никада није било препрека. vragec
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 20, 2011 1:50 pm

Зачас опет о Русу: [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 20, 2011 2:47 pm

Circular reference (colloquially: circle-jerk)?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 20, 2011 9:30 pm

Nisan shvatija, šta više ne smimo podmitit murjaka?

(Коментар читаоца Слободне Далмације на вест да су кажњена двојица полицајаца који су зауставили мађарског туристу под изговором да је прекорачио дозвољену брзину на том делу пута, па уместо да му наплате прописану казну од 200 куна, прво су му рекли да казна износи 750 куна, али да ће га "пустити" ако им да 100; наравно, глупи Мађар који за дати новац није добио признаницу је сместа отишао к одвјетнику, или у амбасаду...)

lol! lol! lol!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Ned Mar 20, 2011 10:47 pm

"A sta, nema direktni let do Beograda??"
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Ned Mar 20, 2011 11:02 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Pon Mar 21, 2011 12:58 am

Sad se vidi, sad se zna ko se kome dopada...

I da nisam video znao bih. Sto rece ti jednom: "nisam, a kao da jesam".

Zeleni se barjak posle, pomozi mi setiti se, 198 godina (?) vratio u Beograd.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pon Mar 21, 2011 8:00 am

Да си у Србији два дана пре него што су наши опиздили по Либији расписао референдум са питањем "Желите ли да вам Гадафи буде доживотни председник?", верујем да би тај референдум "успео" и протекао далеко боље од оног за потврђивање тзв. Устава тзв. Србије.

Сад већ "not so much" (Борат).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pon Mar 21, 2011 10:04 am

Poštovani,

Hvala što ste postavili oglas na Oglasi
Balkan.
(Sacuvajte ovu poruku da bi bili u mogucnosti da izmenite ili izbrisete vas oglas)

Čim Vaš oglas bude pogledan od strane moderatora biće objavljen na sajtu, ukoliko
je u skladu sa pravilnikom sajta. Verifikacija na stari način gde Vi sami možete
da verifikujete oglas je ukinuta zbog raznih idiota koji su vršili zloupotrebu ovog
besplatnog servisa.


kiki kiki kiki kiki kiki kiki kiki kiki
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Pon Mar 21, 2011 8:39 pm

Ah, eto razloga da im se nikada ne daju oni semafori gde pesak sam moze da menja (ili bar da utice na) raspored svetala...

Ovaj moj ex-kolega sto u maju zavrsava JD ostace u Silikonskoj dolini (buduci da je, conveniently, i sam programer) da bi se bavio Intellectual Property law za ovu firmu:

[You must be registered and logged in to see this link.]

A upazi sto mu firma ima semafore i saobracajne znakove na prezentaciji! rofl
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pon Mar 21, 2011 10:01 pm

What the hell is Macro (BMA)?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Pon Mar 21, 2011 10:21 pm

Миссим, вид'о сам малопре, ишао лајв снимак са NYSE.

А то може да буде и мана, ако се разумеш у оно што је предмет спора (патента), не увек предност.
Може да те одвуче од правне логике која је ту у ствари главна ствар, или да помислиш да и противник и судија знају оно што и ти, или још можда и (нај)горе од свега, да помислиш да знају мање од тебе.

Ја сам по природи ствари, по својим амбицијама и ономе што сам у тим околностима показао далеко од те лиге са семафорима, што ми ни мало не смета да о свему паметујем са супериорних висина; тако сам властан да изјавим да ми је увек слатко да судији који ме пита нешто о, нпр. кући која је предмет спора, да ли је оваква или онаква, који положај има на плацу и сл. одговорим са "Немам појма; ја сам адвокат, а не геометар/зидар. Ја ту кућу нисам ни видео, нити знам где је." То по правилу има невиђено позитиван ефекат на успех у поступку, јер су наше судије често wannabe снобови који "раде главом, дакле са апстрактни појмови, а не мануелци који се разумеју у све и свашта".

Имам, наравно, и сасвим опозитних искустава - срећом сам успевао да препознам те склоности у србских судаца на време.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 1:37 am

Gde vidis to "Macro (BMA)"?

Paj' ga ovaj. "Epic display of a public official's greed".:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 2:04 am

To neka latinoamericka banka, izgleda. Ne bih znao, ne pratim to trziste. Zagor, moj high-ranking Emerging Markets trader i Managing Director jedne firme na zapadnoj obali (SocGen "cerka-firma") bi znao (pogledaj ga na onom profi saItu medj' mojim vezama i vezicama ako te zanima. Mogli bi da vas upoznamo, on je em znatan, sto bi rekla moja baba Dusanka, em moze da uputi, svetuje kvalitetno.


Poslednji izmenio Hate mail dana Uto Mar 22, 2011 7:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 6:49 am

Meanwhile:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Uto Mar 22, 2011 8:27 am

Почео да читам коментаре, али морам у суд, па на краћи пут (у други суд, у комшилуку), те не могу да стигнем даље од прве, друге стране.
Јесу ли сви једнодушни? Човече! Shocked

За банку сам питао из зезања, док сам куцкао ово на ТВ је ишла као нека церемонија у NYSE, па ми привукло пажњу...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 8:45 am

Pa kad je narusio drustveni ugovor. Missim taj sto je ozenio Mariju Kalas. kiki

Docim je ovaj dole, sa srebrnim "barter novcem" i pozivima da se stave van zakona (privatni) Fed i ukine IRS (poreska uprava) domestic terorista...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 9:21 am

Posteno pa na sud! kiki
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Uto Mar 22, 2011 9:18 pm

Napose:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Uto Mar 22, 2011 10:44 pm

Да, да, развлачење пите... Same here.

Имао сам прилике да и Пре Топлане ударам у системе, попут НИС. Да себи одгризеш главу од муке.
Миссим, свестан си да је игранка на ту музику, да су сви укључени, знаш и да ће да се на крају (напосе) окончати повољно за тебе, само ако успеш да издураш... Невероватна бахатост која се очитује у, по интелигенцију најувредљивијим примитивним пијачним форама које ти у међувремену продају заправо је оно што се најтеже подноси, јер обичан човек воли да добро мисли о себи, па га смета ако га не гађају из топа, већ га пецкају праћкицом - нису га испоштовали. Често такви пукну на пола.
Куповина времена је увек уносна, јер је предмет трговине нешто чега никад доста.

Данас ишао на то суђење, а противница (неки случај са неплаћањем рата за потрошачки кредит, ја за кредитора) покушава то исто (по систему вид'ла жаба да се коњи кују, па и она дигла ногу) - послала захтев за одлагањем рочишта због смрти у породици. Не пише ни ко је ни кад умро. Ја се успротивим.
Каже судија, то је овде општепознато да је њојзи умрла мајка ту скоро.
Замисли!
Ноторна чињеница (сетио сам се Нушићева "Два раба") и веома прецизно временско одређење.
Ономад. До пре неки дан била плахата на улазу у суд, па је и она видела.
Часна пионирска.
Иначе, та што не плаћа кредит је бивша судија, отуд (а не одуд) и протекција.
Једна је мајка.
Ја се противим, а остављам суду на оцену.
Ту се глуперда упеца. Дозволи одлагање.
Ја после суђења одмах позовем овог мог клијента да у Општини извади умрлицу, одакле ћемо лепо да видимо када је (ако је уопште) противница останула сирочетом.
Па да лепо елиминишем из поступка судију, ако је лагала и своје гаће свукла због ове неплатежне.
И то тако да осталима послужи за пример.

Много сам се прозлио.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  slawen Uto Mar 22, 2011 10:57 pm

А сабајле, на таште срца суђење малолетнику кога полиција ухватила док је по стубовима некиг мостића преко Лепенице (дакле, из корита реке; ко је видео, зна о чему причам) исписивао пароле СНП 1389 и Путин вас гледа.

Судија га укорила и наредила му да увече опере то што је писао, али да се прво јави за сагласност и писмену потврду Заводу за заштиту споменика културе (мост је као њихов делокруг), да га не би сад полиција хапсила зато што пере оно то је претходно написао.

МАЈКЕ МИ, БАШ ТО ЈЕ БИЛО ЊЕНО ОБРАЗЛОЖЕЊЕ.

Јебига, сутра нам Тзар долази у госте....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Sre Mar 23, 2011 2:11 am

Sta je tim Srbima te farbaju spomenike? Lud narod...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Hate mail Sre Mar 23, 2011 6:51 am

"Liquid lunch":

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - по седми пут - Page 2 Empty Re: Књиге, интернет, филмови - по седми пут

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu