RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Живела Србија!

5 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Sep 17, 2010 7:31 pm

Јесам ли већ натрухнуо нешто о србској опседнотошћу ерос/танатос мистиком?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pet Sep 17, 2010 9:04 pm

Nesto malo dok smo istrazivali Wu-Tang Clan fenomen u tzv. Srba; but please, do expand on it:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Sep 17, 2010 11:56 pm

У Пазару један клинац избоо другог на смрт.
Пошто је или малолетан, или млађе пунолетно лице, судиће му се као малолетнику. Уколико све буде "како треба", проћи ће у најгорем случају као ови весели дечаци из Београда који су на смрт претукли "свог друга" Николу Ковачевића - осуђени су за наношење тешке телесне квалификоване смртним исходом на по три године малолетничког затвора.
Испада да је Бора Боровић баш онако дебело изјебао Миладина К.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sub Sep 18, 2010 12:13 am

На Ибарској магистрали изгинули неки несрећни људи: унук, деда и његова трудна ћерка.
Три пута сам прегледао снимак: аутобус се налази на својој левој траци, оној којом се кретао Голф у коме су се налазили погинули, а Голф у својој левој, којом је требало да се креће аутобус; оштећење на аутобусу је са десне предње стране аутобуса, у ширини мањој него што је ширина Голфа, а на аутомобилу потпуно спреда и претежно са десне стране, док је лева страна возила недирнута у самом судару.
Подсећа на "енглески судар", али није: да су оба возила прешла у супротну траку, оштећење предњег дела Голфа не би било потпуно, био би захваћен само десни део хаубе. Значи да се Голф од силине удара у предњи десни део окренуо при чему му је аутобус направио остала оштећења на предњем делу и са десне стране.
Голф се и налази, колико сам видео, баш у том положају, у левој коловозној траци, окренут према правцу из кога је дошао, поред аутобуса који се налази у својој левој коловозној траци, гледано из смера из кога се кретао. Све наводи на то да је аутобус прешао на своју леву страну и ударио у Голфа који се кретао правилно, својом страном пута.

А човек који је писао чланак за РТС каже управо супротно. Оних из Голфа више нема да му противрече.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sub Sep 18, 2010 1:05 am

"Balisticar Hunjadic/inzenjer Kunjadic/sta ono jos bese K/H-unjadic"...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sub Sep 18, 2010 2:19 pm

Hilarious:

Жали се фризерка Радица (крштено: Радунка, од мајке Милунке и бабе Петројке) да јој је јуче у салон који се налази у оквиру пијаце у Ердоглији кад је била сама ушао један крупан човек средњих година, бивше војно лице и претећи јој бејзбол палицом натерао је да га бесплатно ошиша.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sub Sep 18, 2010 7:37 pm

Hmmm.

A je li to bivse vojno lice tokom pljacke (?) uzvikivalo i "Zivela Srbija!"?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sub Sep 18, 2010 7:50 pm

Не, али је положио слику Свете Петке коју Радица држи у радњи на сточић лицем надоле и искључио мали бојлер "јер струја мора да се штеди".

Usefull?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sub Sep 18, 2010 10:13 pm

Useful as fuck... Da vidis, i jeste.

Ima tu necega; necega mnogo veceg nego sto bih ja mogao iole temeljito opisati preko ovog jebenog telefona i 1cm visokog polja za komentar koje forum skripta naredjuje blekberijevom browseru.

SrBski yin/yang, Eros/Tanatos opet.

On nekim kutkom pameti izgleda zna da je posao u stetu pa da popravi to on se brine za njenu struju ali i nasu, opstu struju. Missim, to kao elektrotehnicar moram da pozdravim.

Od pokazane brige za onostrano, duhovno cak a koja u nepoznatom obliku (mada svakako zanimljivom za istrazivanje svoje vrste) moguce obitava u nekom drugom kutku pameti ovog oficira me tek jeza podisla. I tu on u stvari pokaza kako zna da ide u stetu pa da proba da sakrije, pa ako onaj gore ne vidi opet dobro a ako vidi - e jebi ga, on je dao sve od sebe. Ima tu, cenim, i elemenata vojnog treninga i vojne prakse. Modusa operandi te konkretne "psychographic/ demographic" grupe. Kazem, o ovome bi se moglo u sirinu i u dubinu ihaha.

Religija je zaista opijum za narod ali ni narod tu nije naivan. Daleko od toga. Tom slikom ona manipulise one koji udju; manipulise i sebe mozda. A on pak okretanjem slike manipulise nju a mozda malo i sebe. Kazem, kompleksna materija daleko iznad mojih kvalifikacija i mojeg "clearance"-a.

And for the more obvious: baseball bat = the ultimate phallic symbol.

Missim, "sedela sam za mashinom, shila sam".

Daj vidi ako mozes/smes, pa prenesi kako je teklo shishanje/oruzana pljacka (?); ono, kako su caskali small talk o vremenu, pijaci, tv programu, deci, ovoj omladini danas, politici, uzdizanju Kine, propasti Zapada, Amerike itd.; napose Kosovu. Dal' ga je ona tijekom te hostage situacije pitala da li hoce da mu straga poradi makazicama ili masinicom i dal' ovaj vise voli "fade" ili "straight line" zavrsetak dole pri vratu, dal' hoce da mu obrije vrat, kako zaliske, ukoso, pravo, ili da ostavi kako su bili.

Samo da ne bude da se sirotoj Radici navrznu ta neka bivsa vojna lica sto odluce da stupe medju miran, obicni svet pa da ova osvane "u novine" kako se, zbog neuzvracene ljubavi frizerke iz lokala do njenog, samoubila bejzbol palicom u trenucima dok je video-nadzor bio u kvaru.


Poslednji izmenio Hate mail dana Ned Sep 19, 2010 10:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Ned Sep 19, 2010 8:32 am

"Za vreme njegovog boravka u zatvoru Poljoprivredni sajam u Novom Sadu ga je nagradio sa više od deset medalja."

Овако Блиц пише о Моми Рајићу као човеку који се обогатио шверцујући алкохол у Мађарску и Српску, што ваљда код нас није кривично дело (шверц, односно опањкавање по новинама ако Мома за шверц није био осуђен, јер би за бар једно од та два неко требало да одговара), који је јуче ухапшен због "илегалне производње и пуштања у промет..." жестоких пића.
Наравно, као и у случају оног панчевачког пилићара, и за Мому је већ "утврђено" да му је фирма у блокади, да радницима не исплаћује лични дохоци, да је приватизовао чак три пиваре само да би их упропастио....

Можда је и тачно све то што пишу, али... better luck next time.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Ned Sep 19, 2010 11:41 pm

Читам у новинама како је председник Општине Пећ (?) који столује у Гораждевцу (?) у коме, ђаво би га знао, можда (понекад) и борави, покренуо је акцију чишћења српског гробља у Пећи (?).
На самом почетку истиче како им треба много пара за тај подухват.
Не каже у којој је фази акција и како намеравају да је спроведу у дело. Кад добију паре.

Зона сумрака, али без зајебанције.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Ned Sep 19, 2010 11:59 pm

А само што су извукавши своје набрекло споловило Србији ослободили дисајне путеве на тренутак, који је Божа Ђелић искористио да се похвали убрзаним процесом квалификација да неко тамо у Белгији или Луксембургу прочита онај поднесак од лане којим тражимо пријем у ЕУ, кренула је нова тура (м)оралисања - сад онај који се прекјуче, мислим, сликао са Ботом, тапшао га по рамену ("ала пушите, свака вам част, препоручићу вас свима"), каже да нема ништа од пријатељског погледа из Брисела док не престанемо да ометамо несрећне шиптаре на њиховом путу у Еуропу & свет.
Дууубоко грло.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pon Sep 20, 2010 5:03 am

Hmmm.

Hmmm.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pon Sep 20, 2010 10:26 pm

Друг Мрки је одложио примену правилника којим су прописане као обавезне све четири зимске гуме шест месеци годишње.
Продају Телеком.
Хапсе.


Избори....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pon Sep 20, 2010 10:37 pm

Чујем данас у граду да се онај несрећни учитељ нашао не само на погрешном месту, већ и у погрешно време.

И то је као оправдавајуће за акцију полиције.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Uto Sep 21, 2010 3:52 am

Samo se vi zajebavajte sa tim dzogiranjem po tzv. Srbiji. Tako je i Stambolic dzogirao pa eno sta mu se desilo posle jedne takve "policijske akcije". Tako valjda dzogira i taj koga su (ovog puta) cekali. Ako je pametan jos juce je zbrisao preko granice.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Sep 21, 2010 8:37 am


За њега не знам, али мене је лево колено тако жигало ових дана... animal али стварно, морао сам да везујем онај еластични завој, данас ме мало попустило, а и било нешто лоше време, тако да ћу поподне, по свој прилици, поново....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Uto Sep 21, 2010 11:17 pm

Сточност у тејлеса:
- Комшија Паун, спрат изнад, велики је љубитељ новокомпоноване народне музике и Фарме. Ове своје склоности упражњава кад год му се за то укаже прилика, а због природе ствари (програмска шема ТВ Пинк исл.) то је обично после десет увече. Има и један снимак са највећим хитовима Тозовца ("Иде Миле лајковачком пругом") који слуша пре подне, радним данима како-кад (немам тачну евиденцију, у то време одлазим на посао), али викендом обавезно, кад му долазе и гости, па сви углас певају и понекад играју. Како је човек народски, то не пропушта да своју радост и задовољство подели са околином, то јест са мном. Да би био сигуран да и ја чујем сасвим добро и разговетно оно што плени његову пажњу, комшија Паун увиђајно појача тон на телевизору до краја. Кад се нешто од описаног дешава увече, ја узмем специјално за ту намену припремљен чекић и њиме лупам у заједничку цев од централног грејања. Обично са три - четири веома снажна, а ипак одмерена ударца, пазећи добро да дођу изненада, да први буде и најснажнији, те да се уклопе у музику на најосетљивијем месту. Онда комшија Паун утиша свој телевизор, дође до исте цеви, па онда папучом или тако нечим меканим лупа по њој у знак протеста што га опомињем на ред. Затим, пошто сам му покварио мерак, гаси тај телевизор и одлази у суседну собу да још гласније слуша исто то, мени у инат.
- Један колега који је заступао противника у неком спору без икаквих изгледа да га добије, што само по себи није толико страшно, под условом да је на почетку упозорио своју странку на то да све чињенице стоје против ње, наљутио се на мене кад је судија донела пресуду којом се усваја тужбени захтев моје странке. Пошто је ток поступка био такав да је његова странка заправо признала све тужбене наводе и тиме сама себе осудила, колега није имао на шта да се жали осим на решење о трошковима поступка којим је судија наложила његовој странци да плати моје заступање, па је у жалби написао да ја у ствари нисам ни морао да после тужбе пишем суду којекакве поднеске и достављам тамо неке доказе, да сам тужбу написао како треба на првом месту. Значи, пошто су ти моји дописи суду током протеклих три и по године суђења производ моје грешке, не треба да ми се то плати. Право србско резоновање: делећи ми на тај начин лекције како је требало да водим парницу, натерао ме ја да поново прочитам пресуду, да видим ко је ту победио.
- Куповина зимских гума за аута није законски императив ни ове зиме. Сама идеја у основи није ни мало лоша: у условима када је пут прекривен снегом или бљузгавицом, треба имати добре гуме. Међутим, ту се намеће неколико питања, од којих бих ја издвојио само два. Прво, а што ђубрад не чисти путеве? И друго, мотив који стоји иза провођења у дело ове идеје није да се повећа безбедност учесника у саобраћају, већ да се намакне што више пара од царина и пореза на гуме, од рекета увозника и од казни возачима који могу да их плате. Наиме, да је ово последње по среди постало је очигледно кад су у току антикампање по новинама поводом акције "увођења" зимских гума на силу, надлежни изашли са идејом да ће обавеза монтирања зимских пнеуматика важити само за власнике возила млађих од десет година. Ваљда су рачунали да је то идеална циљна група за кажњавање: већина њих, с обзиром на старосну структуру возила нема пара за нове гуме, али имају таман за казне, под условом да се полицији издају прецизна упутства да свакога казне само по једном, највише два пута у сезони. Они који возе старија кола би им вероватно уместо 3.000 динара предвиђене казне оставили "аутомобил". Међутим, испоставило се да им је та рачуница била сасвим погрешна, односно да је у народу много мање пара него што су надлежни веровали, па би уместо повећаног прилива средстава у буџет дошло до значајног пада - већина би оставила кола паркирана испред зграде док не прође зима, а нама осталима који би монтирали зимске гуме и лагано се возикали опустелим улицама саобраћајци не би имали због чега, или не би смели, или не би желели (било који од ова три или неки четврти разлог) да наплате казну. Чиме би Србија запала у једну опасну ситуацију - бар у једној области жиота, бар у једном сићушном сегменту ствари би почеле да макар површно личе на нормално стање. А то се никако, а пред изборе нарочито, не сме да допусти.

Сада
Овде
Србија.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Sep 22, 2010 12:07 am

Артикал у понуди који ми је привукао пажњу, док сам гледао електронско издање Блица: [You must be registered and logged in to see this link.]

Значи, седиш ничим изазван за својим рачунаром и претресаш дневну штампу, ал' ти вашке не дају мира.
Ти онда лепо узмеш своју картицу, метиш у пост-терминал или просто будеш преусмерен на сајт Банке Интезе, платиш и за пар дана ти курирском службом стиже наручени ЕЛЕКТРИЧНИ чешаљ.

Миссим, ипак је ово 21. век. Ред је да вашке бијемо са струју.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Sep 22, 2010 12:13 am

Јел' примећујете колико сам вечерас ведро расположен?
Трчао сам кроз Шумарице, а да ме нико није ни такао.
Само су се два нека дежмекаста, по ПС-у подшишана типа са ужасно глупим фацама возила поред мене, уз ногу неких педесет - сто метара (можда и јаче, ужигао сам се у трчању, па ми се сад растојања скраћују, к'о што је приметио Ајнштајн) у неком дрљавом "Југу" са спуштеним прозорима (можда су му покварени подизачи стакала). Па отишла.
Нису ми познати од раније.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Sep 22, 2010 3:49 am

:lol:

O stocnosti, o radosti.

Pa mozda si ti njima poznat od ranije, ever thought of that?

Sad me seti... kad je moj Miladin jedne prilike devedesetih a bas na konto naglo namnozene tzv. policije nesto komentarisao u nekom drustvu pa po obicaju izvukao dogodovstinu iz rodnog kraja koja ide otprilike ovako - pitali neku babu tamo, u pm, jos pre rata:

- "Je li baba, jel' ima lopova u selo?"

- "Nema, dete, i to sto bilo otislo u zandare".

(sto treba cuti "u originalu", za potpuniji dozivljaj).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Sep 22, 2010 1:52 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Па после Артемије луд.... vragec vragec vragec
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Sep 22, 2010 4:23 pm

"... Узгред да напоменем, да ја нисам никада видео толику радост код Поглавара наше Цркве као ону коју је имао на лицу када се љубио са надбискупом Хочеваром у манастиру Бегаљици, као да је он римски папа, а овај му подрђен бислупчић или као да му је хтео да каже: Оче! “Дело сврших које си ми дао да извршим!” (ср.Јн. 17,4)."


Жарко Гавриловић у писму које је објавио сајт Православље данас (Orthodoxy Today).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Sep 22, 2010 5:24 pm

Pa...

Jebem ti.

Uvek iznova, uvek iz pocetka mi krene kiselina a mislio sam da sam prezalio, zaboravio, batalio, sve saznao o genusu Tejles.

Kad ovo.

Prosto ne znam sa koje strane da napadnem, ima bar 20 u tekstu i komentarima.

Vrli neohriscani, netom prekomandovani u krivoslavlje preko sredstava javnog informisanja..

Jebem ti kolach...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Sep 22, 2010 5:45 pm

MegaLOLz @ Zarko the G.

rofl
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 31 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu