RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слике из мог краја

3 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  amans* Sre Jan 05, 2011 8:34 pm

Hate mail ::Awesome.

A sta cemo sa "nemoj te"?

ima u tome neke logike cheers
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 4:06 pm

Те вечери Нови Сад је изгледао овако:
[You must be registered and logged in to see this link.]

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Čet Jan 27, 2011 11:47 pm

И ово сам усликао у Новом Саду, на штајги.
Назвао бих је "синергија". Нешто као Candy & Ariel:

[You must be registered and logged in to see this link.]

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Čet Jan 27, 2011 11:50 pm

А ово је обавештење које виси у свакој полицијској станици у Србији (сликано у Крагујевцу):

[You must be registered and logged in to see this link.]

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Pet Jan 28, 2011 12:07 am

Јуче сам пропустио да сликам натпис у кафићу Ла Синема у центру града, окачен на неки дрвени дирек који придржава прави правцати кровић изнад шанка: "Ако немате шта да радите, немојте то да радите овде!"

Миссим.....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Hate mail Pet Jan 28, 2011 4:15 am

"Tahi prevoz" je brzi prevoz.

To je jasno k'o dan.

Nego mene baci ovo u rebus glede proper spellinga reci "trole(j)bus". Wtf?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Pet Jan 28, 2011 9:08 am

Дабоме, тахи и тролебус.

Мене је овај мој занат тотално упропасто, стално постављам нека питања, све и свашта подвргавам логичком, историјском, телеолошком, системском, компаративном и ко зна каквом све тумачењу...
Ово папирче је, зато, за мене слика и прилика тога како Србин замишља функционисање државе:

1) у КГ нема тролебуса, а богами ни тролејбуса, што значи да је памфлет одштампан на нивоу Републике - тако је јевтиније, него да свака полицијска управа за себе штампа на ласерским штампачима из донација, а и ко зна шта би све ту изашло на видело
2) сви знамо из штампе да два дана пред крај новогодишњих празника нико није знао колико ће Србе да кошта задовољство промене таблица, саобраћајних дозвола и налепнице за у шофершајбу, па да је онда, кад је нација већ почела да очајава, министар полиције Ивица Дачић као и обично пресекао ствар: "ма уд'ри им €40 по глави"
3) онда је неки Пареза у министарству сео да ту одлуку министра уобличи у форму прописа: значи, да резервишемо €20 за саобраћајну (пошто још нисмо објавили тендер за њу, ко зна колико ће да се уграде ове гузоње, иду избори) и по €10 за таблице и налепницу (то већ имамо и не кошта нас ништа, па паре комотно одма' можемо да преусмеримо за куповину картонских ципела за позорнике) - то му дође по 1000 динара. Хммммм... много бре сумњиво! Не ваљају округле цифре. Тако не раде озбиљне државе.
4) значи, 1001 динар за таблице и 999 за налепницу. Ееее, то је већ мнооогоо боље! Ово нико неће да провали.
5) е, сад, шта ћемо са овим бројевима рачуна, књиговодственим бројевима на које треба да се грађани позову приликом уплате? Дај мало и ту да прошарамо: издвојићемо таксисте у посебну групу, нема везе што паре иду на потпуно исти рачун, то нико неће ни да гледа, али ће да остави утисак да смо ово стварно темељно урадили, узимајући у обзир и такве суптилне разлике и прилагођавајући дажбине сваком појединачном случају. Одох сад на погачице са сиром и чварцима доле у ресторан друштвене исхране.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Hate mail Pet Jan 28, 2011 9:39 am

Samo opusteno (da ne razvijes tahikardiju, sad pred kraj)...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  amans* Pet Jan 28, 2011 9:50 pm

Hate mail ::Samo opusteno (da ne razvijes tahikardiju, sad pred kraj)...

:)))
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Pet Jan 28, 2011 11:18 pm

Ко је то нама дошао?
cheers
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Hate mail Sub Jan 29, 2011 1:02 am

O srBskim zrakoplovima ("pre sat vreme krenuli iz Belusic"):

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Pet Apr 15, 2011 11:14 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Hate mail Sub Apr 16, 2011 7:39 pm

Sjajno & typische.

Sve je tu naopako: i ti betoni po kojima sad raste mahovina (nagadjam da ti taj prozor gleda na istok) i ti travnjaci koji su vrlo ad hoc-looking, i te betonirane stazice koje su isto tako ad hoc-ish i sve to skupa (plus rudimentarci koji te ad hoc ili bar u najboljem slucaju lose osmisljene travnjake kao odrzavaju - bez da ce iko tu pokosenu travu zaista odneti, to sam vidjao tamo kod mene).

Nego, sad pre jedno 5 minuta stojim u posti, u redu. Trazio bratov drugar neki, inace 32-godisnji advokat iz Panceva, da mu se posalje zelena vijetnamka prava vojna Small Regular pa da to posaljem. Missim, Small Regular... sitan neki covek. Nikad coveka nisam vid'o u zivotu, "ne znam gde su mu vrata od kuce" sto bi rekao Miladin the Thinker; mora da ga je brat upoznao preko tog svog akvaristickog hobija za koji stvarno mislim da je imbecilan, no tek stojim u redu kad u neka doba neka baba potegne pa kutijom koju je drzala otkaci jednu onu traku izmedju dva ad hoc kiki stubica koji kao formiraju red u cik-cak, ima to i kod vas tamo, video sam onomad kad sam bio. Dvojica slucajnih stajaca u redu ispred mene zustro se bacise na zadatak podizanja trake i njenog uglavljivanja nazad u proreze na oba stubica, rekonstruisuci tako taj deo prilicno postocnjavajuceg vestackog tora/obora. Pa se ja mislim sad, dok pronadjoh ovu temu na mom mobilnom telefonu, sta je to? Red, rad i disciplina ili spektakularni display samopostocnjavajuceg ponasanja?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  slawen Sub Apr 16, 2011 7:59 pm

Исток, дакако. Па шта мислиш, одакле може да дође и камо се жудно враћа говедо које свој Rover/BMW/Alfa Romeo редовно утерава у по милионити пут поравнату и травом посејану глибаву парцелицу-потсетницу да смо сви земља и у земљу се враћамо, све то ради достојанственог одласка у кладионицу Меридијан чија се светлећа фирма назире кроз озеленело грање?

Доста ми је погледа на исток и блатњаве трагове гума.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Hate mail Sub Apr 16, 2011 8:21 pm

Motorna vozila (gume, kolomast, cikcangle et al.) su tako snazno...

To sa gumama i travnjacima te rezultirajucim blatnjavim rovovima (o, gde su mi oci bile) je od detinjstva bio moj "pet peeve". Kamioni za dostavu koji obaraju bandere usred travnjaka, izrovarene zelene povrsine, bare koje ostaju iza njih, komadi blata po trotoaru slicni tragovima tenkovskih gusenica, izlomljene bankine i ispucali beton, sve sam to video. I zakljucio da nasi gradovi, doduse ja sam pomno pratio samo Pancevo, nisu od davnina smisljeni niti sada/tada o njima iko uopste misli na nacin da ih ucini prijemcivim i za biznis i sa stanovanje i za uvezanu i jednu i drugu a i overall urbanu estetiku i problematiku.

Planer, zaposlen u gradskoj sluzbi ili u nekog GP-u posle 13 godina studiranja sa prosekom 7.23, nikad nije putovao, nije bilo interneta, nije isao na studijske boravke negde, na seminare, razmene ideja ili studenata sa spoljnim svetom, ucio iz udzbenika koje su napisali isti takvi netalentovani i nezainteresovani starci, znaci bolelo ga dupe za sopstvenu profesiju i najnovija gibanja, dakle taj lik spuca jedno pored drugog drum/ulicu, s obe strane onu belu bankinu od fals kamena, 2 metra travnjaka, 3 metra trotoara pa radnju. Alo bre, majstore, kako ti mislis da dostava svako jutro ovima istovari jogurt, parizer, narodni leba i "Rubinov" vinjak? Naravno, mogu da se parkiraju kao onaj tvoj genije/svrgnuti princ ali imam u mom komsiluku tamo prodavnicu smastenu u prizemlju jedne od nekoliko stambenih zgrada koja je zavucena tako i toliko da kamioni raznih dostava mogu taj loading zone da im dokuce samo preko svih onih betonskih stazica, travnjacica, bankinica, ukrasnog rastinja i stabalaca decijeg igralista kao i preko pesackih staza i trotoara i jos nesto trave/travnjaka preko svega toga dok sidju sa dead-end puta u to. Sto ovi i rade. Missim, riba u vodu i taj rad. Missim... Koji je to um isprojektovao? Tamo je sve kao... kao kakao.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Слике из мог краја - Page 2 Empty Re: Слике из мог краја

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu