RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Живела Србија!

5 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:19 pm

lol!

Kako mogu? Kako samo mogu? Misterija.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:28 pm

I Priroda se okomila na goloruki srBski narod:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:30 pm

A protiv "svega sto je srBsko" (kao i protivu srBskih prijatelja) zaverili su se, izmedju ostalih, i rdja & chadj:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:32 pm

Moja osnovna skole (jest krasna, ne?). Bila nekoc austrijskoj kasarnoj, kao i mnogo toga drugoga:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:33 pm

SrBski nicim izazvani vodoskok:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:50 pm

Neka proba neko da me ubedi da ovo nije pravi saobracajni znak. Hocu reci lazni... ne, mislim pravi... samo tetki da odnesem znak.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 9:56 pm

Covek u srBskoj majici (majici; covek u srBskoj majci je Dobrica Cosic):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 10:04 pm

Ово сигурно неће изазвати онакве скандале као она репортажа из Аустралије, мислим, кад је неки тамо брокер или банкар гледао неке женске на компјутеру док их снимали за дневник, али

Пребацим сад на "Кошаву" и тамо, наравно, хвале државу Србију у којој је просто експанзија бизниса и новог запошљавања и добро де, причају како ће опет Влада РС (какви су то дивни људи, сви одреда) да дава неке кредите за запошљавање, ко би други, сви су други већ проћердали своју дедовину осим Мирка Цветковића и Млађана Динкића, ето они морају да ваде из својих сламарица за спас српства, и како је већ не знам ни ја колико хиљада "грађана" нашло тако 'леба, а да ће минимум 5.600 њиха јоште да се запосли на јавним радовима које гура министарство финансија преко националне службе за запошљавање у акцији спашавања курса динара (?) и, наравно, приказују прикладне снимке из београдске филијале те Националне службе за запошљавање, где неки народ чека у реду пред једним шалтером, док за суседним (који је затворен за странке) седи нека жена и са апсолутном концентрацијом, без икаквог покрета, као краљевска кобра гледа у екран свог рачунара на коме је отворила пасијанс, па грдна тражи које се ту карте јашу...

Даклем, пишем ово да не бих заборавио.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 10:08 pm

Ko daje dozvole za ovakve monstruoznosti? Traze li ih investitori uopste?... I'm baffled.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Sre Maj 19, 2010 10:21 pm

Magistrates Court building. Stari sud. Danas muzej (prigodno).

Zbog natpisa (Austrijske budale! Oni ce nam kazu!) su verovatno morali da izmeste pravi Sud u onu novu, stariju i ruzniju sivu betonsku zgradu s koje vise 30 godina stari klima-uredaji:

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Hate mail dana Sre Maj 19, 2010 10:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 10:35 pm

Kо се сећа још несташица струје одмах након победе ДОС-а, које су правдане те ремонтима, те водостајем Дунава, те стомачним проблемима Видовите Зорке.... Тада је ствар спасао Вук Хамовић/Војин Лазаревић дуо, продајући демокрацкој Србији њену сопствену струју по екстра ценама, како је касније утврдио скупштински одбор са Вучићем (радикал, удбаш & министар информисања у време кад је убило Ћурувију) на челу.
Ја сам тада тврдио да је тада Хамовић пожурио да поврати своју инвестицију у ослобађање србије од Цобета немајући баш пуно поверења у оне које је својим парама довео на власт у Србији. И би је човек у праву.

Да је са рвацком демокрацијом, пак, сасма другачија ствар, говори овај прилог из "Јутарњег листа" поводом суђења око афере ХЕП: [You must be registered and logged in to see this link.]

Наравно, код тих болесника акценат је на "српски", а не на "мито" стављен, али ме то ионако не занима.
Нешто друго гледам.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 11:15 pm

Оне са слабијим живцима упозоравамо да не читају приложени текст, а оне који не познају довољно прилике у тзв. Србији да реч "отпремнина" не треба да схвате у смислу који та реч има у западном свету, већ као меру тзв. Владе тзв. Републике тзв. Србије којом она "стимулише" добровољни одлазак сувишних кадрова из државне службе, ради смањења администрације које је захтевао ММФ. Дакле, "отпремнине" у Србији су вид партијскополицијског деловања & награђивања послушних тејлеса.
Следи линак под називом [You must be registered and logged in to see this link.]

Ко о чему, она о моралу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Čet Maj 20, 2010 12:34 am

Pa kad su prestali da streljaju za Crveni shal...

Nego vide li tzv. ministra (a simpatican covek): "uzeli otpremnine i potom se zaposlili u druge drzavne ustanove ".

Wtf? Jel' to taj boshnjacki ili su to samo stare, dobre "Vecernje novosti"?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Čet Maj 20, 2010 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тако су овде "покрали" све бисте из алеје народних хероја, негде двадесетак - тридесет, па споменик тројици скојеваца у малом паркићу у Ердоглији, па још неки споменик партизанским ослободиоцима. То још онда.

И нико се није баш ту много бунио, комунизам и њихово херојство није било баш у моди, била је и велика криза (а кад није) па су људи имали и више разумевања за лопове, све су те бисте и статуе завршиле у топионици оног Алексића, он мукица није знао шта топи, углавном, појео вук магарца. Ту су бронзу помешали са оловом од цевки старих војних водокотлића донетих приликом повлачења из slowеније и увалили Грцима.

Онда су крали бакарне каблове са пруге Крагујевац - Краљево, он топио, државно, ко га јебе тако се слаби Слободанова власт, крали су бакарне цеви за грејање из Заставе, ма то је ионако био казамат за раднике, Алексић топио, после бомбардовања претопио је све алуминијумских прозора што је било на згради ЦК и ССНО и ресто, и тако даље... историја савремене Србије претопљена у секундарне сировине.

Кад су из Шумарица украли бронзану скулптуру кошуте са ланетом, е то је већ мало више податресло јавност, ипак су то невине животиње, нису убијале и клале и пљачкале и отимале к'о крвожедни покварени партизани (који су и навукли Немце на врат, да побију онолики народ), а и уметнички су биле боље изведене, опет их је претопио неупућени Алексић, па кад су му објаснили шта је урадио, он се све сирома заплакао, па чупао косу и био се у главу и у груди и клео да ће чим прије да обезбеди нову скулптуру, још лепшу и још старију.

Наравно, то из неких разлога изгледа није било могуће, али је место тога снажно допринео да се у близини места где је некад стајала украдена скулптура (а видите сами коме је то био споменик, да ја не причам баш све) сазида црквица која се баш солидно истиче мимо осталих споменика - побијеној деци (пето три) и оном бадњевачком попу који је рекао љотићевцу Марисаву Петровићу, кад је овај хтео да му "учини" па да га издвоји из групе његових парохијана коју су водили на стрељање "Ако мој живот зависи од тебе, такав ми и не треба!". И сад се нешто мислим, тај поп мора да се сад у гробу окреће к'о вентилатор, исто као онај професор крагујевачке гимназије који је тад држао најважнији час, па пичка му материна и том владики који је дозволио да такав олош прави цркву на таквом месту.

А за ово мало бронзе тамо испред те галерије, па ту ће да залегне и неки дрвени крст, рачунам. Или нишан, како је кренуло.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Čet Maj 20, 2010 9:36 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Е посерем вам се у рачун.

Они рачунају да су супер парламент јер су донели сто закона, а попили само милион кафа.
Овај по'апсио богапитај колико посто више људи него у истом периоду пре две године (кад није био министар).

Па ваљда је говедо успех кад после неког времена сузбијеш криминалитет, па падне и број кривичних дела и број лишавања слободе....

Шта све могу да продају овом народу, то је чудо. Како год говно да му потуриш под нос, а оно зине. Шта је беше оно јутрос било, да сам се тога подсетио? Већ не могу да памтим ни неколико сати, толико је тога око мене и све једно друго сустиже.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Čet Maj 20, 2010 10:25 pm

Cheer up. Evo gde zavrsavaju table sa nazivima ulica sa Vozdovca(a, siguran sam, "i shire"):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Čet Maj 20, 2010 10:55 pm

Кад сам био клинац, испод наше зграде (хммм, тај појам дефинитивно не покрива двоетажну грађевину у најстрожијем центру старе чаршије у којој смо живели ми и још пет-шест да не кажем виђенијих породица; хумана градња шездесетих година прошлог века, пуна цигла, стан заузима цело једно крило па прозори гледају на три стране и тај рад) била је једна кућица у којој је живео неодређен број цигана - сјајне комшије, никад нам ништа нису украли (иако их бије такав глас) сем једне омање чабрице за сир коју је мазнуо Мали Милан, па су се после изокола због тога извињавали, али никад нису стварно признали, весео народ који је обитавао у две собице од којих је једна била тајна коцкарница и јавна кућа, а у другој су се тетовирали и помало дрогирали. Ту је кућицу добио од државе као истакнути уметник матори Пешо, надалеко чувени виолиниста, који је мало потом умро и оставио своје бројне потомке, рођаке и остале да уживају предности института станарског права. Е, нама клинцима је било сјајно зезање да покушавамо да кроз оџак који је био пљунути овај са слике убацимо петарде, оне зелене, око Нове године, кад им је време, исте оне које смо куповали од дебелог Слоба који је и лети и зими ишао го до појаса и био се са своје две жене, Гином и Јагодом, и који би кад успемо у том нашем минобацачком подухвату искакао напоље из кућице из које би за њим покуљао дим из смедеревца чије би сулундаре растресли петардом, па би нам претио подигнутом песницом, док би се ми кикотали сакривени иза завесе, па би на крају и њему самом било смешно.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Čet Maj 20, 2010 11:48 pm

Sve te svatam i k'o da gledam.

Tako sam/smo se i ja/mi pripremao/li za bitke koje ce doci. One za koje nije iskljuceno da bi bile i oruzane.

Cak je i ta zelena boja tih austrijskih petardi bila pravo JNA-style i krajnje znakovita.

Sto ti lepo rece, a citirajuci izvesnu velicinu, "Narod koji ima takvu omladinu ne treba da se brine za svoju buducnost".

Nego, koliki mora biti maler ne naci 10-20 citavih crepova? 9eo svoj prethodni zivot sam manje-vise gazio po shutu i/ili gradjevinskom materijalu (od svih onih novih zgrada koje pomalo mozes i videti ovde gore), a kako si sam onde odlicno primetio ili bi vec u necijoj avliji crep raznih stilova bio uredno poslagan ili bi drzavna graditeljska operativa isti zaboravila negde (uz masu drugih materijala, jasno). Secam se nekih kanistera od po 20L od neke odvratno mirisuce emulzije kojoj je premazana nova posta 1980. a koju je masa nosilaca stanarskog prava iz komsiluka raznela dok sii trepnuo e bi li u njiha stavljala kupus da se kiseli. Kupus sa hlorovanim ugljovodonicima, prste da polizes.

Nego je njima gusht da to pokriju saobracajnim zbakom ili tablom sa nazivom ulice.

To je pravi crep.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Maj 21, 2010 12:32 am

slawen ::

Шта све могу да продају овом народу, то је чудо. Како год говно да му потуриш под нос, а оно зине. Шта је беше оно јутрос било, да сам се тога подсетио? Већ не могу да памтим ни неколико сати, толико је тога око мене и све једно друго сустиже.

Ах, да, ову тројицу што их побило.
Замисли, нарко бос из Боливије дао оглас за особље преко интернета, на који се јавили ови наши и били примљени, јер су испуњавали услове (ВСС, регулисана војна обавеза, возачка дозвола Б категорије...). Јеботе, и сви их жале, јадни момци, трбухом за крухом, само мени сумњиво, који сам ја кретен.

Греши Хате, ово не треба прскати коком, ту треба неки јак инсектицид и крек, комбиновано, 24/7 неколико година....

Србија, рецимо само задњих 10 година има буџетски дефицит од 7,5 милијарди €.
То је 75 милијарди € у були.

Од тога је само 20 милијарди успела да покрије кредитима и тзв. инвестицијама.

Одакле остатак?
Јер то су паре које нису биле ни у земљи, нити су ушле споља. Званично. А потрошене су.

Није Србија вероватно једина земља која има црне фондове, нити је то почело тек од скора. Отац мог школског друга је био заставник, ракеташ, који је у Ирачко-иранском рату био на страни Ирака у неком бункеру, испаљујући ракете на свог кума, који је исти посао радио за Иранце. И обојицу је био послао СДПР....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pet Maj 21, 2010 1:11 am

Otkad sebe tupim zube o Saveznoj direkciji za promet robe posebne namene ali moji fellow-emigranti (zapravo pobegulje 1990-1991.) me gledaU kao da sam budala. Kao, sta ja lupam, kakav sam ja to retki kreten.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Maj 21, 2010 1:23 am

Добро, можда је ову тројицу послао тамо и завод за запошљавање, можда су узели отпремнине као технолошки вишак у нашим министарствима силе сад док траје ова акција за смањење администрације, ја лично не мислим да су тамо ишли по директиви СДПР-а, то да буде јасно.

Али да је интригантно - јесте.

Мораћу и ја да почнем да гледам те интернет - огласе.
Жеља ми је и ту се не зајебавам да се запослим у УСИ или Канади на пословима чистог генија, с тим што у обзир долази цела УСА и искључиво приобални, јужни део Британске Колумбије.
Ако нешто неко чује....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Maj 21, 2010 1:26 am

А док се не преселим у те временске зоне..... овде је време за спавање.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pet Maj 21, 2010 3:16 am

Lakse je nego sto mislis. Ovde, mozda si cuo, granicu niko i ne cuva.

Upisi se na neki JD (juris doctor; 2 ili 3 godine, kako gde) program, stekni to i otvori praksu. Immigration law. Milijunske mase nepismenih placaju po 2-3,000 za nesto sto ima for free na internetu i sto uzima 20 minuta posla da se popuni.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  slawen Pet Maj 21, 2010 8:02 am

Мислиш "да им завршим то".

Старе навике тешко умиру. Мој добар друг, о божемиопрости али ово морам да испричам, решио да подигне кредит код Фонда за развој, онај стимулативни, годину дана грејс периода и каматом од 2,5% (валутна клаузула у €). Нису чак ни неке паре у питању, не знам ни да ли је више од 20.000 €.
И стидљиво ми признаје како је пристао да му нека тамо жена "заврши то" за 500 €, "по реализацији". Црни несрећниче, дал' си нормалан, па имаш све то на интернету, само попуниш формуларе.... миссим, ја би' му то урадио, нормално џабе.

Јесте, ал' она је из Г17+, она може то да заврши, а ако не успе, ионако ништа не плаћам. cyclops
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail Pet Maj 21, 2010 3:11 pm

Taj rad, otprilike.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Живела Србија! - Page 21 Empty Re: Живела Србија!

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu