RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бајолоџи

4 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Бајолоџи Empty Бајолоџи

Počalji  slawen Ned Feb 28, 2010 8:19 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

и социологија: [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Ned Feb 28, 2010 8:45 am

Која је уопште пристојна граница за дојење?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Mar 02, 2010 6:07 am

slawen ::[You must be registered and logged in to see this link.]

и социологија: [You must be registered and logged in to see this link.]

..and on a related topic: homeschooling.

Mogla bi amans* da nam iznese strucni stav po tom pitanju.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Uto Mar 02, 2010 7:27 am

Nesto sam u guzvi ovih dana, pa ne mogu da sastavim dovoljno vremena za suvisli odgovor...NE, jos ti dugujem za ono o otpustanju roditelja i platama prosvetarima...nisam zaboravila, kad tad...

Ovo nisam stigla da pogledam, ali za sto se tice homeschooling u principu sam misljenja da su roditelji obicno najnekompetentnija varijanta za skolovanje podmladka. Odakle nekom uopste ideja da zato sto su rodili dete mogu i da ga skoluju...tamo neki neobrazovani bilmez sa zavrsenim limarskim ili odzacarskim, a mozda cak i mesarskim zanatom ili domacica koja uspesno polozila GED resi da homeschool svoje dete....sumasšedšije totalno. Kad pocnu razgovori, onda odmah zamasu decom koja uspesno prelaze sa homeschooling na faks...moj komentar: na svakog takvog, ima stotine jadnicaka koji su ostali zatucani, zaglupljeni, i totalno asocijalni zahvaljujuci briljantnoj homeschooling praksi.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Uto Mar 02, 2010 7:29 am

Btw, ja se zovem amans, a postala sam starleta zahvaljujuci gosn. slawenu, administratoru. No, nije neophodna zvezdica u obracanju drunken
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 8:14 am

Погледај добро: пише ли испод мог имена & слике администратор?

Homeschooling (тако ли се вика?) ме аутомацки пребаци на Дарму & Грега.
Што није поштено.
Рецимо, узмимо мене, ево ја који сам прошао све нивое воспитанија и образованија изузев јаслица/обданишта, могу прилично меродавно из позиције конзумента да причам о том процесу. И да са тог становишта дам предност homeschooling систему када би се поредило по квантитету и квалитету оно што дете могу они да науче у школи и оно чему бих га ја научио кући.

Али дете не иде у школу да нешто научи, већ да буде са вршњацима и са њима се такмичи. Ето, тога нема кући.


Због тога ми следећа реченица изгледа антологијском:
"Ви сте мене потпуно разочарали: послао сам вам дете да му дате све петице, а ви ни то нисте били у стању да урадите."
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 8:20 am

А сад да се вратимо на тему: докле је бре човек животиња?
Да ли је оно дудлање виршле израз нагонске сексуалности, или индуковане, друштвене сексуалности то јест потребе да се буде друштвено прихватљив и на овај начин?
Да ли је дојење ципова од осам или десет година биолошки условљено и оправдано, или резултат друштвених калупа?

Примери? (Ал' немој сад неко да се нађе увређеним, к'о моје пиле кад сам је питао за примере земаља у којима је економски бољитак директно резултирао еколошком освешћеношћу и чистијим зраком).
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  Gost Uto Mar 02, 2010 10:45 am

Konkretno, znam samo za jedan slucaj gde je zena dojila dripca do cetvrte godine, ali je imala olaksavajuce okolnosti u vidu rata - zatvora i logora (i Jasenovac, izmedju ostalih), tako da bukvalno nije imala sta drugo da mu da da jede.

Inace, do pre 15-20 godina, doktori su smatrali da je 8 meseci dojenja sasvim dovoljno, dok sada tvrde da je granica 2 godine - imunitet, emocije, kosti, zubi, itd, da ne tupim previse...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 4:23 pm

Ма то (благодети по дете) ме не занима овде примарно, миссим већ ће се наћи најмање три доктора са три међусобно супротстављена мишљења по том питању.
Оно што ме интересује је да ли ми (околина) реагујемо биолошки, природно, урођеним гађењем према слици на којој неку жену не много заваљену на столици сиса дете које стоји поред ње, благо повијено у пасу, оли је по среди друштвеногенерисани естетски принцип?

И најважније:
Можемо ли уопште тако лако разазнати које силе нама владају?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 4:37 pm

Хоћурећи, дојење школараца ми је пало онако на памет јер сам видео клип на Јутјубу.
Под исто се може свашта сврстати: токсикоманија у тинејџера, куповање корвете после четрдесете, тамањење ратних заробљеника (јесам ли вам причао како сам се мимоишао са аутобусом у коме су возили оне на Овчару?), фајвинчхилс и узгој мушкатли, овако на прву лопту.

Где сте, на пример, ви искусили да се биолошком нужношћу правда друштвена девијантност?
Кад је нешто противприродно, иако изгледа баш-баш животињски?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Uto Mar 02, 2010 6:23 pm

slawen ::
Рецимо, узмимо мене, ево ја који сам прошао све нивое воспитанија и образованија изузев јаслица/обданишта, могу прилично меродавно из позиције конзумента да причам о том процесу. И да са тог становишта дам предност homeschooling систему када би се поредило по квантитету и квалитету оно што дете могу они да науче у школи и оно чему бих га ја научио кући.

Али дете не иде у школу да нешто научи, већ да буде са вршњацима и са њима се такмичи. Ето, тога нема кући.


Vidi ovako, to sto pricas proves my case--jer ti nisi covek prosecne inteligencije, bar ne po tebi. Ako se dobro secam, jednom si rekao da si ti sam bio (i ostao king ) pametniji nego ceo tvoj razred skupa. Nespa?

E pa onda, to sto si uspeo da se iskolujes i steknes izuzetno obrazovanje samostalno i bez pomoci prosvetnih radnika, ne znaci da to moze da postigne svaka susa (s kao stuka, ne kao som) prosecne ili ispodprosecne inteligencije. Naprotiv.

Neko meni blizak, a ciji je IQ toliko visok da nisu mogli ni ga ga izmere, (btw. kako se kaze outlier na srpskom?)--fenomenalno inteligentan, mi je isto tako servirao taj tvoj argument nekom ranijom prilikom, u malo drugacijem kontekstu. Kao, eto kad sam ja mogao da se uzdignem iznad svoje sredine (najcrnje bede i siromastva, white trash do srzi, neobrazovano, neskolovano....West Virginia u Deliverance, npr.)--onda moze svako.

Neeee bato, to samo znaci da treba da ti je iq 180 da bi mogao da zbrises odatle, i nista vise. Oni ostali jadnici, moraju kao pacici u skolu (i to ne da bi zbrisali, nego stekli neki zanat i preziveli), a ne kod roditelja kojima je jedina briga da im deca ne poveruju da su nastali od majmuna, pa bolje da ih oni poducavaju naukama, nego nastavnici.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Uto Mar 02, 2010 6:27 pm

slawen ::Хоћурећи, дојење школараца ми је пало онако на памет јер сам видео клип на Јутјубу.
Под исто се може свашта сврстати: токсикоманија у тинејџера, куповање корвете после четрдесете, тамањење ратних заробљеника (јесам ли вам причао како сам се мимоишао са аутобусом у коме су возили оне на Овчару?), фајвинчхилс и узгој мушкатли, овако на прву лопту.

Где сте, на пример, ви искусили да се биолошком нужношћу правда друштвена девијантност?
Кад је нешто противприродно, иако изгледа баш-баш животињски?

ahahaha zato meni muskatle ne uspevaju, sunce im poljubim?
Pocela sam stikle da nosim tek pre par godina i obozavam ih (mada nisam stigla do фајвинчхилс to zaista izgleda blesavo, ali 3 mi je idealni broj) ....sto rece pokojna Wilma apropo neceg sasvim drugog, ne mogu da se nakajem sto nisam ranije pocela...

Ali, u stvari, hocu da prokomentarisem ovo: Кад је нешто противприродно, иако изгледа баш-баш животињски?

Zivotinje ne izgledaju "protivprirodno"; ako je ista prirodno onda su to zivotinje, tako da je to sto si rekao kontradiktorno. I nije lepo prema zivotinjama.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 6:38 pm

Нема ми друге до да цитирам: [You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 6:40 pm

Зезање на страну, акценат је био на "изгледа".
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Uto Mar 02, 2010 6:43 pm

tako mi i treba...
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  slawen Uto Mar 02, 2010 6:50 pm

Нећеш ваљда сад да се пишманиш доказивања да нисам у праву?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 5:26 am

[quote="slawen"][You must be registered and logged in to see this link.]

bolesnici--pogledala sam jedan minut, gde cu da tracim vise zivot na ovu patologiju
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 5:32 am

slawen ::Погледај добро: пише ли испод мог имена & слике администратор?


pa ti si covek u ilegali, naravno da nista ne pise, srpski Zoro sunny


(gde je odgovarajuci smajli, suncemupoljubim???)
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 5:41 am

slawen ::Погледај добро: пише ли испод мог имена & слике администратор?

Homeschooling (тако ли се вика?) ме аутомацки пребаци на Дарму & Грега.
Што није поштено.
Рецимо, узмимо мене, ево ја који сам прошао све нивое воспитанија и образованија изузев јаслица/обданишта, могу прилично меродавно из позиције конзумента да причам о том процесу. И да са тог становишта дам предност homeschooling систему када би се поредило по квантитету и квалитету оно што дете могу они да науче у школи и оно чему бих га ја научио кући.

Али дете не иде у школу да нешто научи, већ да буде са вршњацима и са њима се такмичи. Ето, тога нема кући.


Због тога ми следећа реченица изгледа антологијском:
"Ви сте мене потпуно разочарали: послао сам вам дете да му дате све петице, а ви ни то нисте били у стању да урадите."

Dete se socijalizuje u skoli, hteo ti to ili ne. Nusprodukt, veoma vazan.
Kad bi svi roditelji bili kao ti, ja ne bih imala nista protiv homeschoolinga. Ali, mislim da je vecina roditelja bliza onoj zenskoj sto jede hotdog sa strika (s kao sarancina) i ona dva bilmeza sto izigravaju neku zivotinju, kamilu, sta li (jos uvek nisam pogledala video u celosti, sacu--c kao curka). Je li ti to zagovaras homeschooling za takve???

A ja mogu u zivot da se kladim da ti ne poducavas kod kuce (i.e., homeskolujes) svoju rodjenu decu, a?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 04, 2010 5:49 am

slawen ::А сад да се вратимо на тему: докле је бре човек животиња?

Pa ja itekako mislim da je dojenje djece sve dok ne podju u drugi osnovne, isto kao i homeschooling, ono sto zapravo razlikuje ljude od zivotinja. Posljedica svjesnog rasudjivanja kako dijete treba nauciti da lovi ili kad da ga odbije od sise, za razliku od urodjenog instikta u zivotinja koji to preciznije i neparcijalno odredjuje.

A to sto svjesno rasudjivanje nije uvijek i optimalno, to je drugi par rukava. Niti je dojenje do osme godine nesto protivprirodno, to je samo protivno drustvenim normama koje su opet mentalni koncept svojstven samo primatima.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 04, 2010 5:52 am

amans* ::
Dete se socijalizuje u skoli, hteo ti to ili ne. Nusprodukt, veoma vazan.
Kad bi svi roditelji bili kao ti, ja ne bih imala nista protiv homeschoolinga. Ali, mislim da je vecina roditelja bliza onoj zenskoj sto jede hotdog sa strika (s kao sarancina) i ona dva bilmeza sto izigravaju neku zivotinju, kamilu, sta li (jos uvek nisam pogledala video u celosti, sacu--c kao curka). Je li ti to zagovaras homeschooling za takve???

A ja mogu u zivot da se kladim da ti ne poducavas kod kuce (i.e., homeskolujes) svoju rodjenu decu, a?

Pa upravo ti sa tih slawenovih klipova dokazuje neuspjeh klasicnog skolovanja, koje je stvorilo takve bilmeze.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 5:54 am

malo smo se ispreturali u porukama, pa selim ovu odavde flower


Poslednji izmenio amans* dana Čet Mar 04, 2010 5:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 5:55 am

neprijateljska emigracija ::
slawen ::А сад да се вратимо на тему: докле је бре човек животиња?

Pa ja itekako mislim da je dojenje djece sve dok ne podju u drugi osnovne, isto kao i homeschooling, ono sto zapravo razlikuje ljude od zivotinja. Posljedica svjesnog rasudjivanja kako dijete treba nauciti da lovi ili kad da ga odbije od sise, za razliku od urodjenog instikta u zivotinja koji to preciznije i neparcijalno odredjuje.

A to sto svjesno rasudjivanje nije uvijek i optimalno, to je drugi par rukava. Niti je dojenje do osme godine nesto protivprirodno, to je samo protivno drustvenim normama koje su opet mentalni koncept svojstven samo primatima.


ala si ga zakukuljio
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  amans* Čet Mar 04, 2010 6:00 am

neprijateljska emigracija ::
amans* ::
Dete se socijalizuje u skoli, hteo ti to ili ne. Nusprodukt, veoma vazan.
Kad bi svi roditelji bili kao ti, ja ne bih imala nista protiv homeschoolinga. Ali, mislim da je vecina roditelja bliza onoj zenskoj sto jede hotdog sa strika (s kao sarancina) i ona dva bilmeza sto izigravaju neku zivotinju, kamilu, sta li (jos uvek nisam pogledala video u celosti, sacu--c kao curka). Je li ti to zagovaras homeschooling za takve???

A ja mogu u zivot da se kladim da ti ne poducavas kod kuce (i.e., homeskolujes) svoju rodjenu decu, a?

Pa upravo ti sa tih slawenovih klipova dokazuje neuspjeh klasicnog skolovanja, koje je stvorilo takve bilmeze.

Naprotiv. Ovi su kranji proizvod nedostatka skolovanja.... ti najverovatnije ne znaju ni da sricu, a kamoli nesto vise. Ovi bilmezi nisu vrhunac klasicnog skolovanja (mada nisam bas sigurna sta mislis pod tim) nego njegovo dno u najboljem slucaju.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Mar 04, 2010 6:07 am

amans* ::
Naprotiv. Ovi su kranji proizvod nedostatka skolovanja.... ti najverovatnije ne znaju ni da sricu, a kamoli nesto vise. Ovi bilmezi nisu vrhunac klasicnog skolovanja (mada nisam bas sigurna sta mislis pod tim) nego njegovo dno u najboljem slucaju.

Thanks for proving my point. They reflect the failure of the system which was not capable of teach them the basic spelling, let alone something more.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Бајолоџи Empty Re: Бајолоџи

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu