RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шта поклонити њој, њему, себи?

4 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 5:35 pm

Не баш типично руски, више као нека карикатура Русије.
Али добро, то све бледи у поређењу с'овим:
поклон је одраз мене и мог васпитања и СТИЛА... :)

Некад давно ја сам људима поклањао огледала.
А до дана данашњег немам пристојно за себе.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 5:47 pm

У чему је проблем са:

поклон је одраз мене и мог васпитања и СТИЛА... :)
?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 6:53 pm

Но проблемо!
Само кажем.

Подсетило ме на ово: [You must be registered and logged in to see this link.]
Цитирам: "...ако сам ја задовољна услугом, кафом и проведеним временом, онда иза мене мора и конобар(ица) остати задовољан(на). Капиши?"


Мени лично уопште није стало да се други око мене осећају добро. Баш ме брига за њих. Углавном и не постоје док ми не засметају.
Стало ми је само до тачно одређених људи.
Даклем, вотевер трнс ју он.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 7:24 pm

С тобом никада није "само кажем". Па знамо се...

А то о напојници - баш си ревностан. Чак преко мјере.

Не знам, ово сад испаде као неко такмичење у себичности, али овако ствари стоје: нећу се распасти од туге ако се људи око мене осјећају лоше, али ће ми сигурно бити мило ако се осјећају добро. Можда је и ту себичност у питању и можда је и то повезано с тим да се ја осјећам добро.

Видиш мени није стало до тачно одређених људи. Чак ми је и концепт сами непознат... Seriously, dude... animal
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Dec 13, 2010 7:28 pm

mene mrzi da kupujem poklone
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 7:48 pm

Koме је још потребно да га воле?

@amans* Можда би било добро отворити неки као сервис који би уместо тебе куповао поклоне; позовеш 555 - GIFTRUS и они ти дођу кући, виде каква си особа, какав ти је стил, прошпијунирају шта би поклонопримци желели да добију (к'о ово ја са пилетом, сад знам да би волела "роштиљ", чим стигнем тамо у Америку и обогатим се послаћу јој један, а она нека га комотно баци), па то и пронађу и све по најповољнијим ценама, мани бек гарантии сиксти дејс и тај рад.

Штета што немам предузетничког духа ни мало. А да је ту Емиграција....
Што га неко не позове, можда се одљутио. Ипак ће Божић?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 7:50 pm

Ја волим! :) Озбиљно. Само мрзим да имам ограничем буџет. Сјећам се Божића 2002. Добила сам била чак двије седмице одмора од Јапана, те сам дошла у посјету родној груди носећи препун кофер поклона. "You make Santa look like Ebenezer Scrooge's tight-fisted older brother...", рекао ми је тада мој тадашњи пријатељ, видјевши поклоне који су били потпуно закрчили мој мајушни дневни боравак, и чувши да сам на њих потрошила више од пола своје плате. :)
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 7:55 pm

slawen ::Koме је још потребно да га воле?
Рече човјек чије срце разгалише фигурица цвјетног зеке и поп-умјетност једне Олге...

(к'о ово ја са пилетом, сад знам да би волела "роштиљ", чим стигнем тамо у Америку и обогатим се послаћу јој један, а она нека га комотно баци), па то и пронађу и све по најповољнијим ценама, мани бек гарантии сиксти дејс и тај рад.
Shocked
Штета што немам предузетничког духа ни мало. А да је ту Емиграција....
Што га неко не позове, можда се одљутио. Ипак ће Божић?
И да јесте, послије ове реченице...
Шта има везе, уосталом.
Теби лично уопште није стало да се други око тебе осјећају добро. Баш те брига за њих. Углавном и не постоје док ти не засметају. Чему онда, заиста...?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Dec 13, 2010 8:05 pm

slawen ::Koме је још потребно да га воле?
vrlo_jak_tim ::Рече човјек чије срце разгалише фигурица цвјетног зеке и поп-умјетност једне Олге...



bravo cheers

e bas me nasmeja
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Dec 13, 2010 8:10 pm

slawen ::Koме је још потребно да га воле?

@amans* Можда би било добро отворити неки као сервис који би уместо тебе куповао поклоне; позовеш 555 - GIFTRUS и они ти дођу кући, виде каква си особа, какав ти је стил, прошпијунирају шта би поклонопримци желели да добију (к'о ово ја са пилетом, сад знам да би волела "роштиљ", чим стигнем тамо у Америку и обогатим се послаћу јој један, а она нека га комотно баци), па то и пронађу и све по најповољнијим ценама, мани бек гарантии сиксти дејс и тај рад.

To sto me mrzi, ne znaci da ne kupujem poklone i da bih to prepustila drugome. U tome i jeste stvar...za one koje volim, za njih cu i poklone da kupujem. Za ostale to odradim ofrlje (sto se ne da primetiti, btw, ali ja znam).
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 8:18 pm

врло_јак_тим ::
И да јесте, послије ове реченице...
Шта има везе, уосталом.
Теби лично уопште није стало да се други око тебе осјећају добро. Баш те брига за њих. Углавном и не постоје док ти не засметају. Чему онда, заиста...?

Не знам како то сваки пут успеш да изврнеш моје речи?
Нема везе, предајем се. Ево и руке дижем увис: cheers Штостиче НЕ, стварно бих волео да се врати, без обзира што ти опструираш.

А "роштиљ" (стони фудбал) си ти сама тамо уписала, немој сад да се правиш невешта....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 8:29 pm

Откуд ја знам да је стони фудбал у твом жаргону "роштиљ"? Е, то је заправо поклон који ми је обећан уколико будем донијела одлуку да живим у законитој брачној заједници са особом супротног пола. drakula Дакле, биће ипак да ћу то морати сама себи да купим.

А управо слушам Хендловог "Месију"


Божићни поклон из Ирске. king
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Hate mail Pon Dec 13, 2010 8:34 pm

Na poklon strogo kupujem samo crna vina i cokolade / truffles (nista Godiva, koja je jedan odvratni stvrdnuti eurokrem, missim uzas).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 8:35 pm

Шта, не би кумовима однео дрвеног индијанца у природној величини који држи цигаре?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 8:37 pm

slawen ::Шта, не би кумовима однео дрвеног индијанца у природној величини који држи цигаре?
rofl

Беееејби...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 8:54 pm

amans* ::Zanimljivo. Ja sam kao slawen, teska srca kritikujem poklon pa makar bio najidiotskiji i treba mi par godina dok se resim da ga bacim ili uvalim nekoj drugoj budali. A i to bacanje je obicno posledica razgovora sa mojom cerkom koja to po kratkom postupku, kao i vjt. Darodavac ni ne stigne da se ohladi a poklon je vec u kanti.

Mnogo volim svoju cerku (a phenomenal understatement), a ponekad mi je nerazumljiva. Ovo gore na primer, pa onda to sto je postala advokat i voli svoj posao iz sve snage--to je, mozda, najveca zagonetka mog zivota. Ja, takva kakva sam, da rodim advokata.

Читајући ово, паде ми нешто на памет:
Негдје до 25. године сам ја била једна од тих који чувају све поклоне. Све, али баш све. И писма, она стара, руком писана, поштом послана, писма писма. Па цедуљице, па неки сентиментални шит написан руком неког будућег психопате који се мени много допадао, па онда разни предмети, морско камење, пијесак у маленој флаши, па дрвене кутијице, обојене шоље и тушта и тма свега и свачега. Тада сам била друга особа. Имала сам дугу косу, носила сам "мартинке" и дугачке црне капуте са полуцилинцрима на глави, мој животни простор је углавном био у непрестаном ужасом нереду, а ја сам била углавном in pain.

Неки би рекли да је то до хороскопа (други да је шизофренија вулгарис у питању), али негдје тако око 25. године живота, ја сам постала ова ја - минимум бескорисних предмета, врло кратка коса, стил све само не оно полу-хипи срање из прошлог вијека, опсједнутост строгим линијама и војнички намјештеним креветима, блиставим чесмама и кристалним чашама Louise Kennedy за црно вино и виски. Мој животни простор је много другачији, а ја сам и даље помало непријатна особа, али далеко срећнија.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Можда у педесетим постанем наркоман.

Деда, ако ти једном буде тачно стало до мене, можеш да ми купиш кристалне чаше за мартини. Wink
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Dec 13, 2010 10:56 pm

Чаше - мартинке.
Итс'а'дил.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Dec 13, 2010 11:26 pm

Сјајно! flower
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pet Dec 31, 2010 10:36 am

Ова година је прошла превише брзо.
Брже него претходна. И она пре ње.
Неупоредиво брже него оне још старије.

Зато што је постало опште место на крају сваког децембра нешто као паметовати и сумирати и бити духовит и забаван уз дискретни неосновани оптимизам, ја нећу.

Уместо тога ћу још за ручак да започнем изедање традиционалног новогодишњег прасета. И дупле реформ-торте.
Па да видимо докле ће да потраје, ај'л кип ју информд.

А шта ћете ви?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pet Dec 31, 2010 1:44 pm

Нек' иде с милим Богом.

Ја ћу прво да превијем љуте ране (пад, пад на главу) - нису толико страшне, али су јуначке. Онда ћу да умутим чаробни напитак од лимуна, меда и цимета. Кад то сунем низ грло, направићу једну красну Nescafe Alta Rica, тостирати хљеб и на један комад намазати неку паштету од лососа, на други нешто-за-мазање-што-подсјећа-на-путер-али- нема-у-себи-млијека и мед, а на трећи - хумус, (а док то све будем радила, смотаћу двије-три укисељене харингице из тегле) те ћу све то донијети испред великог екрана, и јести у сласт док гледам омиљени програм. Потом ћу изаћи на савршен дан, отићи у шетњу и попити једну краћу каву и цијеђену наранчу (трчање отпада због горепоменутих повреда), те ћу се вратити на рибљу чорбу, сарделе и боб.
Потом ћу се повући у своје одаје да завршавам започети посао. Из њих ћу изаћи у недјељу.
:)
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Sub Jan 01, 2011 6:31 pm

I ja sam je otpratila s olaksanjem. Samo kad se zavrsila, ne ponovila se....

Danas cu da se izlezavam. Sutra cu da se izlezavam. Prekosutra cu da se izlezavam i mozda mrdnem malo. Mozda. A mozda i necu. Moram da razmislim.

Zelim da vam ova bude dobra.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Ned Jan 02, 2011 8:08 pm

Ова ми је година почела још горе него иначе.
Хоћу рећи, у новој години сам од почетка још гори него иначе.

Занима ме шта мислите о прекретницама?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Jan 03, 2011 2:54 am

slawen ::Ова ми је година почела још горе него иначе.
Хоћу рећи, у новој години сам од почетка још гори него иначе.

Занима ме шта мислите о прекретницама?

Sto gori to bolji Wink

Ne verujem u prekretnice. Ako postoje zaokreti, oni su spori i siroki. Mislim da se zivoti vise menjaju limanima nego prekretnicama.

Inace, ja sam,valjda prvi put u zivotu (koliko me pamcenje sluzi) za novu godinu pozelela da mi se nesto ispuni u nastupajucoj. Nesto ni novogodisnjim zeljama ne verujem. Ali eto, nuzda zakon menja sunny
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Jan 03, 2011 11:55 am

Хмммм...
Широким заокретом оставити дуван, на пример? Нисам баш сигуран. А то је прилично крупна промена живота, зар не? Или кад је Хате отишао у Америку? Лук који је авион направио око земљине кугле јесте био широк, али не и спор.

Нисам ни мислио, кад сам рекао "прекретница", на промену која ће да се деси у човеку, већ коју ће човек да изведе у својој дотадашњој рутини, да је "преврне и да друга настане судија".
Е, како одређујеш тренутак од кога ће промена да наступи? Имаш ли неки унутрашњи, биолошки или други календар, и колики утицај на то имају бројеви и слова (нпр. 01.01.20хх. или субота, седми септембар) општеприхваћени у свету у којем се крећеш (судећи по новогодишњој жељи.... кажи која је, сем ако ниси празноверна па мислиш да се онда неће испунити)

Друга ствар, с'овим у вези:
Да ли си себи некада постављала рокове да нешто урадиш?
Или, још боље, рок до кога ћеш чекати да се нешто (изван твоје моћи) деси или не деси, после чега ћеш да урадиш ово или оно?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Jan 03, 2011 4:26 pm

slawen ::Хмммм...
Широким заокретом оставити дуван, на пример? Нисам баш сигуран. А то је прилично крупна промена живота, зар не? Или кад је Хате отишао у Америку? Лук који је авион направио око земљине кугле јесте био широк, али не и спор.

Нисам ни мислио, кад сам рекао "прекретница", на промену која ће да се деси у човеку, већ коју ће човек да изведе у својој дотадашњој рутини, да је "преврне и да друга настане судија".
Е, како одређујеш тренутак од кога ће промена да наступи? Имаш ли неки унутрашњи, биолошки или други календар, и колики утицај на то имају бројеви и слова (нпр. 01.01.20хх. или субота, седми септембар) општеприхваћени у свету у којем се крећеш (судећи по новогодишњој жељи.... кажи која је, сем ако ниси празноверна па мислиш да се онда неће испунити)

Друга ствар, с'овим у вези:
Да ли си себи некада постављала рокове да нешто урадиш?
Или, још боље, рок до кога ћеш чекати да се нешто (изван твоје моћи) деси или не деси, после чега ћеш да урадиш ово или оно?

Kad postavljam rokove, uglavnom ih postavim neostvarivo kratkim i onda se ubijem da ih postignem, ali obicno ne uspem, al' se ne sekiram. Uglavnom budem zadovoljna, zato sto, i pored prekoracenja, ipak odradim whatever u roku. Ako me pratis.... king

Rokovi za cekanje?
dok mi ne dosadi

Mislim da pre nego sto donesemo bilokakvu odluku o njoj razmisljamo, svesno ili nesvesno....ostavljala sam duvan bezbroj puta i krsila te "odluke" dok je jednom nisam ispostovala....Da li je taj put odluka da ostavim duvan bila prekretnica (u stvari bila je, jer mi se YU politika konacno i definitivno zgadila) ili sam konacno na kraju limana stigla u pristaniste (ala sam poetski raspolozena ove godine)....sam odluci.

Kalendar mi je vise sezonski...kao na primer, ove zime cu vise da skijam i radim u basti.... ili, od sada pa nadalje....A ako odredim tacan pocetak, onda sam dosta sigurna da to bas i nece biti tako....sve u svemu, ne uzbudjujem se...moje odluke nekako lice na Bob Rokove:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Sta te muci? Na sta se odlucujes? Sta je to be or not to be and when?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 3 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu