RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poslednji je vakat...

2 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Poslednji je vakat... - Page 4 Empty Re: Poslednji je vakat...

Počalji  slawen Sub Jan 02, 2016 10:37 am

Poslednji je vakat i kad nestane ceo jedan kontinent, makar i i zmišljeni, zar ne?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poslednji je vakat... - Page 4 Empty Re: Poslednji je vakat...

Počalji  slawen Sre Jan 06, 2016 1:49 am

зашто ми се кожа суши и бора тако ружно, зашто се дебљам од сваке прженице, зашто сам себи ружнији сваког јутра, него што могу да поднесем?
пиле?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poslednji je vakat... - Page 4 Empty Re: Poslednji je vakat...

Počalji  slawen Pet Jan 08, 2016 8:25 pm

Ленствујем ових дана поради празника, па сам грешком узео из Народне библиотеке "Повијест физике" Ива Супека (хотио сам једну други његову књигу; ово је и добро место да се запитам зашто ти рвати нису измислили своју ријеч за "физику", кад већ имају за историју?).
И ту ме нешто заинтригира, па угуглам "Лоренцове трансформације".
Први резултат на том све по списку Гуглу је рад неког лудака из Тузле, којим он доказује да је Анштајн слаткоречиво јео говна, те да Лоренцове трансформације важе у еуклидској геометрији и за све распоне брзине "c", од брзине светлости па на доле.
Други резултат је мастер рад извесне Дивне Стаменковић са београцког ПМФ, којој су чланови комесије били Милан Божић (онај Данин СПОвац), Жарко Мијајловић и неки Бојан Новаковић. Не сумњам уопште да је Дивна мастеровала, но оно на шта овом приликом скрећем пажњу штованом читалаштву је да је на страни 26-ој (од неких педесетак, при чему је брат-брату последњих десет библиографија, а првих седам-осам садржај и корице) директно покрала не само пример, већ комплетан текст из Супекове "Повијести" (причица о возу).

То не значи само да су она три комисијара незаслужено појела прасе на прослави мастеровања, а да је Дивна особа која ће сјајно да се снађе у нашој лепој Србијици, већ и да њојзи апсолутно није јасно о чему је заправо писала, чим није била у стању да смисли било какав други пример, већ је морала да препише од рахметли Ива.

Дајем себи задатак да ИСпратим развој ове младе научнице; ако није заглавила у некој основној школи у Ивањици и ако се благовремено уписала код пицоустог у странку, то неће бити никакав проблем.

Ајл кип ју информд.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poslednji je vakat... - Page 4 Empty Re: Poslednji je vakat...

Počalji  slawen Pet Jan 08, 2016 8:38 pm

Ха! Ево делимичног објашњења: Дивна је уписала била за професора математике & рачунарства (идекц бр. 06/172), па јој ове глупости из физике ионако ништа у животу не требају, због чега онда да се злопати да их разуме. Зашто је баш ту тему одабрала за мастер рад, са друге стране, остаје мистерија коју ни ЦЕРН не би могао да реши.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Poslednji je vakat... - Page 4 Empty Re: Poslednji je vakat...

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu