RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тема без гадости

4 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Pet Jun 07, 2013 8:10 am

ВЈТ ::
* Родна равноправност у језику и даље није равноправност. Дапаче, звучи као поруга. Ја сам филологиња, или филолошкиња, јапанологиња, јапанолошкиња, магистра овог или оног, политикологиња. Једном рјечју, колико год школа да зваршиш, твоје звање у женском роду звучаће исто као да си ноћу похађао Божидара Аџију. И џаба...

Какве сте ви жене (мањине, хендикепирани...), не ваља вам бре никако, ни кад вам човек учини, ни кад вам не учини. animal

Можда је проблем што су то све туђице, потпуно стране нашем језику (ово звучи зајебано, стране туђице!).
Пробај да преведеш на српски, или бар на србски, па да видиш онда лепоте. На пример, твоја титула магистра - колико знам, та се реч преводи са учитељ, онда је у женском роду...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  ВЈТ Pet Jun 07, 2013 9:39 am

amans* ::bog ... boginja ....

hmmmm je si bolesna?

Питаш ово јер ти је ријеч "богиња" асоцијација на богиње? И мени је. Никада ми се није допадала ријеч богиња. Звучи као Драгиња. Или као, као што поменусмо, болест (пљускавице). Можда да се ово мрско "ј" није умијешало, ријеч би имала елегантно значење: богина. Или само бога, то је боље. Магистра, филолога, политиколога, јапанолога - мало се то акцентом дотјера и ето. Ваља ли. Ти си, Аманс, на примјер, професора. Као у шпанском. Зар није елегантније звучање? Хмм, али кад се код нас језиком баве људи који немају слуха. Ех, ех...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  ВЈТ Pet Jun 07, 2013 9:41 am

Ово што горе написах је за тему "Језик на жару", али нема везе. Као допринос теми, само да кажем да је вријеме као љепше, не топло као што би требало да буде, али барем не пада киша и барем је неких 23. Па ето. Одох ја на море овај викенд. :)
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pet Jun 07, 2013 4:56 pm

slawen ::
amans* ::

Ova reklama sedam minuta i 43 sekunde i vredi:


Тад је народ стварно био докон, кад су могли да седе и гледају по десет минута из цуга једну те исту рекламу. Ја сам пробао на прескок, запазио сам неку радодајку Наталију и неке људе који врљају пшеницу, али нисам имао живаца за више, па ако би била љубезна да ми препричаш, или бар да кажеш а зашта је то реклама?

e slawene, slawene....da si gledao, k'o sto nisi, video bi snimke jednog grada i vremena i svasta zanimljivo. Reklama, kao reklama, obelezje jednog vremena. Bukvalista. Ovo nisu kacili na youtube ili gledali na tv-u, nego u bioskopu pre filma. Ne znam kako kod vas, ali ovde narod terorisu reklamama i po dvadesetak minuta pre pocetka filma. Po tim nekim standardima, duzina ove reklame nije nista.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pet Jun 07, 2013 4:59 pm

ВЈТ ::
amans* ::bog ... boginja ....

hmmmm je si bolesna?

Питаш ово јер ти је ријеч "богиња" асоцијација на богиње? И мени је. Никада ми се није допадала ријеч богиња. Звучи као Драгиња. Или као, као што поменусмо, болест (пљускавице). Можда да се ово мрско "ј" није умијешало, ријеч би имала елегантно значење: богина. Или само бога, то је боље. Магистра, филолога, политиколога, јапанолога - мало се то акцентом дотјера и ето. Ваља ли. Ти си, Аманс, на примјер, професора. Као у шпанском. Зар није елегантније звучање? Хмм, али кад се код нас језиком баве људи који немају слуха. Ех, ех...

Svidja mi se tvoj predlog i od danas ga upraznjavam.

amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pet Jun 07, 2013 5:00 pm

slawen ::
amans* ::

Ova reklama sedam minuta i 43 sekunde i vredi:


Тад је народ стварно био докон, кад су могли да седе и гледају по десет минута из цуга једну те исту рекламу. Ја сам пробао на прескок, запазио сам неку радодајку Наталију и неке људе који врљају пшеницу, али нисам имао живаца за више, па ако би била љубезна да ми препричаш, или бар да кажеш а зашта је то реклама?

Ti si postmoderan tip, fragmentiranog subjektiviteta, pa ti vise odgovara da vidis 20-30 reklama za ovo isto vreme. Blago tebi. Shocked
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pet Jun 07, 2013 5:03 pm

Jezik je zaista fascinantna stvar: kako li se rec svinja uklapa sa ostalima koje se zavrsavaju na -inja....boginja, Draginja...
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pet Jun 07, 2013 5:06 pm

ВЈТ ::Ово што горе написах је за тему "Језик на жару", али нема везе. Као допринос теми, само да кажем да је вријеме као љепше, не топло као што би требало да буде, али барем не пада киша и барем је неких 23. Па ето. Одох ја на море овај викенд. :)

da jeste, a ja sam sad pozelenela od zavisti....ili pozutela... kojagod da je boja, zutozelena.

Lepo se provedi u uzivaj i u moje ime. flower
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Pet Jun 07, 2013 6:25 pm

amans* ::Jezik je zaista fascinantna stvar: kako li se rec svinja uklapa sa ostalima koje se zavrsavaju na -inja....boginja, Draginja...

Зар свиња није (иако има граматички род, и то женски) по општем уверењу мушкарац?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Pet Jun 07, 2013 6:30 pm

А знао сам жену именом Богиња, муж јој бејаше Сибин....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Pet Jun 07, 2013 6:38 pm

Сад тражим по торентима "This is the end" и нема га још, нађох само официјелни трејлер.
Куд иде овај свет....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  ВЈТ Sub Jun 08, 2013 11:14 am

amans* ::Pre neki dan mi se javio jedan covek iz Sarajeva sa nekog instituta za istoriju. Pita da mu posaljem moj rad o Krlezi (taj rad je u stvari adaptirano poglavlje iz moje disertacije) koji je objavljen u jednom casopisu do kog on ne moze da dodje. Danas sam mu ga poslala. I milo mi bilo sto ce neko ipak procitati i razmisljati o Krlezi. A i milo mi bilo sto je neko otkrio taj moj rad--posle skoro 15 godina od objavljivanja sunny

Заборавих да похвалим, а то сам помислила чим сам прочитала.

Jezik je zaista fascinantna stvar: kako li se rec svinja uklapa sa ostalima koje se zavrsavaju na -inja....boginja, Draginja...

Уклапа се по звучности, али не и по броју слогова, па је, с правом, доживљена као нешто у мушком роду, што рече Славен. Ах, богиње, Драгиње, психологиње.

Море - ево пробудих се и дан ја glorious. А вријеме је у посљедњих да... не седмица било the bitch. Не вјерујем да од купања нема ништа. Али зато смо се ождерали каменица и рижотоа у Капетановој кући (Мали Стон) синоћ. Не бих убило да су мало љубазнији, тамо, иначе. Ово је мој први пут на овом дијелу Јадрана. Сад ћемо мало да снимамо како ствоје ствари. Мој доручак долази, поздрављам вас добри људи, па ћу касније да погледам ту рекламу о којој причасте.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Sub Jun 08, 2013 6:10 pm

Meni je od reklame najinteresantniji deo bio kad jedna od njih ide "s posla" (jos uvek nisam odgonetnula sta joj je posao--socijalna radnica ili sta li), izlazi iz kuce, a ispraca je zena sa decicom. E ta zena, koja stoji u dovratku, to je nasa reala tada bila. A ne ove dve elegantne frajlice (a da su elegantne, bas jesu). Interesantni su mi bili i snimci reke i plovnih objekata. Sve u svemu, fascinantan snimak. Cista antropologija kolo
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Sub Jun 08, 2013 6:12 pm

Hvala na pohvali, vjt. Lepo je to kad te se neko tako seti, ali je nemerljivo sa zadovoljstvom koje sam imala dok sam sve to ucila, proucavala, radila. Jeste da je bilo i heartbraking, ali to je deo radnog staza.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Sub Jun 08, 2013 9:34 pm

amans* ::Lepo je to kad te se neko tako seti...
petokraka
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Pon Jun 10, 2013 12:16 am

steta sto nisam mogla da se kladim da ces njega okaciti, sad bih bila bogata zena hair
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Pon Jun 10, 2013 7:50 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Sre Jun 12, 2013 4:44 am

[You must be registered and logged in to see this link.]



prvi bozur ove godine u mojoj basti
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  ВЈТ Sre Jun 12, 2013 2:26 pm

Желим ову башту! :)

Деда, ко је чича са фотографије? У први мах помислих да је Нацуме Сосеки.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Sre Jun 12, 2013 9:43 pm

Маслов.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Sre Jun 12, 2013 9:44 pm

Пре неки дан купио сам своју прву њиву.
Није много, couple of acres, али је моја.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  slawen Sre Jun 12, 2013 10:47 pm

A German bank clerk who fell asleep with his finger on a computer keyboard turned a 62.40 euro transfer from a pensioner's account into a 222,222,222.22 euro (£190 million) transaction. (пише Телеграф)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Čet Jun 13, 2013 6:16 am

slawen ::Пре неки дан купио сам своју прву њиву.
Није много, couple of acres, али је моја.



cestitke....sretno oranje, kopanje, plevljenje, zalivanje!cheers
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Čet Jun 13, 2013 6:18 am

ВЈТ ::Желим ову башту! :)




Uvek si dobrodosla flower
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  amans* Čet Jun 13, 2013 6:20 am

Moze li neka slicica njive da padne ovde?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Тема без гадости - Page 4 Empty Re: Тема без гадости

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu