RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isn't The Green My Favorite Colour?

+2
Hate mail
ВЈТ
6 posters

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 2:01 am

Добро, онда, питање валуте.
Проблем са Србијом је што се све углавном плаћа у еурима, а конверзија у доларе кошта известан проценат.
Затим, уношење новца у земљу - постоје ли нека правила, ограничења (колико сме у кешу), коресподенција са европским банкама (вреди ли да овде отворим неки рачун), да ли могу одмах да отворим рачун тамо на адресу стана који рентирам преко интернета...

И слично.

Успут, мој бивши комшија Славољуб ми је преко своје жене поручио вечерас да ипак нећу моћи да га наведем приликом интервјуа у амбасади као некога кога познајем у УСА (и на чију адресу би ми послали ID и SSN) - каже, рискантно је то, ни они (после петнаест година) нису баш сасвим средили свој статус...

Хирвигоу аген. animal
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 2:07 am

А питање имена није уопште наивно.
Прво, име ми је на енглеском рођено за зајебанцију.
Друго, номен ест омен, пун ми је курац досадашњег српског искуства са тиме ("а одакле теби то име?") да бих то поново проживљавао у земљи по свом избору.
Треће, сигуран сам да ћу бити далеко прихватљивији у било ком смислу, ако ме зову Stan, Gill или Mike него овако.
Четврто, што тромоторац рече, што пре прекинути везе са прошлошћу.

Има још, могао бих да смишљам разлоге цело вече.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Pon Jan 24, 2011 5:46 pm

Overeno, generic/non-ethnic name cini zivot mnogo jednostavnijim, funkcionalnijim i kvalitetnijim.

Jedan sitan primer - dok sam imao srpsko ime u dokumentima, svi su se mucili da ga izgovore i uvek promase. Odkad imam upgrade, gde god traze da vide dokument - npr. na ulasku u avion, kad im pokazem boarding pass - uvek me oslovljavaju po imenu. Sitnica po sitnica, dan po dan, i ceo ostatak zivota je mnogo kvalitetniji.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Pon Jan 24, 2011 8:53 pm

Valuta. OK. Ovo ovde je dollar-centric to the max. Bolji dil ces dobiti tamo nego ikada ovde. Cenim par % tamo (*iskustva iz 1997. i 1999.) u usporedbi sa bar 10% zajebavanja ovde.
 
Nemoj oglasiti nikome da odlazis iz zemlje, jer ce potencijalni kupac mozda (tj. sigurno; znas i sam gde zivis.) nacuti i zajebati te poradi percepcije nuznosti/brzine tvoje prodaje. Ostavi utisak da hoces u Beograd ili manji/veci stan (ili dva?) u KG i tome slicno.
 
Taj fee koji ce ti biti naplacen za pretvorbu evra u dolare mozes amortizovati time sto mozes da pregovaras sa nekoliko menjaca i koristis leverage velicine partije: ko jos ima 50-100k evra pa da to menja u dolare danas? Jos onome od menjaca ko ispadne najnaivniji obecaj da ces slicnu partiju obaviti kroz recimo 6 meseci, i da se spremi. Da mu ucinis. Mozda ti dodatno olabavi spread. U stvari, insistiraj na tome.
 
Kad suzis "spread" kroz ucenu velicinom dila i uvodjenjem konkurencije menjaca u sliku te drugim smicalicama sasvim izvedivim u totalno ilikvidnom srBskom gospodarskom ozracju - cena tog zajebavanja ce ti sici donekle.
 
Onda tu cenu, naravno, prevalis na kupca stana, kancelarije, kola, one nalepnice u donjem desnom uglu vetrobranskog stakla, whatever. Tj., za taj fee uvecas cenu celog posla ili bar tu negde.
 
Kupcima - posto ne znaju da odlazis zauvek, ono, jos nije izaslo u "Sluzbenom glasniku", "Blicu" ili polusluzbenim biltenima kucnog saveta a nije ti jos uslo ni u karakteristiku u vojnom odseku - ponudis da im "ostavis" klimu ili tkompjukter, ako se bune. Ili fikuse. Ili parket (koji si vec bio namislio da izvadis i montiras u taj novi stan koji mislis da kupis). Ili kvalitetnu PVC lamperiju. Dzak PET flaschen od 2L (nadji negde). Ili tako nesto. Da im ucinis. A mislio si da to sve povadis i odneses. Progutace. Neki.
 
Ili trazi da ti plate u dolarima. Uzmes cenu u evrima koju si namislio za sve to, pomnozis sa 1.3xxx vrednoscu koju su video u novinama tog dana i kazes lepo da ti donesu toliko USD. U tim FX zajebavanjima uvek imas taj momenat vremena (u tvom slucaju <6 meseci) i konstantnih fluktuacija kurseva (Thanks, Mr Nixon!). Mozda za 5 meseci evro ode na 1.5 dolara (opet), pa ti za istu kolicinu evra dobijes ihahaj vise dolara koji ti trebaju. Vec 2 nedelje dolar opet pada (sa 1.25 na 1.35), sto je za dollar-denominated aktivnosti tog tipa dobro.
 
Ja sam bio pod utiskom da ti tvoji redoviti posjeti Madjarskoj zapravo obavljaju posao prenosa nepokretnosti ali dobro sad.
 
Koliko "smes" izneti radi iseljenja iz tzv. Srbije to valjda ima u srBskom zakonu. Verovatno nije mnogo pa sam zato mislio da vec pomalo iznosis u neku US banku u Budimpesti (kada sam bio tamo 30. sep - 2. okt 1999. sve je bilo prekriveno CITI i CHASE bojama). To bi mozda bilo najpametnije. Pa kad se ulogujes ovde (ili mozda mora telefonom, prosto ne znam) po prvi put samo lepo preneses na novootvoreni savings/checking u banci (preferably istoj) ovde u USA. A missim srBske banke, devize, prenos, wiring, on time and on terms... HAHAHAHAHA!!!
 
Ovde mozes odmah da otvoris racun(e) sa adresom na kojoj zivis, jebe im se da li je renting ili ownership, da li uopste zivis tu ili si samo "prijavljen". Daj pare i mars napolje.
 
Komsija Slavoljub me je razocarao, i kao covek i kao troker. 15 godina a jos nije sredio... whatever.
 
Daj neki e-mail na PP gde mogu da ti posaljem svoje podatke pa ako si rad da ti pricuvam to dok ne stignes. Samo mi reci koliko toga ce da stigne: ako si ozenit, dal' supruga isto dobija paket sa tim podacima? Deca? Pa ako stigne samo tebi a njoj ne (ili obratno) da odmah cimam postu da to traze da se ne zagubi itd. Ja sam se "sredio" posle mesec dana 1999. pa tako nemam tih Slavoljubovih problema.
 
Ovo tih novcanih pitanja - na primer, ne znam, ali moguce je da moras unapred da najavis (FINCEN-u mozda: google "FinCen"? ICE-Immigration and Customs Enforcement-u? BCP-Border Protection-u?) unosenje kakve vece svote dolara u keshu, sto obicno podrazumeva formulare, najavu i obavestavanje te/tih agencija o tacnom vremenu i mestu dolaska/ulaska u USA, mozda zakazivanje razgovora sa njima po sletanju - ne bi bilo zgoreg da otvoris nalog ovde:
 
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
...pa da pregledas potanko celu tu rabotu i onda lepo pitas ljude. Forum je, overall, vrlo kompetentna skupina strucnjaka (immigration lawyers) i iskusnih laika (literate, eloquent, imigranti sami).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Pon Jan 24, 2011 9:01 pm

Eno na fincen.gov imas to.

Pravilo je da individue (da ne kazem pojedinci) koje unose ili iznose 10k ili vise u keshu iz/u USA to, naravno mogu, ali moraju prijaviti i popuniti FinCEN Form 105 - Report of International Transportation of Currency or Monetary Instruments.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Pon Jan 24, 2011 9:33 pm

Nema potrebe da unosi u cash-u vise od 10k, cak nema potrebe da ikad igde se krece sa vise od 10k u gotovini. Deponuje sav novac u Chase filijali u Budimpesti, i novac je tu.

Cak nije lose i deo svote sacuvati van USA u evrima.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Pon Jan 24, 2011 9:50 pm

I beg to disagree.

Covek dolazi na slepo, nema obezbedjen posao (income stream), mozda ce mu traziti 3, 6 meseci stanarine unapred, svi ostali troskovi dok ne pocne da radi.

Nece imati kompjuter odmah, plus ko nza kakve nepredvidjene teskoce mogu iskrsnuti oko kontaktiranja neke banke u HU. Mozda opet izbije credit freeze, ili svetski payment process zariba kao krajem 2008.

U takvim uslovima najbolje jeste doneti dosta gotovine.

Ja sam na ratistu u onom kockastom rancu na ledjima uvek imao 500 komada razne municije i jedno 5-6 sardina i pakovanja dvopeka.

Jeste da kamion dolazi 2 puta sa hranom a sa municijom po potrebi ali jebi ti to. Ne mogu ja da zavisim od kamiona.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 10:25 pm

Хвала.

Ово са Пештанским банкама сам и ја мислио некако, чак сам оставио да се распитам није ли боље кад следећи пут одем тамо, да скочим до Беча, Аустрија је за разлику од Мађарске у зони еура, ценим да би ту трансфер и конверзија била још једноставнија, само не знам како иде са отварањем рачуна тамо, док у Пешти не бих имао проблема.
Кад је одређена количина кеша у питању, јавља се ту и тај безбедносни ризик, што не смем занемарити.

Тренутно разматрам где да започнем америчку одисеју, чак сам озбиљно почео да разматрам и Омаху ( militarykrez ) - ниска стопа незапослености, најбржи темпо враћања послова после рецесије, ниска цена некретнина, мислим да и онај Бафет тамо има седиште, имигрантсфрендли формулари агенција за запошљавање - миссим, на папиру, за човека без амбиција изгледа сасвим солидно.
Још чекам да ми кум преко неког његовог познаника који живи у комшијској Ајови достави информације са терена...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 10:27 pm

А што је проблем да понесем свој ткомпјутер одавЛе?
Проверио сам, исправљач ради и на 110 V.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Pon Jan 24, 2011 11:01 pm

Ponesi onda.

Glede konverzija, ja jos uvek mislim a bazirano na svim mojim iskustvima u industriji tijekom devedesetih* da je "anything/US dollar" konverzija smesno jevtina u tzv. Srbiji. Osim ako i to, kao i skoro sve drugo, nije nesto sto je Novi SrBski Covjek odlozio u ropotarnicu povijesti.

* [You must be registered and logged in to see this link.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 11:20 pm

To данас изгледа тако што ти "мењач" (то је званични назив; у школи у којој ради моја кума то је четворогодишње занимање) откупи еуре по "доњем", а онда за тако добијени имагинарни износ динара прода доларе по "горњем" курсу.
Ја овде већ дуже време купујем код једног лика, па имам нешто као привилеговану позицију, то јест постоји могућност да се као договоримо око курса, али чисто сумњам да он ту послује на своју штету, а да мени учини.

Банке већ одавно не врше конверзију, а Народна банка је затворила своју мењачницу.
Можда је најбоља идеја то са америчким банкама, ако су заиста америчке овде по Европи (а не домаће банке чији су оснивачи/власници америчке централе), само морам да проверим око тарифа приликом плаћања.
На оном сајту који си линковао стоји да се проверавају све трансакције, па и безготовинске, које прелазе 10К, али ценим да је то већ посао онога који ми продаје непокретност, неке агенције или банке, ако уђем у foreclosure посао.
То, поред озбиљне ружноће и обећавајуће високог степена досаде самог града, и буди извесну сумњу у мени у погледу званичне презентације тзв. Омахе: прилично велики број кућа чији власници нису могли да отплаћују хипотеку од пар стотина долара месечно. Где га ту мед & млеко?
Са друге стране, ово одакле се јављам.... не оставља превише простора за поређење, него к'о рекох, ако већ могу да бирам....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Pon Jan 24, 2011 11:27 pm

Ponesi svoj PC, sve ostalo od potrepstina mozes ovde postepeno da nadjes i po dosta nizim cenama od evropskih.

Bezbednosni element je jako znacajan sto se tice nosenja gotovine. Ja mislim da je veci rizik imati cash uz sebe, nego imati ga spread out u 2 do 3 banke, nego neke velike sume kod sebe. Ti scenariji u kojima ti trebaju konzerve, voda, cash i municija su dovoljni da se razmisli ceo dolazak ovamo - ako se tome nadamo. Naravno, ne kazem da to Hate nagovestava, ali the point is - ako dolazi ovamo, nek se nada boljem scenariju, u kojem nece biti potreba za zalihama.

Slawene, ja bih ti predlozio da prvo dodjes u tranzient drzave, one koje imaju puno imigranata - Florida, Teksas, Washington - ujedno one koje imaju 0% state income tax. Tamo je privreda mnogo zivlja, ima vise posla, ukljucujuci puno poslova otvorenih za imigrante.

Kakvim poslom nameravas da se bavis u pocetku?

Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 11:31 pm

Било којим.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Pon Jan 24, 2011 11:35 pm

Treba se informisati kakvi su lokalni (u Madjarskoj, Austriji,...) zakoni za otvaranje bankonvih racuna od strane non-residents. Ja se secam da devedestih nije bilo moguce sa jugoslovenskim pasosom otvoriti racun u budimpestanskoj Citibank.

Btw, wiring money iz USA za Srbiju radi perfektno. Da li je isto u obratnom smeru? Ako bi se wire-ovao novac (mozda preko recimo neke austrijske banke iz Srbije), onda nikakvih pitanja ne bi bilo vezano za sume preko 10k. Sve sto njih zanima jeste da novac ima legitimni izvor (dakle sve osim trgovine drogom, organizovani kriminal ili terrorist funding).
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Pon Jan 24, 2011 11:40 pm

slawen ::Било којим.

To se ceni. Ako si spreman da se bavis bilo kojim poslom koji ti se ukaze, onda ces uspeti ovde.

Ozbiljno, pogledaj metropole kao sto su Dallas-Forth Worth, Houston, Miami. Meni se cini da tamo sve vrvi od ekonomske aktivnosti i da ima prilika za posao na sve strane. Drzi se dalje od Great Lakes Midwesta; Northeast mozda ima poslovnih prilika ali je skup zivot tamo i visoke takse, i tamo neces lako finansijski napredovati (bar ne u prvim imigranstim koracima), west-coast je super, ali kad nakupis malo miljaze i iskustva na istoku.

Za self-startere gradovi uz velike luke/international airport hubs. 2-3 godine tu, pa onda na zapad to make it big.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Pon Jan 24, 2011 11:50 pm

Из Србије је веома тешко послати новац у иностранство, а веће своте још теже. Уз то, провизије су разбојничке (недавно сам на €120 платио €9 провизије, да бих одмах затим на €25 платио €19 провизије), тако да ми то ствара екстремну главобољу.
Интересантно је да провизије нема за плаћања картицом ван земље, али је дневни лимит мислим €500.
Могао бих без проблема да отворим рачун у некој мађарској банци (понављам: не знам да ли је City Bank у Пешти америчка банка чија је то пословница, у ком случају би паре само ишле унутар банке, па ми вероватно не би зарачунали неку лудачку накнаду, или је то истоиена мађарска банка отворена америчким капиталом, као што је, рецимо, случај са Societte Generale Srbija), а за аустријске бих морао да проверим.
Што се тиче изношења готовине из Србије, мислим да код исељења из земље дозвољавају до €20.000 по глави, или сам ја то сањао, тако да радије не бих да проверавам ту варијанту пре него што се детаљно распитам.
А и слађе је нашем човеку да на кварно, више пута по мало избаци кинту одавде, има осећај да је зајебао државу...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Uto Jan 25, 2011 12:17 am

slawen ::А и слађе је нашем човеку да на кварно, више пута по мало избаци кинту одавде, има осећај да је зајебао државу...

Mmm, da. Najsladje je kad lepo izneses ono sto je tvoje. Ako treba i iz vise puta.

Kakve su bitange sve iznele ukradene pare, bilo bi steta ikakvu proviziju placati toj failed drzavi.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Uto Jan 25, 2011 12:54 am

Tromotorac ::

Kakve su bitange sve iznele ukradene pare, bilo bi steta ikakvu proviziju placati toj failed drzavi.
Какав синхронитет случајности, баш је на Б92 ишла емисија "Инсајдер о инсајдеру" у којој потпуковник Бранкица прича како су они открили да је на Кипар изнето DEM 4,1 bn (ја сам мислио да је онај Торстен то као открио).
Није рекла кад ће да ради Инсајдер о онима који су после Слобе нашли те милијарде, па заборавили да их врате у земљу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Uto Jan 25, 2011 2:50 am

Mesto a od njega i sve ostalo zavisi od tvoje vizije. Razmisli dobro.

Ja se ne bih slozio oko toga koje su zone centar ekonomskih aktivnosti (i koje ce tek biti u buduce) sa kolegom Tromotorcem.

East, Northeast, Mexifornia, par drugih izolovanih lokacija su "net exporters of tax dollar" unutar USA. Za sad. Problemi se razvijaju i tu ali i mozes misliti kako je u drugim federalnim drzavama.

Ja mislim da je bolje imati relativno siguran posao, u mnogoljudnoj (20 miliona) drzavi NY, koja ima ukupno registrovanih firmi ("privrednih subjekata") koliko 10-15 drugih drzava zajedno, za dobre pare uz visi porez (i uz vecu verovatnocu da ces naci nesto drugo brzo ako se desi da ga i izgubis) nego nestabilan, manje placen posao, u maloj drzavi sa nekoliko biznisa - uz manji porez. Pa porez je i mali ili nikakav bas zato sto drzava misli da primami privredne subjekte ili da ohrabri postojece da se prosire a to znaci da ih currently nema mnogo/nisu booming; ergo, ljudi nemaju bas mnogo alternativa oko posla.

Ja znam da od mog NY poreza Shaneeqa lakira nokte na besmislenom drzavnom poslu koji je dobila jer niko pismen nece to da radi pored ovolikog i ovakvog privatnog sektora ovde ali moja plata je ogromna in return.

Za coveka tvojih nazora, a rekao bih i obrazovanja i inteligencije, mozda je intenzivni zivot istocne obale, a ja tu mislim na konurbaciju Washington D.C.-Philadelphia-New York-Boston matching lokacija? Ili Raleigh-Durham "rewsearch triangle"? Sto sve ne znaci da toga nema svud okolo, ukljucujuci i Southwest, Floridu, Gulf. Dapace.

A u kontekstu bailouts-a (free money, uvezani povecani hiring - moram reci da je financial services hiring poludeo u poslednjih godinu-godinu i po, imaju para pa ne zale za talenat: ja bas sad svakih par dana od nekog dobijem poziv, e-mail, u decembru sam poceo da trazim bolje i vec sam jedan intervju odradio a planiram jedan ove nedelje): za ocekivati je da ce vlada, bilo koja, i dalje "podrzavati" industrije koje ovde dominiraju, za koje vlada uverenje da ne smeju propasti jer bi smo imali ubijanje po ulicama i koje su u stvari americki jedini preostali silverware.

Florida, Southwest, Gulf = -50% housing katastrofa, visoka nezaposlenost, odumiranje industrija, lower-end services jobs. Ruralne oblasti su tek mrak. Imam jednu poznanicu u Kanzasu, ne moze da se opasulji gde se obrela.

Evo, izgleda da su i neki Pancevci spalili neke od svojih dragih uspomena, mostove neke, i mozda otisli negde:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Uto Jan 25, 2011 4:26 am

Ja bih u stvari voleo da se moj drugar avijaticar preseli ovamo kod mene. kiki
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Uto Jan 25, 2011 7:28 am

A glede imena (nomen est omen): bas danas u firmi zapazim jedan email koji je poslat na siru distribuciju, ukljucujuci i grupu u kojoj sam ja (mada me licno nije doticao ich). Pre nego sto sam ga uputio u djubre, vidim da se neko obraca nekome po imenu "Tyquawn". A neko normalno prezime. O tempora...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  slawen Uto Jan 25, 2011 9:13 am

Tyquawn? Како се то уопште (правилно) изговара?
Хвала на добрим саветима. Из србског искуства знам да држава саму себе не рекламира тек онако, или зато што је стварно тако како кажу.
Да, чуо сам да Deloitte масовно запошљава, видео чак и неке огласе по новинама.
Покушаћу ових дана да саставим неки колико-толико нормалан резиме, па да полако кренем. Бојим се да "умеш ли да тераш локомотиву - нисам пробао, али сигурно умем" приступ и није најбоља тактика. Само се надам да нисам баш много ментално одртавео у овом комотном положају у коме сам последњих година.
Зато је ова баба постала мој идол:

Policija u Adi podnela je krivičnu prijavu protiv Marije P. (69) iz Ade zbog osnovane sumnje da je počinila krivično delo razbojništva u pokušaju.
Mariji P. godine nisu smetale da, poput znatno mlađih "kolega", stavi fantomku na glavu i krene u pljačku. Sa plastičnim pištoljem u rukama, 21. januara, u prepodnevnim satima, pokušala je da opljačka menjačnicu u Adi.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Uto Jan 25, 2011 5:43 pm

Hate mail ::Ja bih u stvari voleo da se moj drugar avijaticar preseli ovamo kod mene. kiki

Mozda za 1-2 godine se i preselimo negde, zavsino koju teritoriju ce gospodja da dobije. Meni je svejedno gde, ali ove dve kuce u Pheonixu ne prodajem. Ako mogu da biram isao bih u Releigh, Teksas ili Floridu. Sve samo ne Chicago.
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Hate mail Uto Jan 25, 2011 7:18 pm

Ja bih vas oboje rado video ovde. Zivi na Long Islandu, u NJ-u negde ako bas volis kuce, malls, kola, turnpikes, motorways, driveways & parkways. Lova je ludacka a vi bi to mogli ladno.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Tromotorac Uto Jan 25, 2011 7:35 pm

Hvala! Ja ne marim za turnpikes, mene privlace runways, taxiways, hubs & spokes. Medjutim, sledeci put nece zavisiti od mene gde idemo. Gde god OK, samo da se jednog dana vratimo ovde :)
Tromotorac
Tromotorac

Broj poruka : 55
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Isn't The Green My Favorite Colour? - Page 3 Empty Re: Isn't The Green My Favorite Colour?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu