RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шта поклонити њој, њему, себи?

4 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Jan 03, 2011 4:36 pm

Zelja: pokvarilo se jedno prijateljstvo, vis major, i najveca zelja mi je sansa da se obnovi. Mnogo mi je stalo. To bih da mi deda Mraz donese sunny
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Jan 03, 2011 7:34 pm

Како се то твоје пријатељство покварило? Ударио га гром? Воз? Дешава се, ако пређе у досаду, па задема...

Knjaževčanin D.J. (61) poginuo je kada je na njega na železničkoj pruzi između Niša i Zaječara, na ulazu u Knjaževac, naleteo putnički voz.
On je pecao sedeći na železničkom mostu, ali se uspavao i nije čuo voz koji je nailazio.

Постоји ли неки сервис за покварена пријатељства тамо код тебе?

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Pon Jan 03, 2011 8:11 pm

slawen ::Занима ме шта мислите о прекретницама?

У мом животу, прекретнице су видљиве тек кад су одавно иза мене.

Што људи остављају дуван?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Jan 03, 2011 8:13 pm

Мрзи их да оду по цигаре?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Jan 03, 2011 11:11 pm

slawen ::Како се то твоје пријатељство покварило? Ударио га гром? Воз? Дешава се, ако пређе у досаду, па задема...

Knjaževčanin D.J. (61) poginuo je kada je na njega na železničkoj pruzi između Niša i Zaječara, na ulazu u Knjaževac, naleteo putnički voz.
On je pecao sedeći na železničkom mostu, ali se uspavao i nije čuo voz koji je nailazio.

Постоји ли неки сервис за покварена пријатељства тамо код тебе?


postoji....upravo se javljam odatle!
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Jan 03, 2011 11:12 pm

врло_јак_тим ::
slawen ::Занима ме шта мислите о прекретницама?

У мом животу, прекретнице су видљиве тек кад су одавно иза мене.

Што људи остављају дуван?

boktepita...valjda iz mode...
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pet Jan 07, 2011 10:41 pm

Oвих пар дана напримао сам се предбочићних (бадњедневних/вечерњих) и божићних порука пуних лепих жеља у стиху (преломљеном, поломљеном, слободностојећем, десетерцу, једанаестерцу, акростиху и класичном сонету) којима су моји клијенти, пословни сарадници, познаници и остали савременици оно обично "Христос се роди" гурнули на сасвим нови ниво.
Истовремено сам приметио да је и српска индустрија бадњака у пуном замаху: композиције са џаковима од јуте, црвеним пластичним тракама, гранчицама тује (?) корпицама од прућа, кућицама од картона, бронзом офарбаним литарским стакленим флашама са кашираним крстовима свих димензија и сличним дометима високог стила у до сада невиђеном броју излиле су се на улице мога града.
Куда год да идемо, идемо тамо брзо.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Hate mail Ned Jan 09, 2011 9:01 am

Ah, srBski praznici i slama i lisce po hodnicima, liftovima, stepenistima, caure ispod prozora i granje i trupci zabodeni za branike "keceva" i "tristaca"...


M93 badnjak:

[You must be registered and logged in to see this image.]


M93 susena riba:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Hate mail Ned Jan 09, 2011 9:08 am

I "torbice" (to su verovatno videli na internetu ili su im vidike prosirili sa Zapada deportovani ili oni koji "ove bozicne praznike provode sa rodbinom i prijateljima u otadzbini"):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Jan 10, 2011 12:11 am

Подобијао сам ових празничних дана подоста честитки са којекаквих сајтова где сам се вољно (или невољно) регистровао.
Па сам се тад запитао, а сад ми паде на памет, да ли је требало и да нашим неактивним члановима пошаљемо нешто слично?
И ако је то тако, да ли је можда у реду да сада пратимо добре жеље са све извињењем због закашњења?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 12:33 am

"Cestit Bozic i sretan 13. maj"?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Jan 10, 2011 12:37 am

lol! Мајсторе!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 12:48 am

Sluzimo narodu...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  ВЈТ Uto Jan 08, 2013 3:26 am

Иако је тема "Шта поклонити њој, њему, себи?", некако ми личи на једну од оних тема које подсвјесно, причајући о поклонима, заправо пројављују анксиозност нашу око празника, крајева и почетака. Јесам ли у праву? Ако и нисам, нема везе. То је, барем, била нека моја асоцијација.

Елем, да сада не цјепкам једну мисао на више тема, морам да кажем да сам се пожељела Деде.

Даље, размишљам и о поклонима, јер ово је та тема, зар не? И само ми на памет падају они скупи. Прескупи. А када се даје скуп поклон, то је... a statement. И онда останем без идеја, покушавајући да нађем нешто што није претенциозно.

Ето, кад сам сад подијелила с вама ову мисао од космичког значаја, завршићу филм који гледам и вјероватно отићи на спавање. Иако имам нешто важно да пишем. Мислим, бојим се да ме деда не претекне у издавању свога романа.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Uto Jan 08, 2013 9:43 am

У праву си, пиле. Реч је опет о нама, овога пута је лакмус термин време празника. Како и кога дарујемо. Како препознати Данајце. Како им сачувати образ... Хиљаду како, хиљаду.... Књига би се могла само о томе. У ствари, кад сам био у Америци, фасцинирала ме је чињеница да они годишње објављују милионе књига о СВЕМУ&СВАЧЕМУ. На најбруталнији начин прихватио сам ону постмодернистичку истину да је све већ речено. Тамо где сам живео једно време била је у близини радња у коју су стизале непродате књиге са сниженом ценом. Десетак различитих само о умотавању поколона, то сам видео својим очима, сигурно да има још најмање толико на тему "шта поклонити", само их ја нисам приметио, ваљда сам био у расположењу да не заслужују поклоне ови који су ме.... И то све издања само од претходне године. У тој сам радњи провео прилично времена, уточиште за усамљене. Осим књига, нудили су и тигање, тепихе, тротинете.... општи аутлет, општа декаденција, пролазност света 101 у реалном времену, као кад пустиш видео на брзо премотавање унапред, као кад одеш у моју викендицу и видиш да је бетон свуда испуцао и пробила трава....

Најскупље, ха? То са поклонима је зајебана ствар.
Са годинама сам некако стекао, ако не вештину, а онда свакако дебелу кожу кад је одабир поклона у питању. Па ме више није блам кад коме дам нешто потпуно неприкладно, јер сад знам да то не чиним зато што сам по природи таква сировина, већ зато што нисам добро васпитан. До скора сам, наиме, био уверен да има људи који су рођени са тим даром да увек знају да поклоне праву ствар. Ево, један мој друг, на пример.
Тај може да ти поклони било шта, једну обичну мајицу са штампаним мотивом града у којем је некад на својим путовањима боравио, или табакеру (ако пушиш, иначе не), или так'у неку ситницу и ти се осећаш сјајно, као да ти је поклонио на тренутак цео свој свет (који му са правом припада).
То је зато што нас ти драги људи одлично познају, не много боље од нас самих како се то често каже, већ другојачије, они о нама немају много илузија. Они нас виде онако како грабљивица види свој плен, само нас не нападају, већ нас се редовно сете и помало чак брину за нас.
Кад-тад такав однос почне да нас жуља. Када нас запенушани его распали по сред носа, тада пожелимо да воле нашу верзију нас, тада их обманемо, тајним маневрима замутимо то огледало наше душе, само да би га убрзо потом одбацили као и сваку покварену играчку.

И сам сам се себе ужелео, пиле....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Čet Mar 07, 2013 11:03 pm

Путовање?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Све ми се чини да сам ову слику већ поставио овде негде....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Sub Mar 09, 2013 11:20 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

rofl rofl rofl rofl rofl rofl
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Uto Mar 12, 2013 8:19 pm

Друштвену игру - сад ми паде на памет, док сам читао читуље у Телеграфу:

Allan Calhamer, inventor of the board game Diplomacy who was too nice to be much good at it.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Pon Mar 18, 2013 6:47 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Uto Mar 19, 2013 4:01 am

hm, mozda je trebalo da objasnim...na ovu fb stranicu sam naisla u jednoj grupi kojoj pripadam na fb. Neko je preneo Ajnstajnov test inteligencije sa stranice tih wizardsa, a ja rekoh...da vidim stranicu i tako naletoh na nju. Tipovi se dobro zezaju, a fotke su, kao da ih je slawen birao. I tako rekoh, pa ovo je bas za mog druga slavena, garant ce mu se dopasti drunken
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Uto Mar 19, 2013 9:38 am

И јесте ми се допало.
Међутим...

Мени је строго забрањено да идем на Фејсбук.
Или било коју друштвену мрежу. Или било шта што личи на друштену мрежу. А нарочито на оно што уопште не личи на друштвену мрежу, што никако, под било којим околностима, никада, у било ком паралелном универзуму не би могло бити друштвена мрежа, јер су то управо и најопасније друштвене мреже, чим су тако добро прикривене.

Јербо шта би друго човек бедног карактера као ја и могао да ради по таквим местима и са таквим људима који посећују таква места, него да....

Даклем, хвала лепо, јесте фино то друштванце и цео тај саит колико сам могао да гвирнем кришом, али...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  amans* Uto Mar 19, 2013 7:27 pm

Onda evo ovde, samo molim, nemoj da okacis resenje (ako ga nadjes):

ALBERT EINSTEIN'S RIDDLE
ARE YOU IN THE TOP 2% OF INTELLIGENT PEOPLE IN THE WORLD? SOLVE THE RIDDLE AND FIND OUT.


There are no tricks, just pure logic, so good luck and don't give up.

1. In a street there are five houses, painted five different colours.
2. In each house lives a person of different nationality
3. These five homeowners each drink a different kind of beverage, smoke different brand of cigar and keep a different pet.


THE QUESTION: WHO OWNS THE FISH?


HINTS

1. The Brit lives in a red house.
2. The Swede keeps dogs as pets.
3. The Dane drinks tea.
4. The Green house is next to, and on the left of the White house.
5. The owner of the Green house drinks coffee.
6. The person who smokes Pall Mall rears birds.
7. The owner of the Yellow house smokes Dunhill.
8. The man living in the centre house drinks milk.
9. The Norwegian lives in the first house.
10. The man who smokes Blends lives next to the one who keeps cats.
11. The man who keeps horses lives next to the man who smokes Dunhill.
12. The man who smokes Blue Master drinks beer.
13. The German smokes Prince.
14. The Norwegian lives next to the blue house.
15. The man who smokes Blends has a neighbour who drinks water.


amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Sre Mar 20, 2013 9:27 am

A што да не кажем да је то .....о?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Čet Mar 21, 2013 10:13 am

А и иначе би ово било питање за посебну рубрику са мозгалицама, какву имамо овде. Само да ве потсетим.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  slawen Pon Apr 01, 2013 11:40 pm

A pet?

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Шта поклонити њој, њему, себи? - Page 4 Empty Re: Шта поклонити њој, њему, себи?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu