RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija za svakoga

4 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Uto Dec 14, 2010 9:15 pm

Nasi zemljaci na privremenom radu u inostranstvu ("u Svajcarske")?

Ne zameri na pretencioznosti i over-reach pristupu, ali dobrodosao na slobodnu teritoriju.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Dec 20, 2010 9:58 am

Србија за циничне:

Милошевић нас је својевремено био научио једној корисној особини - цинизму. Цинизам уопште није тако опасан и лош, све док није у човеку усамљен. Ко може да живи са тиме, имаће заузврат један веома здрав поглед на свет. Додуше, цинизам веома ретко зна да разгали душу, али вам зато никада не даје обећања која не може да испуни.

Од цинизма треба одвојити апсолутну сумњичавост. Веома штетна ствар.

Циник има рендгенски поглед, он у свему тражи истину.
Онај који у све сумња слабо мари за истину. Њему је све лаж.* У ономе што види, чује или прочита он се не труди да открије трагове скривене стварности, већ је склапа на универзалној непотрошној основи сопствених предубеђења. А много је лакше да код човека предубеђења створиш једном, него да свакога дана за њега смишљаш нове лажи. И у принципу се изводи сасвим неосетно. После тога, можеш да му причаш шта хоћеш и како год хоћеш, он ће убудуће све да схвати само на један начин. Онај који ти одговара.

Пре Милошевића смо били сумњичави према свему што није наше.
Сад смо сумњичави према свему.


*Нови прилози за рубрику Mind game
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Dec 20, 2010 10:14 am

Србија за сумњичаве:

Vuk 19. decembar 2010. 21:51 #1465826

Znači opet su glasali po bodrumskom principu; šta dobiješ - dobiješ, šta ti nedostaje - otmeš !


(коментар читаоца Вечерњих Новости на извештај о начину гласања изборне скупштине ДС, где је после првог гласања дошло до пада електронског система, па су делегати поново гласали на листићима, који никако нису хтели да буду пребројани, тако да су резултати, по којима је Вук Јеремић "изгубио" од Јелене Марковић удато Триван за свега 200 гласова)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Dec 20, 2010 10:36 am

Србија за запослене:

Iako sam ceo radni vek proveo u Fabrici reznog alata (FRA) u Čačku, ukupno 38 godina i osam meseci, na mašinama za brušenje navoja... Nikada na posao nisam zakasnio, ni dan nisam bio na bolovanju, a do Čačka sam iz mog sela Leušići, u milanovačkoj opštini, na posao putovao 52 kilometra u oba smera. Kad sam u FRA proglašen za tehnološki višak, prihvatio sam da se prijavim na biro i da tako napunim 40 godina radnog staža - priča Svetislav Nedeljković (60).

I, zaista, na evidenciji republičkog Zavoda za tržište rada provodi dodatnih 16 meseci, kao i drugi radnici njegove životne dobi, tehnološki viškovi a pred penzijom. Sve regularno. Da bude bolje, ta prava su mu potvrdili i u FRA. Ali, ne lezi vraže...

- Kad sam 2. decembra u FRA i na birou napokon napunio svih 40 godina staža, podnesem tog dana zahtev za penziju u Fond penzionog i invalidskog osiguranja. Međutim, Fond PIO mi odgovori sedam dana kasnije: da mi za odobrenje penzije fali još jedan radni dan, mojih osam radnih majstorskih sati, ili da čekam da odem u starosnu penziju kad napunim 65. godinu života po sadašnjem zakonu.


И коментар читаоца Новости:

monday 19. decembar 2010. 21:53 #1465828

Niste dovrsili clanak!!!!!!!!!!!! PItali suSvetislava da li hoce taj jedan dan da uplati i on je odbio.Da li za taj jedan dan mora mnogo da se uplati ili je Svetislav voljan da se malo inati,stvarno ne znam.


Или можда да оде на боловање. Па каже човек да у животу није користио ни дана...
Нешто као наградно одсуство? Скраћење?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Ned Jan 02, 2011 7:29 pm

Србија претпоставки:

Niko ne može da pretpostavi zbog čega bi neko ubio i opljačkao ovaj stari par.
(Блиц, хроника)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Ned Jan 02, 2011 11:52 pm

Србија за коцку шећера:
[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Čet Jan 06, 2011 1:38 am

Ako mogu ja...

Srbija za pustene iz pritvora:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Srbija za silovane iz revolta:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Nisam ni znao da ovo izlazi; izgleda da je show...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Čet Jan 06, 2011 5:17 pm

Ма наравска ствар.
Материјални докази?

Један мој колега је умало пао испит кад је употребио тај израз "којег нема у закону", како је објаснио професор.
На време се опаметио и престао да удара у темеље система.

А он је сирома' само мислио на материјалне трагове.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Ned Jan 09, 2011 11:52 am

Србија за болне:

"... Обе наше странке се суочавају са чињеницом да неки наши лидери нису више са нама, обе наше странке имају своја искушења, имају свој бол..."

(Борис Тадић, на конгресу уједињења и помирења Демократске странке и Социјалистичке партије Србије 2008. године)



Или народски - иста су то (била) говна.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Ned Jan 09, 2011 10:38 pm

Србија за заборављене: [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 6:50 pm

Srbija za dokone:

Anketa

Kako cete provesti vikend?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sande Petrovski, radnik:


- Vikend cu provesti
uz televizor i novogodisnje programe.

Ako budem imao mnogo slobodnog vremena, potrudicu se da procitam domacu stampu.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Jan 10, 2011 9:29 pm

Добар му онај М77 џемпер.
Него....

Добијем данас жуту коверту А приоритета....
What should I do, what should I do?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 10:07 pm

Gelbe karte...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Jan 10, 2011 10:34 pm

Не, не, гелбе беше тожу, ово је више онако grun (u се пише са две тачке горе исто као у Munchen). lol!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 10:57 pm

A be znam be, nego ti je gelbe (yellow) koverta pa sam malo iskarikirao.

Sta si to dobio?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Pon Jan 10, 2011 11:23 pm

Ништа нарочито.
Позив да одем у ембехаду тог и тог дана, у толико и толико сати... Знаш већ, те формалности.
Сад сам на муци: треба да до тог дана прикупим нешто елементарне документације (цирка пола сата посла, већ имам скоро све, нешто чак и преведено, као на пример онај ћитап на коме пише да сам Master in Law, ценим да ће ми то највише требати animal ), али најтеже ће ми заправо бити да одавде пронађем... не бих сад да Вас тиме оптерећујем, средићу то некако.

Лепше теме:
Нећеш ми веровати кога сам видео ономад овде.

slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 11:48 pm

"Vas"? rofl

Al' dobro, 'ajde, nek' bude.

Pricaj bre: sta da nadjes, koga si video?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Pon Jan 10, 2011 11:51 pm

A za citaBe: sama diploma nikog ne interesuje; pretezito bi ti koristio prepis curriculuma osnovnih studija (svih koje si zavrsio) plus isto to za VII-2.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Uto Jan 11, 2011 12:19 am

Препис цирикулума основних и магистарских студија?
Мислиш индексе?
Ја немам благе везе о чему говориш, заборављаш да се још увек јављам из Сирбистана и да најбоље што могу то је да покушам да нађем овдашњи пандам тим појмовима. А обично се ради о сасвим различитим стварима, чак и кад се исто зову. Шта ћеш, овде се све некако претвори у своју супротност, нарочито ако долази однекуд, што је случај у око 98%.
На страну то, али зар уистину верујеш да ико нормалан полаже "и пишљива боба" на моје, рецимо, "Међународно привредно право" од пре богапитај колико година? Или "Науку о управљању", мислим да сам већ једном објашњавао како је аутор хардвер и софтвер дефинисао као "тврде делове" и "меке делове" ткомпјутера. Размишљао сам да тај антологијски уџбеник, ако је још у употреби, скенирам и на "тврдим деловима" мог сокоћала пренесем у Нови свет, штета је да они у Силицијумској долини не знају какви ментални колоси живе овде. Свеједно, и сам назив науке, "наука о управљању" је ауторски превод мрске речи management, претпостављам продукт мисаоног подухвата истог генија. И како да преведем оцене из индекса, нпр. деветку из оног међународног привредног код Вукадиновића, јуловца који је уписивао јуловској деци десетке за препуним спојеним асталом хотела Југославија за којим је седео са још седам - осам његових колега професора, док су индекси само кружили од једног до другог; како да објасним да ми је он једини за сво време основних четворогодишњих студија образложио оцену ("... колега, бољи одговор нисам чуо у кријери...", а дао ми 9), две године магистарских не рачунам јер ту као морају да ти кажу нешто после... А како да преведем шестицу из "тврдих и меких делова" коју ми је Брана Марковић преко кривака уписао у индекс јер није хтео да ризикује да ме обори, а попиздео је због мог ангажованог осврта на његову књигу.
Шта би на крају закључили из тога, чак и да успем све тако да преведем? Још један траблмејкер, мичи бре то тамо!
Ипак, хвала на савету. Намикерићу нешто, кад за то време дође.

Оно друго: то шта тражим, наћи ћу, а ако не нађем, испричаћу ти шта нисам нашао.
Иван био овде.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Uto Jan 11, 2011 1:02 am

Uh.

Kad sam ja ovde stigao oktobra 1999., sa zavrsenim fakultetom (VII-1), i to kao M-1 student neke malene francuske business school ovde, istog meseca sam uglavio i posao (ponudili mi ljudi kod kojih sam poslat na internship/praksu u okviru nastave) - ponudili mi ti ljudi/kompanija H1-B sponsorship.

Za to drzava trazi prepis plana i programa osnovnih (minimum) studija, da uporede da li je bar isti kao slicni progami u USA pa da ti onda odobre H1-B status. To je stiglo na engleskom.

Fakultet to otkuca tako sto za svaku godinu poredja sve predmete i za svaki predmet da po jedan pasus od 15-20 redova koji opisuju programske jedinice predjene/pokrivene tokom tog kursa itd. I tako za sve 4 godine. Plus po jedan list za svaku od 4 godine na kome su ocene (u srBskom formatu). Plus neki list/kopija Resenja o tome kako fakultet radi po Zakonu o univerzitetu SR Srbije ili tako nesto. Ovo poslednje i na srpskom (kopija Resenja) i na engleskom (preveli ljudi).

To sam mislio.

Sad, za H1-B ali i za upis na magistarske studije ovde (recimo na MBA) taj paket treba da stigne direktno na ili advokata koji hendluje tvoj H1-B slucaj ili u admissions office grad school gde bi ti da se upises: nista tebi u ruke. Onda oni to pregledaju itd.

Ivan_D bio?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Uto Jan 11, 2011 1:08 am

Био.

Штостиче преписа, то што си написао има да до суза насмеје ове моје на факултету.
Има да ме зајебавају гдегод ме виде, док не емигрирам.
Да то неко седне и пише, па још и по 15-20 редова за сваки од аман четр'ес испита?

Па први ја не бих, да ми је то пос'о. Wink
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Uto Jan 11, 2011 1:27 am

Продужићемо убрзо о чарима одласка одавде са или без тог академског багажа, само за тренутак да се осврнем на тему.


ДаклеМ, Србија за гурмане:

У нашем граду је, смештен у једном успешно реанимираном ћошкастом комбету, започео са радом ПОКРЕТНИ РЕСТОРАН "ГЛАДНЕ ОЧИ".

Чим га будем усликао, следи наставак.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Uto Jan 11, 2011 1:32 am

Typische.

A sta je trazio on po Sumadiji?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Hate mail Uto Jan 11, 2011 1:39 am

Jao. Pa to ovde rade samo patuljci iz centralno/juznoamerickih dzungli. To sa pacavrosanim kombijima iz kojih hasaju neku svoju tzv. hranu.

Tzv. Srbi su sve skinuli od untermenschen rasa: "spanske" serije, oBsesiju tzv. paranormalnim pojavama ("Inexplicata Hispanica"), trenerke i kajle od crnaca, evo sad ovo.

Typische.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  slawen Uto Jan 11, 2011 1:47 am

Hate mail ::

A sta je trazio on po Sumadiji?
Дош'о да се видимо. Ваљда.
Миссим, кад је већ у Србији.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Srbija za svakoga - Page 3 Empty Re: Srbija za svakoga

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu