RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mind game revival (restoration to life)

+2
amans*
ВЈТ
6 posters

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Pon Apr 26, 2010 9:00 am

Аха, а била навалила да пресуди баш пред ове изборе у Аранђеловцу, који ће се показати историјским, ако је судити по пажњи коју су им поклониле странке & служба. Или да речем служба & странке?

Енивеј, неизвесност и драма око тих парадигматичних, пробних избора је била достигла врхунац синоћке у студију Оливе (Бећковићеве), кад су драги гости Бошко & Дебејац стигли видно нервозни са не баш охрабрујућим вестима из срца Шумадије да њихове странке пуше, а да је нови миљеник службе далеко испред. Због тога је прпошни Бошкец неколико пута поновио да је судија која је "ослободила" хулигане (а није их ослободила) то вероватно урадила зато што је "осетила наступајуће промене на политичкој сцени" (замисли говеда, како не успева да сакрије страх; да сам Тадић, прво што бих урадио по повратку са хаџилука у Стамбол било би да гованце партијски дезинтегришем у ништа). Могућих притисака и застрашивања од стране навијача сетио се тек кад су прошле рекламе, иза којих је кренуо и кајрон на коме је писала Обзнана Г17 пљус да ће ипак некако успети да скрпе коалицију за власт у Аранђеловцу.

И после Шешеља Тома!
Опет имају највише гласова и одборника, али опет не могу да направе већину. ХАХАХАХАХАХАХАХАХА!

О, мајку им глупу ону удбашку.... па зар ништа ново у тзв. Србији?

Занимљиво је да је цензус пробила Коштуницина ДСС (вероватно због гос-н. Баје, ранијег аранђеловачког мејора, финог господина с брадом и лулом), али су добро прошли и ЈУЛ демократске странке, елдепаши. Нису се пласирали СПО (Вук је правио будалу од себе невиђено, мора да му је Дана укинула следовање) и рестлови радикала, за које је изгледа важно само да дочекају Шешеља, док је за све друге важно да се то не деси.
Знаковито је и да ДС има 10 (21%), а СПС 7 (14%) одборничких места.
Јебига, кад не би ишли одвојено, већ се спојили у једну партију (што евидентно јесу) ДС + СПС + Г17 + ЛДП имали би можда 20% гласова. А можда и не би. Зато што су тејлеси глупи да то схвате.

И тако... о чему сам оно причао?
Ах, да, да ли служба има нове миљенике? Нема, сви сте ви моја деца.... или све вас волим као своју децу, није ни важно....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 8:21 am

Шта је то наш прецедник урадио у Стамболу, објашњавају нам из Демократског народног савеза: [You must be registered and logged in to see this link.]

Немогуће!

Срећом, ту је и незаобилазни Милорад - Миле Додик, са речима разумевања & оправдања за овакав Тадићев гест: "До­дик је на­по­ме­нуо да је о ис­тан­бул­ском сас­тан­ку те­ле­фо­ном раз­го­ва­рао са Та­ди­ћем и да му је том при­ли­ком ре­као да ни­је про­блем до­го­вор и ре­ги­онал­на ста­би­ли­за­ци­ја и до­при­нос ре­ги­онал­ном ми­ру, већ то што је Си­лајџић зло­упо­три­је­био по­зи­ци­ју пред­сје­да­ва­ју­ћег Пред­сје­дниш­тва БиХ.

На­вео је да му је Та­дић ре­као да је био увје­рен да је Си­лајџић у Ис­тан­бу­лу био ле­ги­ти­мни пред­ста­вник БиХ.

- То го­во­ри да се Си­лајџић ла­жно пред­ста­вио и Та­ди­ћу - ре­као је До­дик"
у тексту под насловом
[You must be registered and logged in to see this link.]



Ето шта се десило. Потуљени Харис је подло обмануо нашег председника. Иначе, да је знао да тај Харис.... ма не би он то потписао ни у сну!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 6:29 pm

Ти си млад још и невјешт, Славене... flower Професионално не морам, па нећу ни овако да пишем извјештаје, анализе устаности и остале зајебанције. Јер не зна човјек никада када ће га прекинути. А звог чега, право реци? Увијек се сјетим Јонескове драме "Инструкције" (или Лекције, што је лошији превод) и оне реченице: Математика умара, иде на живце. Ја само умјесто "математика" уметнем неку другу ријеч. Опасно је уносити се, ја ти кажем.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 6:45 pm

Ма, од нечега мора да се....

Где има текст те Истамбулске декларације?
На српском...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 7:04 pm

...рикне, а? Па боље од дувана и вина, него од анализе хомонокули-ја.

Немам ни ја интегрални текст, не радим више у тим структурама... А замало неки дан да ме убаце у машину. Него кад ми рекоше колико бих новчаница мјесечно примала, ја се грохотом насмијах, и отписах културно како ми "услови" не одговарају. "Доприноси на пуну плату" - јесте, то значи здравствено осигурање у ФБиХ. Марш бре. Оћу Ван Бреда осигурање!. pig
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 7:09 pm

Пиле, уз тебе сам. Далеко ћеш ти да догураш.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 7:22 pm

Само се ти зајебавај са мном... Ех, какву ја љуту битку бијем, али како ти то да схватиш...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 8:44 pm

Трај ми.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 8:52 pm

Андрстендинг енд компешн. Сигурна сам да би с'ватио. cry
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 9:23 pm

Иначе, ако не успију неки други (врло нереални, али ко зна) планови, област environmental economics ми постаје све ближа срцу и интересовању. Има ту и политике, и политичке економије, и много неких крајње занимљивих заврзлама. Но ја сам слушала само један предмет из те области, а нажалост таквих студија у близини нема. Једино оно што човјек може да научи кроз посао. Ако и то успије.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 10:23 pm

Шта ти је то, нешто о рециклирању?

Потпуно сам неупућен...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 11:09 pm

Ех, ех. Ту се ради о методама за смањење загађења и побољшање квалитета животне средине и економској оправданости и економским подстицајима за усвајање "чистијих" технологија и слично. Ово је читава наука, али ево најједноставнијег приказа.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 11:27 pm

Јел' то беше оно против чега си?
Падали су овде неки цитати и "Ајм нот конвинсд", ако ме меморија памћења јоште служи.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 11:29 pm

Не знам о чему ти причаш, али знам да о томе нисмо овдје причали.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 11:31 pm

Па као неко питао да ли економски бољитак и чистији зрак иду руку под руку, а ти си рекла јок, море...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Sre Apr 28, 2010 11:47 pm

О побогу! То су двије раздвојене теме. Једно је питање да ли су узрочно-посљедично повезани економски развој и о(не)чишћење животне средине. Па сам ти рекла да нема доказа за то да што је земља развијенија, то је загађење мање. Може да буде, али има екстремних случајева гдје није тако. (Па била је ту прича о Јапану који је своју "прљаву" индустрију преселио другдје, што не потпада баш под еколошку свијест и слично).

Но ово о чему ја причам су конкретни економски програми, мјере, закони на локалном, регионалном, државном и глобалном плану. Ту се ради о различитим методама којима се, на примјер, смањују емисије штетних гасова, те се проучава економска оправданст истих, затим њихова дјелотворност, затим могућности да се оне примјене, а да се тиме не дискриминише и сличне ствари. Па и та рециклажа ту дође као једна од ствари. Само, рекло би се да је она у многим случајевима заправо штетнија по околину него њен изостанак. И тако...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Apr 28, 2010 11:55 pm

Аааа... Онда ћеш знати за ону фору из рвацке, мислим, где су причали да ће да уведу неку таксу на ПЕТ амбалажу, као нека кауција коју ће по принципу акцизе да уплаћује у буџет сваки произвођач приликом прве продаје и да је тако превали на купца (пошто је урачуната у цену), а да ће крајњи потрошач моћи да те паре добије назад кад буде дао празну флашу на рециклажу.... Идеја и није толико очајна, алиииии..... била тамо и једна жена која је из тог њиховог фонда за развој узела милијуне куна да направи једину овлашћену (е пази сад то!) фабрику за рециклажу ПЕТ амбалаже, јер мораш да будеш посебно лиценциран да повлачиш паре из државног прорачуна, а то се заправо ради кад се онима који ти донесу празне боце исплаћује кинта, ту мора да си човек од поверења, који неће да увезе на кварно 50 тона сировине па да прикаже како је откупио 50 тона употребљених дволитарки само да би покупио паре од државе, па сви знамо како се завршила "шећерна афера" у Србији, није рециклажа само претапање пластике....

Опасан бизнис. Јави кад уђеш у то, да их развалимо.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Čet Apr 29, 2010 12:01 am

Oh, dude, don't be such a ФиЈат!!!!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Čet Apr 29, 2010 12:12 am

Хехехе, један мој добар пријатељ и високи дужносник (поред тога што је народним послаником) ми се на неком домјенку пре недељу-две јада како и после толико година у политици, и даље има жабљу перспективу на актуелна друштвена догађања.
Де, де, није баш тако, тешим га ја, а он наставља да и није, али да му све прикупљено познавање државне машинерије може да користи само ако нађе неког приватника, коме би на прави начин приопћио...
Ваљда је мој изглед био довољан да одмах настави са осмехом и "ма само сам се зајебавао"...

А ти, ниси отворена за сугестије и свеже идеје?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Čet Apr 29, 2010 12:14 am

Дакле, само си се зајебавао... Добро. Битно је да ниси ФиЈат!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Čet Apr 29, 2010 12:16 am

Уопште нисам. Стварно се то десило у рвата.
Мислио сам да знаш?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Čet Apr 29, 2010 12:21 am

То није предмет мога интересовања. Употреба, а не злоупотреба. Ово друго је твоје поље. Ово прво је моје.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Čet Apr 29, 2010 12:28 am

Драга моја, ја кад пишем неки уговор или статут или уопште тако кад међу неким људима уређујем неке будуће односе, које ће обавезе имати и како ће се користити својим правима (употреба), ја највише мозгам како ће та правила која стварам неко од њих злоупотребити, где су рупе и конструкционе мане, па онда мењам, преписујем, дописујем, само да то некако избегнем.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Čet Apr 29, 2010 12:35 am

Браво!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sub Maj 01, 2010 12:08 am

Вечерас сам из Москвине баште посматрао друштвени догађај сезоне: око две стотине Београђана оба пола и свих узраста, занимања, породичног и имовинског статуса окупило се око Теразијске чесме да би размењивали сличице за албум "Фудбалско првенство у Јужној Африци 2010.".
Овај далеко најпоштенији и најдемократскији скуп у новијој српској историји протекао је без икаквих инцидената, упркос узаврелим навијачким страстима.
Можда је разлог томе што није био пријављен МУП-у најкасније 24 часа пре одржавања.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 9 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 14 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu