RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mind game revival (restoration to life)

+2
amans*
ВЈТ
6 posters

Strana 5 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći

Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:24 pm

ЈА:
Сад кад нешто размишљам о овом мом последњем испричаном вицу, па то је бре "....like onion.
It stinks?
No. It got layers!" (дијалог Шрека и магарца)


Да се врнемо теми од топика.
Пустило некидан снимак кад је Ђурђ(иц)а Бједов освојила олимпијску златну.
Стоји она на победничком постољу, позади подижу заставе, наша у средини, лево америчка, десно руска, свира са дисторзијом Хеј Словени, а све коментарише slowенац.

Јебем ли ти лебарник, суза да ти пође.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:24 pm

ЈА:
А ево га још један slowенац на студију Б (Јелашић) прича народу како то да нам је национална валута "све јача".

Ја сам, иначе, био један од присташа увођења тзв. командне одговорности у кривично право. Како у Хагу, тако и (пре свега) у унутрашњем законодавству.
Могао си и морао си да знаш шта се ради око тебе, а ниси ништа адекватно предузео с тим у вези - крив си.
Нека специјална врста нехата којем подлежу само највиши дужносници.
Тако би Јелашић заглавио четре'с година к'о од шале.

Па се бави политиком.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:24 pm

ЈА:
А један вид конструктивног доприноса за решавање проблема тејлеса везаних углавном за дато им демокрацко право бирања својих владара (што ми се тамо где ти залазиш спочитава да их не нудим) дао је и Константин Чамуга, Чуманга, Чивенга, тако ли некако, главни Мугабеов генерал.
CIBD.

Ако је веровати Вашингтон посту, мојим омиљеним новинама још од Вотергејта (значи, ЦИЈА, снајка, ЦИЈА), поменути генерал је, кад их је Мугабе позв'о да им саопшти како је отпрдео своје, рекао да тако нешто не долази у обзир јер он (Боба) не одлучује само у своје име, па му је понудио CIBD.
Акроним од Coercion. Intimidation. Beating. Displacement.

И сад се ја дивим како су тамо неки црнци по Африци (пусти оне по Чикагу, лако је њима, али по Африци!) пригрлили енглески к'о матерњи свахили или банту или бора-бора, ма шта К'О, уместо матерњег, па и тајне шифре и оперативне кодове праве на том језику данашњице која нас престиже.

А види де ове наше слепце: рахметли Цобе и његова УДБА дали тајној операцији назив ПАУК; кад убило Зорана (а, јел' да секси звучи кад га овако ословљавам, као да сам му био интиман са женом?) покренуло акцију САБЉА, Карићија уништило у акцији БУРДУШ, Радуловића из Ц-маркета са шифром ШУНКА-ШУНКА, ово са хапшењем Цанета се ваљда зове ПИЧКИН ДИМ, Џају урнисао ШЕСНАЕСТЕРАЦ, а Живановићев Агрожив прешао у руке неког који је паметнији у акцији МУЋАК.
Као да исти човек већ годинама кумује.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:25 pm

ЈА:
Дискавери канал почиње још један фрик-шоу серијал.
Приказиваће људе из целог света са тешким телесним недостацима - патуљастим растом, џиновским туморима и слојем сала дебелим пола метра, да поменем само неке од тих пажње вредних деформитета који, Богу хвала, муче неке друге, а не нас.
Ја нешто не знам да је тај вид забаве & занимације био популаран у нас, пре ере американизације.
Познавао сам лично човека кога је његов отац водио пре оног рата по вашарима да се за паре рве са мечком. Било сиротиња.
И чуо сам за једног који голом песницом закуцавао ексере-мертекаше кроз даску цолару.
И гледао сам оне моторџије у бурету смрти.
Али парада наказа - то не.
Ваљда је то једна од оних добрих ствари које можемо да захвалимо Турцима/исламу: пеливански кодекс части.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:25 pm

ЈА:
Виде ли ово последње издање серије "Српске политичкопатриотске сатурналије"?
Много, много бедније од паљења оних џамија и патикарења после независности Косова.

За то је крив Велики брат.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:26 pm

ЈА:
Ето мене, с планине се свуко', имал' кога да би се потуко?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:26 pm

ТИ:
На планини? Не могу да вјерујем...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:27 pm

ЈА:
Околности, драга, околности.
Нужда.
Лоше планирање.
Извесна доза магареће глупости и потајне вере у срећну звезду.
Неспремност да се суочи са сопственим грешкама, прихвати одговорност и плати цена кукавичког лицемерја.

Где си била на мору?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:27 pm

ТИ:
Па ја сам стално на мору, деда. 40 минута од плаже испред Епидауруса (увијек ми је било смијешно ово латинско читање грчких ријечи - па Епидаврос испаде Епидаурус...) - Цавтат.

Када сам у хрватском окружењу, ту је ближа нека друг обала - сви иду у ту аветну Макарску, али кад смо били дјеца, родитељи нас индоктринираше причом да тамо иду само босанци и припросто радништво. Тако да тамо не бих крочила, нема шансе. Ове године се нисам дружила са Грчком. Како идем у овај јебени Лондон за мјесец дана, немам новца на бацање. И тако.

Планине - ти знаш шта ја мислим о планинама...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:28 pm

ЈА:
Ове године нећу моћи традиционално да за Велику Госпојину дођем на тај четрдесети (зар има толико?) километар. Mr. Green

Него, не рече ти мени зашто си мрзовољна.
Деде, метио сам нараменице, распали.
Па ћу ја.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:29 pm

ЈА:
Опет је нема...
Шта ти је живот! Малочас, изађем из суда и прелазим улицу, а са друге стране ме сачекује једна млађа женска средње висине (ово сам морао да едитујем јер сам првотно написао "једно осредње пиче", а то не приличи представи коју о мени имаш) и пита ме: "Да ли посећујете правнике?", док ме један проседи баја нишани с'камеру.
Мислим се да ме не зајебава мала, дал' је ћорава па не види одакле идем и колику торбетину вукљам, 'ајд' на страну што ме не препознаје, ипак се ја добро кријем од шире јавности, али ме заголицала форма питања: "Да ли посећујете правнике?"
Као да ме питала "Да ли посећујете психијатре?"
Нисам се дуже задржао у њојзиној близини, премда је могло да буде и освежавајуће на ову жегу, али оно што сам одговорио као из топа на постављено питање скоро да ме је и самог запрепастило: "Не", кажем ја њојзи (уз љубазни осмех сите ајкуле рек'о сам ономе да ме не слика) и наставим повлачење са припеке ка својој климатизованој канцеларији, а све се уз пут мислим да ли су иронија, цинизам, на крају крајева гађење над сопственом, па и противвољном умешаношћу у све ово довољно оправдање?

Право је једини начин на који се добра држава еманира, па му правници дођу нешто као модерни првосвештеници тог моћног Балуа.
У лажној држави и правници су лажни (имам туце конкретних примера, онако на прву), у најмању руку су упитни, како се већ види.

Шта ли је хтела са оним "правници"?
Не адвокати, судије, тужиоци, баш "правници".

Идем поново до суда, баш ме копка.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:29 pm

ЈА:
Случајно сад урадим оно што иначе не бих ни за живу главу, то јест прочитам поново свој пост и то онај којим сам ти последњим оговорио (да те нисам чим наљутио) и уочим катастрофалну грешку: frogs and grandmothers!
Ти написала да се котираш четрдесет минута од плаже пред Епидавросом, ја прочитао да живиш четрдесет километара од исте.

И било ми чудно, знам да не сме да прегура дваестину километара, ал' мислим се, ко зна, можда је дете са периферије, но опет откуд онолцкој насеобини толика периферија, да се и Гацко не рачуна ту, е онда сте тек најебали, можда је Херцег био у праву, кад на крају испаде да је све моја грешка.
Забуна око мерних јединица.
Парадокс простор-време.

Ваљда сам још под утицајем оних сајтова који се баве феноменом лажних олимпијских победника, ко је кад прЕтиснуо Омегину плојку, ту је однос простор-време заиста битан. Овде, у овој временској капсули знаној као наша кахвана, време ништа не значи.
Да тече негде изван нас, приметимо тек кад вица ради променимо повод наших разговора о истоме; могли би, уствари, ми да бескрајно сецирамо само један-једини друштвенополитичкоантрополошки феномен и у њему проналазимо небројене непобитне потврде за наше принципијелне ставове, могли би те ставове да заступамо и без да на неком примеру доказујемо исправност истих, али нећемо, нисмо се ми за ту врсту апстракције определили, ми смо више "Час анатомије" изливен у полиестеру него "Бели квадрат на белој позадини", зато што смо не само велики мислиоци већ и велике занатлије, оно кад Апдајк каже за Џексона Полока (Пољака?) да не би умео да нацрта поштену фигуру све да му и живот од тога зависи, е то нисмо ми....
А штоспростора тиче, ту нема никакве сумње, не треба ни помињати, јел' тако?

Дакле, пошто смо још једном показали да смо велики и у победи и кад нас у очи јебу и поткрадају, да витешки, 'оћурећи немањићки гледамо на ту новопечену гологузију која пилићари и циганчи се за усрану стотинку, е да би се домогла лажног олимпијског злата, пошто се наш демокрацки изабрани прецедник достојанствено уздржао да не завали шамарчину њином тиранину, тајкуну & непоту, дакле, пошто смо још једном показали да смо онакви какви смо, е, сад другови и другарице, сви на своје радне задатке!

Бар на зарезима нисам штедео....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 11:30 pm

Последњи пост написан је 24. августа лани.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Pon Jul 20, 2009 12:20 am

Већ смо раније имали ово:
Ја кажем да је култура насилно мењање природе око човека и у човеку од стране човека.
Ти си се ту нешто као мешкољила, без успеха.

Сада кажем да је та промена природе са гледишта људског ума уређивање хаоса.
Па је онда интелигенција способност сређивања хаоса: проналажења закономерности, правилности секвенци које се понављају.
Ха?! affraid
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Pon Jul 20, 2009 3:12 pm

slawen ::Већ смо раније имали ово:
Ја кажем да је култура насилно мењање природе око човека и у човеку од стране човека.
Ти си се ту нешто као мешкољила, без успеха.

Хм, добро, добро...

Сада кажем да је та промена природе са гледишта људског ума уређивање хаоса.
Па је онда интелигенција способност сређивања хаоса: проналажења закономерности, правилности секвенци које се понављају.
Ха?! affraid

Настави! Ово нечему води, зар не?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Pon Jul 20, 2009 5:21 pm

Хм, не знам баш засигурно.
Али признаћеш да сам добар у овоме. cyclops
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Uto Jul 21, 2009 12:38 pm

slawen ::Хм, не знам баш засигурно.
Али признаћеш да сам добар у овоме. cyclops

Признајем. Но иза сваке теме крије се неки мотив, дакле: мотив на сунце.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Sre Jul 22, 2009 7:06 am

Што ти бре пиле постављаш зајебана питања, чудо једно.
Наизглед безазлено, али кад крене да те ради....
Шта ми је био мотив?
Зашто сам то урадио?
Шта ме је тајно покренуло?
Зашто било шта радим?
Да ли сам заиста волео оца? Мајку???

'Си ти неки психијатар?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Čet Jul 23, 2009 10:35 pm

Е јеби га, дедек (ја се извињавам ширем аудиторијуму ради овог уличарског језика), једино из твог мотива могу да схватим о чему причамо. ДаклеМ?

п.с. Пази, ако си ти се стварно намјерио да причаш о мами и тати, слободно ти. Ево ја таман пијем неко фино француско вино, све ћу без осуде поднијети.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Pet Jul 24, 2009 12:11 am

Лепо богами, вино у десет пре подне.
Тц, тц...

И, пази, ово је од највећег значаја, уопште није битно о чему причамо, него како причамо!
А ту се питање мотива (као скривених побуда) уопште не поставља, за разлику од претходног случаја.

Запитај се само каквим је то људима битно о чему причају. Колико су јадни ограничени избором тема и предестинирани мотивима им (које би ти још у предговору да истераш на видело, ха, пази мајку му, па кад би свако пре него што почне да прича о нечему признао зашто прича о томе, онда би сви одмах знали и шта стварно мисли о предмету приче и којем циљу стреми, па би сама прича била беспредметна, а то не бива, већ уместо тога из саме приче често надљудским напорима ума спознајемо мотиве приповедача), као они жанровски сликари који су се "специјализовали" за одређени мотив, па сликају само портрете (сад ми на памет пада само Урош Предић, он је, кажу, знао за ноћ да их наслика по десет, толико је био вешт занатски, поређао би десет платана на десет штафелаја у низ, па размути једну боју, рецимо розе, па удри том бојом по свим платнима где она треба да дође, па онда тако са жутом, па плавом, па цинобер... за своје слике говорио је да нису уметничка дела, али да су урађене солидно и поштено, као да је причао о ципелама и при томе није био ни ироничан ни лажно претерано самокритичан како ја рецимо понекад умем да будем кад налетим на неку сировину, тада се служим тактиком лава који сам лови бизона, мало га чачне, као појури, а онда дође пред њега и падне на земљу смртно рањен, па кад се бикчина залети да га тако занемоћалог набоде роговима и савије главину к земљи тамо где лежи лав, а цар хоп! па одоздо за гушу), Пикасо је за те људе говорио да су од себе направили модле за колаче, па би са још већим жаром скочио да црта своје голубице по вазама, земљаним лонцима (за свадбарски купус), тањирима, тацнама и салветама, уопште узев тај би човек био сјајан угоститељ да није постао велики сликар, хај'мо на кафицу код Пабла!

И даље те занима зашто сам почео о сређивању хаоса?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Pet Jul 24, 2009 12:18 pm

Какво прије подне - навече бре!

Да, јако ме занима зашто си почео о сређивању хаоса!

Бистро код Пабла Пикаса - свјеж бурек, качамак са сладоледом (неки дан у Никшићу уђосмо у један кафе-посластичарницу, да тргнемо једну кафу пред пут, кад тамо на картончићу понуде слаткиша стоји и то), рол виршле и портрет у подне.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 26, 2009 10:34 am

Види ти њу - занима је!
А зашто мислиш да овде имам било какав мотив, тачније, да поседујем неке особине које би ми дале мотив?
Да сам практичан, на пример, а нисам, па да тражим ред у хаосу као што бих тражио добитни систем за рулет?
Или да сам племенит и човекољубив, па да желим да разрешим свецки друштвеноекономки или србскополитички хаос, на општи плезир?
Или да сам дубок, а не површан, па тако најављујем чишћење сопственог мидлејџ шпајза?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Ned Jul 26, 2009 1:31 pm

Значи ти тврдиш да ниси ни практичан, ни племенит, ни човјекољубив, ни дубок...

Даље, идентификујеш неколико области на којима би се дало радити, а могу бити мотиви за оних неколико "значајних" поставки: свеопшти хаос ("свецки друштвеноекономки или србскополитички хаос") и сопствени мидлејџ шпајз.

Видиш некуд ћемо ипак приспјети...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 26, 2009 4:17 pm

У шта сам се увалио....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  ВЈТ Ned Jul 26, 2009 4:35 pm

Ма види, не мораш ти о томе да причаш, ако нећеш... Испаде сад да те тјерам да причаш о нечему што нећеш. Таман посла.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) - Page 5 Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu