RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Књиге, интернет, филмови

5 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Apr 30, 2010 12:26 am

Нема везе, ово што причамо нема ни на филму.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Apr 30, 2010 12:38 am

Mozda Nemanja oposli nesto?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Gost Pet Apr 30, 2010 5:58 pm

Kad pomenu FEDEX, setila sam se jedne situacije...

Pokojni cale je ceo zivot proveo u medjunarodnoj spediciji (to su oni sto se zamlacuju sa carinom kad Slawen, recimo, resi da nesto uveze, prim.aut.) i od toga imao, uglavnom, samo stete, ali da ne idem u sirinu.

Uglavnom, kad sam se 1997 selila, on u zelji da pomogne, donese nekoliko UPS plasticnih dzakova, cca 220x120 cm, belih, na svakom ogroman logo kurirske sluzbe, a sve u cilju da mi olaksa pakovanje garderobe, posteljine, i ostalih nelomljivih stvari.

Cela stvar je super tekla dok su, recimo, upola puni dzakovi iznoseni - zavidljivi pogledi komsija (jos uvek traju sankcije, iz sve snage), su se zaustavljali na crnom UPS simbolu, neki su i pljuckali (radi uroka), ali nas niko nije dirao.

Onda smo resili da ubrzamo stvar i spakovali svu posteljinu u jedan dzak i na taj nacin ga potpuno ispunili - Nosilac Stanarskog Prava se bukvalno sunovratio sa terase vristeci da neko od okupljenih komsija (koji su dotle procenjivali nametaj&tehniku unosenu u kamion, jer dotle nisu imali prilike da je vide, zato sto ih nisam pustala u kucu), pozove MILICIJU, jer tu nisu cista posla - ko zna koga sam ja to upakovala u dzak, i sta ja to sve, uopste, i nosim u IZDAJNICKIM vrecama...


...i dalje smatram da su, u poredjenju sa uobicajenim kutijama iz C-marketa, ove vrece predstavljale spektakularan uspeh, jedino se posle prisilnog raspakivanja posteljina tesko pere...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Apr 30, 2010 6:16 pm

Stanarska ponasanja koja su ovde opisana ja zovem strucnim terminom "stochnost u Srba".
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Apr 30, 2010 11:45 pm

slawen ::почетак бомбардирања Србије & Чачка.

Vrazhe...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 1:44 am

Видим данас на 1. програму (РТС) поново иде Бане Бумбар, била она епизода са Анабел Ли, али не оном од Е. А. Поа, већ Беатриче - Мали Принц заплет, кад му она није дала чавке, већ читали поезију док између њих у кревету био Превер, за кога се испоставило да је биста швалера њојзине мајке....
А увече, поводом Ђурђевдана, који је некако испао "Дан града", концерт извесног трећеразредног певача шлагера, (пази сад) Црногорса Влада Георгиева.
Резултат дугог процеса олошизације Србије, смарач коме у моје време, да је постојао ико ко би му организовао концерт, не би дошло више од брат-брату два'ес војних пензоса са госпавама (под условом да и тај буде бесплатан, те да се узгред дели нешто), "окупио" је на травњаку испред општине пун курац клинаца, који су, е ово је најгоре, чак и знали и певали неке његове "песме", као што певају Цецине или Секине, кад њихове "концерте" похађају. Са тим што су им рекли да је ово "фино", а поменуте даме служе за "максимално опуштање".

Јебем те Србијо по сто пута да те јебем, отхрањен је нови сој тејлеса.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Maj 07, 2010 1:53 am

Pa ceo rad nogu 1987-Present je i bio oko toga. Zamisli da ti trziste (prazne) slame umre, nestane? Da se ubijes k'o siroce bre.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 1:59 am

Али бре овај нови, мутирани, је много опаснији од класичног тејлеса.
Онај је био у прогресији, овај у регресији. Когнитивној.

Што рече Софија Мачкић "још од Сида Вишоуза је зло у моди", ал' ово није мода (која је по природи мало субверзивна, па и анархофилна), ово је директива с врха, званична политика, стогодишњи пројекат.

Докле то може да иде, бре, 'де га данце?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Maj 07, 2010 2:01 am

Tejles Bratus. Et tu, Bratus?...
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  ВЈТ Pet Maj 07, 2010 3:19 am

slawen ::
А увече, поводом Ђурђевдана, који је некако испао "Дан града", концерт извесног трећеразредног певача шлагера, (пази сад) Црногорса Влада Георгиева.

Молићу, можда је шлагер, можда је и поп кога знамо колико ја волим, али не само да није трећеразредни, већ је добар музичар. Чак изузетан. Послије једног његовог концерта, настави се тзв. џем сешн у једном клубу до 5 ујутро. Ту нема фолиранције. Тих 5 сати свирања са његовим одличним бендом (а да се похвалим, с неким тамо сам и ја некада свирала, у она давна времена када сам и ја добро свирала) су били можда најбоља клупска свирка на којој сам била. А, да пришијем и још једну личну ноту у све ово - након проспавана 2 сата, сједох у кола и кренух за Сарајево да предам папире за своју стипендију у Британији. Остало је све легенда. hatup
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 10:04 am

А, па он ти је био батлија....

Све ти је опроштено.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  ВЈТ Pet Maj 07, 2010 3:30 pm

Шта је батлија?

Душо,ти још чекаш на мој опрост.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 5:49 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 8:22 pm

Да се наставим са извјешћем са локалних манифестација.
Елем, данас је Соколском покрету (савезу, како ли се то већ зове) коначно у Крагујевцу враћена Соколана "да вежбају".
Е, сад, Соколана је дрвена зградица у оквиру Старе радничке колоније, ушорене и сређене групе дрвених барака коју су целу направили Немци за ратне репарације после Првог рата.
И у којима је, ене чуда, до јуче живела бројна популација тејлеса колоникуса.
Ево је слика Колоније: [You must be registered and logged in to see this link.]

Uploaded with [You must be registered and logged in to see this link.]
Приметићете да су сви сиви кровови (од барака) постављени у правилном, правоугаоном распореду, да се све улице секу под правим углом, да између има довољно места, да је у средишту тог ПРИВРЕМЕНОГ насеља* изграђен парк и објекат за друштвени живот, који сам ја означио црвеном стрелицом.
Е, то је Соколана.
Еве слике:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Наравно, онима који ишта знају о Соколском покрету као пансловенском и антигерманском биће јасно да Немци нису баш ту намену имали у виду кад су је правили, а нарочито кад се погледа и павиљонче за недељно музицирање, кога код сокола нема (они, наиме, недељом и празницима излазе у природу и пеку роштиљ, а док чекају, надмећу се у спортским дисциплинама: камена с рамена, надвлачење штапа и труле кобиле).
Али нема везе.
Е, као што рекох, све су бараке сад порушене (Гуглов сателит није одавно прошао овуда) и зидају се (коначно!) нормалне зграде за људско становање**, сем Соколане, коју ће да сачувају као споеник на једну епоху.

И добро, била та свечаност, међу узваницима моја маленкост, али и принчевски пар: Аца и Катарина.
Јеботепатак, ал' је она жена слуђена!
Почиње церемонија, нека деца певају Боже правде, а она само крете некуд. Ту сам видео да претендент на непостојећи српски (а богуми и грчки) престо има рефлексе као кобра: кад је ухвати за руку, мислио сам ишчупаће јој је. Али је цурикну.

Но, нема везе, ни то нисам хтео да приповедам.
Већ ово: од чега је све могуће данас направити себи позицију, а помалко и бизнис.
Каже наш локални кмет*** да је предаја Соколане соколима само први корак.
А да ће други бити слање сталне мисије Сокола у Брисел, при ЕУ.
Живи били.


*Као и све што Немац направи, без обзира што је предвиђено да траје десет, трајаће сто година без проблема. Са друге стране, оно што Србин направи са циљем да траје сто година, пропадне сасвим за десет.
**Насеље Радничка колонија је прављено у време кад је унутрашњи тоалет био у овим крајевима реткост, а канализациона мрежа уопште није постојала. Зато су поред сваке бараке (које су имале по четири стана свака) Немци направили по један пољски клозет са по четири кабине, као и по једну шупу са по четири просторије, за сваки стан по једну. Сваки тај четвороструки клозет је имао своју септичку јаму коју је, на жалост, домаће становништво лакше пунило него празнило. И тако је било све до данашњих дана. Грозан смрад нису могле да одагнају ни липе које су такође око барака посадили Немци. Елем, кад су коначно порушили те бараке и сваком власнику стана у бараци у замену дали стан у новоградњи која је подигнута ту, на ободу порушене Колоније, кренуо је следећи виц:
"Како ти је у новом стану?"
"Лепо, супер, комотно и чисто, само куд нађоше да баш у мом стану направе WC?" (Боји се човек да ће сад још три породице да ту серу & пишају)
***градоначелник Верко.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 8:38 pm

Кога занима овај феномен (тхе Колонија) може да гуглајући налети на свашта, а мени су увек занимљиви коментари, рецимо као овде:
[You must be registered and logged in to see this link.]

И сви су такви. Минимакс је био можда једини, који је био сушта супротност.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Hate mail Pet Maj 07, 2010 8:43 pm

Pogledacu komentare kasnije (work) ali samo da kazem "Ha, Minimaks!".

Sto bi rekao moj cale (od malena nam je to usadjivao): "I on je nas".

U prevodu: ono sto bi Miladin rekao da je "nase" (tj. KG/shumadijsko) - to je bilo pozeljno. Minimaks, the Slavuj, Bora Djordjevic, Bora Dugic, Zuta osa, Miloduh i druge neke licnosti (ili proizvodi ili koje druge teme) kojih cu se setiti ako ih ko pomene a kojih je svakako bilo.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  ВЈТ Pet Maj 07, 2010 10:03 pm

slawen ::[You must be registered and logged in to see this link.]

Аригато гозаимас!
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Pet Maj 07, 2010 10:23 pm

Ју'р велком.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Ned Maj 16, 2010 6:30 pm

Ако бих ја приређивао Окуџавин "Гутљај", ово бих метио на корице:
[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 4:21 pm

... а унутра Шурду.

Јел' се сећате кад је радио као обезбеђење у самопослузи?
Па кад ухватио оног политичара, друга Попадића званог Баћко, како краде колица?

Врхунски.

Пазите, у оно време рећи за владајућу класу комуниста да су у основи, по својој природи вајттреш, па то је било.... срећом, мало је ко то разумео на тај начин, а и кад се неко онако од срца смеје, не можеш да му разбијеш нос, ако си човек.

И одма' шеф самопослуге скочио да за одмазду због тог непочинства да Шурди отказ, јбт па где ћеш друга Баћка да хваташ у крађи, еееј! Ту је већ радња била доведена до пуцања.

Али повадили се. Баћко рекао да је колица узео "зато што је расејан", то ваљда зато што решава тешке друштвеноисторијске проблеме.
Шурда рек'о како неће да чека да га отпусте, већ ће сам да да отказ. "Гледа' ја и гледа' овде недељу дана, само што ми очи не испадоше, ал' не видо' да ико мота жваке к'о ти..." каза том приликом шефу самопослуге.

Тако су лепо, бар за наредних двадесет година одвукли пажњу од колица друга Баћка.... а после нам је било касно.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  ВЈТ Sre Maj 19, 2010 6:51 pm

Финале "Хауса" - баш сам задовољна. flower
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 7:20 pm

Ту задњу нисам одспава.... хммм!! одгледао, мораћу колико сутра.

Јеси ли гледала карпулерс?
И ону кад као нека добродржећа бела средње класе саморана мајка ваља вутру са неким црнцима, то не знам ни како се зове?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  ВЈТ Sre Maj 19, 2010 7:44 pm

Па ако те тјерају у сан, што их гледаш, части ти? Јеси ти неки чудан човјек... (And let me reiterate: [You must be registered and logged in to see this link.]

Нисам гледала карпулерс. Нисам гледала ни Видс (Weeds), ако се тако зове.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 8:00 pm

То што преспавам средину (не свих, али доброг броја) епизода значи да ми екстремно пријају.

Шта ту има чудно?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  slawen Sre Maj 19, 2010 9:16 pm

Шта ти волиш код Хауса?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Књиге, интернет, филмови - Page 6 Empty Re: Књиге, интернет, филмови

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu