RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иста стара прича

+2
neprijateljska emigracija
slawen
6 posters

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Sub Mar 13, 2010 4:11 pm

al si ga usitnio, oci da izgubim u ranu zoru :(
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  neprijateljska emigracija Ned Mar 14, 2010 6:17 am

slawen ::
neprijateljska emigracija ::kuche samo porez $600-700 mjesecno.

Ja placam nesto manje od $800 mjesecno, ali zamisli penzionera koji ima penziju nekih $1,200 - $1,300. A sto ubijaju ako imas zgradu sa nekoliko stanova, tek je to bruka.

Inace, ovo sto su se sad kao sjetili fiskalne odgovornosti, nije zato sto su odgovorni, nego zato sto je nemoguce vise podizati namete jer su vlasnici nekretnina dotjerani do kraja. Dok je trajao bum sa nekretninama, oni sto su bili pritisnuti porezima prodavali su kuce spekulantima i selili se u jeftinije dijelove grada (i okolinu) ili isli u manje kuce. Sad kad je to stalo, to jednostavno vise nije opcija i ovi lopovi vise nemaju kud nego da odbiju taj javni sektor ( sa vec pomenutim svetim trojstvom: policijom, vatrogascima i gradskom upravom) od sise koja je presahla.

Sad je jasnije zasto je gradonacelnik bio toliko upro da dobije Olimpijadu, jer bi to s jedne strane dalo novi zamah spekulantima, a sa druge strane uletjele bi pare od sponzora, drzave, itd. i piramidalna farsa bi tekla dalje.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 9:24 am

slawen ::Вов, пиле, 'оћете да носите и оне ћошкасте капе?
Знам да кад се докторира, кићанка се пребаци са лева на десно, или беше обратно, какогод. Шта јој се ради кад магистрираш? Закачиш зихернадлом на пола? Уштиркаш да може да стоји усправно? Очекујем и слику са те свечане академије, неку групну, да се Емиграција презнојава....

Немаш појма колико сам поносан на тебе.

Toj se vika "tassle"(not to be confused with certain props used in certain kinds of bars...).

Procitao sam ceo ovaj thread i unisten sam. Nekako me jos uvek boli dupe sto deca iz geta umiru mlada (i to od metka; meh, been there, done that) i sto njihovi roditelji za to vreme kupuju (na crtu) gluposti u Walmartu, ili sto ce Kinezi ili neki drugi roboti nesto za 100 godina izmisliti bolje od nas ovde, ili sto Shaneeqa ima 6-toro tzv. dece i $5 u banci. Mojih "6 digits" svake godine i pasos US of A (due in 6 weeks or so) je sve sto me zanima. Ali me unistava faktografija srbijanske tzv. svakodnijevice jer na to sam, razumljivo, i dalje hiperosetljiv i hipernabrushen. Masu toga sam i sam evo vec deceniju i po prepricavao po forumima. Od majstorisanja i skladistenja buradi sa benzinom u podrumima, preko dvometarskih "peskira" od perforiranog 1980's kompjuterskog papira sa isprintanim listama imena i iznosima dugovanja srBskih neplatisa glede svih mogucih komunalija a koji su ("peskiri") visili sa ulaza svih zgrada u gradu devedesetih, kradje saobracajnih znakova, NEPISMENOG bosanca-komsije sa potkrovlja koji moli da mu se neko potpise na priznanicu od penzije koju mu donese postar i koji u slobodno vreme - iako zivi u komfornom stanu - svojerucno sklepanim sistemom sa cele povrsine krova potkrovlja HVATA KISNICU I SPROVODI JE U SVOJ BOJLER, zatim zlog gnoma/vrlo retardiranog polucoveka - komsije ovog sto hvata kisnicu usred Evrope - koji je isto ponosno pricao kako je nepismen ipak zajebao sistem (Privrednu banku da zeni da stan i Petrohemiju koju je tuzio jer je dobio rak) a u slobodno vreme (tj. stalno) po potkrovlju sadio paradajz & paprike a zbog cega komsiji sa poslednjeg sprata prokisne plafon pa izbije tuca 2 na njega jednog) do ratnih i mirnodopskih zlocina koji su izgleda modus operandi uzurpatora (TM) Gornje Mezije i teritorija pod njezinom izravnom okupacijom.

Ipak, zutokljun i - sad tek vidim - tokom mog zivota u od strane tzv. Srbije privremeno zauzetoj Dakiji/Panoniji PRILICNO zasticen od full-blown uticaja srBskih tejlesa te simptoma/posledica/kolateralne stete njihovih idiotskih egzistencija (hvala dobri roditelji, praroditelji, trudbenici i skupljaci pare na paru, trgovci & curcije sto rece Slanjen + sorbonski djaci; hvala takodje tzv. SOUR-u koji je caletu dao stan na najboljem mestu u gradu i to na poslednjem spratu sjajno izradjene zgrade podignute 1975. (poslednji spratovi su prilicno izolovani samim tim sto su na kraju), te napose & nadasve hvala Sudbino sto si me ipak postedela dubina bede srBske prosecne egzistencije) sam mislio da sam SVE video u tzv. Srbiji. Kad ono ima jos. And then some.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Ned Mar 14, 2010 9:28 am

Ochaj Ochaj Ochaj
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 9:35 am

Nemoj. Ni najmanje ja ne zasluzujem. Osim ako ne podbadas, a koje isto nemoj.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Ned Mar 14, 2010 9:38 am

Са списковима дуговања си заслужио и више.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 9:44 am

Jel bilo to i u KragOjevcu? Sigurno da jest.

Speaking of which, jel' znas ti sta su to "devojacki peskiri"?
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Ned Mar 14, 2010 9:48 am

Hate mail ::Jel bilo to i u KragOjevcu? Sigurno da jest.
Јасна ствар, брате.

Hate mail ::Speaking of which, jel' znas ti sta su to "devojacki peskiri"?
Нешто у вези "поштења"?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 9:59 am

Ne, ne.

Jednom moj Miladin video negde u cosku stana paucinu pa poceo da seretski objasnjava mojoj majci da su joj se pojavili "devojacki peskiri" po stanu. Zena bila prenerazena a ja sam otkrio jos jednu narodnu mudrost.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Ned Mar 14, 2010 10:03 am

Трајно меморисано.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 10:07 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

cyclops [You must be registered and logged in to see this image.]
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Ned Mar 14, 2010 11:28 am

Hate mail ::Ali me unistava faktografija srbijanske tzv. svakodnijevice jer na to sam, razumljivo, i dalje hiperosetljiv i hipernabrushen.

Једино ми ово није баш најјасније.
Миссим, кад бих се ја некако докопао слободне територије, много би ми звиждала јаја за овим овде леглом зунзара.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 11:39 am

Prvih 27 godina zivota se ja muvah okolo i malo-malo pa naletim na tako nesto k'o to ti sto opisujes ovde. Ili kao sto ja pomenuh u ovih par crtica. I uvek bude zapanjenost, prenerazenost i gurkanje dal' brata, dal' mame i tate, dal' drustva: "Jao vidi jebote, pa da li je moguce?".

Ostavi to traga.

Podozrevao sam ja jos od malena (dodju roditelji kuci sa posla pa pricaju; cujes, vidis) da je to zivi kurac sve i nikad sebe nisam mogao da zamislim "zaposlenog" ili trajno ukljucenog u sistem - zato sam, izmedju ostalog, tek sa 27 izasao iz skole - ali opet me obuzme bes sto me je neko de facto proterao iz mog vlastitog stana/kuce, zemlje, zivota

Ja ako mogu da zasolim neku ranu ili sutnem mucki (vojnickom cizmom, kao ono ti) ili ubodem noz sa puske u ledja tom kolektivu ili bilo kome individualno (redno, paralelno, u zvezdu i u trougao) ko u ovoj TCP/IP-sferi pliva a upravo se najeo sa gomile sa koje se napaja ostatak plavo-zelene eskadrile, pa bilo to ovako i bilo to samo pisanom recju, to mi je gusht kao 13. plata recimo.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 12:01 pm

Moje majke generalni direktor pogine cca 1993. tako sto je seo u "ficu" na cijem zadnjem sedistu su bila dva plasticna kanistera sa po 25 litara benzina. Bio vruc dan, on utovario benzin u auto pa se vratio u stan jos jedno po' sata-sat, sisao nazad do kola, seo unutra i kao i svaki hercegovacki direktor savio jedan duvan sebi i kresnuo upaljac.

Godinu dana kasnije vest u novinama o ona dva pajsera u jednom od ona 3 grada dole pored Morave sto se nastavljaju jedan na drugi: varili bure od 200 litara bezolovnog benzina - benzina ili isparenja, ne secam se. Komad bureta - u novinama pisalo zatvarac/poklopac - od siline eksplozije odleti 200m i ubije prolaznika.

Pa vest iz okoline KG, o coveku koji je umro/otrovao se onom rakijom metanolkom iz Nisa (cuveni "Guslar") na ciju sahranu dodje masa prijatelja i ovi im posluze istu tu rakiju pa umre jos 11-toro.

Pa vest iz Crne Gore o coveku koji je sa sinom negde u kamenjaru nasao MB minu od 120mm i istu - opet sa sinom - elektrolucno pokusao da zavari na metalnu ogradu svoje kuce, lisivsi sebe & sina zivota te ozbiljno ostetivsi 10-12 okolnih kuca.

Pa oni majstori iz okoline Panceva, sto su varili CISTERNU od 10 tona sa derivatima/isparenjima derivata (jednog od njih je pritisak eksplozije progurao kroz 2-3 zida od cigle) itd.


Poslednji izmenio Hate mail dana Ned Mar 14, 2010 12:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Ned Mar 14, 2010 12:30 pm

Mada, sad se setih Wink - primeti da mi za 10.5 godina nije niti jednom palo na pamet da idem tamo.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Ned Mar 14, 2010 5:29 pm

Hate, podsecas me na sebe kad sam dosla u USu pre 20+ godina. Otisla sam odatle prepuna besa, jada, nemoci, mrznje, itd. itd. prema onom sistemu i onim ljudima koji su me oterali iz moje rodjene zemlje. Ta zemlja je manjevise nestala u krvavim isparenjima, a ono sto je izniklo tamo posle, ja vise ne poznajem, nego po prici i ponekoj licnoj i personalnoj anegdoti. Drugim recima, ne osecam se kompetentna da pljujem po njima. S druge strane, ova ovde zemlja me je primila bez ikakavih pitanja (ok, ok, pitali su me kod "zakletve" jesam li komunista, na sta sam se najstrasnije uvredila-s pravom). Tamo, nikad nisam ni pokusala da nesto promenim; ovde vise ne pokusavam. Malo sam slow: posle toliko godina, moj zakljucak: sve je to ista bagra, ali ovu ovde malo bolje poznajem u ovom trenutku. I to je to.

ps
hejtic, odose mi oci citajuci tvoj dugi post; ajde nebilotitesko, pisi u malo kracim pasusima. btw., ovaj jesam procitala Wink
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  ВЈТ Ned Mar 14, 2010 6:55 pm

Питали те да ли си комуниста - па нормално. Интересује ме да ли ове нове генерације које полажу заклетву питају да ли пуше. Мислим, (да цитирам себе), што је некад био комунизам, то је сада дуван.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Ned Mar 14, 2010 6:56 pm

hahahaha
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Pon Mar 15, 2010 3:43 am

Pitaju i dalje. Imigracijski formulari I-485 (za green card), N-400 (za naturalizaciju) imaju to pitanje. Plus na intervjuu za N-400 uzivo te pitaju to jos jednom za svaki slucaj.

Nije greda ovde biti i komunista (vec odavno marksisti i ovde upropascuju sto-sta) ali valjda im rezon "imamo dovoljno home-grown budala, ne treba nam da jos uvozimo").
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Hate mail Pon Mar 15, 2010 3:49 am

Ako se ne varam, to pitanje se nalazilo i na konzularnom formularu koji popunjavas pri trazenju USA vize. Posle tzv. 9/11 taj konzularni formular od aplikanata za US vizu trazi da otlriju i eventualnu sluzbu u oruzanim snagama, specijalnost i cak su dodali pitanje o eventualnom ucescu u ratu. To u moje vreme (1997. i 1999.) nije postojalo, a mislim da bi u srBskom slucaju u najmanju ruku odavanje vojno-evidencione specijalnosti bilo tzv. krivicno delo po srBskim tzv. zakonima.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Pon Mar 15, 2010 6:18 am

Hate mail ::Moje majke generalni direktor pogine cca 1993. tako sto je seo u "ficu" na cijem zadnjem sedistu su bila dva plasticna kanistera sa po 25 litara benzina. Bio vruc dan, on utovario benzin u auto pa se vratio u stan jos jedno po' sata-sat, sisao nazad do kola, seo unutra i kao i svaki hercegovacki direktor savio jedan duvan sebi i kresnuo upaljac.

Godinu dana kasnije vest u novinama o ona dva pajsera u jednom od ona 3 grada dole pored Morave sto se nastavljaju jedan na drugi: varili bure od 200 litara bezolovnog benzina - benzina ili isparenja, ne secam se. Komad bureta - u novinama pisalo zatvarac/poklopac - od siline eksplozije odleti 200m i ubije prolaznika.

Pa vest iz okoline KG, o coveku koji je umro/otrovao se onom rakijom metanolkom iz Nisa (cuveni "Guslar") na ciju sahranu dodje masa prijatelja i ovi im posluze istu tu rakiju pa umre jos 11-toro.

Pa vest iz Crne Gore o coveku koji je sa sinom negde u kamenjaru nasao MB minu od 120mm i istu - opet sa sinom - elektrolucno pokusao da zavari na metalnu ogradu svoje kuce, lisivsi sebe & sina zivota te ozbiljno ostetivsi 10-12 okolnih kuca.

Pa oni majstori iz okoline Panceva, sto su varili CISTERNU od 10 tona sa derivatima/isparenjima derivata (jednog od njih je pritisak eksplozije progurao kroz 2-3 zida od cigle) itd.


Odakle ta prekomerna ocekivanja da budala, kretena i morona nema u Srbiji? Po cemu bi ona bila izuzeta od onog cega ima tusta i tma po vascelom svetu?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  slawen Pon Mar 15, 2010 7:18 am

Ако дозволите, мислим да нико не очекује да их нема, већ да им број буде пропорционалан величини популације.
И да немају заједнички patern. То јест да нису организовани у партијску државу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  ВЈТ Pon Mar 15, 2010 3:32 pm

slawen ::Ако дозволите, мислим да нико не очекује да их нема, већ да им број буде пропорционалан величини популације.
И да немају заједнички patern. То јест да нису организовани у партијску државу.

Наведи ми једну земљу гдје то није тако, молим те.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Pon Mar 15, 2010 3:37 pm

врло_јак_тим ::
slawen ::Ако дозволите, мислим да нико не очекује да их нема, већ да им број буде пропорционалан величини популације.
И да немају заједнички patern. То јест да нису организовани у партијску државу.

Наведи ми једну земљу гдје то није тако, молим те.

ditto
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  amans* Pon Mar 15, 2010 4:07 pm

hmmmm ne racunajuci Norvesku, koju ja idealizujem.
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Иста стара прича - Page 7 Empty Re: Иста стара прича

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu