RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mind game revival (restoration to life)

+2
amans*
ВЈТ
6 posters

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:20 pm

Покушаћу овде да пренесем "MIND GAME" из наше старе кафане.
Датум и време уписа не могу да уносим, и ово ми је прилично тешко што морам стотинак пута copy/paste да одиграм - из самог текста може да се улови моменат у коме је настао, али што је много важније овако се још боље види ванвременост наших судбина.
Иначе, текстове преносим без икаквих интервенција и накнадне памети.
У то име Живели!


ЈА:
До малопре сам покушавао да се сетим оних епохалних мисли које су ми јутрос, као што обично бива сваког јутра, надошле док сам седео на заходу.
Сотим што их обично заборавим истог часа кад пустим воду, јер моју пажњу тада привуку много интересантније и животније теме: смер окретања воденог вртлога у WC шкољци/шољи (изабрати по нахођењу), наслаге каменца на хромираној славини у светлу свецке завере спроћу Срба и значење појма "баксуз" у оџачарској пракси, да споменем само неке.
Међутим, данас сам баш био запео да запамтим. Чак сам био решио да у ћенифу инсталирам једно блокче и плајвез, како ми се никад више не би десило да тако олако протраћим клозетско надахнуће.
Елем, јутрос сам....


Poslednji izmenio slawen dana Pon Avg 03, 2009 9:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:20 pm

JA:
... контемплирао о лажној опозицији.
Још за Цобетовог вакта тврдио сам да тадашња српска опозиција није ништа доли списак превремених пребега (дисидент је, ваљда, пребег из владајућег начина мишљења, отпадник, изрод - поучите ме ако грешим), и то доказивао на примерима: што је дисидент>опозиционар заузимао ниже место у хијерархији, то би раније напустио владајућу гарнитуру, просто као резултат сопствене необавештености, односно погрешне претпоставке (мајке свих зајеба) да ће напуштањем "брода који тоне" и преласком у "противнички табор" профитирати са причом "лепо сам вам ја говорио". Тако је атентовани Вук међу првима сео за кухињски астал Мирка Јовића у Пазови. А Човић тек кад је видео Гонзалеса. Генерал Перишић је, према томе, располагао најбољим информацијама - кад је и он напуштио Цобета, било је јасно да су му Американци поверили да су решили да фактора стабилности наражње.
Стога је целокупна контрацобета опозиција била једна обична клупа за резервне играче, који су само чекали да ускоче у исту игру, кад првотимце неко некако елиминише.

Каква онда може бити ова данашња опозиција?

Најпре, осврнимо се на шестооктобарску опозицију.
Чинили су је рахметли Цобе (са Богољубом Бјелицом, Миром, Марком и Маријом ђутуре) и Шешељ (са Јадранком?).

Оно што прво упада у очи је да њима, шестооктобарској опозицији ни на крај памети није падало да се понашају као дотадашња опозиција - да седу и чуту и чека'у и сараџују.

Из тога је произлазила реална опасност за нове играче на старом теренчету намед Сербија: да Цобе & Шеки поврате поборнике, чим се ови извуку из коштунициног ректума.

Зато је требало Цобета & Шекија експедовати онострано, а на њино место инсталирати поуздане кадрове - Ивицу и Томицу. Па да они замајавају мало ону другу Србију. Ал' да не осете.

Тако је настала Лажна Опозиција Србије (ЛОС), коју су прво попљували њихови доживотни председници, подржавши један другог на неким шатро изборима, мислим Коштуница версус Лабус (и тако коначно признали свету своју инцестуозну прошлост).


Зашто је мени јутрос ово било важно?

Зато што је лажна опозиција крунски доказ да имамо лажну власт.
Којом директно управља неко одозго.
Па су и сви избори и референдуми лажни.
Као и лажни Устав, који је потврдила лажна половина.

Трактат о очигледном.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:21 pm

JA:
А очигледно је, пак, најтеже доказати.

Рецимо, неко вас натера.... не знам који ми је курац, стално пишем као да ово чита пет милиона душа минимално, еј, бре, Србине, дођи себе!... дакле, рецимо, неко ТЕ натера да доказујеш да је небо плаво, или да су Цецини хитови сточна (душевна) храна.
Сећам се како је мој наставник математике у средњој школи изгинуо на табли једно десет-петнаест минута да нам докаже да је 1+1=2.

Значи, не преко тамо неких левих и још дискутабилнијих "истина", већ директно, онтолошки чисто (шта ли сам овим мислио?) само из себе и само собом, несумњиво и необориво доказивање.

Како да докажеш да су народњаци срање?

Одма' те баце на дегустибус нон ест...

А није о укусима.

Е, то ти је ствар са српском политичком сценом. Очигледна ствар, али кад почнеш да доказујеш, јаком неко скочи: "како си ти деструктиван/циничан/овакав/онакав...", "Па шта ти у ствари заговараш, зашто не излазити на изборе" (са'ће поново неки, ви'ш да навалило да прода РТБ Бор) и све такав рад.

Сачекаћу мало да скоче ти скакачи, ако су до сад већ осолили "пресвијетле", па гурам даље....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:22 pm

JA:
Минвајл, јеси ли се ужелела ових мојих чаршафа, а, пиле чикино?

А) Јесам, и сутра идем код свог психијатра;
Б) Јесам, кад би се зајебавали;
В) Нисам, али само ти настави, ускоро ће киша.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:22 pm

JA:
Скакачи мирни.
Лепо.

Значи, живим у земљи у којој су на лажним изборима лажни политичари запосели лажну власт.
Да ли се ту ствари завршавају? Наравно да не. То није ни почетак.

Систем лажи обухватио је целу државу, продро у најситније алвеоле, изнутра је променио сваког о кога се очешао, некога покварио, некога "ослободио", некога, богами, прилично разбуцао, систем који је изродио и васпитао себи нове генерације непоправљивих лажова, and countin'.

Лаж је свеприсутна и општеприхваћена. Пожељна. Награђена и слављена. Не могу да замислим друштво које је толерантније према лажи. Друштво комплетне инверзије.

Да давим примерима? Јок. Нема потребе, когод 'оће, сам ће да их нађе милион. Свуда.

Размишљам сад, можда сам омашио кад сам ову тему метио на "Политику". Више је, онако, филозофска, у стилу оних Лилиних "кварежи нарави", па и религијска, културолошка.... Могло је под "разно"....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:23 pm

ТИ:
slawen wrote:
Минвајл, јеси ли се ужелела ових мојих чаршафа, а, пиле чикино?

А) Јесам, и сутра идем код свог психијатра;
Б) Јесам, кад би се зајебавали;
В) Нисам, али само ти настави, ускоро ће киша.


Точан одговор је под А. Настави деда. Слушам те пажљиво.

Пар питања бих имала:


Quote:
Којом директно управља неко одозго.


Окле одозго? Из Патријаршије, Брисела, Вашингтона или ДиСи неба?

Власт лажна јер је опозиција лажна? То нешто као опозиција је њена сијенка, па ако је на сијенци во, онда у стварности биће мора такође бити во - па неће ваљда бити леопард. Добро. Јасно. Мене сада интересује, мада је ово већ философија, да ли је и народ лажан и чиме ћемо то доказати (то ипак није 1+1, а богОми ни Тсетса).

Last edited by vrlo_jak_tim on 31 Jul 2007 11:49 am; edited 1 time in total


Poslednji izmenio slawen dana Ned Jul 12, 2009 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:24 pm

ТИ:
Ово је за сада било само једно питање. Остала кад се наспавам. Бијаше нека свадба и тако...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:25 pm

ЈА:
vrlo_jak_tim wrote:

Пар питања бих имала:

Quote:
Којом директно управља неко одозго.


Окле одозго? Из Патријаршије, Брисела, Вашингтона или ДиСи неба?


Патријаршија није сигурно, јер иста рука дрнда и католике и њино цвеће.
Брисел? Вашингтон.... вруће, вруће. Има ту свега. Мање политичка, више интересна спрега.
СВЕТСКА завера.Very Happy


vrlo_jak_tim wrote:

Власт лажна јер је опозиција лажна? То нешто као опозиција је њена сијенка, па ако је на сијенци во, онда у стварности биће мора такође бити во - па неће ваљда бити леопард. Добро. Јасно. Мене сада интересује, мада је ово већ философија, да ли је и народ лажан и чиме ћемо то доказати (то ипак није 1+1, а богОми ни Тсетса).


Алал вера!
Са лажним народом прескочила си ме за четир' копља.
Какав флеш!
Нисам свадбовао, али се повлачим у мрак своје јазбине да о томе штогод измудрујем.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:28 pm

ЈА:
Да је моја теза о лажној власти стопосто тачна лично ми је потврдио синоћ и Михајло - Микица Марковић, a.k.a. Лептирко, својевремено народни посланик СПО-а, тада запажен због својих језичких бравура на рачун Др. Шешеља, које, на жалост, нису биле довољно смешне и елитним припадницима странке познатог хашког дијеталца, па су г-дину Марковићу разбили нос и на дужи рок га избацили из политике, јер су партијске колеге духовитог, али нејаког посланика једва дочекале његове невоље са респираторним органима, како би га одмениле у његовом демокрацком прегнућу.
Држим да је М.М. морао да послужи као инспирација оном гојазном Александру Вулину за репринт Алана Форда - па човек изгледа као да су га нацртали Мах & Бункер, а уз то говори српски баш онако како ја замишљам да би говорили чланови групе ТНТ да их нису прво заврбовали рвати. Авај, Вулин је подједнако лош "уредник" стрипова колико и политичар; нови Алан Форд је само своју стару публику међу свиленгузом градском омладином и непоштеном интелигенцијом, у међувремену зачуђујуће успешно очеличену Цобетовим експериментом ин виво, учврстио у космополитском уверењу да им је матерњи језик, особито записан ћириличним писмом курац живи, што значи да су се рвати само бранили.
И сад је тај Микица помоћник на Веља Илића, партијског му шефа.
Па у тој униформи излази прпошни Микица пред свеколику српску телевизијску јавност оличену у оном Шабићу (у улози Јеремије), ноторну Верицу Бараћ (која се примила тешког задатка да ломи кичму корупцији у овој земљи, у тренутку кад су много већа имена дигла руке од те јалове работе, те за то прима тек неколико тричавих милиона, показујући тако злим језицима да она није само лекарско оправдање и декор нашој лажној влади са правим лоповима у њојзи), те Мишу Бркића који задњих десет година и не крије да ради за Американце. Very Happy
Скочили они на човека што је влада препустила ауто-пут кроз Војводину концесионарима, а за себе задржала онај део кроз ресто Србије (Грделице, Црни Каови и сличне вукојебине).
И стварно, нелогично: част да ломите кола од Београда до Хоргоша нечим што није ни половина ауто-пута (вози се у оба смера истом страном, а нема зауставне траке) ова куртон-држава наплаћује скромних седам евра у једном правцу својим држављанима који не терају камионе; свима другима нек је Бог у помоћи.
Пошто на том делу и нема другог пута, то јест немогуће је стићи од тачке А (престоница) до тачке Б (МителЕуропска Унија) било којом другом саобраћајницом, а да то буде у риалтајму - значи, обилазница преко Софије не долази у обзир - питам се зашто уопште ту и праве ауто-пут. Миссим, већ наплаћују, а не кошта их ништа.

Е, ту у игру улази М.М. као лажни помоћник лажног министра лажне владе лажне државе Србије. Пљуште цифре, подаци, упоредне анализе, Шабић и Весна колутају очима, Бркић се смеје себи у брк, а ником ништа није јасније, но пре тога.
Сем да се тако удара клип у точкове војвођанског сепаратизма.
И та гомила лажи међу лажним људима полако се уобличава у једну светлоплаву истину: све то није право, све је то фол, истина је тачно супротно од тога што ови лелемуди фингирају.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:29 pm

ЈА:
Сад о бојама.
Познати су непријатељи свих боја. За разлику од пријатеља, који су, закључујем, увек друге боје.
И познати су снови у боји. Нарочито они гледе светле будућности или нагло осисатиле комшинице.
И познате су страначке боје. И националне, и верске.
И рат и мир имају своје боје: рат сив и црн, мир је некад зелен, некад бео.
Боју имају и болештине: куга црну, колера жуту....
Само лаж и истина немају своју боју.
Лаж је до сад била масна, дебела, добронамерна, злонамерна илити преварна, дечја, љубавна.....

У једном делу свог живота проводио сам значајан део дана са неким чудним људима, чија је главна особина и истовремено повезница била да су сво време били потпуно беспослени. Залудни. Докони.
А доколица је, за разлику од једностраног виђења исте очима Хермана - Германа ("Уметност доколице" и остале кратке приче, то ти је одговор на оно из културе) извор свакојаких корисних ствари.
Током те доколице и лаж је добила своју боју.
Јер, група људи осуђена на свакодневно утуцавање преподнева за која никад неће сазнати каква су могла бити, осуђена погрешним избором који су учинили у време кад су били сувише млади и идиотским системом лажи ове дубоко несрећне земље, та група људи нема никаквог другог спаса од своје фатве доли у надкењавању, које неминовно води до хиперборејског казивања, кад отупе сва слушалачка чула, одакле је пичкин дим оклизнути се у лаж.
А кад једног крене, сви се врло брзо приме, природна компетиција је здрава основа људског друштва, надлагавање је све мање суптилно, а све више питање части, док једном неко (а ја знам и ко) није крунисао сву апсурдност овог шампионата лажова-аматера додељујући на крају те дневне сесије тренутно водећем у лажовском пласману Жуту мајцу. Тиме је он не осуђује, не, дајући тој ситној доколичарској лажи спортско рухо чини је питкијом, бенигном.
Тако је лаж добила своју боју - жуту.
Ону Горење жуту, јер је ускоро и најмања сумња у веродостојност нечије приче исказивана "подвалчењем жутом".

Ово сам испричао јер сећања на неке људе не могу да се отресем когод оног банатског блата са старих ципела, гњецавог и лепљивог, које се на летњој припеци пратвара у најфинију жуту прашину.

Зато је она млада истина која се промаља иза лагарија лажних министарских помоћника, бораца за демокрацију а спроћу корупције етц, зато је та истина светло плава.

Знамо и ми за хроматски круг.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:29 pm

ЈА:
Неко вече гледам (и слушам!) како се нешто као надгорњавају Жаре ("Време) Горчин (Гробар) и онај Коштуницин независни аналитичар, један буцко са цвикерима, мора да због изгледа вуче грдне трауме из детињства, па још није научио да лепо каже "рибарибигризе реп!". Да га не тестирамо са "раскиселише ли ти се опанци?", то је већ за даровите.
Елем, седу они тако и причају о секташу који заклао и раскомадао једног дечака и његовог несрећног оца, и добро сад, та прича и онако ми није тема, али кажу двојица од оне тројице да су "органи гоњења" што у конкретном случају подразумева и тужиоца и истражног суца за петнаест минута знали ко је, како и зашто починио тај гнусан злочин.
Наравно, на ту хвале вредну ефикасност народне власти није могао а да не опљуне самопрепознати елемент, један од оне тројице (не видех ко је, склонило камеру, а гласићима утањили сва тројица, к'о три прасета кад их вук наговара да одшкрину врата, не можеш их разликовати: уопште, шта је то данас са овом државом, више власт и опозицију не можеш да разликујеш по ономе што говоре, само по изгледу, знаш, натакаче оне заставе позади приопћенске говорнице са крупним натписима, да се ко не зајебе; кад би им укинули телевизију, и дали само радио, било би неизвесно, да знаш!). Дакле, један у студију ТВ Авала назочан господин за округлим асталом на то је рекао: Па јес', кад се онај секташ-сатаниста сам предао и све испричао.
Што је други елемент једва дочекао, па завапио: Док Анастасијевићевог убицу (а тај Анастасијевић јоште жив, Боже ме саклони) не могу да нађу до данас.
Где се онај први, или можда трећи, камера још увек не хвата актере, надовезао: Кад се није предао.

Е, ту ми прекипело.
Тако да нам јавно нападају снаге реда.
И то исти они који кењају: те УДБА ово, те УДБА оно, те ово је полицијска држава, те ово је удбашка творевина....

Јел' има ту логике?

Одем ономад у локалну полицијску станицу, поводом једног мени веома болног случаја.
Звао ме пандур задужен предметом.
Ја мислим, направило помак у истрази.
Кад ме он пита за неке податке који су им дати још онда, непосредно након....
Стока све погрешно записала.
Гледам ја тамо, оне прашњаве сиве магацинске полице са металним иззумбаним ногарима, на њима стоји брзокувало за кафу (знаш, онај пластични бокал са жилетима унутра спојеним жицом на 220 V), две-три пластичне чашице за једнократну употребу из којих ови задригли пију каХву, пошто их малко исплакну у клозету иза, неки труо парадајз, претек'о од габлеца, заборављене абровске новине покупљене муфте на оближњем киоску (е, вратићу ти кад прочитам, а у себи се мисли како да му их неко од колега не дрпи пре него што их однесе кући), јад и беда реалсоцијализма, укључујући и добродушног куртона из Доње Гуштерице код Липљана који глуми Шерлока Клузоа предамном, гледе, унаточ и у инат свим језичким баријерама које су се међу нама испречиле, док мисли на своју љупку бркату женицу која седећи код куће прима већу плату него он за сво ово набадање у писаћу машинКу. Јеби га, ал' она је знала да се пре напуштања колевке Српства пријави као да је запослена у Електропривреди Косова, па јој сад синдикат ЕПС-а и премијер главом чувају леђа.

Каже ми билмез - лако бих ја открио починиоце, само кад би ми ви рекли ко су.
Пишам му се у попару!
Па пичка ти материна каракушљива, за који би ми курац ти требао да ја знам ко су, одреагујем ја ту емотивно, онако, к'о обичан грађанин.
Заборавим на професионалну уздржаност, сталоженост и мир.
Кретен само трепће, па фрфља: Немојте тако, ми....
Ти ће' га откријеш? Будало!

Безвезе нагрдим човека и оставим ружан утисак.

Јер, ствари су ту крајње просте.
Ти дегенерисани крмци у плавим униформама, то је лажна полиција (ако си мислила да сам омашио тему, зезнула си се).
Они су ту да збуне носиоце криминалних активности.
Они уопште нису полиција, узевши при том термин "полиција" у значењу који му придају, рецимо, Швеђани или Бразилци.

Отуда тај привидни контраст између свеприсутне аждаје, поседника Србије, и ових несрећних кокошара.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:30 pm

ЈА:
"Skupština Srbije završila je rad u 15 sati i 30 minuta, zbog odluke Radio-televizije Srbije da prekine direktan televizijski prenos skupštinske sednice zbog prenosa odbojkaške utakmice Francuska-Srbija. Nastavak načelne rasprave o Vladinom predlogu izmena Zakona o državljanstvu zakazan je za sutra u 10 sati."
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:31 pm

ЈА:
Кад се Б. Пекић унапред извињава пре но што крене да у неком свом роману плагира, компилира, лаже и фалсификује, то у лажној земљи Србији боде очи:
"У почетку уметности, док је ова нешто значила, приче су умели и смели приповедати пророци и свештеници Храмова. Оне су тада потицале од богова. Биле су поруке у Реч уклесане. Вечне, непроменљиве, одређивале су живот људи. Кад богови заћуташе, пророци и свештеници су још неко време у њихово име зборили. Али, приче више нису имале исту судбину. Постале су лажне, премда су извесне чари, од лажи која се задржала, начинили уметност приповедања."

Е, сад, мало ми боде очи ово слагање по роду и броју у задњој реченици ("чари..... начинили"), али Бора је дуго био гастарбајтер, па му није замерити.

Дакле, закључујем, никако не признај, па ни унапред, ни пост фестум, ни из добрих манира, ни из обести, да лажеш у лажној Србији.

Што сам цитирао ону вест о ТВ - позоришту званом нешнел асембли оф паблик рипаблик оф Коштунистан?
Илустративно је.
Највише законодавно тело, оно које кроји судбину целог народа, а и шире, стабилизује/дестабилизује регион и стишће пест спрам пошасти глобализма и NWO, том братијом дакле, не управља противуставно влада Србије, не, њом управља намештеник те владе, сумњиво лице из Пећанско-Призренских ноћи, директор главуџа са својих четрдесет разбојника.
Док не наименује дежурну бабасеру за диригента скупштинских сесија.
Значи, све се види, али нико ништа није признао, мој бато, а у земљи Србији је само признање довољан и необорив доказ, какикурацдокази, признање је изнад свих доказа, па и кад је лажно, и кад је измамљено, монтирано, натегнуто протумачено у добром старом стилу редара Србије.
Ту се Пекић зајебао, а посланици нису. Зато је он црк'о у Лондону, а ови се дан-данас шире по Србији.

Та слика лажне демократије, међутим, није дело мајстора.
Кад смо били клинци, водило нас у локалну галерију да изграђујемо укус гледајући слике разних аутора.
Једна приказивала косовски бој или тако нешто. Кољу се наши и турци, пршти крв, коњи исколачили очи и исплазили језике, што указиваше да је народни уметник - наивац, аутор тог ремек дела просташтва dayjob-ом стрводер. Свих нас се снажно дојмила. А како и не би: пламтеће боје, чиста палета, директно из тубе боја размазивана по платну вичном молерском руком.
Друга била апстрактна. Мала (она са коњима и јатаганима имала три квадратна метра), замазана, ништа не приказује. Е, ту се ми закачисмо да погађамо шта је на њојзи, док Лазо (или Ратко каратиста, можда) не узвикну "Ово Свети Илија тера кочије!".
Истог тренутка у Лазову буљу зарио се врх шпицока академског сликара који је киптећи иза нас слушао то хуљење његовог рада, док му није прекипело.
Лазо је бежао, сликар Ђорђе Симић га вијао кроз галерију, а мени је до данас остала могућност да вучем параболе на лажни политички живот Србије: оно клање људи и коња у бајрамски зеленој, ферари црвеној и шерпа плавој боји, таква народна скупштина може само дечјем разуму да се свиди, јер и деца кад се играју, знају да то није за стварно, да је све као, али се много више ужива играњем у техниколору.

Е, али код нешнел асембли то не важи. Управо супротно, настоји се да се одржи по сваку цену привид озбиљности, значаја, курца-палца, свега онога чему је оваква лажна Србија и њена лажна политичка елита чисто ругање, ништа друго.
Па хајде што су у том филму народни послЕници; они од те работе мажу путер на 'леба својој унучади; али ова бедна нација, која пристаје на такво јавно подјебавање показује тоталну инкапабитилност да било шта у целом срању промени, већ се сваки појединац адаптира, инфилтрира, појединачно "сналази", пристајући без жираната да им потомство занавек живи животом црва.

Читав тај циркус не разликује се битно од једне потпуно надреалне, до генијалности первертоване (онако како може само живот и зло) слике:
Кад сам са 18 година дошао у касарну ЈНА у К. мој непосредно претпостављени, како се то онда звало, мој шеф, један нагојени заставник са значајним искуством у пребројавању војничких чаршава и месних нарезака, био је истовремено (само у том мандату; функција није била стална, већ се ротирало) и секретар партијске ћелије савеза комуниста у чети.
И добро, шта би мене болео стојко за то, али једног дана ме позове тај заћа из команде да му из наше горње канцеларије (на другом крају касарне) донесем материјале за састанак. Кад већ идем у кантину, на габлец&маренду.
Није ми дао ђаво мира, него погледам ја оне пусуле, а оно стигло све унапред одштампано, од почетка до краја, и утврђивање кворума, и усвајање записника од претходног састанка, ко је за - СВИ, ко је против - НИКО, утврђујем да је записник са претходног састанка ЈЕДНОГЛАСНО прихваћен, и све тако, мајке ми, укључујући нарочито велика слова.
Унапред одштампане и дискусије, шта ко од учесника на састанку треба да каже, само остављено празно место да се упише име дискутанта. Иста ствар са критиком и самокритиком: опште фразе, кењ, кењ, опет, само треба да се упише име самокритичара, који ће јавно да се покаје и зато да буде (једногласно) похваљен од стране колектива.
Сценарио позоришта будала.
Кажем ја то оном заставнику - партијском секретару, а он ће "...јел' видиш сад колике су моје муке, сваки пут треба да нађем друге чланове који треба да науче свој текст/дискусију напамет". И то без грешке, јер ако мало врдне од добијеног текста, а то будно прате и секретар и још најмање два-три сарадника (службе) и о томе ревносно извештавају надлежне (чик да неко не извести: а што ниси, кад други јесу?), дакле, ако неко погреши, одмах сутрадан крећу службени разговори зашто је он то баш тако изменио и шта је хтео тиме да каже?
И они то тако сваког четвртка.
Сами пред собом, сами су себи и публика и критичари и глумци, сами пред собом обављају ту мучну представу.
И не само они.
У целој ЈНА, широм СФРЈ, у исто време се играју исте такве представе са идентичним текстом! Где-где преведено на језике народа&народности, али дословно!
И не само у ЈНА, у целој земљи тече истовремено тај лудачки ритуал, и у Какњу, и у Велесу, и у Сомбору и Сурдулици и Дорћолу, стоје у исто време неки исти људи и говоре апсолутно синхроно исте речи, речи неке болесне мантре, два милиона људских балегара изводи сваконедељни слет љубави&оданости гомили гована коју су намерили да поједу.

И сад, видиш да је баш све исто, кад то пресликамо на нешнел асембли, само модернизовано: у време технике и телевизије, нема разлога скупљати групице идиота по просторијама месних заједница и ватрогасним домовима. А може да буде и опасно.
Ту је телевизија.
Па нек се стока од народа и кревељи приватно, док то гледа или не гледа.
На улици ће ионако сви да поступају исправно, на линији, у складу са тренутком, или.....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:32 pm

ЈА:

Сад нешто гледам, овај би' топик дао да се укоричи.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:32 pm

ТИ:
Ово посљедње нисам ни читала. Мало времена имам. Али хоћу и то ускоро.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:34 pm

ЈА:
Па за кога ја пишем овде, мајку му?
За ових сто и кусур који тек онако наврате, или за тебе, пиле чикино?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:35 pm

ЈА:
И док се мантамо ту око лажних и правих гостију ове кафане, дај да видимо јесам ли ја прави приповедач ове сторије о лажној земљи Србији, или сам и ја лажни пророк, за дана сувопарни устремљени уштројени адвокат, који ноћом (добро, сад, није само ноћом, али тако лепше звучи, кад неко под окриљем мрака и светлости лојанице, не, не лојанице, пуј, далеко било, под светлом миникерке) лечи литерарне фрустрације из својих тужбица и жалбица опљувавајући овде свим расположивим стилским фигурама свог Др. Џекилл?
Или сам аутентична лудачина а.к.а будалина.

Ево једног кратког уломка из једног поднеска који сам својевремено послао Врховном војном суду као адвокат неког несрећника кога је војска преко војног тужиоца оптужила пред војним судом ( Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green поштено, нема шта!) да је крив што се камион који је возио покварио јер је он претходно свратио у успутно кафанче, да једе пасуља (време радње: ноћ, иза десет сати; место: питајбога која кривина на неком сеоском путу између два ничега). Па просудите сами.
Само да додам да ми је све то пало на памет јер, као што се дало примјетити, читам неку књигу рахметли Б. Пекића где он говори о вештицама.

"Рачуна се да је у Европи, од XV – XVII века, осуђено и спаљено око 500.000 вештица. Њихови су злочини били: савез са ђаволом, летови у далеке крајеве на метли као превозном средству, љубљење ђавола испод репа; али су се на њих надовезивале и друге, више овоземаљске оптужбе: да су својим враџбинама комшији убиле краву, изазвале олују, уништиле летину, украле и појеле неко одојче.
У XXI веку, наше Оружане снаге у свом саставу имају правника, који је дубоко уверен да камионски кардани хоће да отпадају са возила, услед нечистих мисли и “свеукупног неодговорног понашања” возача камиона.
Оваквим својим “одговорним понашањем”, речени правник је Војсци начинио обавезу да туженом надокнади парничне трошкове првостепеног поступка у висини од ХХХХХХХХ динара, док је истовремено свој кућни буџет увећао за неколико службених дневница, у дане када је због суђења у овој правној ствари морао на пут у престоницу.
Не улазећи у мотиве оваквог поступања, пуномоћник туженог, адвокат по занимању, одговорно тврди да би он сам, извесно морао пропасти у своме послу, проузрокујући при том и банкрот неколицине својих клијената, уколико би се упуштао у парнице онако, како је то овде учинио тужилац.
Свеједно, с обзиром на све изјаве дате у првостепеном поступку, као и оно речено у жалбеном поступку......"

Само сам морао да прикријем колико пара су ми касније исплатили.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:35 pm

ЈА:
О лажном народу срБском.

Цртице:



За разлику од цењених интернет-пријатеља, ја нисам прошао пола света, већ само једно лепо парче Европе и малко Азије.
Тако да нисам видео све & свашта, нарочито што сам махом обигравао суседе, или брацке народе, или душманске земље, или неке четврте, са којима се нисмо братимили или ратовали само зато што још нисмо стигли.

И могу ти из тог искуства рећи, пиле чикино, да нисам наишао на народ који мање цени себе од Срба.
Кад се о кусуру ради, тачније.

Срби су свуда познати као људи широке руке, галантни, поготово кад је реч о плаћању рачуна, најчешће кафанских.
Не треба ништа, задржи кусур и тај рад.

Нема народа у окружењу, а и шире, који се лакше растаје од својих пара, него Срби.
Зато што своје паре Срби не цене.
Јер мисле да су им паре курац живи.
Јер мисле да су им ионако пале са неба, да их нису ни зарадили ни заслужили.

Ово је национална особина број један.

А то је у директној вези са феноменом некритичности.
Зато што нису никада смели да развију прави, критички однос према самима себи, Срби дефинитивно немају ни мало самопоуздања.
Зато су Срби најлепши, најпаметнији, најбоље карају итд.

Кад не знаш колико си лош, не знаш ни колико си добар.
Зато се остављају бакшиши.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:36 pm

ЈА:
Вечерње новости су организовале наградну игру у којој учеснике очекују и ЛАП-ТОПОВИ.
Баш тако. Лаки аутоматски противоклопни топови.
Није ваљда неко помислио да је једна новинска кућа, бастион писане речи у облику блиском застрашујућем броју Срба, понудила на поклон рачунаре? А да су онда засрали са рекламом.

Све новоизштрумфоване нације, а ту одмах помислим на некад нам блиске, а сада мрске (у ствари, како коме Mr. Green ) рватине, трте се летњи дан до подне да за своју дежелицу направе историју, културу, а нарочито језик који ће бити само њихов, што ће рећи апсолутно супротан језику државноправног организма из чијег су чмара измигољили, а по могућству и независтан од великих, да не кажем свецких језика. Зато ударнички фабрикују нове, "само своје" потпуно оригиналне речи, не би ли њима истиснули колонизаторске или србоћетнићкоокупаторске туђице. То је већ убајаћен виц, да не трошим 'артију даље.

Срби су народ најстарији, па ту муку немају.
Ми 'ладно можемо да усвојимо било коју реч из било којег језика и чим је ми изговоримо, она постаје српска, најсрпскија.
Ма шта да усвојимо, да је просто узмемо, или отмемо, ако је већ на први мрки поглед не предају сами.

Тако су и ЛАП-ТОПОВИ постали неизоставан део српског језичког блага. И не само језичког. Масменталног.
Јер, у Срба (дозвољавам: и код других; али ми много звижде јаја за те неке друге) лаптоп рачунар је одавно предмет жеља и зависти.
Наравно, у народу ниске опште културе и бедног основног образовања, да не помињем праћење информатичких технологија, будалу од себе прави онај који покушава рећи како је преносни компјутер увек далеко слабијих перформански од десктоп варијанте, за далеко већи новац.
Да је на њему много теже куцати текст.
Да за мауспад треба да имаш прсте једног Казанове.
Да си са лаптопом увек на само корак од спондилозе и лопова.
Да екранче слабо подноси дневно светло, нарочито у јулу и августу, кад не сме да јој је изложено дуже од сат и по, а фиока од некад CD плејера, сада DVD-бренера мора да се затвори пре него што се компјутер угура у торбу.
Да је због тога најбоље не носити га са собом, али који ће ти онда красни.
И све тако.
Годинама кубурим с тим стварима, па причам из искуства. Изузев оног дела са прстима, али то сам увежбао пре него што сам купио сокоћало.
И кад би ме пре неко питао шта ТО све може (очекујући спремање банана сплита и лет на месец), а ја бих му рекао истину, не би ми пошло ни у једном једином случају да разбијем заблуде код за ЛАП-ТОПОВЕ заинтригираног саговороника, али би исти редовно стекао утисак да сам неспособни кретен и фолирант чији компјутер није ништа посебно, вероватно и не кошта толико колико сам рекао, а камо ли онолико колико је тај у почетку мислио, већ да ми само служи да се њиме дувам пред народом.
Па сам престао да им било шта говорим.

Лаптоп рачунар је, заправо, нешто као кабриолет верзија неког зајебаног спортског аутомобила: лошије иде, у кривинама се увија, кошта к'о сам ђаво...
Али је тако секси!

И како се сад уклапају кабриолети ( и ЛАП-ТОПОВИ као њихов феноменолошки пандам) у српски народни дух, нарочито гледе пословичног страха од промаје, чистог ваздуха и консеквентно укочених вратова?
Додуше, код компјутера не може да те у'вати/удари/убије промаја, али вребају бројне друге опасности, почевши од кварења очију, шуљева због предугог седења и трајног умекшавања и витоперења знаменитог српског карактера.

Откуд та два симбола неспутаности, слободе, пионирско-авантуристичког духа, невезаности за место, земљу и земљаке међу Србима?

Лажни симболи или лажни Срби?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:37 pm

ТИ:
Таман кад помислим да сам успјела све да прочитам, ти напишеш још дванаест страница. Деда бре! Још увијек не могу да се укључујем, немам времена, шта да радим! А некако немам осјећај да ово тражи било какав коментар. Или нисам у праву?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:37 pm

ТИ:
slawen wrote:

"Рачуна се да је у Европи, од XV – XVII века, осуђено и спаљено око 500.000 вештица. Њихови су злочини били: савез са ђаволом, летови у далеке крајеве на метли као превозном средству, љубљење ђавола испод репа; али су се на њих надовезивале и друге, више овоземаљске оптужбе: да су својим враџбинама комшији убиле краву, изазвале олују, уништиле летину, украле и појеле неко одојче.
У XXI веку, наше Оружане снаге у свом саставу имају правника, који је дубоко уверен да камионски кардани хоће да отпадају са возила, услед нечистих мисли и “свеукупног неодговорног понашања” возача камиона.
Оваквим својим “одговорним понашањем”, речени правник је Војсци начинио обавезу да туженом надокнади парничне трошкове првостепеног поступка у висини од ХХХХХХХХ динара, док је истовремено свој кућни буџет увећао за неколико службених дневница, у дане када је због суђења у овој правној ствари морао на пут у престоницу.
Не улазећи у мотиве оваквог поступања, пуномоћник туженог, адвокат по занимању, одговорно тврди да би он сам, извесно морао пропасти у своме послу, проузрокујући при том и банкрот неколицине својих клијената, уколико би се упуштао у парнице онако, како је то овде учинио тужилац.
Свеједно, с обзиром на све изјаве дате у првостепеном поступку, као и оно речено у жалбеном поступку......"

Само сам морао да прикријем колико пара су ми касније исплатили.


Полако напредујем, али сигурно напредујем. И одмах да пренесем свој први утисак: Laughing Laughing Laughing

Још увијек размишљам какве везе ово има са лажним народом. Али ако имаш времена и нерава, можда у неком тренутку у времену (напр. "слиједећи тједан", као неки имагинарни термин у будућности, када ћемо Чоби и ја попити каву и када ће ми он исприповиједати зашто бјежи од мене, шта га је снашло и све тако то). ја ипак укапирам какве све то везе има са лажним народом. До тада ћеш морати да се задовољиш тиме да ја ове твоје причице налазим интересантним, но да ми се истовремено поставља питање одакле ти вријеме и воља за ове "поднеске".
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:38 pm

ТИ:
slawen wrote:


Све новоизштрумфоване нације, а ту одмах помислим на некад нам блиске, а сада мрске (у ствари, како коме Mr. Green ) рватине,


Море марш. О осталом касније. Хм, хм. Cool
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:40 pm

ТИ:
slawen wrote:




За разлику од цењених интернет-пријатеља, ја нисам прошао пола света, већ само једно лепо парче Европе и малко Азије.
Тако да нисам видео све & свашта, нарочито што сам махом обигравао суседе, или брацке народе, или душманске земље, или неке четврте, са којима се нисмо братимили или ратовали само зато што још нисмо стигли.

И могу ти из тог искуства рећи, пиле чикино, да нисам наишао на народ који мање цени себе од Срба.
Кад се о кусуру ради, тачније.

Срби су свуда познати као људи широке руке, галантни, поготово кад је реч о плаћању рачуна, најчешће кафанских.
Не треба ништа, задржи кусур и тај рад.

Нема народа у окружењу, а и шире, који се лакше растаје од својих пара, него Срби.
Зато што своје паре Срби не цене.
Јер мисле да су им паре курац живи.
Јер мисле да су им ионако пале са неба, да их нису ни зарадили ни заслужили.

Ово је национална особина број један.

А то је у директној вези са феноменом некритичности.
Зато што нису никада смели да развију прави, критички однос према самима себи, Срби дефинитивно немају ни мало самопоуздања.
Зато су Срби најлепши, најпаметнији, најбоље карају итд.

Кад не знаш колико си лош, не знаш ни колико си добар.
Зато се остављају бакшиши.

"Поптуно погрешно, потпуно погрешно" - ТЛН 3.

Елем, не бих се сложила.

Ја сам позната као особа галантна, често када су у питању напојнице у кафанама, ресторанима, код фризера (таксистима врррло ријетко дајем напојнице).
Али, напојница, и то богата, нема везе са теоријом да не цијеним новац који зарађујем (дакле ни свој рад, ни себе и тако редом). НЕ! То има везе са мојим благим хедонизмом и осјећајем да ако сам ја задовољна услугом, кафом и проведеним временом, онда иза мене мора и конобар(ица) остати задовољан(на). Капиши?
Даље, напојница је питање културе. Премала - особа је јадов, куга, словенац, мали му је и тако... Превелика - сељак. једноставно сељак. Напојница уопште није без везе. Имало би се још ту шта рећи.

Иначе, имам проблем да размишљам о колективном карактеру. Не видим себе у томе. И ниједна ми опсервација не звучи тачно.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:40 pm

ЈА:
vrlo_jak_tim wrote:
одакле ти вријеме и воља



Устајем рано и једем доста поврћа.
Или беше обратно?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  slawen Ned Jul 12, 2009 10:41 pm

ТИ:
Е фино си ми одговорио. Гремо даљше.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mind game revival (restoration to life) Empty Re: Mind game revival (restoration to life)

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu