RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aj' jopet

5 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 02, 2009 9:21 pm

Aaaaa, 'оћеш да кажеш да си и ти ударила исти утук?
Све узаман?

Па то је мала невоља, велика је (ово звучи баш онако санитарно, да не кажем септички) оно што је малој претходило и јаком је изазвало....

Ја сам се био забринуо да је у тебе и велика невоља к'о ова моја*, па реко' чек, чек, са киме ја то имам част?




* Нема везе са простатом.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sre Sep 09, 2009 11:07 pm

Па тек сад ја видим да си ми прикачио да сам "Админ". Биће да ја нешто нисам укапирала. Ја сам хтјела да будем оно што сам и раније била - jedai. То ми "админ" вуче на неку муслиманштину. А ти добро знаш да ја имам алергије...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:24 pm

Аман бре жено божја, не може то овде.
Другачије све, уопште се не сналазим међу оним дугмићима. И још све на српском, ништа их не разумем. Као ти са оним афишима, то беше нека реч из скандинавки, везано за књиговезачку струку?

Види ако можеш нешто сама, иначе...
Значи, мењај, пиши, именТуј и преименТуј, само немој завесе да качиш и јастучиће да ређаш по каучу, кад до тога дође знам да је крај уживању.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sre Sep 09, 2009 11:27 pm

Хм, ја да покушам?! Ју маст би кидинг ми...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:30 pm

Шооо?
Жена - змај, нипонопхил, полиглота, начитана, написана...

Јел' остављаш и ајвар?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sre Sep 09, 2009 11:39 pm

Шта је ајвар? :lol:
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:44 pm

Како ти уопште мислиш да се удаш?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sre Sep 09, 2009 11:47 pm

Како сам те само преварила!!! Ма какав ајвар - добро дође кад је пост, али ствара киселину. А знаш ли ти да спремаш хумус? Па како мислиш да уђеш у кризу средњих година без тога?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:50 pm

Код нас то има да се купи.
У кесама од по 5 и 10 литара и џаковима од 50.
Знам кад сам пунио жардињеру, сви су мислили да ћу да се опучим са терасе.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sre Sep 09, 2009 11:52 pm

Тц, тц, тц... Лоше извлачење, докторе Ћимићу.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:55 pm

Богами је било добро, извукао сам се да не погинем, само ми је папуча пала комшији на климу три спрата испод.
Ту су ми завршила два стољњака (јбт, дал' се овако пише?) и рибаћа четка.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sre Sep 09, 2009 11:58 pm

П.С. Стољњаци би ми излетели из руку кад бих одвише енергично истресао мрвице, а за четку стварно не знам.
А да видиш шта све стока баца....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Čet Sep 10, 2009 12:23 am

... штипавице су мала маца.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Pet Jan 22, 2010 11:57 pm

Ово је добро место да се подсетим неких својих мисли за које је очигледно била крива стара кафана - тамо су настале, тамо срећом и остале.
Тако сам још за живота патријарха Павла рекао да би, по мом мишљењу, његову еру могао срећно да заврши само случај - да његови наследници, првих један или два, буду стари и фини људи који ће да по природи ствари помру у кратком року по заузимању светосавског трона, како би направили места младом Григорију, способном и вољном да ревитализује времешну цркву за тешка искушења која нам предстоје.
Наравно, ни на крај ми памети није било да блатим патријарха поредећи га са Брежњевим, нити је то икако могуће, чак и кад би се нашао неки идиот који би тако шта покушао; "за злато ништа не пријања" говорила је моја мати, а патријархов живот и света душа су чисто злато овог сиротог народа. Просто је природно да земаљско време меримо нашим животима, били они светаца или разбојника, па отуда и сличност, која ту престаје.
Исто тако није ми идеја била да међусобно супротставим старог патријарха и младог владику, нити да на патријархово животно дело покажем као на нешто што је ретрогардно и помало штетно, па да се само чека старчева смрт, да се све преврне. Напротив, чак и кад бих био толико арогантан да судим о његовом добу, не бих могао ништа друго да кажем до хвала му; али се спирала догађаја стравично завртела некако баш у време кад је покојни патријарх пао у постељу која га је држала чврсто и морила полако задњих година, догађаја који су само најава будућих изазова на које црква мора да има одговор пре него што се поставе пред њен народ.
Данас је нови патријарх српски постао Иринеј, владика нишки.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sub Jan 23, 2010 4:31 am

slawen ::Ово је добро место да се подсетим неких својих мисли за које је очигледно била крива стара кафана - тамо су настале, тамо срећом и остале.
Тако сам још за живота патријарха Павла рекао да би, по мом мишљењу, његову еру могао срећно да заврши само случај - да његови наследници, првих један или два, буду стари и фини људи који ће да по природи ствари помру у кратком року по заузимању светосавског трона, како би направили места младом Григорију, способном и вољном да ревитализује времешну цркву за тешка искушења која нам предстоје.
Наравно, ни на крај ми памети није било да блатим патријарха поредећи га са Брежњевим, нити је то икако могуће, чак и кад би се нашао неки идиот који би тако шта покушао; "за злато ништа не пријања" говорила је моја мати, а патријархов живот и света душа су чисто злато овог сиротог народа. Просто је природно да земаљско време меримо нашим животима, били они светаца или разбојника, па отуда и сличност, која ту престаје.
Исто тако није ми идеја била да међусобно супротставим старог патријарха и младог владику, нити да на патријархово животно дело покажем као на нешто што је ретрогардно и помало штетно, па да се само чека старчева смрт, да се све преврне. Напротив, чак и кад бих био толико арогантан да судим о његовом добу, не бих могао ништа друго да кажем до хвала му; али се спирала догађаја стравично завртела некако баш у време кад је покојни патријарх пао у постељу која га је држала чврсто и морила полако задњих година, догађаја који су само најава будућих изазова на које црква мора да има одговор пре него што се поставе пред њен народ.
Данас је нови патријарх српски постао Иринеј, владика нишки.

И хвала Богу. Ја сам имала умјерено поштовање према преминуломе и велику наду да ће коначно доћи неко ко ће довести у ред ствари које вапе да буду доведене у ред. То свакако не може учинити један осамдесетогодишњи човјек, али за овај тренутак вјероватно је то сасвим добро. Ако ништа, оно ће барем Служба да направи предах, а и да се врате својим епархијама они који су се превише наложили. Да се смири ситуацион. Наравно, ја не могу да будем објективна и ја волим свога Атанасија и Григорија више него икога. Они су моја породица, моје све. Али све је добро. А и ти деда, цинику стари, некада знаш да будеш у праву када су црквене ствари у питању. :)
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sub Jan 23, 2010 9:38 am

Па где си ти пиле, лудо моје, зар треба да дође до смене патријарха, па да се ти огласиш?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sub Jan 23, 2010 5:31 pm

Није дошло до смјене. Неко је умро један, дошао други. Разлика је, ипак. :) Ево ме, деда. Немам шта да ти кажем, па се ни не оглашавам.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sub Jan 23, 2010 5:38 pm

Па шта је било на промоцији?
'Де су слике?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sub Jan 23, 2010 5:43 pm

Било све дивно. Лијепе су то церемоније. Помогну да заправо схватиш да јеси направио нешто значајно. Слике... ех слике.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sub Jan 23, 2010 5:46 pm

Причај, опиши, мада једна слика вреди к'о... штета, наочито си девојче.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Sub Jan 23, 2010 8:04 pm

Истина, једна слика вриједи више но тисућу ријечи. (Откуд ти знаш како ја изгледам?)

У суштини, нема много шта да се описује - церемонија од сат времена, мало пјева хор, па онда улазе профани, декани и остали, сви обучени као неки трубадури (а испод тога њихова одјећа која изгледа као да су цијели дан копали септичку јаму, али тако је то), па онда неки говори, па онда ми парадирамо, читају наша имена, рукујемо се са деканом, добијемо дипломе, па онда још један говор, хор и то је то. Било ми је смијешно што је баш тога дана Мартин Волф, мени најмржи од свих аутора с којима смо се сусретали, одликован од стране мог Универзитета неким почасним... не знам више ни шта то бијаше. И ето, послије свега фотографисање, чашица неког грозног вина, мало ћаскања са професором и онда смо моја пријатељица и ја са нашим пратњама отишле у ресторан и тамо прославили. Све у свему, добар осјећај.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Sub Jan 23, 2010 10:59 pm

Лепо, богами лепо.
И, куда сад?

(немој само да те ово моје питање баци у депресију)
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  ВЈТ Ned Jan 24, 2010 1:29 am

Сад даље. Не брини, нећу упасти у депресију. Зашто бих?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  slawen Ned Jan 24, 2010 10:26 am

Дешава се и најбољима.

'Тео сам само да исправим своју неписменост: горе сам написао "ретрогардно" уместо "ретроградно". Миссим, није да не знам како треба, но прсти су понекад збуњиве природе, грешку у корацима направе и уместо да се вратимо степеницу доле, ми поставимо стражу да чувамо сопствену позадину, што такође није лоше.
Забрињавајуће у свему је да сам почео да читам оно што сам сам написао, да мерим и оцењујем, па сам тако видео и онај типфелер.
Докторко (будућа) Пиле, помозите ми, како да се те напасти ослободим?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Jan 26, 2010 7:02 am

врло_јак_тим :: Наравно, ја не могу да будем објективна и ја волим свога Атанасија и Григорија више него икога. Они су моја породица, моје све.

Ako te ne mrzi, molim te pojasni mi ovo oko Grigorija. Bije ga glas da je vlastoljubiv, kao i da je srebroljubiv, neki repovi se iza njega vuku.


Poslednji izmenio neprijateljska emigracija dana Uto Jan 26, 2010 4:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Aj' jopet - Page 6 Empty Re: Aj' jopet

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu