RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vox populi

4 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Okt 08, 2009 4:19 pm

slawen ::Теби ово иде од руке, хоћеш ли ти да будеш администратор, па да уловиш Врлојаку кад се ноћом овде шуња као гост, неулогована?

Hvala, ali ne bih.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Čet Okt 08, 2009 4:21 pm

А шта нам то лепо долази из књижаре Интерлибер:

Rasprave o nacionalnom identitetu Bosnjaka : zbornik radova
Rezime
Teme o identitetima su u posljednje vrijeme postale vrlo popularne u nauci. Institut za istoriju je 16.maja 2008. u Sarajevu organizirao medjunarodnu konferenciju o temi "Nacionalni identitet Bosanjaka 1645-2008", na kojoj su ucestvovali naucnici iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Austrije i Francuske. Povod organiziranja nije popularnost teme nego potreba da se o afirmaciji nacionalnog identiteta Bosnjaka razgovara na naucno utemeljen nacin. U ovom zborniku objavljujemo veci dio saopcenja sa te konferencije, s obzirom da jedan dio ucesnika nije svoja saopcenja pripremio za stampu.
Jasno nam je da ce i nakon ovog zbornika radova brojna pitanja ostati nerijesena i kontroverzna....
- iz predgovora knjige, pisao Husnija Kamberovic

SADRZAJ:
* PREDGOVOR - priredio Husnija Kamberovic
* RAZLOZI ZA ODRZAVANJE SKUPA - priredio Husnija Kamberovic
* AMBIVALENTNOSTI U SOCIJALISTICKOJ NACIONALNOJ POLITICI BOSNE I HERCEGOVINE U KASNIM 1960-IM I U 1970-IM: PRESPEKTIVE ODOZGO I ODOZDO - priredio Hannes Grandits
* JUGOSLAVIJA U SEZDESETIM GODINAMA 20. STOLJECA - DILEME I RIJESENJA (S POSEBNIM OBZIROM NA HRVATSKU) - priredio Ivo Goldstein
* BOSNJACI 1968: POLITICKI KONTEKST PRIZNANJA NACIONALNOG IDENTITETA - priredio Husnija Kamberovic
* CRNOGORSKI BOSNJACI I RENOMINACIJA NACIJE - priredio Sacir Filandra
* STAVOVI CENTRALNOG KOMITETA SAVEZA KOMUNISTA JUGOSLAVIJE O NACIONALNOM IDENTITETU BOSANSKIH MUSLIMANA/BOSNJAKA - priredila Iva Lucic
* OD "MUSLIMANA" DO "BOSNJAKA": PITANJE NACIONALNOG IMENA BOSANSKIH MUSLIMANA - priredio Xavier Bougarel
* NACIONALNI IDENTITET U KONTEKSTU IZRAZENOG REGIONALNOG IDENTITETA I POLITICKIH POTRESA U BIHACKOJ KRAJINI - priredio Admir Mulaosmanovic
* NEUSPIJEH SEKULARIZACIJE I JACANJE RELIGIJSKOG IDENTITETA POCETKOM 1980-IH GODINA U BOSNI I HERCEGOVINI - priredila Dzenita Sarac
* HOMOGENIZACIJA BOSNJAKA KROZ PREPOROD 1990 - priredila Sabina Veladzic
* BOSANSKOHERCEGOVACKI MUSLIMANI NA POCETKU NOVOG MILENIJA : SOCIOLOSKI POGLEDI - priredio Dino Abazovic
* SEDAMNAESTA I DVADESETA SJEDNICA CKSKBiH I DISKUSIJE O NACIONALNOM PITANJU - priredio Husnija Kamberovic


Јебо матере, Тита нас хандрлио и у седамнаестом стољећу!
Ја сам мислио да је Хуснија женско?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Okt 08, 2009 5:06 pm

Husnija, Alija..
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Pet Okt 09, 2009 7:11 pm

Хуснија, Алија, с врха брда залива....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 12:18 pm

Волео бих да цео Рим има само једну главу, говорио је Калигула. Можда Нерон, није битно. Неки лудак, углавном.
Ја нисам луд. Зато дубоко промишљам шта бих ја волео да је цела Србија. Пошто је то задатак библијских пропорција, то јест јавља ми се у први мах толико тога (нокшир; боца поквареног пива; шугаво маче; опет нокшир) увидео сам да ћу морати да кренем по речнику, од А до Ш.
Да направим прво грубу тријажу. Па рафинацију. Па ужи избор. Па....

Ево српска влада решила да предложи закон којим ће отпустити 3.400 вишка државних чиновника. Што је једва изнад три промила свих државнозапослених Срба.
Од чега су у ствари само 2.800 запослени, а 660 њих тезгаре.
Запослени који имају више од 5 година до пензије. А нису перспективни млади кадрови/овке.
Којима ће због тог нељудског чина у компензацију дати по 1/3 бруто плате из последњег месеца за сваку годину стажа.
Па ће то отпуштање Србију из цуга да кошта као да су запослили још 20.000 нових.
А ови стари отпуштени ће наставити да наредне две године примају накнаду у висини републичког просека, па ће бити као да нису ни отпуштани, бар те две наредне године. А онда ће се њихова Партија побринути за њих, поново.

Нокшир, нокшир...
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 1:19 pm

Бубе клинтонке поново међу Србима.

Како јављају озбиљне новине (јучерашња Политика, на пример) изванредна србска полиција за длаку је спречила самоубојство једног детета које је било уприличено како другојачије него преко ИНТЕРНЕТА!

Реч је, наиме, о прљавој работи организације ЕМО (проверићемо шта је то ЕМО), која се намерила да затре све српско на тај начин што је наше дете подвргла интензивном третману испирања мозга, да би га затим тамо неко њихово жгепче подговорило да се као заједно самоубију, са тим што је то њихово префригано, па би се у последњем тренутку извукло, док би наше поштено и наивно на крају настрадало.

Јуче (још, јуче још, све је било само игра...) на политиком сајту стајала су и два интелигентна коментара ове полувести (која је накнадно добила на простору у данашњим новинама, како и неће, ем је ВЕСТ, ем је викенд), а која су мистериозно уступила места мислима Марије, Ане & Марка Илића.

У та два ишчезла коментара која су се сасвим лепо надовезала на сам текст, упозорени смо на опасност коју собом носи интернет, опасност која прети само још од појединих секти, неких рок састава те књига и ТВ емисија које не носе прописано обележје (не препоручује се млађима од ХY година).

Нокшир, нокшир... тзв. војни колектив?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 1:31 pm

Како препознати емовца?

Типичан емовац је обично тинејџер који носи одећу искључиво црне или беле боје са пругастим или коцкастим дезеном ("Бели квадрат на белој позадини"?) на свим деловима одеће, укључивши и преуске панталоне; дугу косу фарбају искључиво у зифт црно са опционим флуороесцентним праменовима по узору на јапанске манга и аниме, те формалним шишкама које им падају на јако нашминкане очи; обавезан је сребрни накит који је истовремено хришћанске, сатанистичке и староегипатске иконографије; обрве, уши, очи и нос су им избушени, а пирсинг је неизоставан; од музике слушају емокор и имају песимистички став према животу, који подразумева апстиненцију и виртуално вођење љубави (проверити шта је то).

Ко види неког емовца, дужан је да то одмах пријави најближој станици милиције.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 1:46 pm

И наравно, пратеће наградно питање: Шта је ово?
[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  slawen Ned Okt 11, 2009 6:29 am

Премда је овај други цртеж занимљивији:

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  Hate mail Uto Mar 23, 2010 6:35 am

Ha! Odlicne stvari ti ovde izlazes, cijenjeni zemljace.

Ono o SAS-u sam prvi postulirao ja, moram zamijetiti. Tako je moja malenkost zapravo po internetu i pronasla vasu visost.

A ovo za "bube Klintonke": ima 10+ godina kako o tome trubim po forumima, ovi glupi emigranti-pobegulje mi se smeju jer nisu bili tamo kada je srBski tisak o tome nasiroko pisao cca. 1993. (ja ludak emigrirao tek oktobra 1999. pa sam sledstveno tomu i video mnogo vise od njih).

Kaligula je izjavio to, samo je on izrazio zalost sto celi Rim nema jedan vrat kako bi on jednim udarcem maca mogao odseci glavu svakome u Rimu. Incidentally, i sam sam devedesetih a mislim par puta i po nekolikim inkarnacijama 7K foruma znao izraziti slicna htijenja glede tzv. Srbije.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  Hate mail Uto Mar 23, 2010 5:53 pm

Ruku na srce, imam par elemenata za pricu i o izvesnim gibanjima 1999. ali o tome na PP ako ti ne bi bilo tesko.
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  Hate mail Uto Apr 27, 2010 5:30 am

Ne rece nam sta je ona funkcija (?).
Hate mail
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vox populi - Page 2 Empty Re: Vox populi

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu