RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

put another dime in the Jukebox, baby

+3
ВЈТ
slawen
neprijateljska emigracija
7 posters

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Okt 08, 2009 3:30 pm

Па, ако то не упали, упутићемо јој званичну ноту.
Или неки демарш.

Миссим, серенаде и тамбураши... жене и аутобуси... Не иде, брате.

Колико је ја знам, моје пиле ни цела београцка филхармонија не би дозвала назад.
Ако умисли да смо се на ону врећу соли попишали.
А ја се нешто не сећам.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Okt 08, 2009 5:07 pm

Ja mislio ona se posvetila nauci, pa se nema kad javljati. Kad ono medjutim...

Eeeee.....
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Sub Okt 10, 2009 2:43 pm

slawen ::Па, ако то не упали, упутићемо јој званичну ноту.
Колико је ја знам, моје пиле ни цела београцка филхармонија не би дозвала назад.
Ако умисли да смо се на ону врећу соли попишали.
А ја се нешто не сећам.

Још нисам стигла све да прочитам што сте писали, али већ морам да упутим протестну ноту и да питам шта се то овдје причало! Мислим, можда ће ми се касти на осталим темама, али... Деду, ако и обично, не разумијем. Да приупитам прије него што почнем било шта да пишем: Је ли ме и даље мрзиш што си ме вријеђао, или можемо да причамо као људи? Мислим, чисто да знам.

Ja mislio ona se posvetila nauci, pa se nema kad javljati. Kad ono medjutim...

Eeeee.....

А него чему сам се посветила?! Готова школа, а октобар вани. Па није ли то красно?! Гледам дјецу која иду у школу у другу смјену, када ја кренем на јутарњу кафу и мислим: Не бих вам била у кожи... И то је красно.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Sub Okt 10, 2009 2:50 pm

Ево нешто што никада не бисте помислили да ја волим...

ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 4:07 pm

врло_јак_тим ::Је ли ме и даље мрзиш што си ме вријеђао, или можемо да причамо као људи?
Тебе да мрзим?!
Ко тебе може да мрзи нек једе говна.

Ево, званично и коначно: падни ми на груди, све ти је опроштено.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Sub Okt 10, 2009 4:25 pm

slawen ::
врло_јак_тим ::Је ли ме и даље мрзиш што си ме вријеђао, или можемо да причамо као људи?
Тебе да мрзим?!
Ко тебе може да мрзи нек једе говна.

Ево, званично и коначно: падни ми на груди, све ти је опроштено.

Опет ми Лери Дејвид пада на памет, али пошто се то не може препричати - ништа. Прије него што се загрлимо, да те питам: Оћеш ли и ти да тражиш опроштај или ћеш да то оставиш отворено, па ћу свако мало да ти спочитавам да си темпирана бомба провокативног цинизма којој не могу никада у потпуности да вјерујем?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sub Okt 10, 2009 8:55 pm

врло_јак_тим ::
slawen ::
врло_јак_тим ::Је ли ме и даље мрзиш што си ме вријеђао, или можемо да причамо као људи?
Тебе да мрзим?!
Ко тебе може да мрзи нек једе говна.

Ево, званично и коначно: падни ми на груди, све ти је опроштено.

Опет ми Лери Дејвид пада на памет, али пошто се то не може препричати - ништа. Прије него што се загрлимо, да те питам: Оћеш ли и ти да тражиш опроштај или ћеш да то оставиш отворено, па ћу свако мало да ти спочитавам да си темпирана бомба провокативног цинизма којој не могу никада у потпуности да вјерујем?

Ко може мени у потпуности да верује нек једе торте. Или печење. Или тофу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Okt 22, 2009 3:59 am

врло_јак_тим ::Ево нешто што никада не бисте помислили да ја волим...

Puna si iznenadjenja. Nista ti ja ne vjerujem za onaj grunge, a i malo sta drugo.

But then again, I might be wrong

neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Okt 22, 2009 7:48 pm



Емиграцијо, иако ми не вјерујеш, молим те слушај и појачај. Па ако ми ни послије овог не вјерујеш, другачије ћемо ми причати, мајковићу. 8)
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Okt 22, 2009 8:07 pm

\m/ -_- \m/ \m/ -_- \m/ \m/ -_- \m/

Понијело ме...




Take, if you want a slice, if you want a piece, if it feels alright... (ударам у тастатуру главом и дерем се "о младости" - што не значи да имам жал за младост, јер је младост била тешки шит, већ зато што жалим за временима када смо у кафанама у Требињу и Београду слушали овакву музику. Е ЗАТО ми се долази у САД).
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Okt 23, 2009 3:19 am

врло_јак_тим ::. Е ЗАТО ми се долази у САД).

Pa dodji, naci ce se mjesta i za tebe. A evo i Stone Temple Pilots i ALice in Chains jashu ponovo. Ali ja ti se necu pridruziti. Sa izuzetkom Nirvane, Pearl Jam i donekle Soundgarden, sve je to, cak i za moje skromne potrebe, prilicno linearno.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Pet Okt 23, 2009 4:30 am

Када рекох да ми се долази у САД, мислила сам највише на ово: мој брат када је у два кратка наврата живио у САД, није понио неки сјајан утисак о неким стварима, али ми је рекао да све што сам слушала од музике требало би наново да слушам, али у САД. По њему, тамо много те музике добије праву пуноћу и одјек. А друга ствар је та што се музика која је, нажалост, код нас постала недоступна чак и на радију, у САД музика која се свугдје може чути. А добро, ту је било још и неких културолошких референци (иако ће се неки људи грохотом насмијати што помињем САД и културу, али ја се не слажем!), јер кад се мало боље погледа, многе ствари у формирању мог укуса и неких естетских вриједности потичу од одрастања на много чему што је потекло из САД. Но добро.

Бијаше гранџ? Заправо, морам да ти признам да сам најмање слушала баш та два бенда која ми помену, а који "поново јашу". За мене су заправо били и остали "Pearl Jam" и "Soundgarden", а касније "Temple of the dog", па онда још касније Аудиослејв, који више није то, али је нешто, за мој укус најбоље од свега. А морам да признам да Нирвану јесам слушала, али не превише. То је некако тада ипак био "main stream". Типа, када је у то вријеме постојао само онај један стари добри МТВ (а не ова говна типа МТВ Адриа, МТВ Шавник и Колашин, МТВ Средњбосански кантон), Нирвану су пуштали у ударним терминима, док су ови неки други бендови ипак били резервисани за посебне програме, што ће рећи да су важили за алтернативу. Истина, када је Саундгарден снимио албум Суперанноун, и када су изашли са чувениим Блек хоул сан и Спунмен, то се стално вртило на МТВу. Но, тада је и Ник Кејв са својом Weeping Song могао да се ухвати у неком термину који није био тако опскуран. Па макар то била и емисија о алтернативним бендовима, што он свакако тада већ није био.

Шта ћеш тек онда рећи за метал, ако ти је ово линеарно?! Да, и то сам слушала и данас имам дана када само слушам Iron Maiden и одушевљавам се наново. Наравно, касније је дошао и алтернативни метал, па и дан данас чувам касете са Дајнамо фестивала, али и ту је било свега...

Елем, дођем једном ваљда и до те Америке, ако ништа да преслушам пар албума од Дорса.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Okt 23, 2009 5:23 am

Trebas doci, if nothing else to Use Your Illusions. Trebas doci da pa ti stvari legnu na mjesto. Odnosno, da shvatis do koje je to mjere zapravo iskomercijalizirano. Otuda i povratak Alice i STP, jer stigle srednje godine, a nije se uplacivalo zdravstveno i socijalno na vrijeme, pa hajde da otezgarimo dok jos mozemo. Casni izuzeci, doduse postoje, jedan od njih i Eddie Vedder, ali spala knjiga na dva slova. Ili drugi ekstrem, recimo U2: nekad i bili relevantni, a sad se nafatiralo love pa spasavaju svijet. Ali, zlu ne trebalo, daj da se sa YouTube uradi posebni dil, da se sa Research In Motion uradi poseban streamming mobile phone application, itd. Ili cak Radiohead ( a volim ih), the pioneering revenue model to cut out the middle man & release of the album via the own web-site downloads. Ili recimo Sprigsteen sa vlastitim 24-satnim kanalom na satelitskom radiju.

Kinta, pa se sve ostalo. Mislim, nemam ja nista protiv, ali samo da stvari nazovemo pravim imenom.

A tek je radio tezak shit. Od 30+ komercijalnih radio stanica u gradu ima jedna ( i brojkom 1) stanica u gradu koja je podnosljiva, a ostalo je segemntirano do kosti (alternative, hard rock, soft rock, easy listening) sa nemastovitim DJ-s ( ako ih ima, cesce je u pitanju kompjuterski algoritam koji bira muziku u danom segemntu na bazi slusanosti). Tako da slusam ili Javni Radio ( NPR) ili satelitski, ili poneki studentski koji ima antenu da dobaci dalje od 3 km.

Prilicno bijedno, sve u svemu.

Nego da se vratim grunge muzici. Od dva zakrzljala ogranka na stablu muzicke evolucije, to je bio jedan od dva manje retardirana. Ali onaj prvobitni, metal, iako vise retardiran, se pokazao dugovjecniji. Otud Use Your Illusions opsaka. Or should I say the Chinese Democracy.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Pet Okt 23, 2009 8:41 am

Хеви метал.... музика мог детињства.
Или то беше хард рок? Од Парпла преко Гилана до Ван Халена, Ејсидиси-кад-на-моме-ниси и Ингвија Малмстена. Па реанимирани Аеросмит у садејству са Ран ДМЦ. Па буђење са децом (Металика*) и како оно беше, ах, да Ганци. Фестивалска музика, види под Загреб осамдесетих... :D :D :D па још оне фрузуре...

Гранџ. У Слобовој Србији, једна реч: Директори! Још већи циркус. 'Си играла шутке, мала? Мала, мала, група педера... не могу другојачије да опишем десет задриглих који ђипају испред бине на којој других десет дрнда гитаре

Кад вас тако слушам, пада ми на памет ЦА блуз Мике Оклопчића, кад главни јунак објашњава оном што му дош'о у госте (аутору књиге, споредан лик) како су блуз & нарочито џез музика за сељаке, а права ствар су Њујоркдолс.

Зато уместо Саундгарден мети Савиџгарден, Ту'д'мун ен'бек, и видећеш да је то у суштини исто. Сјаши Курте да узјаше Лејди Гага, што би рек'о Емиграција (ако сам проникао у суштину).


*На мојој визитки са предње стране се иначе налази слика са албума Џастис фор ол, оно кад су свалили Јустицију, а из тасова јој испадају долари (тај ми се детаљ највише допада), у коју је уклопљена фотографија ТПЦ где ми је канцеларија, да ме љаксе лакше нађу; са друге стране је скроз црна, са мојим именом и бројем телефона исписаним белом бојом. Симболика, јадан.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Pet Okt 23, 2009 4:21 pm

Емиграцијо, не требам ја доћи у Америку да сазнам оно што преко интернета могу да прочитам или да било шта схватам. Више се ради о атмосфери. Комерцијализација није феномен с којим се човјек сусреће једино и искључиво у Америци. То је општи тренд, само изгледа другачије у другачијим земљама и на другачијим тржиштима. О Америци не могу да причам јер, иако у мом животу омјер Американаца и Срба је боме ту негдје, нисам тамо никада била, но то ипак не значи да сам дијете са посебним потребама с којим треба разговарати у фразама "Use Your Illusions". Е сад да ли је само фраза у питању, или повлачиш чак и неку паралелу са тим албумом и шта је он значио у каријери Ганса, не знам, није ни да ме интересује.

Шта оно још бијаше - ах да, како је гранџ ретардиран. И да је метал још ретардиранији. Па одлети боме доста пљувачке и пут мене! Ономад ми неко рече нешто слично за My Bloody Valentine и за Cocteau Twins. Опет неки други сматрају да је Ник Кејв катастрофа. Један самопрокламовани музички зналац не капира како је могуће да волим Леонарда Коена и да је то чисто интелектуалистичко ложење и мазохизам. Опет једна друга креатура умире од смијеха чињеници да слушам бендове DeVotchKa i Elbow. Све у свему, питам се која је поента причања...

А што се тиче твоје опсервације, деда, мора бити да си и то давно некада научио на Правном.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Pet Okt 23, 2009 4:35 pm

Пиле чикино.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Pet Okt 23, 2009 4:42 pm

Nije mi bila namjera da uvrijedim, izvini ako sam bio pregrub.

Pitala si me sta mislim o metalu, ja sam ti iskreno rekao. GNR reference su mi izgledale kao zgodna doskocica, kad se vec prica o metalu,i dozviljaju lokalane scene i slicno, jer mislim da imas krive pretpostavke o istoj ( da nekem sad ponovo Illusions), sto ti ne zamjeram. A i zasto bi?

Uostalom, vidjeces kad dodjes.

A daleko od toga da druge poducavam sta je dobro. Svako nek' radi sta mu odgovara. MENI se generalno ne svidja, sto opet ne znaci da tu i tamo ne nadjem nesto sto mi se svidja. Kao sto vec prije rekoh, zivot je svedski sto, uzimam s njega sta mi se svidja i kad mi se svidja. Nekim dijelovima te trpeze se vracam isponova, prema nekima ne idem nikad.

Sta je tu bolje ili losije je subjektivno, stoga je i rasprava tome besmislena.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Pet Okt 23, 2009 5:54 pm

Хм, нисам баш питала шта мислиш о металу, питање је било ипак реторичко. Као, ако си ме оволико напао због слушања гранџ и метала, шта ли би тек мислио о јапанском хип-хопу... Тако нешто.

Видјећу кад дођем, а? Ајде добро... :bball: Сјетих се сада једног лика из Требиња који је негдје пет-шест година прије рата одлучио да све пошаље у вражију стрину и да оде у Америку (мада мислим да је на крају отишао у несрећну Канаду). И кева му је говорила једну од оних познати фраза: сине, ти мислиш да у Америци расте хљеб на грани... Јел... Елем, отишао лик, шта је било тамо то не знам, вратио се није, али је прва ствар коју је био послао била фотографија - штруца хљеба везана за грану, он испод доле са широм отвореним устима и оним својим манијачким осмијехом. Ех, баксуз, што би рекла његова кева. Тако да ћу се вјероватно и ја увјерити у свашта нешто. Добро. Обавијестићу те ако икада будем крочила на америчко тле.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Sub Okt 24, 2009 2:31 am

врло_јак_тим ::Обавијестићу те ако икада будем крочила на америчко тле.

Tu nema dvojbe, pitanje nije ako hoces, vec kad.

Javi, pa da idemo zajedno u kafanu i protrljamo budin trbuscic.

[You must be registered and logged in to see this link.]

NOTABLE ACTS WHO HAVE
PERFORMED AT DOUBLE DOOR

The Rolling Stones
Richard Ashcroft
John Legend
Macy Grey
Mission of Burma
Sonic Youth
Marc Ford of The Black Crows
Jerry Cantrell
Better Than Ezra
Wayne Kramer of MC5
Matthew Sweet
Kid Rock
The Killers
Daughtry
Maroon 5
Michelle Branch
Johnny Marr
Joan Jett
Bad Religion
Jason Newsted of Metallica / Ozzy
Frank Black and The Catholics
G. Love & Special Sauce
Rise Against
Soul Asylum
The Germs
The Streets
Dick Dale
The Replacements
Tenacious D
Mudhoney
Bush
New York Dolls
Ray LaMontagne
Anthrax
Afghan Whigs
Smashing Pumpkins
Spiritualized
The Melvins
The Buzzcocks
Kings of Leon
Morphine
Spoon
MGMT
Minnie Driver
The Charlatans
Lemmy of Motorhead
Local H
Our Lady Peace
Cheap Trick
Fountains of Wayne
Common
The Roots
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Pet Nov 13, 2009 2:46 pm

Па пошто сам преслушавала Диану Крал размишљајући да ли да идем у Београд на концерт, узех да слушам и брачног јој партнера. Имам само највеће хитове, те их пустих и тако... није лоше. Истина, напољу је толико добар дан, да ми Nine Inch Nails звучи сасвим ОК.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Ned Nov 29, 2009 6:34 am

врло_јак_тим ::Па пошто сам преслушавала Диану Крал размишљајући да ли да идем у Београд на концерт, узех да слушам и брачног јој партнера. Имам само највеће хитове, те их пустих и тако... није лоше. Истина, напољу је толико добар дан, да ми Nine Inch Nails звучи сасвим ОК.

Jesi isla?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Ned Nov 29, 2009 2:17 pm

Са'ће ти одговори.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Ned Nov 29, 2009 8:19 pm

Можда би требало да направимо неку делегацију, која ће да испита дал' нам је опростила.
Јел' има међу нама неки босанац, то би могло да упали?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Jan 26, 2010 7:31 am

slawen ::Јел' има међу нама неки босанац,

Ja nisam, ali ispunjavam veci dio kriterija.

neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Uto Jan 26, 2010 5:15 pm

Да си рек'о стрејт џекит, онда бих мог'о и ја....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 4 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu