RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

put another dime in the Jukebox, baby

+3
ВЈТ
slawen
neprijateljska emigracija
7 posters

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Uto Feb 23, 2010 7:45 pm

neprijateljska emigracija ::Ne znam da li sam vec cestitao VJT ili ne, ali svaka cast!


A mogla bi i da nam okacis dijelove rada, da imamo nesto i pametno procitati ovdje.

Хвала још једном. Али мислим да јеси већ честитао. Од ових силних честитки осјећам обавезу да одмах сад упишем и докторске. Мислим, нема без ПхД! Но, тужна је то прича како у Србији када хоћеш да упишеш докторске, то је као да хоћеш да купиш парцелу на Мјесецу.


Дијелове рада? Емиграцијо, бре! Мислим, ја сам заиста поласкана чињеницом да би неко да чита рад о international territorial administration (Case study OHR BiH), али није то баш паметна ствар качити по форумима. Барем док не објавим. Wink (Као треба да објавим сваки час!)

Али имам један диван есеј о environmental economics - веза између сиромаштва и загађења, тј. повећања националног дохотка и смањења загађења! nerd
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Uto Feb 23, 2010 8:28 pm

врло_јак_тим ::
neprijateljska emigracija ::Ne znam da li sam vec cestitao VJT ili ne, ali svaka cast!

A mogla bi i da nam okacis dijelove rada, da imamo nesto i pametno procitati ovdje.

Хвала још једном. Али мислим да јеси већ честитао. Од ових силних честитки осјећам обавезу да одмах сад упишем и докторске. Мислим, нема без ! Но, тужна је то прича како у Србији када хоћеш да упишеш докторске, то је као да хоћеш да купиш парцелу на Мјесецу.

Дијелове рада? Емиграцијо, бре! Мислим, ја сам заиста поласкана чињеницом да би неко да чита рад о international territorial administration (Case study OHR BiH), али није то баш паметна ствар качити по форумима. Барем док не објавим. Wink (Као треба да објавим сваки час!)

Али имам један диван есеј о environmental economics - веза између сиромаштва и загађења, тј. повећања националног дохотка и смањења загађења! nerd

ПхД ti sledi, to se vec vidi pushups pushups cheers ... mi cemo da navijamo sa strane cheers cheers , a posle cemo da sedimo tamo u publici i alaucemo kao ona zenskadija. Divan je to osecaj. Zamisli, a ja, budala, nisam ni otisla na svoju proslavu....onda sam imala "principe", a sad mi zao :(

качи, ja cu da citam :)

mozes li u Galeriji da okacis?
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Sre Feb 24, 2010 5:54 am

slawen ::Збунио ме назив.
Него, док чекамо, јел' имаш неки хаику на чачкалицу.............да прегриземо...?

ok, nisu haiku...njih cu drugom prilikom. Sad u ponedeljak smo pricali o ovom:


This Is Just To Say
by William Carlos Williams

I have eaten
the plums
that were in
the icebox

and which
you were probably
saving
for breakfast

Forgive me
they were delicious
so sweet
and so cold


i onda su dobili zadatak da oni sami napisu pesmu/parodiju na gornju. Evo par zanimljivih:


Vanessa F.

I ate your
red velvet birthday cake.
Sorry,
It was calling
my name.

I could not help myself.
Hey,
at least
It won't go to
waste.



------------------------------

Magdalena B.


I drank your beer
and I ate
the chips
you bought for tonight.

Will you forgive me?

You don't have a choice,
I am
your wife.

-----------------------------



N. N.


I deleted
you from
my
life

because you're impossible &
manipulative

Sorry,
you didn't seem to
deserve a second
chance.

-----------------------------------

Carina A.


Last night,
I borrowed your car
when I discovered we were out of
milk

Forgive me,
I didn't check to see
if
there was enough
gas

You said you didn't want to go to
work today,
anyway.

---------------------------------


Brandon. R.

I stepped on your
glasses.
One lens here,
One lens there.

Sorry mom,
I think you need a new
pair.

--------------------------------

Phil L.

I was having so much fun playing punchout on the
wii
when you stepped
in the room and I knocked two
of your front teeth.

I'm sorry it gets me so pumped.

But then,
again,
there's always
caps and dentures.


cheers cheers cheers
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sre Feb 24, 2010 7:26 am

ју ејт мај шит
рајт




Едит: У даљем поступку пјурификације побрис'о сам интерпункцију и свуда ставио мала слова, да бих више укључио читаоца у стваралачки процес....

П.С. @ аманс на нешто са неке друге теме Еве га > hatup
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Sre Feb 24, 2010 6:33 pm

slawen ::ју ејт мај шит
рајт




Едит: У даљем поступку пјурификације побрис'о сам интерпункцију и свуда ставио мала слова, да бих више укључио читаоца у стваралачки процес....

П.С. @ аманс на нешто са неке друге теме Еве га > hatup



nije ni ovako lose:

ју хејт мај
шит рајт




danke za sesirdziju
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Sre Feb 24, 2010 6:35 pm

врло_јак_тим ::Merci, merci! :)

Идем на њихов концерт 5. марта!!! Јупиду! Управо сам купила авионске карте. cheers

[You must be registered and logged in to see this link.]


i ja, ali ne za njihov koncert sunny
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sre Feb 24, 2010 6:58 pm

amans* ::
slawen ::ју ејт мај шит
рајт

nije ni ovako lose:

ју хејт мај
шит рајт


Није лоше, али сам схватио да треба да буде пародија на оног песника.
Ја сам брате очекив'о А+
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sre Feb 24, 2010 6:59 pm

Дај нам још неки задатак.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Sre Feb 24, 2010 9:23 pm

A za domaci su dobili da analiziraju ovu pesmu.

Down, Wanton, Down!
Robert Graves (1895-1985)

Down, wanton, down! Have you no shame
That at the whisper of Love's name,
Or Beauty's, presto! up you raise
Your angry head and stand at gaze?

Poor bombard-captain, sworn to reach
The ravelin and effect a breach--
Indifferent what you storm or why,
So be that in the breach you die!

Love may be blind, but Love at least
Knows what is man and what mere beast;
Or Beauty wayward, but requires
More delicacy from her squires.

Tell me, my witless, whose one boast
Could be your staunchness at the post,
When were you made a man of parts
To think fine and profess the arts?

Will many-gifted Beauty come
Bowing to your bald rule of thumb,
Or Love swear loyalty to your crown?
Be gone, have done! Down, wanton, down!


Jedva cekam da vidim sta ce pilici da smisle... nerd hehehe
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Sre Feb 24, 2010 9:25 pm

Јел' то онај исти што је пис'о Златно руно?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Feb 25, 2010 7:53 am

врло_јак_тим ::
Дијелове рада? Емиграцијо, бре! Мислим, ја сам заиста поласкана чињеницом да би неко да чита рад о international territorial administration (Case study OHR BiH), али није то баш паметна ствар качити по форумима. Барем док не објавим. Wink (Као треба да објавим сваки час!)

Interesovalo bi me, kako ne bi.

Али имам један диван есеј о environmental economics - веза између сиромаштва и загађења, тј. повећања националног дохотка и смањења загађења! nerd

Correlation does not imply causation. To znate, sto kaze Milan Tarot.

A imas i mali problem sa Kinom.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 8:21 am

neprijateljska emigracija ::

Correlation does not imply causation.

То сам рек'о и ја кад је Аманс ударила неку тезу да је средња класа резултат хладног рата.
Само да ви'ш како сам после прош'о.

Зато буди опрезан, мада ти владаш тим енглеским....
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Feb 25, 2010 2:55 pm

neprijateljska emigracija ::

A imas i mali problem sa Kinom.

Јесам ли ја рекла игдје да мој есеј дува у исту тикву и тврди да што си богатији, биће мање загађење. Јер богати не воле смеће, док сиромашни уживају у њему.

Теза за расправу је била сљедећа: Integration in the world economy contributes to environmental improvements by promoting growth, increasing incomes, improving property rights and the allowing the efficient use of resources. Типична теза религиозних сљедбеника економске глобализације.

Ја сам доказивала да нису у праву.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 4:02 pm

Е, свака ти част!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Feb 25, 2010 4:52 pm

Aren't you a darling?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Feb 25, 2010 5:01 pm

врло_јак_тим ::
neprijateljska emigracija ::

A imas i mali problem sa Kinom.

Јесам ли ја рекла игдје да мој есеј дува у исту тикву и тврди да што си богатији, биће мање загађење. Јер богати не воле смеће, док сиромашни уживају у њему.

Теза за расправу је била сљедећа: Integration in the world economy contributes to environmental improvements by promoting growth, increasing incomes, improving property rights and the allowing the efficient use of resources. Типична теза религиозних сљедбеника економске глобализације.

Ја сам доказивала да нису у праву.

Cinjenica jeste da sto su drustva bogatija, imaju vece mogucnosti da izadju na kraj sa zagadjivanjem. Ali ima nesto i u kulturnom ozracju, da ne kazem sa vinom i Suncem Wink

E sad, da li su cistiji sto su bogatiji, ili su bogatiji zato sto su cistiji - na to cu odgovoriti kad procitam tvoj rad.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 5:13 pm

Нису, бре, видиш да је доказала.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  neprijateljska emigracija Čet Feb 25, 2010 5:32 pm

Jebi ga, ogadices djevojci svaku pomisao da nam okaci rad ovdje.

A mene bas interesuje.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 5:38 pm

Ово је класичан гуд кап - бед кап рад.
Шта ти је чинити, пиле?
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Feb 25, 2010 6:22 pm

neprijateljska emigracija ::Jebi ga, ogadices djevojci svaku pomisao da nam okaci rad ovdje.

A mene bas interesuje.

Ја бих рекла да ће ми огадити сваку помисао да пишем овдје. Мисли деда да је мени сваки дан један космички зен, те да на форум долазим јер сам жељна педагошког подјебавања. Нема ниједног коментара на било шта што сам ја написала да нема тај вошебни омаловажавајући тон. Мислим, поред прегршти нерава које дневно исцијепам на којешта, још ми треба да се изнервирам сваки пут кад отворим форум.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Feb 25, 2010 7:24 pm

Елем, Емиграцијо, рад цио стављати нећу, наравно, али објаснићу, препричаћу и нешто ћу цитирати.

Дакле, рад се бавио повезаноћу економског раста и стања природне средине (загађења). Ту су супротстављена два става: 1) онај који заступају заговарачи идеје да је глобализација доноси "многа добра", те да је мелем на рану загађења; 2) онај који сматра да економски раст (ако се узме да је директан резултат економске глобализације) не мора нужно да значи и побољшање на плану животне средине.

Е сада интересантна је лепеза тих аргумента заступника тезе да глобализације помаже смањењу загађења.
"[...]In the context of environmental issues, global economic growth and increase of incomes are said to lead to total environmental quality improvement (Bhagwati 2004). That link, on the one hand, is reflected in the argument that economic growth, increased incomes and improved living standards increase environmental awareness (Wolf, 2005). The wealthier the people become, the higher their demands for the healthier environment are. "

То отприлике звучи да када немаш пара, ти си само пола људског бића, тако да по аутоматизму сиромашни пуштају дјецу да се играју у контејнеру на хрпи смећа, док богати (самим тиме и паметнији, образованији и култивисанији) чине све да се загађење смањи. Но, заправо они отприлике тврде ово: у сиромашним земљама ће рецимо уништење шума бити директна посљедица дјелања оних који покушавају само да преживе. Касније ће сјечом тих шума доћи и до ерозије тла и ситуација ће бити три пута гора. Дакле, ето можда та теза није толико фашистоидна колико се чини.

Други аргумент је сљедећи: "Another link between poverty and environment, i.e. between economic growth and the healthier environment is reflected in a hypothesis according to which when a country reaches higher levels of per capita income (between $5000 and $8000), the local pollution slowly starts decreasing. That hypothesis is called Environmental Kuznets Curve (Wolf, 2005)."

Другим ријечима, економски раст у раним фазама често доводи до већих загађења, али како се економске активности настављају и како се повећава бруто домаћи производ, и загађење се постепено смањује. Један од разлога је оно што поменух горе - људи постају свјеснији загађења као проблема и то почиње да им смета (!). Но оно што је битније је да владе и фирме у процесу економског развоја стичу финансијски и институционални капацитет да на такве проблеме одговоре на ефикасније начине. Уз то, постоји тенденција у развијеним економијама да се напушта тешка индустрија и да се земље окрећу ка информационој индустрији и услугама. Један примјер тога је Јапан. Код њих се загађење повећавало са економским развојем и достигло је критичан ниво у негдје 70-их година. Као одговор на то, влада Јапана је увела веома оштре мјере на пољу заштите средине и то дало резултате. Чак заступници ових теза да глобализација неизбјежно помаже и природној средини (ако се узме да она неизбјежно доводи до природног раста) иду и даље па тврде да се по истом аутоматизму који је приказан на примјеру Јапана, смањују проблеми као што су уништење шума у Азији, Африци и Јужбој Америци. Јер економски раст доводи до јачања институција које се баве заштитом средине, доводи до јачања владиних механизама и до увођења добрих мјера, а уз то иде и технолошки напредак и помоћ глобалних институција.

Али ова сва прича има више него један проблем. Прво, логика оне Кузнецовљеве кривуље може само да се употријеби ако се говори о загађењу које није кумулативно и у случајевима када је могуће исправити начињену штету. Јер та кривуља не узима у обзир глобално загађење нити уништење врста (biodiversity). Поред тога постоји опасност да када се критични ниво загађења премаши, то загађење може да негативно утиче на економски развој. А такође и то смањено загађење код земаља које су достигле одређени степен економског развоја може да се објасни једноставним пресељењем индустрије која загађује околину у неке друге земље, као што је био то случај са Јапаном.

Настављам послије предаха...
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 7:31 pm

Браво, пиле, све к'о да сам ја рек'о.
Нарочито ми се допале следеће речи: финансијски и институционални капацитет, биодиверзитет и сељење прљавих индустрија.

Распали само даље!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  ВЈТ Čet Feb 25, 2010 7:43 pm

Е идемо даље:

"Often, environmental problems are closely linked to the issue of protecting “open-access resources” (Field, 2001). Introduction and enforcement of property rights seems to be the appropriate solution to this problem, according to supporters of globalisation. Private property rights, as “the dominant institutional arrangement” (Field, 2001: 201) are an incentive for the owner to maintain the maximal value of the land by managing it properly."

У теорији, но не и у пракси. Постоји нешто што Field назива “imperfectly specified property rights". Дакле, када се проведу оне стихијске приватизације, веома често такво увођење права приватне својине не рјешава проблем. Рецимо у транзицијским друштвима гдје су приватизације рађене знамо како (што би Стиглиц рекао: приватизације које нису имале политички легитимитет), дошло је до наношења још веће штете природној средини. Рецимо у Бразилу је уништење шума било директно повезано са приватизацијом. Нови власници шума су отприлике знали да та њихова права неће дуго трајати и да ће неко прије или касније поништити те сумануте одлуке, те су настојали за што краће вријеме да посијеку што више и да, наравно, што више зараде. Уз то, приватизација је у многим случајевима довела и до претјеране употребе вјештачких ђубрива и пестицида. Дакле, у овом случају је проблем у погрешној либерлизацји тржишта.

Даље,
"Another important issue in the analysis of the correlation of globalisation and the environment is related to natural resources. It is important to note that limited natural resources have been rapidly exploited in a recent couple of years, which coincides with the widely-praised recent growth of India and China (Najam, Runnalls and Halle, 2007)."

Ево нас код Кине. Сад, када се ради о овом питању, опет се човјек мора вратити на почетак па приупитати: Дакле, јесмо ли се сложили да глобализација доводи до економског раста, а да овај побољшава стање природне средине? Или нисмо сигурни?

"In the case of the correlation between the natural resource exploitation and poverty, as mentioned earlier, globalisation’s impact is controversial. Development trends are conducted in such a way that they result in an increased number of vulnerable and poor people, and the degraded environment. Moreover, “international economic relationships” (World Commission on Environment and Development, 2008: 407) represent a significant problem, especially for developing countries that depend on agriculture, energy production, mining and forestry. In their economies, export of natural resources is often the most important or one of the most important factors. Often, owing to the economic pressures, poor countries are forced to overexploit their natural resources. Furthermore, those pressures in many cases are the result of new economic demands and rules tailored by the globalisation processes. One form of those economic pressures is a debt. It is especially the case of indebted African countries that completely rely on the export of their natural resources in order to keep the economy running. The same was the case in Latin America, where the natural resources were used to pay off the loans."

Али ово је већ прича о глобализацији.

Е сад, не би смјело да се мисли да су највећи загађивачи најсиромашнији, јер знамо да је САД заправо један од највећих свјетских загађивача, заправо да у великој мјери доприносе уништењу озонског омотача.

И то би отприлике било то (препричано). Мој закључак од једне странице се углавном своди на ово: Even though some evidence shows a positive link between the environment and growth, it has not been completely empirically confirmed.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  amans* Čet Feb 25, 2010 7:47 pm

Koliko ja, kao novajlija u kafancetu mogu da procenim, vjt, slawen tebe veoma postuje, ali mi se cini da hoce da ti pomalo trenira um i zivce s jedne strane (mozda malo roditeljski nagon kicks in pa te celici, a cisto i da se ne opustis na lovorikama hehe) , a s druge malko neguje i sujetu (svoju, naravno). Samo se ti ne daj uznemiravati i kaci i o svom radu (koji mene isto veoma zanima) i video klipove. Wink
amans*
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  slawen Čet Feb 25, 2010 8:00 pm

Ја сам бре у тој области поткован добро.
Гледао сам филм Age of stupidity, а тамо је било и табела и цртежа који зорно поткрепљују ово што пиле пише.
Па су лепо нацртали Американца као дебелог џина који троши богапитај колико тона енергената годишње, па шланк Европљанина, али исто виско к'о Американац, па онда малечког Кинеза, к'о Тома Палчић, држи се за руку са исто таквим Индијцем, а сасвим по страни црнац из Африке к'о мрав, ето толички је.

Ту јасно произлази да је угрожено суверено право Кинеза и Индуса да загађују планету истом количином угљендиоксида и сулфата по глави становника као и сваки Американац или Европљанин.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

put another dime in the Jukebox, baby - Page 12 Empty Re: put another dime in the Jukebox, baby

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu