Poslednji je vakat...

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Poslednji je vakat...

Počalji  ВЈТ taj Čet Jun 12, 2014 1:00 am

Шта причаш, деда? Ево, вратила сам се с пута. Идемо даље.

Admin

Broj poruka : 1338
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 12, 2014 5:26 am

А где смо то лепо путовали, ако се сме знати?

Мени је свако, али баш свако путовање у последњих три - четири године пресело.
А није да нисам путовао.
slawen

Broj poruka : 5749

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Jun 12, 2014 11:28 pm

А гдје је увијек идем - Лондон, концерт! :) Није посао, задовољство је. Ускоро морам и у Италију, али то је посао, нисам одушевљена, али боље путовати него не путовати. :) Што ти је пресјело?

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 19, 2014 7:45 am

Испаде само да кукам овде.
Што јесте тачно, али је досадно до зла бога. Претпоследњи концерт који сам посетио су били Flogging Molly у Малмеу. Лане у августу. Оно на шта ме одвело после тога не бих признао ни на мукама. Јеботе како човек може да се сроза. Миссим музички. А и иначе.

А у п.м, опет ја и мој демолирани его.

Ка'ћемо опет да се бавимо великим & значајним темама? Или макар купус-салатом....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 19, 2014 1:41 pm

... jer sam управо otkрио алкохоличарско паковање апатинског (Апатинског? ма кога заболе) пива од 2.4 литрЕ.
уПРАВО као неки тренутак у прошлости који није ни данас, ни јуче, а богуми ни прошле недеље, већ рецимо пре једно месеципо дана.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 19, 2014 2:21 pm

Код мене су ти стално неки циклуси.
Да сам женско, имао бих период сваких... чек, чек, да израчунам: 2014 - 1996 = 18 година.
Ма је ли могуће?

Или ово сад треба да буде као 1992, онда то испада 22 године?
Не, не, било је то овако: 1987, 1999, 2011...
Онда је циклус 12 година.
Какав диван магични број. 12 years a slave. 12 angry men. 12 звездица на ЕУ застави. 12 месеци у години, 12 сати за дана и исто толико ноћом, 12 је било богова & богиња у стару Грчку, толико има function keys на тастатури и....

Што значи да сам сад негде на крају првог квартала. Биће закратко много горе пре него што буде ишта боље.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jun 20, 2014 11:44 am

Могу ти рећи да те је тешко пратити. Get a grip. Тотално си се расуо на неке психоделичне приче. Не бих да звучим неосјетљиво, али не може овако, деда. Звучиш психотично већ дуго времена (иако си ти увијек био помало психотичан  Wink ), не можемо овако разговарати. Хајде фино, реци ми јасно, па да ти јасно и одговорим.

Да ја теби јасно кажем шта мене мучи - мучи ме огаван посао и мала плата. И мучи ме то гдје живим, радо бих нестала одавде. Да је као што је прије било, ја бих ти већ данас била на путу за Лондон, а почињала посао у понедјељак. Није лош посао, понудише ми га неки дан, али морала сам да одбијем, јер им требам баш тамо, физички, а ја мислила да се то ради онлајн. Е, али пошто ствари нису као што су прије биле, и пошто није само моја кожа у питању, већ сада газим у правом тиму и ти истински врло јаком, онда нема више соло акција, него само удружених снага.

Ето, то су ти моји јади. :)

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jun 20, 2014 3:45 pm

Шит!

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jun 21, 2014 12:18 am

I'm trying, dude, and you're not helping!

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 21, 2014 7:13 am

Не остаје ми ништа друго него да ти у име колектива и особито своје лично честитам на тиму.

И мени је мој тим био... хммм.... разлог - повод - изговор (зависно од количине пива у крвотоку) за повратак на посао - лошу плату - озрачје које ме мучи до те мере да ми дошло да себи прекратим муке.
Нарочито кад сам схватио да посао - плата - озрачје и не би били толико лоши да....
Па онда кренем дал' сам егоиста - дал' нисам и та питања.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 21, 2014 7:17 am

А најглупља је (обожавам тај суперлатив) ствар на свету колективна одговорност.

Не зато што не постоји.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jun 23, 2014 7:55 pm

Холандези тукли и Чиле. cheers 
Твој истински врло јаки тим не прати фузбал?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Jun 24, 2014 12:09 am

Тим није тотално уједињен што се тиче фудбала, јербо ја заправо не навијам ни за кога, а друга половина децидно за своје. А што се мене лично тиче, иако пратим, мој жар је баш спласнуо за то такмичење. Фудбал и даље веома волим, али нешто ми је тај јебени бизнис постао до те мјере одвратан, да ме омета.
Ах, могу ли се ових дана испљувати по Италијанима? Не мојим, него овим пословним, чобанима који ме муче, овдје у Торину.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 26, 2014 7:08 pm

Hoo - hah, каква поплава информација.

Док не пређем под разно, а да не заборавим, види, можеш ли да кажеш коју лепу реч за мене тамо по Торину, Торонту, wherever, можда имају неке везе са овим овде нашим 'Талијанима. Откако сам се вратио нисам зарадио ни за воду, па би ми лепо легла нека синекура, неко место вишег саветника, јебига ово клијената што ме дочекало су и пре мог епског путовања на Запад били изгубљени случајеви (у финансијском смислу), премда у њину верност не треба сумњати. Миссим, брате Пиле ако су се одупрли нагону самоодржања да утекну од светле ми заступнице/заменице за "привременог одсуства из адвокатуре" које је требало да потраје коју деценију, а неславно се завршило и пре него што су они бројни који су једва чекали да ми виде леђа осмехе на својим ружним лицима због чињенице да су то и дочекали могли да замене још израженијим кезовима што сам својим повратком на истима (леђима) фигуративно нацртао повелику мету, е ти лудаци ипак завређују привилегију да им наплаћујем онолико колико су у стању да поднесу што се своди на ништа или скоро ништа. Елем, к'о што рекох, ови наши Италијани нису ми се богзна обрадовали ка'сам им још ономад, има томе двеипо године (тад сам се са душом растао) упутио куртоазни емајл са све ЦВ у коме сам навео све своје бројне квалитете и исте им понудио за скромну надокнаду, ма шта ми се нису обрадовали, не јебу ме бре к'о да ме нема, так'а ти је ствар.

Ово је у оригиналу била једна реченица, коју сам исецкао на мање комаде, да не испаднем опет психоделичан, а ишла је овако:

Док не пређем под разно, а да не заборавим, види, можеш ли да кажеш коју лепу реч за мене тамо по Торину, Торонту, wherever, можда имају неке везе са овим овде нашим 'Талијанима, откако сам се вратио нисам зарадио ни за воду, па би ми лепо легла нека синекура, неко место вишег саветника, јебига ово клијената што ме дочекало су и пре мог епског путовања на Запад били изгубљени случајеви (у финансијском смислу), премда у њину верност не треба сумњати, миссим, брате Пиле ако су се одупрли нагону самоодржања да утекну од светле ми заступнице/заменице за "привременог одсуства из адвокатуре" које је требало да потраје коју деценију, а неславно се завршило и пре него што су они бројни који су једва чекали да ми виде леђа осмехе на својим ружним лицима због чињенице да су то и дочекали могли да замене још израженијим кезовима што сам својим повратком на истима (леђима) фигуративно нацртао повелику мету, е ти лудаци ипак завређују привилегију да им наплаћујем онолико колико су у стању да поднесу што се своди на ништа или скоро ништа, елем, к'о што рекох, ови наши Италијани нису ми се богзна обрадовали ка'сам им још ономад, има томе двеипо године (тад сам се са душом растао) упутио куртоазни емајл са све ЦВ у коме сам навео све своје бројне квалитете и исте им понудио за скромну надокнаду, ма шта ми се нису обрадовали, не јебу ме бре к'о да ме нема, так'а ти је ствар.

И хтео сам ја ту да наставим казивањем како у тај ЦВ нисам могао да утурим све оне врлине које красе моју личнос' и да то искажем уз све оне језичке финесе које мени иду тако природно, а због којих си и ти знала да ми понекад замериш, нисам мог'о да верно пренесем сво своје животно & професионално искуство, јер како бре човек у биосу да исприча анегдоту са свог првог интервјуа за пос'о у Америкама на који сам закаснио ДВА САТА и за то окривио будућег ГМ јер ми није дао прецизне координате (got hired, naturalllly), или оно кад сам упознао власника фирме (додуше, мањинског, али је VW division био у његовом уделу) и реко му "Just two words for you: bow tie.", па кад ми се човек у чуду почео правда како му уз чкембе не иде лептирка, већ само кравата (а носио је неку са јелкицама и ирвасима, беше то пре самог отварања нашег новог дилершипа за тај тамо њихов Божић), ја сам додао "Then lose a belly and get a bow tie." после чега смо били на прс' у дупе, колико је то било могуће у датим околностима, па ми је онако као странцу и тоталном идиоту испричао како се у том послу праве озбиљне паре, ваљда је добро проценио да то никад нећу да искористим, како да у ЦВ преточим сво богатство & лепоту своје душе итд, 'тедох тиме да наставим ону прву реченицу из овог мог обраћања теби, али стадох, да не претерам. Миссим, сад си тимски играч, па знам да немаш више времена да читаш ове моје будалаштине, сад си опхрвана обавезама и сл.

Те сам, као што рекох, исецкао на мање, лакше сварљиве комаде.

А шта ти мислиш, можда ми нису одговорили зато што сам написао "Фиат" уместо "Фијат"? И ја много једем говна понекад, зар не? Миссим, јебало ме то лажно језичко чистунство.

А сад мало ти; распали по тим нетвојим Италијанима што те мучу.
I'm all ears.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 09, 2014 12:27 am

Btw, моји Немци демолирали оне....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Jul 10, 2014 8:30 am

Мојих у овом мафијашком циркусу нема. Иако ми је мило што су Аргентинци побиједили ону гамад.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 12, 2014 10:26 am

Тко су ти твоји моји?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 17, 2014 8:50 pm

Пре неколико дана беше нам пета објетница (об-љетница?).
Тужна и пуста ова наша реновирана, не знам ни сам која по реду (четврта? пета?) кафана. Нигде гостију, нигде газде...
Цакле се пиксле на уштирканим столњацима (штоноби рек'о друг Шипка) који су већ од стајања упразно ухватили благу жуту нијансу на линијама распеглавања. Миссим, прашине нема, нема куда да уђе, све је херметички затворено као солидан мртвачки сандук, само сунце које пригрева кроз излоге што гледају на главну улицу пали полако македонски памук у њима.
У гајбама се квари пиво.
На сталажи иза шанка таложе се у зеленим флашама домаћа вина, вештачка и обојена жестока алкохолна пића; кад кроз неки еон буду откопали ово магично место, чудом ће се чудити ти венеријанци.
Нема више ни мува. Чак и паук који је уловио последњу цркао је од глади крајем прошлог тромесечја.
Само сатрулела гумица у славини над лавабоом у мушком клозету уноси, не живост, не, то никако, већ само временску димензију у ову савршену скулптуру краја: тап - тап - тап - тап - тап.... одбројава тачно 8 минута и 33 секунде свака та милилитарска количина екстремно благог воденог раствора калцијума, хрома, брома, крви & жељеза.

Са тавана се чује музика.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jul 18, 2014 9:35 am

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 22, 2014 10:03 pm

One user, two guests.
Yeah right.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Gost taj Čet Jul 24, 2014 6:21 pm

:)

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 27, 2014 10:45 am

Јуче, на стази која води кроз ливаду, уз поток што протиче и поред мојег воћњака, угледах пупавца.
Знао сам ту птицу само из енциклопедије "Свет животиња у сликама" Др. В. Ј. Стањека у издању "Младог поколења" Београд, 1969. године. Било је то другачије време: књижурина од својих шестотинак страна, тврдо повезана у ланено платно са децентном графиком неке бубе не предњој корици, чије су се антене завршавале клештима у облику српа & чекића, што је био згодан прекид после луксузног, шареног, дебелог, пластифицираног омотног листа, али је у мени од најранијих дана пробудио одбојност према плебејском комунизму, била је штампана на деведесетграмском кунстдруку црно-бело, па се луксуз full color мапа које су се појављивале на сваких педесет-шездесет или осамдесет страна чинио још драгоценијим. На таквој једној мапи, иза стране 432. налазио се пупавац, закачен вертикално канџицама за кору неког дрвета. Слика ми је због нечега изазивала осећај нелагоде у стомаку, а птица на њој изгледала ми је делом неког другог света који постоји изван или после живота. Али бого мој, била је упечатљива.

Док вам ово пишем, помислих да не би било лоше да погледам шта електрични свезнадар каже о њој(зи). Да оплеменим мало сопствено казивање, које би без тога било мање од утуцавања једног недељног преподнева, са скривеним мотивом чувара ватре у овом нашем шпорету.

И замислите како се осећам сад, кад сам пронашао овај текст који је неки енглески педер (кликабл) објавио in the moments of my last big push. Какве везе па имамо нас двојица, потпуно одвојени временом и простором и крвљу и километрима цивилизације, а да имамо исту причу? Чак је и причамо на исти начин, на истим неким местима?! Колико таквих двојника имам по свету и хоћу ли овим непланираним упадом у паралелни универзум изазвати неку катаклизму, коју пупавац по легенди најављује?

Прочитао сам пре Еков "Тајанствени пламен..." са великим ентузијазмом и за узврат сам добио пун јастук среће. Сад ми је, изгледа, време за "друго читање". Има ли ичега на овом свету што је само моје?

До тада, ево шта о пупавцима каже ноторна Википедија:

Пупавци су особене птице и заузимају посебно место у народном предању и култури људи у већем делу подручја где живе. Томе је придонела и њихова особина да се често гнезде у близини људи.
У Древном Египту сматрани су светим а у Персији симболом чедности. У Библији су наведени међу животињама које су неукусне и не би требале да се једу. У већем делу Европе сматрани су лоповима а у Скандинавији предзнацима рата. У естонској традицији снажно су повезани са смрћу и подземним светом а њихова песма сматрала се злослутном. У Египту су насликани на зидовима гробница и храмова а слично је било и у Минојском Криту.
Пупавац је национална птица Израела. Изабран је у мају 2008. поводом 60. годишњице државе а као победник велике анкете. Такође је национална птица покрајине Пуњаб у Индији.
У Овидијевим Метаморфозама, краљ Тракије Тереј муж Прокне, силује сестру своје жене Филомелу и након тога јој одсеца језик. За освету Прокне убија њиховог сина Итиса и сервира га свом мужу као печење. Када Тереј угледа главу дечака послужену на столу, узима мач и у тренутку када покуша да убије жену и њену сестру сви се претварају у птице: Филомела у славуја, Прокне у ластавицу, а Тереј у пупавца.
Пупавац је изабран за лого Универзитета у Јоханесбургу.

Мени је она прича о Соломону и пупавцу најбоља.

И за крај, пар слика по избору: [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Уживајте.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jul 28, 2014 10:49 pm

Коме и кад се то замерило прво дете?

Знате за оне фондове "треће дете"? Повећање наталитета? То су некад, деведесетих, у време узлета националне идеје у Срба биле замисли познатог народног криминалца - дебејца- посластичара подријетлом с Косова и госпаве му певаљке, том свету је и онако било најнормалније да тера и по петоро - шесторо деце све док не добије мушко (које је ипак, срећом, захваљујући статистици или добром комшији, најчешће долазило као треће по реду), чини ми се да су његови посланици били прогурали целу ствар и кроз народну скупћину; госпођица Наташа Јовановић, позната још и по надимку Хелга (по лику из ТВ серије "Ало, ало") је била локалном перјаницом тог фонда премда је и без порода и из оригиналне Шешељеве партије, која је онда била спроћу странке реченог друга Аркана (?!?) и сећам се како је у време кад се литар зејтина чекао по четири дана спашавала изумируће Србство делећи "хуманитарну помоћ" циганским фамилијама и осталим "интерно расељеним лицима" које су и тада као и увек функционисале по принципу "а купус у кацу, а ново дете у колевку".
Мислио сам да је то измодело. Да нема више дискриминације, макар међу браћом и сестрама.

Међутим, пре неки дан ево читам по новинама како се посланица странке озлоглашеног Веља Илића залаже својски да се богзнакако награђују жене које рађају ситну ђецу на буљуке. Заправо не, шалим се, само ако роде треће дете.
Што подразумева да прво роде прво дете које нормално не заслужује ништа и не добије ништа од нације чијем увећању и онако не служи (јер ако је до тог првог детета, изумрли би док кажеш пиксла), па онда друго за које држава малко одреши кесу и одобри неке попусте (јербо је то друго дете оно које нам омогућава просту репродукцију), а кад дође до трећег, е ту већ треба да се слави, да се даје, да се плаћа & прашта, зато што то трече дете чини да број Срба на свету расте уместо да опада, а сви знамо да квантитет рађа квалитет, јел'да? Ту треба и да је негде крај, јер више од троје деце имају само простаци.

Дакле, коме се и зашто замерило оно прво дете. За четврто нећу ни да питам.

Можда је то зато што сам и сам првенац, па имам селективно памћење, циљано слажем чињенице, али... срео сам много, много људи који су ме уверавали да су прворођени због нечега по правилу интелигентнији, јачи, даровитији од млађе деце. Па и кроз историју се до недавно провлачила нит ius primogeniture, неће бити да је то било без разлога. Кажем до недавно, јер је чудна мода егалитаризма одједном одузела од првог детета сву пажњу, сву бригу, сву родитељску нежност и пренела је на друго дете, које је, као што му и назив каже - у најбољем случају тек друго. Неко је чак рекао да другом детету треба много више љубави и помоћи него првом, да би га достигло?!!

А онда је дошло треће дете.

Мени је још од најнижих разреда основне школе у глави одзвањало учитељицино злокобно пророчанство да ће се тадашња светска популација од бедних пет милијарди душа увећати на неподношљивих седам до половине 21. века. То се обистинило много пре него што је вештица мислила да хоће, али још увек нису наступиле катаклизмичне последице такве пошасти које је такође најавила: масовна глад, ратови, болештине... Свеједно, некако мислим да нам је тада (а и сво време након) у главу утувљивана идеја да треба да дамо свој допринос опстанку људске расе тако што ћемо да остављамо иза себе само по јеног потомка (на двоје родитеља), да је то једини начин да се отклони опасност, а истовремено оним неосвешћеним Кинезима мора законом да се забрани да се размножавају....

Како год окренеш, не ваља кад се бројке умешају.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 30, 2014 6:58 am

Ово се зове антиреклама:
Погледајте како воз гази две жене у Индијани, након кратке поруке нашег спонзора, Норфолк Саутерн железница
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 30, 2014 9:48 pm

Ах, пемзија.

Србска посла & србски графикони:

Овако рачуњају у Политици.
Миссим, јеботе.
Чему ли се ико овде нада?