RESTORACIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кујна, летња и зимска

+3
neprijateljska emigracija
ВЈТ
slawen
7 posters

Strana 3 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći

Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Sub Sep 12, 2009 10:43 pm

Ево дезерта:

[You must be registered and logged in to see this image.]
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty dezert izgleda

Počalji  zbunjena Pon Sep 14, 2009 8:31 pm

sasvim dekadentno i sehy.

ali karbonara: onoliko me puta spas'la i usrecila! evo da ti priznam: karbonaru je najlakse napraviti. pravi se za brat-bratu po'sata (from scratch), te je najvise volim u domacoj izvjedbi, narocito kad mi se na veceru pojavi shest do sedam maloletnika oba pola. s pocetka sam bila postena pa u karbonaru stavljala prsutu. ma, kupim ja prsutu i sada, ali oni u karbonari dobiju amisku slaninu, a ja prsutu pojedem s dinjom i uz malo vinca kad oni odu u zivot cheers i ja sam se "naucila".

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Pon Sep 14, 2009 10:06 pm

Две ствари:

1. Укус чили (или ова наша домаће љуте) папричице сјајно се слаже са багремовим медом. Случајно откриће које ће ми можда променити живот.

2. У петак свратим код пријатеља лекара, на ОРЛ одељење наше болнице. И чујем причу: ноћ пре тога оперисан је пацијент за кога су сви консултанти и специјалисти ОРЛ закључили да има тумор ждрела и једњака, сви сем Др. Љубише, који је тврдио да је у питању corpus alieni. Испоставило се да је Др. Љубиша био једини у праву - пацијенту су у грлу пронашли парче кобасице које се попречило. Жваћите!
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Pon Sep 14, 2009 10:49 pm

neg' sta nego zvacemo. mene su, kad sam bila mlada i neiskusna pod pretnjom kazne ucili da svaki zalogaj zvaknem bar 30 puta pre nego sto progutam. tad sam mislila da od mene prave "dekadentnu damu" ali sam na vreme shvatila da to nije tako.

bas si nesto narajcan danas. sta je za veceru? slab of unidentified meat? problemi iz sudnice/ludnice? :lol:

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Sep 15, 2009 6:49 am

врло_јак_тим ::Ево дезерта:

[You must be registered and logged in to see this image.]

With all due respect, ali samo prolazna ocjena. Naime, kad vidim sladoled u dezertu to mi odaje lijenost, odnoso nemastovitost shtruc-majstora.

Dopustam i da sam u krivu, ali iskustvo mi govori drugacije. I da se razumijemo, slistio bih ga ja i takvog ( jos nisam naisao na dezert koga nisam dokrajcio), ali tu se vracamo na ono moje da za dobru svinju nema losih pomija. pig Tako da...
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 1:18 pm

Врло могуће да си ти у праву, али овај сладолед је цијелом овом дезерту дао неопходно "гашење". Јер је она "подњача" била од масе чоколаде и ораха и свакојаких ђавола, и да није био овог сладолега горе, ја ону силну чоколаду не бих могла сварити.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Sep 15, 2009 3:27 pm

врло_јак_тим :: ја ону силну чоколаду не бих могла сварити.

Ja ne mogu da svarim jedino konobarice sa nesredjenim noktima. Za ostalo nema problema.

Nego, ko ti je prijateljica sto si isla s njom tamo?
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 3:30 pm

Што питаш?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Sep 15, 2009 3:33 pm

Nako.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 3:37 pm

Немој 'нако, него одговори. Кад вас лијепо молим.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Sep 15, 2009 3:40 pm

Nista, jos uvijek je ljeto, a ja vidim naznake struka u bijeloj, vjerovatno vrlo laganoj kosulji, mozda cak i djelimicno prozirnoj.

A znas kako je, ja djevojke u ljetnim haljinama volim...




U smislu da volim znati gdje, tko, i zasto.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 3:57 pm

Али то сам ја! pig Другарица је фотографисала, јер ја... ево признајем, ни не посједујем фотографски апарат. Просто ме то смара... Шта да радим. А и кад имаш апарат - ти сликаш друге и никада немаш својих фотографија. А када други сликају - фотографија колико оћеш.

Елем, ипак у Лондону није љето. Али је у ресторану свакако било прихватљиво топло.

Ево њеног дезерта, иначе. Опет ћеш да се буниш, сигурна сам.

[You must be registered and logged in to see this image.]
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Uto Sep 15, 2009 3:59 pm

zbunjena ::problemi iz sudnice/ludnice? :lol:
Таман посла.
Ево, на пример, случај "као - какао".
Данас изрекли пресуду. Ослобођен.
Ослободио сам сина смењеног радикалског прецедника општине Пожаревац који је ухваћен са чудо хероина у колима.
Како човек да тиме не буде задовољан.
Посерем им се у тзв. државу Србију.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 9:41 pm

neprijateljska emigracija ::

Nego, ko ti je prijateljica sto si isla s njom tamo?

Сад се погледах и схватих да нисам ни рекла да сам ишла с пријатељицом. Е сад још више не вјерујем у ово твоје објашњење. И уосталом, шта си очекивао да ти кажем о пријатељици?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Uto Sep 15, 2009 10:22 pm

врло_јак_тим ::Е сад још више не вјерујем у ово твоје објашњење. И уосталом, шта си очекивао да ти кажем о пријатељици?

Vjeruj mi. Rekoh ti da volim djevojke u ljetnim haljinama, sta je tu za nevjerovati?

Mislio sam da si ti fotografisala, a da je na slici prijateljica. Interesuje me s kim se druzis. S kim si, takav si.

To znate (by Milan Tarot).
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Uto Sep 15, 2009 10:36 pm

neprijateljska emigracija :: Interesuje me s kim se druzis. S kim si, takav si.


:lol: Емиграцијо, луд си дибидус!

Е, да ти приповедам, кад већ причамо о томе с ким се ја дружим (а има везе и са храном, што ћете видјети већ) о једној мојој пријатељици овдје у Лондону. Она је Талијанка, из Рима, и с њом углавном и базам по тим ресторанима. Но код Џејмија нисам ишла с њом. Касније када сам јој рекла да сам била код Џејмија, каже он: Ма све је то супер, али гледала сам онај његов кулинарски шоу и морам да признам да нисам одушевљена рецептима. Нарочито када експериментише са талијанском кухиљом. А онда настави: He cooked past with meat-balls - not very nice. Or when I hear that English people have pasta with chicken! Ma che cazzo! Sounds like fucking dog food!

А она - за себе тврди да не зна да кува, али поред мене, шампиона у неталентованости за кување (иако се, боме, трудим из петних жила) она је генијА. Тако ме је научила да кувам праву карбонару и морам да кажем Збуњеној да не могу да замислим да се пршут (за мене је тај краљ сваке мезе обавезно у мушком роду) ставља у карбонару умјесто фине сланинчице. Греота за пршут, уосталом. Пршут се једе сам самцијат и уз то се припија вино. И тачка. Трудила се да ме научи и неку пасту са сарделицама, али нисам записала, па нисам ни запамтила.

Иначе, знаш и сам какви су Талијани - нико не зна да кува као они. А њен дечко - е тај је тек манијак. Када мора да оде у Италију, он накува њој и заледи море сосова и комбинација да буде сигуран да ће она јести. А довукао је из италије ону машину за прављење пасте и сваки пут кад дође донесе тоне сира, маслинова уља, пршута, сланине и осталога.

А - још једно А - он је бубњар, а она студира са мном, а иначе је некада била ДиЏеј. А погоди која јој је омиљена група? Па Аркејд. И она веома воли Стоун Розуиз. И још много музике коју и ја волим. Једино се не слажемо око Дорса - који су обиљежили моју рану рану младост, а њој су грозни. Ето. И? Јесам ли лоша особа?
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Sre Sep 16, 2009 5:15 pm

врло_јак_тим ::А - још једно А - он је бубњар, а она студира са мном, а иначе је некада била ДиЏеј. А погоди која јој је омиљена група? Па Аркејд. И она веома воли Стоун Розуиз. И још много музике коју и ја волим. Једино се не слажемо око Дорса - који су обиљежили моју рану рану младост, а њој су грозни. Ето. И? Јесам ли лоша особа?


"... On je coek duseven i fin,
vazda gledaj da se druzis s njim!..."


Losa? Otkud losa. NIsam ja to nikad ni pomislio, jedino sto mi je bilo stalo da si na pravom putu. A sad vidim da jesi.

Onaj ko voli zivotinje (odnosno Lizard King-a), voli i ljude.

To znate.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Sre Sep 16, 2009 10:53 pm

neprijateljska emigracija ::
Onaj ko voli zivotinje (odnosno Lizard King-a), voli i ljude.


Couldn't agree more.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Pet Sep 18, 2009 2:25 am

[quote="врло_јак_тим"]
zbunjena ::
'esi li to ti htela da kazes da ja, za razliku od rase popova nisam simpaticna? ako, pile, ako, ne voles me, pa to ti je.


Вјерујеш ли да ми је требало 10 минута да укапирам да си рекла Раше Попова, а не расе попова (раса - расе, поп-попови). Не, нисам хтјела рећи да ти ниси симпатична. Дапаче, врло си симпатична.


ovo shvatam kao suFtilnu kritiku mog ne koriscenja tjirilce. pile, moras da razumes da mi, nesto stariji, korisitimo koNFjutere ali ne znamo puno o njima.
sta vise (kad tamo medjutim) dobro se snalazimo citajuci razna pisma i pisanija Wink

ufff... zaboravila sam da dodam chak na pravo mesto :x

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  ВЈТ Pet Sep 18, 2009 8:40 pm

zbunjena ::
ovo shvatam kao suFtilnu kritiku mog ne koriscenja tjirilce. pile, moras da razumes da mi, nesto stariji, korisitimo koNFjutere ali ne znamo puno o njima.
sta vise (kad tamo medjutim) dobro se snalazimo citajuci razna pisma i pisanija Wink

ufff... zaboravila sam da dodam chak na pravo mesto :x

Али не треба тако да схватиш јер то није била поента.
ВЈТ
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Sep 21, 2009 6:28 pm

врло_јак_тим ::
neprijateljska emigracija ::
Onaj ko voli zivotinje (odnosno Lizard King-a), voli i ljude.


Couldn't agree more.

Eto vidis.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Ned Sep 27, 2009 10:27 pm

Пошто је Крстовдан и цео дан једем гирице не могу рећи да сам био нешто особито мотивисан да се и вечерас опробам на овој теми, али случајно на ТВу закачим филм у коме се један на руском обраћа доберману и то ме пот/д/сети на маестрално историјско, али под/т/цењено остварење "Москва на Бродвеју"; сцена у којој излапели пензионисани трудбеник чувеног Циркуса жонглира са три ролне тоалет-папира које је његов потомак успео да дочека у неком реду, са речима"У животу су важне само три ствари: добро јести, добро срати и добро спавати."
Свођење човека на цев или црево, једину нам заједничку особину са свим животињама (изузев дупљара, можда) не пролази никад без негативних ефеката.
Можда отуда потиче значај кувања - не јести зато што мораш, већ зато што волиш. Зато што си човек.
Илити, не ради се о удовољавању себи и најпримитивнијим животињским нагонима, већ о ултимативној хуманизацији која нас одваја од бесловесног и уистину чини Божјом децом.
Зар нисам сјајан контраш?

Штета што нисам живео пре једно две хиљаде година, Срби не би у животу окусили рибу.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  neprijateljska emigracija Pon Sep 28, 2009 2:47 pm

slawen ::Можда отуда потиче значај кувања - не јести зато што мораш, већ зато што волиш. Зато што си човек.
Илити, не ради се о удовољавању себи и најпримитивнијим животињским нагонима, већ о ултимативној хуманизацији која нас одваја од бесловесног и уистину чини Божјом децом.

Zivi da bi jeo? Umjesto, jedi da bi zivio?

Mogu se s time sloziti. A ima nesto i u dobrom pitju.
neprijateljska emigracija
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  zbunjena Pet Okt 02, 2009 10:26 pm

e, a da se vratimo na karbonaru?

vidi 'vako: dodjem ti ja neki dan s puta (opravdano). saceka me moja shmizla (da ne kazem zenica oka mog ili ti cerka) sa finim ruckom. ruckam, izvrnem se na kauc u dnevnoj sobi, a moja cera gleda food network chanel. 'ajde neka joj, ja cu i tako da dremnem.

kad tamo medjutim, bobby fly, iron chef of america takmici se sa jednim indusom. skriveni sastojak jela: puzevi. karbonara koju je sve sas puzevi napravio bobby, ogladnela me ponovo.

ma, ni karbonara nije sto je nekad bila :P

al' pile, samo da ti objasnim. probala sam jednom da pravim karbonaru s prshutom. nisam videla boljitak, vratila se na slaninicu, onu mesnatu, amishku, ali mi to dodje kao izgovor da samo za sebe (znas onu: tjerka da gleda, majka da jede, na tjerku da ne da) kupim prsut, zrelu dinju i flasu dobrog vinca. oni i dan-danas misle da karbonaru pravim s prsutom :lol:

zbunjena

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  slawen Sub Okt 03, 2009 9:37 pm

Ово са сланином контра пршуте је отворена провокација. Пужеви му ту дођу скоро као паљење Рајсхтага.
Једва чекам даљи развој догађаја.
slawen
slawen

Broj poruka : 5851
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Кујна, летња и зимска - Page 3 Empty Re: Кујна, летња и зимска

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 14 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu