Тема без гадости

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тема без гадости

Počalji  ВЈТ taj Ned Nov 30, 2014 9:53 am

Само да поздравим у пролазу, деда. Надам се да си добро. :)

Admin

Broj poruka : 1339
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 15, 2014 7:17 pm

slawen

Broj poruka : 5766

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 30, 2014 8:26 am

Ево, у НИН-у чланак из кога се јасно види колико нам  [You must be registered and logged in to see this link.]
Стварно су јадни....Wink
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 16, 2015 5:26 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Мoлићу лепо редакцију текста, да не испа'нем неписмен.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 16, 2015 10:37 pm

Иначе, ствар је у најбезобразнијој цензури коју проводе према неистомишљеницима на сајту Адвокатске коморе - примитивно подржављење адвокатуре која је мени била једино занимање којим сам могао да се бавим у овој од Бога проклетој земљу.
У Србију је после питајонуствар година поново инсталирана њена сељачка алотропска модификација фашизма, јер су другови ОДОЗГО проценили да на то најбоље реагујемо.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Mar 30, 2015 9:10 am

Хм, а заклела бих се да сам већ једном написала ову поруку. Добро, хтједох рећи да је ово тема без гадости. Па молићу да се ове ствари распореде тамо гдје припадају.

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Apr 29, 2015 6:44 pm

Искреност:

komentar sa blic android gordana-radovic
Sreda, 29. 04. 2015. 14:13h
neregistrovan korisnik
@Naky : ja izdala stan i kad stanarka nije bila tu unuka privodila.ja nisam verovala.pustili mi snimke video nadzora ipak moja unuka lagala.
Preporuka:462
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Maj 08, 2015 6:21 pm

Casual friday:

... kad bi se zezali.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Maj 20, 2015 12:09 am

"On nije želeo da priča za medije, ali je nakon izlaska iz bolnice uplakan zagrlio sina, a po njegovom izrazu lica i emocijama moglo se zaključiti da se njegova supruga Natali oporavlja."
rofl
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jun 13, 2015 12:06 pm

cheers Hi, deda!

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 13, 2015 6:59 pm

cheers Hi, pile!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 23, 2015 9:10 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

What's wrong with me?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Nov 01, 2015 10:08 pm

Скоро сам ту негде схватио да права љубав, једном доживљена, неповратно квари човека, одваја га од среће и ствара од њега бедног социопату, емотивну спужву и лажљивца.
Јер ни пре ни после те прве, праве, истинске љубави нема ни друге, ни треће, постоји само она - једина, остале нису ни покушај копије, за све друге ту је неко лажно ЈА које с њима и за њих игра ону исконску игру подвођења животног симулакрума, без жара, без жеље, без циља и смисла.

Срећни су, у ствари, они ретки које права љубав није ошинула.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Nov 05, 2015 9:24 pm

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Nov 05, 2015 9:29 pm

Jesam li ikada istinski... ne znam kako bi to trebalo da izgleda.

Ali, ovo što nosim mora da jeste to, čim i dalje pamtim kako je izgledala u crnom trikou i hulahopkama u podrumskoj ispostavi Luja Daviča u mojoj školi.
Jedan nesrećni dečak, Dejan Bogdanović, čiji su roditelji, premda razvedeni, živeli u istom stanu, razdvojeni samo mržnjom i slonovakost ofarbanim vratima dnevnog boravka na čijem zidu je visila loša slika neke mlade i lepe žene za koju je Dejan tvrdio da je to njegov otac naslikao njegovu majku i koji je tada sa mnom gvirio kroz musavo staklo u visini cevanica na devojčice koje su učile svoje prve pirouette, ljubomoran na moju ljubav, na moju sreću što mogu da volim bez nade da će ljubljena ikada szanati za to, e, taj je nesrećnik odmah našao da ima iks noge.
Trebalo je da mu razbijem nos istog trenutka.

Možda ne bi ostao prazan kroz ceo život, ne bi bio takva stoka u plišanom sakou.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Dec 02, 2015 2:11 am

I remembered you! See! cheers Каква је ситуација?

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 02, 2015 3:55 pm

Ох, ситуација...
Причај ми, шта има ново код тебе?
Нема те бре сто година и овако банеш и сад ја треба да нагађам како ти иде (а иде ти сјајно, колико видим, само то хоћу од тебе да чујем)... Почињи, једва чекам!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Dec 02, 2015 9:16 pm

А како видиш да ми иде сјајно, а, деда? Добро је, добро је. Увијек може боље, али доста је било кукњаве. Мене интересује твоја ситуација и ситуација онако. А шта те конкретно интересује? :) Јеси ли и даље овдје сам или има неко стидљиво друштво? :)

Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Dec 03, 2015 8:15 am

Сам, јакако!
Једва сам их разјурио. Просто је невероватно колико човек мора да буде непријатан, е да би остао сам.

Моја ситуација није за причу.
Пре је онако за неки наставни филм у продукцији "Застава филма". Или само "Заставе", од оваквог материјала и они би склепали Форда.

Ситуација онако је занимљива: по свим показатељима иде нам у пичку материну.

Код тебе ме занима све. Миссим, све што си спремна да кажеш. Чему служе пп-пп-пп-пппријатељи?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Dec 06, 2015 7:32 am

Ето кад осредњи филмови морају да нам дају одговоре на животна питања, нпр. зашто мушкарци желе синове:

"Zato što svaki čovek želi da ponovo proživi detinjstvo." ("Dandelion dust", 2009).
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Dec 29, 2015 9:56 pm

Јесам ли вам престао желит' срећну Нову?

И пре ми је било непријатно кад бих као оно ја негде тридесетог децембра прво резимирао претходну, е да бих вам прорицао наредну годину. Те као дао вам бог ово, а недао оно....
Прво зато јер сам по природи (што не значи "по рођењу") необично стидљиво створење; ништа лакше него мене натерати у дефанзиву, у бункер, ма ни центарфор ми тад не иде близу центра, него се врзма ту негде око ивице шеснаестерца... А друго, никад нисам био у стању да код таквих срања задржим straight face, просто бих мислио да је крајње недостојно варати људе тако сељачким финтама, без да им се унапред извиниш што злоупотребљаваш њихово искрено поверење.

Сад ми је нелагодо ехтра.

Зато вам први пут, онако просто, желим срећну Нову Годину. Не може да помогне, али сигурно неће да шкоди.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 01, 2016 2:34 am

kolo
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 05, 2016 2:41 am

Ponovo puštaju Hausa na "Prvoj".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Feb 20, 2017 6:20 pm

Kada pravednik uđe u nebesko carstvo u svojoj beloj odeždi, nije uputno pitati da li je i koliko puta ona bila oprana. Postoji li i pravo, ili u nekim okolnostima čak i dužnost, da zaboravimo? Da, dobro je izbrisati iz pamćenja pretrpljene ili nanesene nepravde, no da li i voljena lica? Pravo ili ne, promišljena i nemilosrdna priroda stara se da proživljeni život nestane u nerazlučenoj prašini, katkad bez razlikovanja suštinskog i beznačajnog. Ne znamo da li je Bog uslišio molitvu kardinala Žana Vijoa koji ga je u pesmi molio da dopusti da njegovo pamćenje, kada bude posustalo, može da napravi vrednosni odabir, da zaboravi obilje banalnosti i da se seća onog najboljeg i najlepšeg što mu se u životu dogodilo kako bi to mogao i dalje s drugima da deli.
Bilo da pričinjava bol ili olakšanje onome ko to proživljava, slabljenje pamćenja je u svakom slučaju neprijatno za druge, postaje dozvola za pomanjkanje poštovanja onog ko od toga pati. Kada počnemo da posrćemo - kada počnemo da zaboravljamo sastanke, da gubimo ključeve, da uzaludno tražimo naočare, da prepričavamo više puta istu priču istim osobama, da se ne sećamo naslova filma koji smo gledali prethodne nedelje, niti na kom smo parkingu ostavili automobil ili koju namirnicu su nas zadužili da kupimo za božićni ručak - postajemo poslednji u razredu, poput onog kojega su nekada stavljali da sedi u dnu učionice s magarećim ušima.
Možda je najteži progon onaj međuprostor između slavnih vremena potpunog vladanja sobom i sopstvenim životom sačuvanim u pamćenju i gotovo potpune izgubljenosti, kada se krećemo kroz vlastito kraljevstvo više ga ne prepoznajući, poput skitnice koji ne zna da je bio kralj. Međufaza, kada je tron vlastitog života klimav ali i dalje postoji, jeste najsurovija, izlaže nepoštovanju i ismevanju, ili barem ironiji, nestrpljenju prema onome ko ometa tok svega, koji je sam po sebi dovoljno naporan svima, pa i onome ko se uputio, premda još nije stigao, ka ovoj neprijatnoj slabosti. Mali kraljevi Liri zbog kojih čak i Kordelija negoduje.
No u svakoj bajci postoji neka magična reč, i pravo je da u doba nauke magičnu reč ponudi upravo ona, u ovom slučaju medicina. Alchajmer, Sezame, otvori se zaboravnih. Svakako, to je možda jedna od najužasnijih dijagnoza, jer nam govori da ćemo i dalje biti živi, ali da to više nećemo biti mi. Možemo se hrabro suočiti s rakom, poput Kiplingovog vojnika, premda je teško, jer smo i u patnji i pred mogućom smrti to uvek mi, kao što je to ratnik čak i na umoru. No saznanje, makar i kratko, da nećemo više biti mi jeste poražavajuće.
Pa ipak, pretvaranje, laž - najviše naša, zajedno sa strahom - mogu možda biti paradoksalna pomoć. Ne bi bilo loše da, kada primetimo prve i još slabe i neznatne znake gubitka pamćenja, nađemo nekog predusretljivog lekara koji bi unapred uspostavio dijagnozu i tako, zahvaljujući moći bolesti i njene naučne definicije, zaustavio neprijateljstvo sveta oko nas, primoravajući ga na ganuto i milosrdno razumevanje. Imena spasavaju stvari, ljude, život. Patiti od Alchajmera nije isto što i podetinjiti. Klinička definicija barem delom vraća izgubljeno poštovanje. Ta reč može biti štit koji će nas braniti od grube i surove netrpeljivosti drugih. Ostaviti otvorena vrata eventualnim lopovima ili izgubiti novčanik nisu više iritantni nedostaci i neoprostiva rasejanost onoga ko misli samo na sebe, već dobijaju dignitet bolesti koja zahteva poštovanje i solidarno razumevanje.
Zaborav, delom istinit, delom lažan, jeste skrivena okuka koja štiti reku. Kakvo olakšanje kretati se putevima i dolinama vlastitog života s još živim sećanjem, barem na kratko, na toliko toga, dok ostali veruju da se ne sećamo gotovo ničega, i sa ovlašćenjem za svaku slabost i svaku budalaštinu pred blagonaklonim i toplim pogledom naših bližnjih.
- See more at: [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Okt 31, 2017 11:24 pm

najlepša je prirodna lepota?
prava je šteta što sad nemam ovde sagovornica koje bi branile žensko pravo da budu rutave

drugim rečima, da li je ovo gadost ili ne, da li sme ili ne sme da se nađe na ovoj temi?

[You must be registered and logged in to see this image.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: