Тема без гадости

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Тема без гадости

Počalji  amans* taj Sre Jun 26, 2013 5:26 pm

Dragi moji,
dolazim!!! Juce je konacno pala odluka (pala, pa ustala) i eto mene.

cheers
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jun 27, 2013 6:27 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Jun 27, 2013 9:34 pm

Danke schön.

Prosle nedelje sam bila na koncertu jevrejskog kabarea 20. i 30. godina, u Evropi:

Ima i ovde:

Bili su odlicni.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 29, 2013 7:34 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sub Jun 29, 2013 7:46 am

hajd pojsani
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sub Jun 29, 2013 12:18 pm

И ја сам confuzzled.

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jun 29, 2013 3:26 pm

Шта, немојте ми рећи да никад нисте виделе писаћу машину за ноте?
Вас две?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jun 30, 2013 9:59 am

Ромел, пустињска лисица.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Jul 17, 2013 1:29 am

slawen ::Шта, немојте ми рећи да никад нисте виделе писаћу машину за ноте?
Вас две?

hvala na komplimentu :)

live and learn

king

To me podseti na jednu epizodu sa mojom cerkom od pre pet-sest godina. Pricale smo telefonom i ona spomenu neku rec koju nije znala sta znaci, pa me pita. A mene mrzelo da joj objasnjavam (neka komplikovana rec (engleska, naravno), nazalost nisam zapamtila) pa joj rekoh da ne znam. Ona se tako zapanjila ("ti ne znas sta xyz znaci????") da sam morala da priznam da znam i ipak objasnim.drunken
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Jul 17, 2013 1:34 am

Austrougarski gospon' slawene, sta ima lepo da se vidi u Becu? Sta bi ti preporucio?
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 17, 2013 10:27 am

Препоручио бих ти да останеш тамо пар дана, да за обилазак самог града (оних палата, музеја и сл.) рентираш бицикло доле поред Дунава, да не пропустиш Шенбрун, да одеш у Оперу, или још боље на неки концерт на отвореном којих ових дана има кол'ко 'оћеш тамо око Ратхаусплаца, да попијеш добар бечки еспресо у некој њиној послатичарници...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 17, 2013 10:31 am

Па онда онај ружичњак са пар тисућа врста ружа у близини парламента, па музеј сецесије, па парк лептирова.... где ме погоди у љуту рану!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 17, 2013 10:35 am

Миссим.... (кликабл)

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Jul 17, 2013 9:32 pm

slawen ::Па онда онај ружичњак са пар тисућа врста ружа у близини парламента, па музеј сецесије, па парк лептирова.... где ме погоди у љуту рану!

Shocked 

Opera ne radi do 31. avgusta, znaci drugi put. Standardne galerije i muzeje cu da ostavim za neki drugi put, a probacu da obidjem leptire i ruze, to mi zvuci zanimljivo. Hvala na ideji za bicikl, to cu obavezno da uradim.

A od muzeja, evo sta ulazi (za sada) u uzi izbor:

Schnapsmuseum
The Emperor Franz Joseph Hat Museum
Muzej mapa i globusa
Funeral Museum (Bestattungsmuseum)

Hoces da popijemo kafu u Becu umesto u Novom Sadu? vjt, sta ti kazes za tu ideju?
flower
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Jul 17, 2013 9:34 pm

E da, ima i neki folks muzej o narodima Austrougarske...bilo bi interesantno pogledati kako danasnji Austrijance predstavljaju svoje nekadasnje podanike.

I jos ovi:

Red Vienna in the Laundry
Museum of art fakes
Snow globe museum
Third man museum
Vienna Undertakers Museum

Stagarihje affraid
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 18, 2013 6:19 am

amans* ::
Hoces da popijemo kafu u Becu umesto u Novom Sadu? vjt, sta ti kazes za tu ideju?
flower

Радо, али мислим да ме у Аустрији дуже са неком казном за пребрзу вожњу од моје последње посете, стизале ми у пар наврата овде на кућну адресу уплатнице са пропратним писмима укојима ми другови Немци све најбоље желе и унапред захваљују на сарадњи, све жалећи због непријатности које ми проузрокују. Мислим, платио бих ја то њима, али те њихове уплатнице не важе у Србији, и тако....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 25, 2013 7:15 am

Ох, како је ОВО (кликабл) глупо.
А био је тако близу.

"Professor Polzik is noted for his work in quantum teleportation, the transmission of quantum data (called qubits) from one place to another at the speed of light."

Тачно је у ствари да је простор један (сада нехомогени) континуум у коме се "тела" (део простора коме ми приписујемо својство засебног ентитета због неких особина које има, а које су резултанте појединачних особина сваке тачке која га чини) привидно померају тако што особине, известан квалитет, за наше потребе можемо рећи информације о својствима сваке појединачно одређене тачке (најмањег делића, који се граничи, додирује са истим таквим) простора, укључујући у то и све информације о корелацијама са осталим тачкама простора прелазе са тачке која садржи тренутно те информације на суседну, која по том поприма задату конфигурацију, па одатле на следећу суседну итд. Зато се СВАКО "тело" креће таласно, не само тзв. фотон, већ и "макротела", штоћерећи и ми сами, како је то ДеБрољо одавно лепо смислио, ал' су га ретки могли да схвате & прате, па су 'место тога узели да га зајебавају. Међутим, брзина простирања тих таласа, односно њихова фреквенција и таласна дужина зависи од количине информација које морају бити пренете на суседну тачку простора, па тако тзв. светлост, односно "тела" која се "крећу брзином светлости" представља најпростију комбинацију "информација" од свега неколико "података"; "субатомске честице" које су у ствари збир комплекснијих информација је, стога, могуће "убрзати" до "брзине блиске брзини светлости", али никад до "брзине светлости", јер је за пренос више информација потребно и више времена; са друге стране, "тела макросвета" због комплексних међуодноса сваке појединачне тачке простора који "запремају", па следствено томе и изузетно комплексних особина сваке те тачке могу да се "крећу" веома малом коначном "брзином".
Уколико је могуће схватити комплексност особина свих тачака неког дела простора који сада зовемо "телом" и време потребно за преношење те масе информација са тачке на тачку и тако све до "коначног одредишта", утолико је могуће (бар теоријски) израчунати и коначну "брзину кретања" тог тела, па не лупетати више о "закривљењу простора" ради "постизања брзина космичких бродова блиских брзини светлости" и сличним глупостима. То би морао и овај професор Ползак да зна.
Тако и тзв. теорија великог праска коначно одлази на буњиште, јербо је сад свима јасно да апсолутна ентропија води у апсолутно хомоген простор у коме ће свака тачка имати исте особине као и она суседна, одакле је (можда) све и почело.
Квантним тзв. физичарима остаје да до судњег дана рачунају димензије те тачке, наравно.

Све ми је ово пало на памет кад сам једном мом овде хтео да кажем "You're nothing but the wasted space."
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 28, 2013 2:57 pm

Претпостављам да сте разумели да у овој мојој физици нема граница између "материје" и "празног простора", заправо, не постоји ни једно ни друго, простор је један, као и време...

Али све то није ни битно.

Не, знам, можда ћу једно време....

Good Man Must Wear Mask
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 30, 2013 9:25 pm

Да још мало додам - ово и није толико о физици, пре је онако философирање опште праксе, о људској потреби да уређује хаос, да све класификује, стрпа у разноразне фиокице, свему да смисао и своје лице...

Тако, човечији ум је склон да ментално изолује поједине делове простора и фетишизује их називајући их телима, објектима, дефинишући их између осталог и њиховим "границама" у односу на окружење.
А где су границе "тела"? Где су границе магнета, где то магнет додирује околину, онде где ивицу видимо голим оком, онде где се та додирна површина показују под електронским микроскопом, или тамо где престаје сила привлачења феромагнетских материјала мање "масе" од посматраног магнета?
Докле се простите људско тело?  До краја најдуже длаке? До места где други човек може да га нањуши? Пас? Морски пас?

Поента је да не постоји "празан простор" између галаксија, планета, људи, електрона и протонсконеутронског језгра, не постоје ни та "тела" као што су галаксије, планете, људи, електрони и протони, све је то само један јединствени простор чије поједине тачке имају различите особине, ништа више. Па ни тзв. вакум није "празан простор".
Не постоји празнина као антипод телима која заузимају простор. Све је испуњено, цео простор је до даске попуњен, само што особине онога што испуњава "вакум" нису исте као особине онога што испуњава слона или камен. А то што испуњава "вакум" и "слона" је у ствари једно те исто, једно јединствено, непрекинуто и мооожда "бесконачно" простирање.

Мука је што су се важним питањима до сада бавили они који су првенствено од тога желели себи да направе извор стабилних прихода, па су све ствари постављали на најпростије могуће основе, тако да публикум може да схвати без проблема, а онда све уздизали на ниво грдног мамбл-џамбла, јер ако свако може да разуме, ту и нема неке мудрости.

Отуда те дихотомије маса-енергија, тела - празан простор између њих, има - нема, квалитет - квантитет...
Отуда и симетрије, између масе и енергије, на пример, које следи чуђење што тако није и у свемиру (нису до данас успели да намикере рачун да се поклопи).... Јер је човеку битно да све буде црно бело и у равнотежи. Природу боли дупе за то.
Она није ни црна, ни бела. Ни црно-бела.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 31, 2013 7:25 am

Јбт, ја овде ударам темељи будућности човечанства, откривајући праву природу света, а нико бре ни да се јави!
Још 9.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Avg 07, 2013 9:37 pm

Катрин Данев и њојзина сестра. Екстра.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Avg 07, 2013 10:03 pm

Графитолог (кликабл)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Avg 14, 2013 11:44 am

И сад, кад се на кратко пробудим, увиђам да је то што сам схватио да не постоје границе до којих се простиру материјална тела између којих зјапи празан простор како су нас учили да верујемо сопственим очима, већ, напротив, да је све то једно, да је то што зовемо електрон или протон или слон само део простора, схваћеног као неке каша, тесто, глина или пластелин или шта год, али то је само простор са специфичним особинама, различитим у односу на ближу и даљу околину и да је кретање електрона, протона или слона само преношење тих специфичних особина на суседни део простора, да су и око и извор светла у додиру, као што су у додиру (ах, како су речи којима смо до сада описивали свет око себе погрешне) и магнет и ексер, јер између њих нема шупљине, празнине, и једно и друго део су једног јединственог теста, хајде тако да кажем, али теста које није хомогено, већ је шарено и различите густине и укуса и мириса, да су тиме објашњене и укинуте све теорије поља, све оне стотине и хиљаде субатомских честица, а нарочито тзв. Хигсов бозон као врхунац "научног" идиотизма и идолатрије данашњице, да је тиме обухваћена и коначно правилно вреднована ДеБрољова таласна теорија материје и исмејана општа и све посебне теорије релативитета као џигибау објашњење једног лажова који је био свестан да је то што продаје свету лаж и који је осећао да постоји једно веће, истинито и у својој чистоти просто објашњење уместо математичке гимнастике којом је до славе дошао и којој је до смрти робовао, тежећи постављању само једне свеобухватне свеобјашњавајуће теорије предајући јој се у свом лудилу у које га је икапабитилност да је докучи терала, увиђам, кажем да је то довољно да поверујем како је мој мисаони живот имао смисла.
А од простора зависи време. Време није ништа друго него мера простора.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 15, 2013 9:35 pm

Веровали или не, неће да се уклопи:

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Avg 17, 2013 9:26 am

... и онда нађем ово: брат по етеризму (кликабл)

Мораћу да прочитам, али изгледа да обећава.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu