mrzi me da trazim onaj stari topik

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

mrzi me da trazim onaj stari topik

Počalji  amans* taj Čet Jan 12, 2012 6:53 am

i sta ono ja rekoh......klikabl

sve u svemu, necu vam reci o cemu ja ovih dana razmisljam, what would be the point, saznacete za desetak godina i sami iz novina animal
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: mrzi me da trazim onaj stari topik

Počalji  slawen taj Pon Jan 16, 2012 12:35 am

My Goodness...

You're still on that?
slawen

Broj poruka : 5749
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 16, 2012 12:50 am

Ово је најбоље:

"... at a dark time for the world economy, Africa’s progress is a reminder of the transformative promise of growth."

lol!

Где си бре, Аманс, нисмо се чули откад себе?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Jan 16, 2012 4:03 am

nisam ja nego The Economist.
Eto tu sam, zavirim u kafance ponekad, a nema nikog (ni za kafu) pa produzim dalje.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 16, 2012 4:26 am

Па јашта да нема.
Дошло ми било да га затворим.
Па опет....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 16, 2012 4:41 am

... пиле навратило ономад.
И ти.
Реко' себи, чекај, не брзај....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Jan 16, 2012 3:49 pm

Добар дан, добри људи. Откако сам постала државни службеник, моја мржња према држави се утростручила, а мој карактер покварио. Десет година никада нисам каснила на посао, а сада умјесто у 8, дођем тамо у 9, или у 10, или уопште не дођем него се појавим негдје послије паузе. Или не одем на посао, па онда лажем и петљам. Данас је један од тих дана. Нисам баш нешто лагала, стомачне тегобе су биле стварне, али не и неопходно спутавајуће. Но, ја сам јавила да нећу доћи и устала ево прије пет минута. Скоро ће три послије подне. Звучи опасно, као улазак у манијакалну депресију. Иако није, али никад се не зна.

Рекосте Африка? Економист је новина коју такође читам, али преферирам коментаре. Чак знам и које коментаторе. Е они су информативни, свјежи и паметни. Сама новина - помало вулгаран одраз империјалне потребе да свијет буде какав они желе да буде.

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Jan 16, 2012 5:23 pm

Draga moja, nije to nista (sto se Ekonomista tice)...ovo je Ekonomist lajt. Pre petnaestak godina su bili u punoj formi (a pretpostavljam i ranije tokom celog hladnog rata). Tada sam bila pretplacena na njih redovno, da bi me zasmejavali (a i olaksavali su posao, posto sam ih citala samo u tamo gde carice idu peske).

Eto, kad moramo da imamo drzave, sta drugo da radimo nego da ih mrzimo. Ili da se nadamo da ce da odumru...kadtad cheers

Drago mi je da si dobila posao. To mnogo znaci.

mani se depresije affraid
Ja sam petljala sa depresijom prosle jeseni posle loma ruke. Da sam znala da lomljenje ruke toliko boli, a o paralizovanom zivot da ne pricam.... Elem, fizikalni terapeut mi je u neko doba prepisala vezbe na elliptical machine, da malo povratim kondiciju i ta vezba mi je toliko pomagala da mi se raspolozenje da nisam mogla da verujem. vjt, ti si onomad volela da trcis, ako se dobro secam... Koja prijatna misao: dzogiras a drzava placa vreme za dzogiranje king

Sve najbolje u novoj godini.

amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pon Jan 16, 2012 7:09 pm

Ех, сутра је тужна годишњица још тужнијег рада у најтужнијој и најшизофренијој средини у којој сам икада радила. Сматрај да још увијек тражим посао. Играм на тисућу фронтова и надам се ће ова година бити боља од проклете 2011.

Депресија - хм, мањавам се ја ње, али она неће мене. Барем свако мало помаља своје ружно лице, иако је тјерам и трчањем и ходањем и писањем и ко зна чиме све не.

А ни Економист ме не засмијава више колико је некада.

Хвала, срећна Нова година и теби. И деди! :)

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Jan 16, 2012 9:31 pm

Da, 2011 je zaista bila tegobna godina u kojoj sam ja imala dva sjajna trenutka, jedan bese udaja moje kceri. Ostalo, ne ponovilo se. Nekako sam se tesila da prolazi i da iduce moraju biti bolje. Bar sto se zdravlja tice. Se veda.

I ja volim komentare/komentatore ekonomista.

btw, da li je neko ovde spominjao neki doktorat....(u drzavnom vremenu).....???

Ja se inace ovih dana zanimam na ovom sajtu: [You must be registered and logged in to see this link.]

amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 17, 2012 4:23 pm

Знање је моћ, ускликнуо је Cavell, екс менаџер (није баш био corporate material, што би се рекло) једнога дана, припремајући нас десетак одабраних за свету дужност продавца (и половних, што да не) аутомобила, трудећи се при том да нас истовремено убеди како нескривену жељу менаџмента и власника да нас држе у потпуном мраку у погледу свега што је above our level треба да доживимо као нешто потпуно нормално, што се само по себи подразумева и стога заслужује да идеју о томе са посебним жаром носимо у својим срцима.
Створивши нам на тај начин колективну свест да постоји нешто што они имају, а ми немамо, нешто што би ми могли да им одузмемо и тако их развластимо, сведемо на равну меру, надјачамо, успео је да једноставно отупи оштрицу класне борбе когод да је секирчетом опиздио по камену, јер се одмах само наметнуло питање да ли би онда у том новом такмичењу једнаких шанси свако од нас са истим знањем о стварима које има на пример Дејв, vice president, човек са осмехом пиране, успео да уради бар исто оно што је Дејв већ једном урадио, па постао власником мултимилионског бизниса. Да ли би ико од нас имао било каквих изгледа да се носи са Дејвовим нагомиланим новцем, кад би се данас отворила врата Града Сунца?
Значи, у парама је цака? Експроприсати експроприаторе!
Не. Јер, лепо нас уче другови Маркс & Енглез, сви ми знамо како су Дејвови преци дошли до тих пара. Првобитна акумулација капитала (то беше нешто о енглеским овцама?), порекло породице, перади и приватне својине, ствари којих се тако минуциозно дотакао Анатол Франс међу првим страницама антологијског "Острва Пингвина", све је то пролетело кроз главу нашег пролетера - carsalesmana.
И закључисмо онако свако за себе, а опет свесно/несвесно колективно, да смо бре само једна гомила неспособњаковића, бета, гама и делта јединки, па тако негде до омикрона, рођених слугу рођених господара, па се завукосмо свако у своју инфериорну шкољку да видамо своје фрустрације Мики Маус фластерима.

А ову Кан Академију би ваљало превести на Свахили.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 17, 2012 4:28 pm

Grass Roots је зајебано место.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Jan 20, 2012 5:30 pm

slawen ::
А ову Кан Академију би ваљало превести на Свахили.

klikabl: sve sam go volonter (mrzi me da trazim i onaj topik o couchsurfing i ostalom sharingu)
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 21, 2012 6:24 am

Aх....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Ned Jan 22, 2012 4:59 pm

slawen ::Grass Roots је зајебано место.

uvek bilo
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 23, 2012 1:08 am

Шта ти је Америка, мајку му...
Пошто немам телевизор (аааа, купиће и slawen једног дана плазму, даће Бог!) пратим преко интернета онај Хулу канал, где има много лепих и поучних ствари. И што је веома важно, свако мало, кад пређу на рекламе или између појединих емисија, ето нека акција за Африку: те пошаљи поруку на онај број, донирај $10 и искорени маларију, те позови овај број, донирај других $10 и тако плати копање три метра бунара у некој пустињи, те јави се томе и томе и он ће да ти каже шта треба да урадиш, па да нахраних гладне тамо....
Много добра ствар.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 25, 2012 1:17 am

Problem Afrike resen je jos pre (najmanje) 250,000 godina, (e)migracijom.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 25, 2012 3:16 am

Чудно је то...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 25, 2012 2:00 pm

Америка је, бар према ономе што сам прочитао код Дикенса у "Мартину Чазлвиту", била земља потпуно налик на "Срце таме", које ја смештам негде у Африку, а Копола у Индокину.
И сада гледај ти, и један и други континент (да не идемо чак до Аустралије по пример) су били колонизовани од стране истих колонизатора, али не на исти начин, па је и резултат различит.
Чудно је то...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 25, 2012 2:02 pm

Миссим, да не кренем опет о културолошкој (у најширем смислу, укључив и државотворност) супериорности, као основном предуслову...
Свет идеја наспрам света честица.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Jan 25, 2012 7:10 pm

slawen ::Миссим, да не кренем опет о културолошкој (у најширем смислу, укључив и државотворност) супериорности, као основном предуслову...
Свет идеја наспрам света честица.

Jel ti to o Kini? djemenadje
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jan 26, 2012 4:56 am

Кини, Африци, исто ти је то.
Види, бојим се да је политичка коректност и оно што је пре тога било под другим именом прекинула, поништила и унапред осујетила било какво озбиљније проучавање изнетог проблема (зашто су ствари са Америком кренуле овако, а са Африком онако) и тако препустила нама ентузијастичним лаицима небрањено широко поље за свакојака лупетања на задату тему; стога свако о њојзи може комотно да излаже са којег хоће полазног или одлазног становишта, више или мање утемељеног, па ћу тако ја са свога искуственог.
Наиме, у нашем малом дилершипу имамо ги разних, укључујући и мене, јербо је Комонвелт Вирџиније а особито град Ричмонд са широм околином познат са великог учешћа црнаца у општој популацији (добро преко пола), па тако ево већ скоро пуна два месеца радим са истима и комотно могу да кажем да су опште узев они људи к'о и сви други, ништа гори од белаца, што опет значи да нису ништа ни бољи само зато што су црнци.
Стога ми је тај аргумент да ће Африка да бидне спасиоцем свецке економије помало нејасан.
Миссим, зашто би била?
Зато што је напучавају црнци?
Па шта их је до сад у томе спречавало?
Или се то нешто тамо драматично догодило, а за шта ја нисам чуо, што ће да ослободи силу божју у еонима угњетавања нагомилане енергије...

Молим виспрен одговор.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Jan 30, 2012 8:56 pm

Zasto mislis da ce oni ikoga da spasavaju? Sto bi? Oni, kao i svi ostali, gledaju svoja posla. Stvar je u tome sto, ako se ikad organizuju (a ja mislim da hoce, kad tad, pogotovo sto im Ameri tako svesrdno pomazu urusavajuci sami sebe), uspece da organizuju pristojan zivot za sebe. Imam na umu theory of uneven (economic) development.
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 01, 2012 4:51 am

Успеће да организују пристојан живот за себе?

То је феноменално. Мислим, то што би ми назвали (правним) стандардом: "пристојан живот за себе". Шта све у то може да се нагура и шта све из тога може да се извади, па да се тај џак опет не поцепа.

У нашем малом дилершипу имамо и особу која је покушала да оправда један од начина на који ме/нас менаџмент+власник поткрадају, увођењем у широку употребу термина "fair market value".
Ево, не померио се дабогда, ако лажем.

Тако ти је то са речима.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Feb 02, 2012 2:08 am

slawen ::Успеће да организују пристојан живот за себе?

То је феноменално. Мислим, то што би ми назвали (правним) стандардом: "пристојан живот за себе". Шта све у то може да се нагура и шта све из тога може да се извади, па да се тај џак опет не поцепа.

У нашем малом дилершипу имамо и особу која је покушала да оправда један од начина на који ме/нас менаџмент+власник поткрадају, увођењем у широку употребу термина "fair market value".
Ево, не померио се дабогда, ако лажем.

Тако ти је то са речима.

Tako ti je to sa recima u protestantizmu: reci su kao plastelin....umesis od njih sta god ti je volja.

potkradaju???? huh, clarify, bitte
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics