Језик на жару

Strana 2 od 13 Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Језик на жару

Počalji  ВЈТ taj Čet Sep 03, 2009 11:14 pm

slawen ::Ти то озбиљно?
Та теза/дисертација те баш исцедила...

Озбиљно шта?
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1339
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 03, 2009 11:15 pm

Озбиљно све: и да ти је драго, и да је прво О.К. а друго јок....

Где ти је дух, цуро?
slawen

Broj poruka : 5766

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Sep 03, 2009 11:18 pm

slawen ::Озбиљно све: и да ти је драго, и да је прво О.К. а друго јок....

Где ти је дух, цуро?

ДА. Драго ми је што Аустралија неће да изручи капетана Драгана Хрватској. Теби није драго?

ДА, сматрам да би да је било суђење у Хрватској, било на хрватском и да би му преводили ствари на српски.

ДА, сматрам да је ненормално што у држави Србији треба да нарочито замолиш да ти службена документа буду на ћирилици.

НЕ, није то од дисертације, то су моји ставови, теби добро познати. Дух гдје ми је? А гдје је теби, деда?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 03, 2009 11:43 pm

Ја сам остао без духа још на одморишту четвртог спрата.
Уместо тога, ја сам мудар. То постанеш кад схватиш у шта си спрц'о толике године.

Дакле, уопште немам тај национални одијум спрам једног удбаша кога је рахметли Цобе послао да површи његове прљаве работе по рахметли Крајини. Уосталом, како су радили, тако су и прошли, а са њима и они који нису могли да бирају, што је опет можда и штета, а сада свакако само њихов проблем, а не "кепов". У мени се тзв. Капетан Драган некако стопио са Бајом Малим Книнџом у монструозног машиновођу срБског оклопног воза који иде и мимо шина и сеје страву међ' рватинама, док слуша хитове Бобана Здравковића. Стога ми је веома прилично да не кажем дибидус свеједно каква би судбина могла да задеси тог куртона са све његовом задужбином.
Мислим да би било интересантно да неко некад чисто форе ради, јер то ни за зеру неће померити ова говна одавЛе, дакле да неко некад ухвати па малко разгрне тај удбашки брлог, или бар по истому распали каквом мочугом, па да видимо шта ће отале да измигољи. Но, то сам већ рекао.

О тзв. српској држави и употреби српског писма за записивање српског језика покушаваш да водиш форсирану расправу са човеком који је данас по ко зна који пут попуњавао неки образац пореске управе који је штампан не ћирилицом, не латиницом из оне нагодбе, већ енглеским алфабетом у коме нема гласова ч, ћ и ресто. И да знаш да ми је мање сметало одсуство ћирилице као јединог могућег писма за тачно записивање српског јАзика, колико чињеница да ме јебу у мозак јер сваки пут треба да упишем који ми је матични број, број личне карте, порески број, и који ми је ПИБ (порески идентификациони број), као да они то не знају боље од мене.
Зато си промашила тему.
Јер се већ одавно питам кога то ја треба да ишамарам пред камерама, па да укину пресуду која нема везе са мозгом, уместо што другостепени суд напише "додуше, основано се жалбом (мојом) истиче да је првостепени суд потпуно погрешно применио материјално право, то јест уместо Закона о основама својинскоправних односа позвао се на Породични закон, али то није било од утицаја на правилно пресуђење..." Или кад Врховни суд Србије у истом кривичном предмету донесе две различите одлуке, па једном укидају решење о продужењу притвора, јер је у одлучивању учествовао истражни судија који је водио истрагу као члан ванрасправног већа, а други пут не кад је истражни судија тим ванрасправним већем председавао!

Али сам сигуран да си ти та која то преозбиљно схвата...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 04, 2009 1:19 am

А шта ако ниси спрц'о "толике" године, или ниси уопште спрц'о године - значи ли то да не постанеш мудар никада?

Судбина дотичнога није моја велика брига. Оно што ме је свакако испунило задовољством је што Хрвати нису добили изручење тог типа. Овдје се не ради о ономе што ти причаш - овдје постоје двије приче. Ти видиш само ону о служби. Ја видим и ону другу. Ма како то офуцано звучало - за мене је то и даље прича. Заправо, не само да је "и даље" него је још много, много "даље".

А што се тиче језика - и овдје постоје двије теме. Она којом се ти бавише ме у тој мјери не интересује да чак ни не знам ко је лик (осим крајње површно). Не улазим ни у законске зајебанције. Само у ту тужну, грозну, ужасавајућу чињеницу о језику. Као што ми је вечерас притисак отишао на хиљаду (а иначе је врло нисак - притисак) када сам на говнету од Б92 телевизије, гледајући неки шит, прочитала у преводу реченицу: И мени такође.

То је све, деда.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 04, 2009 1:25 am

Ако не спрцаш године (бар неке), то је, кажу, као да ниси ни живео.

То што ће да се рвати евентуално секирају и мене би разгалило, кад би бар све било тако једноставно. Но и у то сумњам, и то сам јасно назначио: све је то удба, снајка, пола су света упропастили....

А одвајати језик од народа којем припада и тренутка у којем се говори, помало је неозбиљно.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Sep 04, 2009 1:32 am

Ако не спрцаш године (бар неке), то је, кажу, као да ниси ни живео.

Ај риспектфули дисагри. Нисам их ја спрцала - спрцо их је рат, да опростиш. Иако то може звучати офуцано, јер су те једноставне, вулгарне несреће лако офуцљиве, изгледа. Најлакше. Тако да се не сматрам одговорном за тај степен ничим изазване мудрости.

То што ће да се рвати евентуално секирају и мене би разгалило, кад би бар све било тако једноставно. Но и у то сумњам, и то сам јасно назначио: све је то удба, снајка, пола су света упропастили....

Као што је офуцљиво и то да ми је драго што Хрвати нису добили шта су хтјели. Звучи шашаво, али мене леђа више не боле...

А одвајати језик од народа којем припада и тренутка у којем се говори, помало је неозбиљно.

Бојим се да си криво схватио, деда.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 04, 2009 11:32 am

Рат спада у vis maior и не броји се код спрцавања година. Уопштеноузев, екстерне чињенице представљају само околности (олакшавне или отежавне), интерне карактеристике, они скривени конструкциони недостаци су битни узрок спрцавања и то како ју хендл'ит чини да би од резигнације закорачила у мудрост.

Рвати. Колико су то стварно хтели, односно да ли се у томе нешто променило, видећемо кад и ако уложе жалбу на одлуку Савезног суда Аустралије. Премда је, по свој прилици, то све изнад и њих и нас. Радост и туга лабораторијских пацова.

А сад да пређемо на језик.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Sep 04, 2009 11:57 am

Елем, читајући своједобно "Особености естетског" Ђерђа Лукача створио сам себи велики неред у глави; први, други сигнални систем, символи/симболи и све остало узмутило је оно мало наталоженог муља непотребних информација накупљених током несистематичног процеса самообразовања, створивши од свега један узвртложени чорбуљак кроз који се мало шта види, али у чијим се ковитлацима приказују различите ствари и облици.

Тако сам ја схватио да је језик последица, а не узрок; да се стога кривудањем кроз језичке меандре можемо примаћи изворима културе једног друштва, али да никада нећемо бити сигурни да се истим путем можемо вратити, јер се ток језика у међувремену променио, тамо излио, овде пресушио...

И ти ми кажеш да те смета ако у тзв. држави Србији (давно сам тај ентитет назвао државном кашом) мораш екстра да тражиш да ти та иста држава пише писмом које је сопственим законима прописала као званично.
То би било исто као кад би рекла да ти сметају флеке од влаге које су се појавиле на фасади неке куће, па наредила да их прекрече.
А ту су темељи трули и порозни, па вуче влагу кроз све зидове, и кров прокишњава, греде су жижљиве, у прах да се распу, прозори полупани и врата разваљена. У кући живе напоредо заборављени потомци некадашњих власника, заштићени подстанари и једна банда цигана - просјака и наркомана, која је провалила преко ноћи и собом донела крадене фармерице са пијаце Понте Росо.

Причати о језику као симптому - О.К. бај ми.
Мање од тога не смемо себи да допустимо. Па шта ће свет да мисли.
Ето, ни емиграције нам нема откад себе. Да се није човек пишманио, кад је видео да нам је опао ниво?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Sep 05, 2009 6:46 am

slawen ::
Рвати. Колико су то стварно хтели, односно да ли се у томе нешто променило, видећемо кад и ако уложе жалбу на одлуку Савезног суда Аустралије.
А жалбе нема. Грева на даљше.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Sep 05, 2009 6:48 am

Пардон - гремо, нисмо сами пиле чикино, има нас више од двоје, макар формално.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Sep 05, 2009 10:56 pm

Има везе са језиком: У укрштеници данашњег Вашингтонпоста под девет водоравно - Тесла. Познати физичар (physicist) NIKOLA.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Ned Sep 06, 2009 11:45 am

slawen ::Има везе са језиком: У укрштеници данашњег Вашингтонпоста под девет водоравно - Тесла. Познати физичар (physicist) NIKOLA.

Па јеби га, они имају људе који нешто знају и за укрштене. А нама и уџбенике пишу латинични међеди. И даље не одступам и поред свих твојих (морам рећи арогантних) одвјетничких објашњења.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pon Sep 07, 2009 4:00 am

slawen ::Има везе са језиком: У укрштеници данашњег Вашингтонпоста под девет водоравно - Тесла. Познати физичар (physicist) NIKOLA.

Ne zajabavaj - citas Post i jos rijesavas krizaljku?

Ne kontam ovo u vezi Tesle?
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pon Sep 07, 2009 4:06 am

slawen ::Ето, ни емиграције нам нема откад себе. Да се није човек пишманио, кад је видео да нам је опао ниво?

Zauzet na poslu, a kuci pokusavam da iskoristim jos ovo malo suncanog vremena za sjedenje na plazi i ostale ljetne radosti.

BTW, nivo je po automatizmu opao cim sam se ja prikljucio. Matematicka numitnost.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pon Sep 07, 2009 4:28 am

slawen ::Мислим да би било интересантно да неко некад чисто форе ради, јер то ни за зеру неће померити ова говна одавЛе, дакле да неко некад ухвати па малко разгрне тај удбашки брлог, или бар по истому распали каквом мочугом, па да видимо шта ће отале да измигољи. Но, то сам већ рекао.

Da znas. I sam bi to volio vidjeti.

Meni ni do dan danas nije jasno koliko sam(smo) svjesno ucestvovao u svemu tome, a koliko ne. U formalnom smislu, tu nema dvojbe: otisao sam jer sam htio, a ne morao. Takodje i velika vecina moje muske rodbine i drugova. Ali koliko je to bio izraz "stvarne", a koliko "manipulirane" svijesti? Nikad mi to nece biti jasno. I da li je bas sve moralo tako biti?

Ako znate sta zelim reci.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pon Sep 07, 2009 4:32 am

Glede Kapetana Dragana: sve ono sto i u najmanjem obimu ide uz dlaku Hrvatskoj je za mene pozitivno, pa makar i u korist sljama, za koga sam nisam sigurand da ovaj jeste. Ili te rad (direktan ili indirektan) za Sluzbu automatski svrstava u tu kategoriju?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 07, 2009 8:25 am

neprijateljska emigracija ::

Ne zajabavaj - citas Post i jos rijesavas krizaljku?

Ne kontam ovo u vezi Tesle?

NiKola, а не NiCola(s).
Аргумент који пиле уважава, али се једе к'о млад месец.

BTW, у јучерашњем броју је био Марксов колаборант (тачан одговор: Енгелс) под четр'ес и нешто усправно. Зајебанција, само таква.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Sep 07, 2009 3:05 pm

Meni ni do dan danas nije jasno koliko sam(smo) svjesno ucestvovao u svemu tome, a koliko ne. U formalnom smislu, tu nema dvojbe: otisao sam jer sam htio, a ne morao. Takodje i velika vecina moje muske rodbine i drugova. Ali koliko je to bio izraz "stvarne", a koliko "manipulirane" svijesti? Nikad mi to nece biti jasno. I da li je bas sve moralo tako biti?

Ako znate sta zelim reci.

Хау јес ноу.
Бавиш се питањем предестинираности појединачних аката контра принципа аутономије воље, једним од суштаствених у правној науци (и филоСофији, не браним), око којег је многи мислилац копља саломио.
Да ти олакшам, ја бих твоју дилему превео на много реалистичнији терен, па бих питање дефинисао овако: да ли би ти исту одлуку донео да си знао све релевантне чињенице, уместо што си је засновао на свом тумачењу информација које су ти пружене. Обрати пажњу на дискрепанцу: чињеница (материјална истина) - информација (кад те неко паламуди о нечему).

Ја ту дилему немам, јер своју одлуку (count me in) нисам донео на основу срцепарајућих сцена са малих екрана наших ТВ пријемника (са све Филаретом који држи лобању), Цобетовске друкачине (то би, заправо, био подебео аргумент спроћу, да су моја размишљања ишла у том смеру) и осталих монументалних, историјски нужних и патриотски пробитачних мотива, већ из сасвим, сасвим другачијих разлога. Испада да побуде попут мојих (често веома бизарне) не потпадају под критику накнадне памети, насупрот побројаним племенитим & паметним.

И кад смо већ код ове теме, па се загледам у прошлост, сам себи личим на оног поручника Дена из "Фореста Гампа", јер је у свим ратовима које је ова земља водила (почев од Карађорђа, када је неки геније запуцао из постојбине да се придружи устаницима, дајући Србији уз мало свог анонимног доприноса и удову са два сирочета) учествовао, а богами и погинуо неки мој предак, изузев ове последње "Слободанове" војне, у којој смо учествовали нас тројица (me, I and myself) и још један рођак - савременик, кога је, пак, отерало у српски Лешак (под бомбама) и за кога је било повуци-потегни хоће ли успети да претекне колону избеглица после Кумановског споразума пре Ибарске клисуре.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Uto Sep 08, 2009 7:40 pm

slawen ::Хау јес ноу.
Бавиш се питањем предестинираности појединачних аката контра принципа аутономије воље, једним од суштаствених у правној науци (и филоСофији, не браним), око којег је многи мислилац копља саломио.
Да ти олакшам,

Ispravno. Men'se cini da ni hriscanski teolozi to nisu potpuno razjasnili, a kako bi ja.

ја бих твоју дилему превео на много реалистичнији терен, па бих питање дефинисао овако: да ли би ти исту одлуку донео да си знао све релевантне чињенице, уместо што си је засновао на свом тумачењу информација које су ти пружене. Обрати пажњу на дискрепанцу: чињеница (материјална истина) - информација (кад те неко паламуди о нечему).

Pa zato i kazem, danas nisam siguran sta bih uradio. Tad mi je izbor bio jasan, zapravo nije ni postojao.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 08, 2009 9:14 pm

ја бих твоју дилему превео на много реалистичнији терен, па бих питање дефинисао овако: да ли би ти исту одлуку донео да си знао све релевантне чињенице, уместо што си је засновао на свом тумачењу информација које су ти пружене. Обрати пажњу на дискрепанцу: чињеница (материјална истина) - информација (кад те неко паламуди о нечему).

Pa zato i kazem, danas nisam siguran sta bih uradio. Tad mi je izbor bio jasan, zapravo nije ni postojao.

Данас знамо неке чињенице?
Да их чујемо.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 08, 2009 9:52 pm

Шта значи "афиширати"?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 08, 2009 10:01 pm

На ком ти то језику?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Sep 08, 2009 10:05 pm

Aaaa, видим да нам нешто лепо спремаш....

Стиже Зена, јел' да?
Вид'о сам јој слику, опасна цупи.

Зајебава те скрипта. А да је ту Манемојка... она би то очас!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Sep 08, 2009 10:14 pm

Niste ovlašteni da afiširate tu stranicu

Е то.
ВЈТ
Admin