ZAHVALAN/ЗАХВАЛАН

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

ZAHVALAN/ЗАХВАЛАН

Počalji  slawen taj Sre Dec 21, 2011 2:56 pm

Као што знате (или не знате),[You must be registered and logged in to see this link.] - постао сам карсејлсмен у Фолксвагену.
И трагам ја тако за правом речју којом бих обухватио оно што највећи европски произвођач аутомобила нуди својим муштеријама, све у циљу унапређења пословне ми теорије & праксе, па у тој потрази забасам у босанску кафану на другом крају града и тамо је нађем, олако испаљену из арсенала мог јарана, газде речене кафане родом из Зворника:

Фолксваген ти је, брате, ЗАХВАЛАН.

Сад муку имам да то преведем на енглески.
Help needed!
slawen

Broj poruka : 5759
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: ZAHVALAN/ЗАХВАЛАН

Počalji  ВЈТ taj Sub Dec 24, 2011 10:17 pm

Поправила сам лаптоп, сад ти могу и одговорити на мејл.

А кад ово преведеш, преведи мени "пери-дери". Wink

Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Dec 25, 2011 11:18 am

Синоћ ми кажу "мангупе".
Од милоште. Ја се као љутнуо.

Јер мангуп је одбегло говече које, по прилици, забаса у туђи купус. А може и коњ. Кнез Михајло је, мислим баш он, ако већ не Краљ Милан, имао закон о мангупима.

Иначе је сјајна ствар кад си у туђини, па можеш на радном и/или јавном месту да псујеш на српском до миле воље.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Dec 26, 2011 2:49 pm

Мислим да сам на трагу нечега: VW је обичном човеку оно што је Desmond Rip-у Kirby-ју. Или Alfred Pennyworth Bruce-у Wayne-у.
Јебем ти језик који нема одговарај'ћу реч.

Ово вам је иначе новосрпски.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Dec 28, 2011 4:24 am

Најпре* да се захвалим свим драгим пријатељима који дођу овде, погледају шта имамо у понуди, а онда оду не оставивиши ништа за собом. Реткост је данас наћи такве људе, ако ни због чега другог, оно зато што до њих не води траг испијених пивских дволитарки, кеса из супермаркета са мусавим стиропорским тањирићима у којима су донели и са којих су касније изели опрљене, а масне, лапо-лапо ћевапе** или кременадле натопљене комбинацијом соли, бибера, вегете и алеве паприке (сенф опционо, ако се која тегла полупа), да им се убије мира од трговачких витрина. Been there, done that shit.
Једно време, пре доласка 'амо, бивало је да уточиште потражим у селу Драча, где у удољици на самом потоку лежи истоимени женски манастир у чијој се порти налази црквица Св. Николе, можда не најлепша, али свакако ми најмилија од свих цркава на свету, једно од оних места са којима овакве личности на пречац успоставе дубоко интиман однос и скроз срасту, па после, кад се одатле откину вукљају ту успомену као ожиљак негде у дубини груди где год да се дену и буде им малко лакше кад имају коме да испричају како су рукама безброј пута прелазили преко заталасаних неравнина прекрасно живописаних, увек свежих, али никад хладних зидова у које је нечија друга гола шака стотинама година раније утиснула малтер вајајући те површине као да кодира мапу своје душе, и штогод још. А десило се да сам се ја напослетку обрео међу светом који све то не може да разуме. Јадни људи.
Елем, након што бих се тако тактилно синхронизовао са свевишњим, или бар са његовим давно сатрулелим, дивно надареним слугом, одлазио бих и ја да умирим животињу у себи "роштиљањем у природи", малко узводно од манастира. Тада бих се сусретао са чињеницом да је пре мене већ неко био на истом месту са истом намером и о томе оставио обавештење у виду разбацаног смећа. И док бих се у црквици радовао што могу да преварим векове и рукујем се са мртвим уметником просто додирујући исти зид који је он без икаквог алата обликовао, додиривање остатака туђег ручка било ми је одвратно. Храна за душу и храна за тело се по природи ствари не подносе подједнако добро.

Овај подужи увод није ми оставио довољно времена да попуним простор новогодишњом беседом + честитком, што ми је била намера.
Данас сам био off, сутра радим од 9-9, што ће рећи 14 сати, па нећу стићи, бојим се, до прекосутра. Или дана после.
Свеједно, није ми жао.
За оне којих се тиче: лепо је што не правите џумбус и не остављате смеће да га ја покупим, али би још лепше било кад бих могао да једног дана дођем овде и притиснем исто место где је неко пре мене оставио отисак свог длана.

* kolo
** ко је помислио на "пола јунетина/пола свињетина" deal, тај се зајеб'о; ради се о комбинацији бајатог 'леба и отпадака од меса
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 02, 2012 3:01 am

А нову годину сам започео прањем веша (од лане), куповином, разговором са својима преко месинџера (старе љубави, јер ми скајп не ради) и одговарајући на молбу унапред zahvalnog/захвалног непознатог невољника кога је ћерка из првог брака тужила за увећање алиментације, јер се, сирота, у међувремену удала, родила дете и уписала факултет, а све то кошта.

Ах, да, заборавио сам да поменем и одлазак у цркву јутрос....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Jan 12, 2012 7:02 am

Srecna ti nova godina, slawene, da sacuvas zdravlje i pamet u njoj. I da ti bude dobra godina.
amans*

Broj poruka : 1003
Datum upisa : 04.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 16, 2012 4:13 am

Планирао сам био ноћас да заспим на сиси наше Госпе, ако ме разумете шта хоћу овом загонетком да кажем, ако успем да ископам још једну заосталу флашицу из друге преграде (одоздо) последње сталаже десно (оне до одељења са воћем & поврћем) у оближњем драгстору. Што би уједно био и чин лојалности према мом послодавцу, тачније - према његовом немачком партнеру.
Кад, не лези враже drakula - уместо тога кренем да претурам по мозгу све оне силне ствари које сам скоро потпуно заборавио или бар дубоко потиснуо за ово неколико месеци избивања из свог ранијег живота, не знам ни сам да ли потакнут жељом да неке од њих спасим (мо)менталне смрти у мени, когод на пример ону лагану поподневну мелодијицу рахметли Дебисија, или пак испровоциран вестима да је прсата (мени бивша) колегиница Н. (опет ја о сисама trestres ), једна да простите јебуља из старе домовине побегла за Немачку у страху да ће да допадне затвора, јербо је нови директор Електрошумадије као решен да као раскринка друштванце које је задњих година млатило паре тако што би оне јадне Србе који нису плаћали струју годинама уназад, на суду не само ослобађало било какве обавезе према добављачу, већ би напротив све трошкове спора преваљивало на енергетску сису нације ( boobies ), а Н. је будући "способним адвокатом" била лево крило тог друштванцета, па је кажу тако само у последњих годину дана узела аман милион динара илити брат брату тринаест-четрнаест хиљада долара, ових наших, док је још бар три пута толико поделила са правницом и (бившим, јакако; увек су криви само бивши, никако садашњи) директором реченог електродистрибутивног центра, експедитивном судијом....
Па после откуд кућа на Златибору.
Јер мени су те ствари некако још увек узрочнопоследично у механизму асоцијација везане, дођу ми скоро као дијалектичко јединство, не могу на пример да чујем други валцер а да се не сетим сабласти информбироа, или да прочитам електронско писмо у којем ми јављају да је комшија Паун опет зачепио главну канализациону цев у згради главицом киселог купуса, а да се не сетим истовремено и лењих јануарских дана на каучу уз четири скакаонице и Приможа Улагу. Скоро да је свако ружно лице из моје дојучерашње егзистенцијалне борбе спроћу света којем нисам припадао окидач за реминисценцију на трагове душе које сам у том свету тражио и у тај свет увлачио.

И питам ја вас лепо да ли то тако мора да буде, да с времена на време као докона домаћица узмем свој etui успомена и своју кутију са концима сећања, из ње извучем гужву безнадежно замршених доживљаја, звукова, слика и мисли, па је после два три бесмислена реда-ради покушаја расплета цимањем лево-десно једноставно целу бацим, иако је у њој и прави златни ламе и лажна кинеска свила и квргаво турско памучно предиво које као да су ручно извлачиле буле по Анадолији пљујући повремено у прсте (палац, кажипрст и средњак) и које ће нам свакако требати ако нам се откине дугме са оне кошуље, или ће се некако ствари саме сталожити једном и на дно ће пасти тај муљ који ми је пунио шкрге тамо, по Србији, а нова бистрина ће коначно открити сав сјај нашег акваријума?....

Бићу вам захвалан за савет, или барем искуство.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pon Jan 16, 2012 5:38 pm

sta ja znam, svi prolazimo kroz À la recherche du temps perdu kako kod kuce tako i u tudjini... staris
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 21, 2012 6:29 am

Кашаљ, главобоља, подмукли бол у грудима.
Ужас пред вратима.

Сачувати физичко и душено здравље... [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 25, 2012 12:37 am

"Accommodating", ovako na prvu loptu mi se javlja... Mada bi "is lending itself / lends itself to..." isto fino leglo. Missim, onko odokativno.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 25, 2012 3:14 am

Accommodating..
Ђе ме нађе!

lol!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Pet Jan 27, 2012 6:15 am

s., jes' ti u Virdziniji....

[You must be registered and logged in to see this link.]

a paz Turke Shocked
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 27, 2012 6:12 pm

Кад видех ово за Ричмонд, просто ме нешто надахну да данас одем на посао петнаест минута раније.
Ма неће мене да поколеба то што ми плаћају минималац, кад смо се најзад убачили између Измира и Женшена!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Jan 28, 2012 12:02 am

Hej, mozes reci: "Owning/driving a VW is a THANKFUL task". Nisam siguran, stavise sumnjam, da mozes reci i "VW is thankful".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 01, 2012 8:23 pm

Uhapšeni harmonikaš priznao ubistvo kafanske pevačice (Blic)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Čet Feb 02, 2012 2:10 am

Sta sad, ti dosao u Ameriku da odavde prostires srpski prljav ves... a sta bi sa: upoznajmo domovinu da bi je vise voleli?
amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 02, 2012 4:41 am

Прљав веш?
Ја сам бре одушевљен овим насловом!

Надахнуто, јасно, заокружено...
Апсолутно савршено.
Можда најбољи који сам у животу прочитао.
Ремек дело.

Захвални читалац.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 08, 2012 5:38 am

А захвалан сам и фирми која ме запослила.
Миссим, није мала ствар.
Трудићу се да оправдам указано ми поверење.
За почетак, ево какво нам је радно време:

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 08, 2012 5:46 am

Минимакс.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  amans* taj Sre Feb 22, 2012 7:12 am

Danas sam postala baba cheers drunken sunny flower flower flower

Danas bi bio mojoj babi rodjendan king

amans*

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 24, 2012 3:37 am

WOW!

cheers cheers cheers cheers cheers
flower flower flower flower flower

Сјајно!
Честитам ти у име колектива и посебно у своје име лично!
Просто ме помало срамота што у задње (а не предње) време ређе навраћам у кафанче, па сам тек сад видео.
Још једном, са срећом!

Сада имаш право да нас наредних петнаест и по месеци обавештаваш о свим детаљима (то ти је са бенефицираним стажом).
Даклем, распали!

Унапред захвалне будуће деде и бабе.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Feb 25, 2012 6:54 pm

Sweet. :)
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Apr 16, 2012 2:29 pm

Just my luck...

Под мојим прозором расте дрво на коме је гнездо свио пар црвендаћа чије птиче сад раном зором учи да пева, а нема ни мало слуха.

Коме имам да захвалим за то?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Apr 16, 2012 3:30 pm

Кад сам ја био мали, било је срамота изаћи у град у ганц новим патикама, онако белим, само што си их купио. Који сељак, рекли би сви.
Зато си морао прво да одиграш на мале голиће или бар викторије са друштвом из зграде, и то на сунцем препеченом бетону (од оне врсте која добро задржава кишу, па кад се те баре после осуше оставе за собом релативно дебео слој суперфиног праха састављеног од којекаквог атмосферског смећа), шодеру, шљаци (али на оној правој, плавоцрној, не на овој педерској коју данас мељу за тенис; то је бре могло да просече не кроз кожу, већ кроз блатобран од тристаћа) или евентуално на добро утабаној ледини, али само под условом да играте против екипе из чачанске улице, јер су они били познати крљатори, па си могао да се кладиш да ће неко од њих да ти огули лубове, прсте или пету макар на једној патици.
Трава или влажна подлога нису били погодни за ејџинг спортске обуће. То је знало да остави трајне ружне флеке нарочито у шавовима, пертлама или у језику (који је по правилу био делом или цео израђен од платна), а и изгледало је као да си се вратио са казнено-поправног летовања у ћалетовом селу. Миссим, недајбоже, мада си на ово последње могао да ухватиш неку сажаљиву из другог реда, када се тако (дис)квалификован појавиш увече на штрафти.

Сад живим у земљи у којој купујеш готову, већ лажно изношену одећу (обућу?).
За то могу да захвалим само себи.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: