Паралелни свемир

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Паралелни свемир

Počalji  slawen taj Čet Jul 28, 2011 4:34 pm

Заборавих горе да из Пресса пренесем део кад онај пензос каже да у побољшану варијанту свог возила, кад уђе у серијску производњу, планира да угради и педале, да ауто може да иде и на ножни погон, за случај да се истроше батерије.
Невермајнд.

Ево мало браће Руса. Прво шта им није јасно:
Русија не схвата зашто је САД потребно да постављају елементе ПРО у Пољској. Ово је изјавио на конференцији за штампу у Анкари стални представник Русије у НАТО-у Дмитриј Рогозин. По његовим речима, ако се САД плаше ракетног напада од стране Ирана, какве везе Пољска има са тим? Он је подвукао да Москва и Вашингтон на различите начине оцењују размере иранске опасности. Ипак, ако се сагласимо са тим да ниво техничког развоја може да да у руке низу земаља, између осталог Ирану, нуклеарно наоружање, онда систем ПРО треба правити заједно, рекао је Рогозин. Ипак овај позив Русије за сада није наишао на одзив код САД и НАТО-а.
А онда оно што им је сасвим разумљиво:
Празничне свечаности посвећене Дану крштавања Русије започеле су у среду у Кијеву. Оне треба да постану још један импулс у јачању духовног и културног јединства народа три земље – Русије, Украјине и Белорусије. Низ година три словенске републике су прослаљале овај дан само на црквеном нивоу. А почев од 2010. године, у све три земље празник је добио статус државног. Крштавање Русије је историјски избор, који је предодредио јединствену будућност наших словенских народа, говори патријарх Кирил.
Већ трећу годину за редом поглавар РПЦ прославља Дан Крштавања Русије заједно са украјинским верницима. И ако су претходних година јулске посете патријарха Кирила изазивале најразличитије емоције међу украјинским грађанима, од радости оних који се придржавају јединства са Руским православљем, до мржње људи расположених за црквени раскол и аутокефалност Украјинске цркве од Московске патријаршије, ове године у Кијеву је атмосфера мирна. Нема пикета незадовољних, антимосковских парола, жуто-плавих националних застава.
Без обзира на земне границе које нас деле, сви ми смо грађани јединствене духовне Отаџбине – Свете Русије, стоји у обраћању патријарха. За све три земље православље је постало она моћна снага која је утицала на формирање националног карактера, моралног лика и психологије народа историјске Русије. Управо зато, уверен је патријарх Кирил, данас је тако неопходно што је могуће пре превладати црквени раскол и ојачати братске везе, ојачавши тиме словенску православну цивилизацију.
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 28, 2011 4:38 pm

После "Гласа Русије", ево и "Глас Српске":

Бањалучанин Ранко Цвишић (27) приведен је због крађе 33 књиге са штанда на Тргу Крајине у Бањалуци, сазнаје "Глас Српске".
У бањалучком Центру јавне безбједности, наводећи његове иницијале, рекли су да је он ухапшен након што је затечен у крађи.
- Осумњичени је послије саслушања пуштен да се брани са слободе. Од њега су одузете 33 књиге које је украо. Против осумњиченог ће бити поднесен извјештај Окружном тужилаштву који ће га теретити за крађу - наведено је у саопштењу. Н. Т.

То, а и много више, можете читати у рубрици [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 28, 2011 5:01 pm

И сад, разумем ја што у "Гласу Српске" пишу пола ћирилицом, а пола латиницом - да испоштују писма сва три конститутивна народа Бе и Ха.
И разумем што им је дошао 281. јули - под Додиком је то нешто као 18 бример Луја Бонапарте.

Али не разумем зашто овога што је покрао књиге изводе пред ОКРУЖНО, а не основно тужилаштво. Зар је то толики злочин, красти књиге?
Лично сам овде неопрезно и бојим се исхитрено признао да сам својевремено купио "на кредит", тј. на личну карту од аквизитера сарајевске "Свјетлости" комплет књига Маркиза ДеСада - лепо илустрован тврди црно-црвени повез, надахнут превод....
И да исте никада нисам отплатио, јербо се заратило, па сам ту профитирао.
Па ме сад све стеже нека језа око срца, шта ако то моје недело није застарело по босанским прописима? Шта ако је за крађу/утају књига тамо запрећена казна од 20 година затвора? Јер, не би за мање водили онога пред окружног тужиоца... Аха, сад ми се јавља!
Миссим, ипак су то књиге, духовно благо овог народа, па то кад украдеш удараш у само биће нације, а кад им украдеш рафинерију, шећерану или државу то и није нешто, то је само од овога света, све што може ватра да сажеже.....

И ја сам ту нашао да се самооптужујем. Јеботе! Не могу сад да се тачно сетим како се то другачије, фино каже, нешто "аутоинкриминација" или тако некако, чуо сам то од једног нашег форумског друга, иначе поданика ЊКВ Елизабете 2. који се вратио у отаџбину да јој се нађе и припомогне у духовној обнови тако што је ступио у државну службу у једном еминентном министарству, али заборавио да треба да служи војску, па се још био распрдео о томе јавно, на форуму где залазе све сама сумњива лица... Онда сам га ја другарски упозорио на могуће последице, па се једно време није појављивао на дискусијама.... Никад ми то доброчинство није опростио. lol!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Avg 15, 2011 6:48 pm

Ризикујући да ме неки који овде наврате понекад инкогнито поново назову натуралистом (за шта, верујем, имам да захвалим [You must be registered and logged in to see this link.]), опет ћу ја о свом јутарњем трчању кроз Шумарице.
Шта ту све човек не може да види.
Један гастарбајтер дотерао за Мерџана закачену приколицу за куче и у њојзи неку црну повећу џукелу. Свако јутро га довезе повише "петог-три", пусти одвезаног да трчи по спомен-парку, а онда прво мало безуспешно дозива, па затим јури за њим с повоцем, дерући се, док га куче не шиша уопште. Само гледам кад ће да крену обојица ка мени. Је ли, јеси ли то у Штутгарт научио да пушташ пса са повоца и без корпе?
Приметио сам, наиме, да људи очекују да им се обраћаш на одређени, њима разумљив, нивелисан и подразумеван начин, сходно слици коју имају о себи и свом положају у свету, те да се нађу грдно изненађени, штобирекли у небраном грожђу, да им буде просто непријатно ако их уважиш/испоштујеш више него што је њихов ранг. Док то нисам укапирао имао сам грдних проблема са, нпр. својим касапином, који се ужасно нелагодно осећао (касније ми је то признао: "Пит'о сам се што ли ме овај зајебава са тим "ви ово, па ви оно...") док нисам прешао на адекватни однос: "Ало, бре, што ти се мрви та чајна, ви'ш да не можеш љуцки да је исечеш, јел' ти се то било убуђало, па си је прао под врућом водом? Који сте ви лопови...". Или са својим водоинсталатером (Момо, ако ми то не урадиш како треба, један од нас двојице неће одавде да сиђе ни лифтом, ни степеницама), бакалином (Где су ти Кићо оне дрљаве јабуке, ваљда могу за компот), медицинском сестром која ми је два пута дневно долазила у кућне посете кад сам пре две године био тешко болестан (Исту такву боју косе имала је Анабела Ђогани кад сам је задњи пут видео, само што вама још лепше стоји у природи него њој)...
Тако сам у горњем реторском питању морао да употребим номинатив уместо локатива, иначе би ефекат био нула.
Ни овако није био много већи. Фуњара је мислио да ће да се извуче само са мојом опоменом.
Срећом, мало даље, код окретнице испред споменика Словачким побуњеницима угледам наднаравну слику: један ужасно дебели старији човек, исти мој покојни деда Пера, грабуља покошену траву и товари у отворену приколицу ручне израде коју погони жути Фића. Већ сам га раније виђао како скупа са још једним ортаком отреса џанарике које самоникле красе Шумарице мирисом џибре.
Овога пута друштво му прави неки други пензос, веровали или не, у оделу цивилне заштите, ганц-новом, са све оном капом, као да је малочас завршио снимање школског серијала за "Застава филм".
Погледајте онога нашега доле што бесни, свако јутро довози овде куче Мерцедесом, храни га живим месом и пушта да јури за шетачима, припазите се мало. Шта ти је човек, знам га пре него што је отишао у Немачку, која је то сиротиња била, а сад мисли да све може да купи за евре.

Пустићу вас мало да замишљате шта је даље било.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Avg 16, 2011 5:18 am

Sva sreca ukidose tzv. vojni rok pa ce tako eminentno ministarstvo iz naseg drugara izvuci svih 110%...
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Avg 16, 2011 7:04 am

Hate mail ::Sva sreca ukidose tzv. vojni rok pa ce tako eminentno ministarstvo iz naseg drugara izvuci svih 110%...

animal

Мени је било занимљиво да му штопујем за колико ће да укапира да сам се малко нашалио с њиме, па да се бесан к'о фурија врати и покаже право лице с'оним простотама (брзо ми је досадио са своје неинвентивности, па се отад користим благодетима игнор батона).
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Avg 16, 2011 7:20 am

Mda. Ume lepo da laje, to stoji. Video si. Ma missim... lepo ti rekoh tada da nemam moralno pravo.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Avg 16, 2011 8:12 am

Jos stan...

rofl
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Avg 16, 2011 8:31 am

Hate mail ::Mda. Ume lepo da laje, to stoji. Video si.
Али нисам, искључио сам га одмах.
Миссим, шта добијам тиме да читам... небитно.
Идем за неки минут пут престонице, ваља ми форсирати Саву, жив нисам.
Јел' има неки пут од Панчева до Новог Београда около?
Да заобиђем Београд?

Да идем до Смедерева, Ковина, Панчева, па да онда избијем код блока 22?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Avg 16, 2011 3:19 pm

Nema, brate.

Ma ja sam mislio na onaj slucaj kad je mene krstio "izdrkotinom zivotinjskom" i "balegom knickom" na PP pa ja preneo da i ostali delegati vide. Baska sto se mi vodimo k'o Kragujevcani buduci da je tzv. opstina Knic sklepana tek 1960. a cale se rodio '38. dok je to bilo Kragujevac pa tu tvorevinu ne priznaje.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Avg 17, 2011 8:06 am

Данас сам толико сломљен да нисам отишао на јутарњих 5 км трчинга.
Спавао сам синоћ од пола осам до сад.
И нисам се одморио.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Avg 17, 2011 3:27 pm

Speaking of slomljen, juce ujutro oko 8:30 po lokalnom vremenu (I am not a morning person) cim sam zakoracio u kadu okliznem se i padnem i sav se, po prvi put u zivotu, razbijem. Sreca nista ne razbih niti imam masnice no imam 4 mesta na telu gde me sada blago bolucka: vrat sa desne strane malo kad zakrenem gravu i na dodir, mislim da je neki od prsljenova, leva lopatica iz nekog razloga, isto pri manipulaciji, na vrhu leve miske (tamo gde su dva oziljka od nekih vakcinacija) imam uboj koji jos nije poplaveo(vidim da je tek jutros blago zazuteo) ali kost ispod sigurno nije osetila nista, te po strani u visini levog kolena imam bolnu tacku ali na pritisak samo. I'm getting too old for this shit. And for living alone.

U post mortem analizi ustanovio sam da je znacajna promena nekoliko rutina u poslednjih 2 sedmice direktno doprinela nezgodi i trenutno (tj. bas ovog i od ovog jutra) uvodim nekolike preemptive measures (ne pustati vodu na tus pre nego sto se udje u kadu, od jutros se u kadu ulazi samo u papucama, sto nikad nije bio slucaj, te osiguranje da kapljice sampona/drip/pena ili prosuti sampon ne ostaju na povrsini kade nakon kupanja).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Avg 17, 2011 5:00 pm

Make that 5: na samom korenu levog dlana, kada okrenete levi dlan na gore pa sasvim dole desno ima neki kao cosak ili cvor - e tu je bolno mesto, isto. Sigurno ima neka kost koja je lupila o metal pri padu. Boli na ekstremno zakretanje dlana i na pritisak. Ne osobito ali primetim. Od te tacke pa ovamo prema meni (prema ostatku nadlanice) sve je ok, pa je "zbica" (valjda; to mislim moj otac tako zove) u redu.
Za nekoga ko je aktivno ucestvovao u rather divljackom oruzanom sukobu fantasticno malo znam o povredama, anatomiji. Nisam nikad klao zivotinje, kao 80% radnika i seljaka na brdovitom Balkanu (a sto je transferable skill, if you know what I mean... missim...) pa sam tu malo uskracen.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 3:20 am

Кад сам пре четврт века или још јаче видео по први пут у животу у сарајевском Холидеј Ину (једном од најбољих хотела тадашње Југе) да су по кадама лепили парчиће фине браон као водене шмиргле у облику оног њиховог цвета (што ми је естетски било прилично неприхватљиво: зар нису требали да ставе браон каде, а жуте цветове?) одушевио ме тај американизам: има све паре да вам узмем и све да учиним да не морам да вам их вратим.
Сад тамо на другој теми причам о Вирџинији (не Западној) и све ми то пролази кроз главу...

Тако и ти пријатељу - Home Depot, купи те самолепљиве налепнице спроћу омицања у кади и гледај да ти се то не понавља - следећи пут ћеш по статистици остати богаљем или се убити намртво.

Или тужи газдарицу, а на другом месту захтевај поред каде и туш кабину.
Ја бих инсистирао и на бидеу, али то је већ лична ствар. Миссим, из здравствених разлога. Приметио сам, наиме, да ми се приликом туширања или купања у кади, ако је вода довољне температуре, кад оквасим дупе обавезно отворе до тада запушени синуси. Занимљиво, ако је раширено међу популацијом, могао бих то да патентирам као терапеутски метод.

И док смо још код запирања, ех куда човека у ово доба (овде је три ујутро, ја сам лепо одспавао, па се као за ђавола пробудио таман толико да почнем да размишљам о Вирџинији и ето ти сад) све мисли не одведу, славили смо рођендан пре неки дан и пошто наша фамилија, а посебице мој кум за сваку такву пригоду очекују и адекватну количину & квалитет печења, одем до печењаре "Два прасета" код Зорана & Горана (отац и син) где наручујем још од 1998. И пошто сам адвокатом (значи, нешто к'о доктор, само опасније), мени је дозвољен приступ у део уз хладњачу где износе и секу испечене прасиће, да одаберем које ми се допада.
Тамо на ростфрајском асталу већ чекају у врсту постројене гице, а свакој на челу закуцана цедуљица са именом. Читам на првоме, пише "Сафет".
????
А, то је наш комшија овде.
Па што по њему назвасте прасе, побогу?
Ма не, и он слави човек рођендан, па наручио прасе.
????????????
Он је ратно сироче, из Устипраче (они су се мучили са тим топонимом, па сам самоиницијативно написао исправно и прескочио читав тај два минута дуг фестивал замуцкивања и нагађања; ово је једина моја интервенција у целом тексту), па живео ту у дому, постао инжењер, оженио се, радио у Застави па остао без посла, сад је мислим у пензији, али ради код оног Цобија....
Ах, знам тог преваранта, заврће народ са Трајаловим гумама већ годинама.
И тако даље....
Углавном, негде горе се крије рецепт за сузбијање ислама, ако коме затреба.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 4:21 am

Холидеј Ин....
Што ме, опет, сети на Олимпик Експрес и једно моје путешествије влаком започето у Загребу у пола пет поподне по локалном времену, а окончано у недељу у подне у снегом затрпаном Краљеву, где су људи као кртице прокопали тунеле кроз сметове на централном градском тргу "код Милутина" и сви срећни туда гамизали, сударали се, па се једни враћали у рикверц до најближег проширења да би они други (њима у сусрет долазећи) прошли (какво време?), као у некој видео игрици две-три године после.
Током тог путовања био сам завејан негде испред Шида (са рвацке стране), остављен у смрзнутом возу, гладан, жедан, благо пијан, спавао на празним пластичним канистерима које је неко нагурао у умиваоник од воза (Акрополис: Минхен - Атина, гори од оних индијских) па се после драо на мене и звао полицију, враћен у Винковце (скупа са целим возом и стотинама идиота на њему), да бих коначно из тог срања ускочио у Олимпик који је поред нас пролазио као као поред турског гробља/смрдљивог сира.
Нисам био ни свестан да ризикујем да погинем, да могу да се оклизнем и паднем под точкове који би ми одсекли ноге као бритвом, само сам хтео да се по сваку цену докопам тог паралелног универзума са дебелим теписима по ходницима и топлим купеима у којима седе неки фини људи који су ми дали један пилећи батак као нафору да ми дају и ја сам спавао у дивној измаглици неког нежног парфема који је њихова ћерка носила....

Како нам је некада мало било много.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 4:48 pm

А паралелни свемир има и своје црне рупе: [You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 8:00 pm

Policija još traga za provalnicima koji su iz stana Zorana Janjuševića, bivšeg savetnika za bezbednost premijera Zorana Đinđića, ukrali sef u kojem su, kako on tvrdi, bila dva zlatnika i nešto sitnog zlatnog nakita.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 8:08 pm

And then some:

Građanima Srbije koji se nakon prve sledeće posete domu zdravlja ne opredele u roku od najkasnije šest meseci za nekog lekara biće uskraćeno pravo na punu zdravstvenu zaštitu, sem hitne medicinske pomoći. U Ministarstvu zdravlja kažu da im je cilj da na ovaj način bude evidentirano što više pacijenata koji će pozivati na preventivne preglede kroz razne akcije.
Međutim, Ilija Radulović, advokat i bivši sudija, kaže da ovakvo uslovljavanje države nije moguće ni u jednom pravnom i uređenom društvu i da se na ovaj način satiru ljudska prava i građanske slobode.
- Sloboda znači mogućnost izbora, a ovde toga nema. Ovakva odluka je uperena protiv efikasnog i humanog lečenja - objašnjava Radulović.

- Ovakva obaveza za pacijente postoji u svim evropskim zemljama. - objašnjava Zorica Pavlović iz Ministarstva zdravlja. - Želimo da razvijemo koncept odgovornosti kod svakog pojedinca u državi.

Овога Радуловића сам гледао како наступа још док сам био приправник. Тада би своје говоранције од по два сата почињао са "Пред високим судом на прстима стојим...." Упечатљив човечуљак, што би Срби рекли, способан.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 11:57 pm

Утисак 1: мода

[You must be registered and logged in to see this link.]

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Avg 18, 2011 11:59 pm

Утисак 2: поезија

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Avg 19, 2011 12:00 am

"... вероватно Божија воља..." animal
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Avg 19, 2011 12:06 am

Малочас сам испратио госте, драги људи и добри пријатељи, пажљиви пре свега, спремни да ризикују тако што ће да кажу и оно за шта знају да неће сасвим да ми се допадне, ако ће да помогне.
Донели ми за растанак на поклон t-shirt "Србија/Бог чува Србе".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Avg 22, 2011 6:41 am

Упутство за читање: прво пустите овај џингл

И док иде музика, брзо прочитајте шта следи:

Ових дана лето се све више примиче вратима удно велике дворане која се налазе са леве стране, одмах испред и око метар и двадесет испод нивоа позорнице, маскирајући своје маневре до краја појачаним емисијама сунца и врелим ваздухом у коме ипак нема оне безнадежне јулске тежине. Расипа при том иза себе шупља пријатељства доконаша и нежне морске љубави, као златне јабуке.
Лето је главна фаца на жураји и сви знају да су остали предуго кад им се оно неопажено искраде. А опет, нико не жели да ризикује прераним одласком због бојазни да ће да пропусти још једну сјајну причу, још једно велико зезање, или недајбоже онај прижељкивани митски тренутак који се можда до сада и није никада десио, када ће нас лето промовисати у своје пратиоце.
Само ретки путују са летом. Неки, као птице, јуре за Сунцем, али то није исто.

Никада нисам до краја покушао да разумем како то да је Адам живео 930 лета (пар десетина више или мање) и правио децу у својим осамстотим. Заправо требало ми је да видим како онај ђавољи човек, Волтер зајебава Јевреје због календара, па да уопште обратим пажњу на то питање; до тада је читава ствар за мене била само обична ведра васпитна причица коју ти тетка чита пред спавање, од које и очекујеш да те помало лаже, за твоје добро.

Сада ми теткин сат са зида показује да имам још само пет минута да истрчим у ово летње јутро и да је време да завршавам ово писмо. У ствари, времена имам довољно, јер од јуче сат жури целих дванаест минута, пошто сам закаснио са ритуалним сваконедељним навијањем, па је клатно стало, а у механизам ушао црв сумње који ће изаћи тек ако све поново зауставим на тих дванаест минута. Али ми је то подсећање моје покојне тетка-Катице да ће и резервних дванаест минута које сам незаслужено добио на поклон брзо ишчилети ако наставим овако да се глупирам, баш користило.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Avg 23, 2011 8:06 pm

До сад сам писао писмо свом банкару Иштвану.
Има човек неке идеје. Веома добре, чак, вероватно предобре за овог маторог зихераша и оклевала, који због те своје особине стално заостаје и плаћа више. Или још више.
Он је професионалац. Зна свој посао. Претпостављам да то и није тако тешко, неколико типова рачуна, картица, с'овим можеш ово, с'оним не можеш оно... Али је сав предан новом добу, својој каријери и куповини куће у Далмацији.
Ту га имам. animal
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Avg 24, 2011 4:49 am

Постоји ли ово игде више?

Rawlins was much sought-after as an after-dinner speaker. He could recite the whole of Omar Khayyam, and long passages from Shakespeare, Virgil and Ovid. He was also combative, both verbally and physically; as president of Oxford University’s judo club, he had proved willing to join in any fight he saw on the streets of Oxford. He was an honorary fellow of University College, Oxford.
In an age before computer modelling, many of Rawlins’s ideas were tested on himself and on members of his team. His own career nearly came to a premature end when he broke his coccyx into six pieces while testing the new ejection system in an aircraft on the ground rather than underwater.

Можда је у овоме ствар:

He was appointed MBE in 1956, OBE in 1960 and KBE in 1978. His father was Col SWH Rawlins, CB, CMG, DSO, who, as former Commandant of Porton Down, was the only career soldier to have an obituary in the journal Nature.

мбе обе кбе сввх цб цмг дсо....
Сећам се кад смо се као деца играли на гомилама песка који су дотерали ту кад су правили "булевар"; за пар дана је прекопута наше три зграде, на некадашњем старом уласку у градско гробље где су мало пре тога уредили били алеју народних хероја (па је затрпали, па после откопавали као какво археолошко налазиште) никао марсовски пејзаж који је постао поприштем најљућих битака између две војске на распусту. До тада страшно прометна улица одједном је нестала остављајући за собом метарипо дубоки траг у земљи у којем су остали велики жути багери да дремају; сваке вечери пењао сам се у кабину једног од њих и предано повлачио оне ручице, дрмусао полуге и поскакивао на седишту са федерима.
Е, у тим нашим биткама делили смо међу собом чинове измишљајући себи титуле, звања и одличја.
Као у тој Енглеској, или Дикинсовој Америци.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu