KIF the Eighth

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: KIF the Eighth

Počalji  slawen taj Ned Jul 10, 2011 10:24 pm

Црнкиња је Италијанка која живи у Бразилу и изабрана је за мис њихове дијаспоре.

Са друге стране, овај читалац-коментатор Вечерњих новости зна шта говори, када ламентира над недостатним образовањем (пише своје мисли о догађају у коме су нека тројица Борана измлатили полицајца):

Ma mi da imamo prave skolovane policajce bio bi u pravu NAZALOST mi imamo u srbiju 80 posto policajaca kursadzije.Ova grupa mladica verovatno imali nerasciscene racune sa ovim nazovimo ga policajcem pa kaobajagi poceli da se tuku a on naivan upao medu njima kakav lik?. ovi momci su najverovatnije merili onu stvar a on im okrenuo zadnjicu i evo ti belaja.

Стварно си ме нагнао на размишљање да ли је демократизација медија, рачунара и свега осталог донела више доброг или лошег.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Jul 11, 2011 3:44 am

Italijanska noga na crnackom ramenu...

Una faccia, kaj ne?...
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 12, 2011 1:24 pm

Hate mail ::Italijanska noga na crnackom ramenu...

Una faccia, kaj ne?...

Ево још једне мултидисциплинарне теме: српски/hrvatski/српскоhrvatski карактери по интернету. Мисли се на слова.

Познато је да сам поборником идеје/става/начела да сваки језик треба да се записује првенствено оним писмом које је за тај језик направљено/усвојено/прихваћено, а неким другим тека ако се на тај начин може постићи прецизније изражавање и консеквентни ефикаснији пренос мисли кроз време и простор.
Зато српски пишем ћирилицом углавном, премда почесто долазим у кушњу да га оплеменим новим словима.
Верујем да тако треба и са hrvatskim.

Јербо може да се упадне у невоље, или смешне ситуације.
На пример, сви ми одавде без проблема смо разумели да "crnackom" значи црначком. Ту је друго "c" у функцији "ч". Једноставно и без неког посебног труда, напора, најчешће потпуно несвесно претварамо "c", "s", "z" у "ч/ћ", "ш", "ж" на основу позиције коју то слово има у речи и саму реч читамо онако како је то намислио писац њојзин.

А то може да буде и незгодно.
Отворим малопре саИт посвећен хрватским хевиметал бендовима clickme јер носи провокативан, веома прикладан наслов: CMAR.

Кад оно, ради се о акрониму: Croatian Metal And Rock (net).
kiki kiki kiki kiki kiki kiki kiki kiki kiki
Сајт је иначе машала посећен - цирка 10 милијуна посета укупно.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jul 13, 2011 9:02 pm

200 организират масов секс в парка на Пловдив clickme

Треба ли превод?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 14, 2011 10:06 am

Рекламе, ТОП - Шоп...
Сунце ти жежено! Радим нешто, а на ТВ-у дрнда "Miracle blade"... каже, сечиво тог супер-ножа је хладно сечено, па онда ковано, па загрејано на 2000 степени Целзијуса, а онда уроњено у "течни душик" на невероватних - 425 степени, опет Целзијуса....

Стварно мирикл и стварно невероватно.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 14, 2011 6:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 16, 2011 10:47 pm

После срећног гориле у комбајну, тешко је рећи било шта.
Зато вас само обавештавам да сам данас (тек) гледао "Lemony Snickets: A Series Of Unfortunately Events"

Леба ти кис'о, с'времена на време било ми је баш тешко да им пратим конверзацију без титлова. А дечји филм!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 17, 2011 6:54 am

Читам у Посту, мислим, како је федерална влада забранила фирмама које се баве сакупљањем и прерадом секундарних сировина да исплаћују "награду доносиоцу" за бакар, јербо су услед високе цене тог метала на светском тржишту учестале крађе каблова и сл.
Са друге стране, победник овогодишњег савезног такмичења у spelling bee је нека Аранча Гонзалес (нека ми опросте сад све Аранче, сви Гонзалеси укључујући и Брзог, као и сви припадници латино заједнице и осталих мањинских група, па и ЛГБТ - једноставно нисам запамтио право име, па ми се ово учинило довољно добрим, као и свако другo), ученица дал' седмог, дал неког вишег разреда, слагаћу вас. То је први пут да је неко изван WASP популације догурао тако високо, а лингвисти међу новинарима су овакав успех образложили чињеницом да је одлучујућа реч у великом финалу збунила остале такмичаре који су помислили да у њојзи има "ејч", али не и малу Аранчу која, испада игром случаја, односно захваљујући шпанском језику у коме је за разлику од енглеског "ејч" чујно, то није урадила и тако је потрефила. Тако су ти стручњаци једноставном дедукцијом одузели овом детету право на успех, полазећи од непроверене претпоставке да јој је први језик шпански.

Наравоученије: гована има свуда.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jul 17, 2011 6:58 am

А сад одох на трчинг по Шумарима.
Код мене је скоро седам (ујутру), право време да се манијачим са осталим пензионерима, који окупирају највећи крагујевачки парк "док не упече".
Мада, недеља је, можда и они одмарају....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Jul 18, 2011 4:00 am

Deca iz Indije ali i Kinescici ovde ubijaju ta natjecanja vec godinama.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 19, 2011 10:11 pm

Сад сам гледао на Дискаверију емисију Extreme Engineering Денија Фостера о новом мосту на Ади.
Јеботе.
Мало причао о мосту, мало о ратовима деведесетих, мало се спрдао са мостоградитељима чији је посао представио углавном као најобичнији провизоријум и по живот опасно глупирање, а ови се, међутим, примили к'о млади мајмуни....
У једном тренутку је рекао неком шлосеру, босанчеросу по имену Хари (Харис, Хајрудин...) да ће да прежали $15 и да му купи заштитне рукавице, наочари и маску, можда чак и ново радно одело, јер није више могао да гледа како овај голим рукама савија неко гвожђе, сече брусилицом, швајсује....
Сликао и ССНО, између осталог.
Ако имам акценат као ови што их снимио за дневник, убићу се у тој Америци.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 21, 2011 6:38 pm

Извјестилац Европског парламента за Косово Улрике Луначек оцијенила је да је Србија одговорна за одгађање шестог круга преговора Приштине и Београда.
- Одгађањем за јуче заказаног наставка преговора у Бриселу Србија се удаљава од чланства у ЕУ - нагласила је она на конференцији за новинаре у Приштини.
Луначекова је навела да је делегација Приштине била спремна за наставак дијалога.
- Одлука Србије о неприхватању царинских печата утицаће на њен статус кандидата за чланство у Унији. Овакво понашање Србије изазива озбиљну забринутост и оне земље које су јој до сада пружале подршку размислиће о томе - упозорила је Луначекова.
(Глас Српске)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Jul 21, 2011 7:03 pm

Филиповић је казао да му је Шахиновић у марту прошле године донио документацију за уговоре и рекао да му неко лице нешто дугује. Напоменуо је да је три уговора о вансудском поравнању и заснивању хипотеке урадио његов колега нотар Ранко Бакић, а он је урадио уговор о уступању оснивачког капитала у предузећу.
- Шахиновић ме позвао 5. октобра и рекао да пожурим. Сутрадан је дошао код мене и додао да нас друга странка чека у Омарској. Отишли смо његовим аутомобилом. Кад смо стигли, видио сам човјека са чарапом на глави испред неке куће, а који је рекао: "Пази шта радиш, имаш малог сина" - нагласио је Филиповић.
Напоменуо је де је у кући видио кад је Шахиновић скинуо кесу са главе Кољанчићу и казао му: "Стигао је нотар, потпиши".
- Он је то и учинио и све је трајало кратко. Није било пиштоља, као што тврди Кољанчић - истакао је Филиповић.
Истакао је да је цијели случај пријавио инспектору Тужилаштва БиХ и свом познанику Aдису Шечићу јер није имао повјерења у полицију у Приједору. Рекао је да га је Шечић упутио на инспектора Горана Микановића, али да је то био промашај јер Микановић није био заинтересован за случај.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Jul 22, 2011 3:03 am

Sjajno!
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jul 22, 2011 8:42 am

The Washington Post пише о висини националног дуга, колико је то просечних плата, комада мекдоланца, звезда на небу и Ролсројсева у свакој америчкој гаражи, колико је то пореза, година кирије, здравственог осигурања, па на крају каже:
That's 359 billion yearly subscriptions to the Washington Post.

Absolutely charming.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 23, 2011 4:59 pm

Goodbye and Hello
The reason I have stopped blogging on this site is that too many of the comments have been from people who make us of the blog to express opinions that have very little to do with the subject of the blog. Those of you who want to keep i touch, visit me at: [You must be registered and logged in to see this link.] (Autor: Timothy Byford у Блицу)

Коментар:
Deda
Subota, 16. 07. 2011. 23:20h
neregistrovan korisnik
"Who want to keep IN touch", Sir.

Зна боље.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 23, 2011 5:05 pm

Или овај, још писменији:
how_yes_no
Nedelja, 17. 07. 2011. 14:43h
If i understood it right, blic.rs offered you space on their blog. Therefore you should expect comments from average readers of the website, not only from Timoty Byford aficionados. Besides, you could choose which comments to publish and which to remove.
The previous post containing only the link to your other blog has mysteriously disappeared. Now you choose to address us with two sentences, each containing a typo: "people who make us" and "keep i touch".
This is not the response i'd expect from a man who received such a warm welcome when joining blic.rs. Not to mention the public outcry, media attention and support from prominent politicians when resolving private issues...

Тако је, брате! Нека си му га рек'о.
Стао сам у пола поцрвењавања, кад сам схватио шта је овај врли патриота поручио превртљивом Латину!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 23, 2011 5:20 pm

И са тог тамо његовог блога:

It was only a matter of time before I published my favourite poem in the English language, John Keats’ “Ode to a Nightingale”. I have learned it by heart so that I have it with me wherever I am. I was inspired to learn it by listening to the nightingales in Belgrade’s Banjicka Wood, which was where I first saw the bird – which sounds strange when one considers that I spent my youth in the heart of the countryside in southern England.

Belgrade can and should be proud of its nightingale population. In the late 1980s I counted 30 nightingales in the wood and through my correspondence with a naturalist in England, I learned that this is a remarkable number for a wood this size, particularly one so close to the city centre. The reason for the large number was the fact that the wood had been left to itself, enabling the undergrowth to grow thick enough to attract nightingales, which make their nests close to the ground and need protection from predators. Shocked by the way the wood was being ignored by the city authorities and treated as a rubbish dump, I started a campaign for the protection of the wood and had some success in that the wood received a certain amount of protection, which has now increased and Banjicka Wood is recognized by the city authorities as being a nature reserve as well as a park. The nightingales still sing there, perhaps not so many as in the 1980s, but they come every spring and the best time to hear them is the end of April/beginning of May, when first of all they are searching for a mate and then singing to protect their territory. When the eggs hatch, the cocks are too busy helping with the food supply to do much singing.

Keats heard the nightingale sitting in his garden in Hampstead, London, and it inspired him to write what I consider the best poem ever written in the English language:....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 26, 2011 12:13 am

Нисам веровао да ћу и ово доживети: српска телевизија на свом другом програму емитује филм "Друштво мртвих песника" за слепе и слабовиде особе. Подсећа на радијски пренос утакмице, мада је остао и видео-сегмент, очито потпуно непотребан публици којој је емисија намењена, значи нису затамнили или избрисали слику, већ иде тако што, на пример, иде сцена кад се они клинци домунђавају шта им је чинити кад их је један оцинкарио, а глас наратора каже: "Сви седе и пуше. На звук корака сви осим Чарлија гасе цигарете и машу рукама испред лица да растерају дим. Главе се окрећу према вратима кроз која улази Сем. Чарли устаје и прилази му успут бацајући цигарету. Шта си им рекао, пита Сема. Ништа што већ нису знали, одговара му Сем...." . Занимљив концепт, скоро колико и радиоемисија за глуве или демократски устав за Србе.
What's next?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jul 26, 2011 4:29 am

Why, gay marriage, of course.

Followed by the abortion debate.

Followed by mass-immigration of Africans.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jul 26, 2011 6:40 am

No kiddin'?
То тамо нормално редовно иде на телевизији (која је визуелни медиј par excellence)?
Wow!

Кад смо на теми емиграције, синоћ ми у гостима био друг који већ не знам ни сам колико година живи у Шведској, тамо му се и дете родило, пре тога Лондон три-четири године, у међувремену био повратак у домовину, препород, улагање тешко стечене гастерске фунте у чврсте србске објекте, разочарење и поновни одлазак дакле, и тај лик ми синоћ без икакве аргументација, али са чврстином сваког правог пророка у чијих речи непобитну истинитост уопште не треба ни сумњати каза: "Опада и потпуно престаће емиграција из Србије јер ствари ће се убрзо средити и Србија постаће срећна земља." Затим је додао: "Видиш како су успеле Чешка, Мађарска и Румунија. Тако ће и Србија."
Човек је овде купио пре пар година и један хектар неког воћњака и готово сво време свог редовног шведског годишњег одмора проводи кршећи грање и косећи траву тамо, у зноју лица свог. Срећан, пресрећан. Истовремено се жали на њега недостојан мануелни рад који обавља у Малмеу.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Jul 26, 2011 4:11 pm

Gay marriage, abortion a od skoro i immigration su staples svake izborne groznice ovde. I da, it"s on TV, too. In your face, all the time, all over the place. Tako ti je to kad se rese svi drugi problemi...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 30, 2011 7:26 pm

U akciju čišćenja barikada u sjevernom dijelu Kosova KFOR, po neslužbenim će informacijama krenuti tijekom noći. U selo Rudare snage KFOR-a danas su dva puta dolazile, no na samim barikadama zadržale su se vrlo kratko, tek nekoliko minuta. Ljudi na barikadama danas su, putem u nedovršenoj kući postavljenog videozida, pratili prijenos finala svjetskog prvenstva u vaterpolu između Srbije i Italije i svaki gol svoje reprezentacije pratili ovacijama. (данашњи Вечерњак; они су први јавили и за хапшење Младића, а за Хаџића чак два дана пре српске штампе и званичног полицијског саопштења да је "тог јутра у шумици..")
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sub Jul 30, 2011 8:56 pm

Devijacija ("u Sluzbi") ili koordinisana akcija?
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jul 30, 2011 8:59 pm

Ah, who cares....
slawen

Nazad na vrh Ići dole