Feel Good Friday

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen taj Pet Okt 23, 2009 8:50 am

врло_јак_тим ::Посљедица, сљедећи... Није послиједица нити слиједеће. То када имаш слух за ијекавски, онда и када изговориш, ово прво је баш рогобатно, а ово друго - годинама сам мислила да би ипак требало да је слиједећи, али то је од глагола слиједити, па онај неки облик, сад сам му заборавила нази (глаголски придјев, ја мислим) "Слиједећи упутства...". Капиш?

А јел' и рвати тако исто кажу?
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 23, 2009 8:53 am

neprijateljska emigracija ::
slawen ::Али није престао да постоји!

Јој, разлике...

.... драстићне.

Niko ni nije tvrdio suprotno. Pitao si da li je moguce da municipality bankrotira i ja sam ti dao primjer. Dakako da je to kostalo i povjerioce i stanovnike Orange Co., samo nije rezultirao disolucijom okruga.

То онда није банкротство у правом смислу речи, већ неки правноекономски феномен sui generis.
Чисто да се разумемо.

Дакле, као што сам рекао, држава је непотрошан ресурс....
Миссим, знао сам ја то, оно је било трик питање, учило се то у школи, међународно јавно право и тај рад.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Okt 23, 2009 4:46 pm

Jebi ga.

Sablon koji ne dozvoljava devijacije.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 23, 2009 5:04 pm

Није шаблон.

Једно име за једну ствар.
Друга ствар, друго име.

Да се не побрка.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Okt 23, 2009 5:51 pm

Milsim da ti povezuje likvidaciju kao temeljni dio bankrota. To, barem u Americi nije nuzni dio bankrota, cak se ni ne desava u vecini slucajeva. Iako se u tu svirku ne razum'jem bas, to nije cilj, vec je cilj naplata dugova, a likvidacija i rasprodaja imovine je samo jedna od metoda naplate.

U Americi postoje razliciti oblici bankrota, (tzv, Chapter 7, 11, itd), i jedan od njih, ne znam koji, regulise bankrotsvto gradova, opstina, drzava. But, all chapters ARE bankruptcies. To sto se oni medjusobno razlikuju, ne cini jedne manje ili vise bankrotsvtima od drugih.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Okt 23, 2009 9:45 pm

Не бих да испадне овако, али у нас по узору на Америке и остатак света постоје две врсте стечаја - банкротством и реорганизацијом.
У првом случају - стечају банкротством - фирма престаје да постоји, док у другом наставља да функционише, али преуређена.

Дакле, јасно је шта је банкротство, а шта стечај.
Сама реч је из италијанског језика (bancarotta) што значи трула клупа и.....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Sub Okt 24, 2009 2:24 am

slawen ::Дакле, јасно је шта је банкротство, а шта стечај.
...

Ocito da nije, evo da ti razjasnim:

1)
bankruptcy
A legal procedure for dealing with debt problems of individuals and businesses; specifically, a case filed under one of the chapters of title 11 of the United States Code (the Bankruptcy Code).
2)
Bankruptcy Basics

Process
The Discharge in Bankruptcy
Chapter 7. Liquidation Under the Bankruptcy Code
Chapter 13. Individual Debt Adjustment
Chapter 11. Reorganization Under the Bankruptcy Code
Chapter 12. Family Farmer Bankruptcy or Family Fisherman Bankruptcy
Chapter 9. Municipality Bankruptcy
Chapter 15. Ancillary and Other Cross-Border Cases
SCRA. Servicemembers' Civil Relief Act
SIPA. Securities Investor Protection Act

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Okt 24, 2009 8:26 am

Хвала на разјашњењу.
Добро је што не говорим енглески, већ српски, јер бих био погрешио.
Овако је код нас стечај једно, а банкротство друго.

А читуцкајући помало оно штиво које си ми препоручио, нашао сам да је планета Земља веома мали, усамљени објекат у свемиру, на који је и Бог заборавио, па његова несташна деца не седе мирно на часу, већ се врпоље, чаркају, а богами и преписују једни од других.

Срби су народ најстарији, а Србија постоји ихаха векова пре Америке. Зато су закони Србије далеко од закона Америке.
Уз то, Америка је настала као неки ортаклук, па отуда и њено право понајпре у виду има појединца, па онда ту регулативу пресликава на колективитете.
Поглавље 9. Bankruptcy Codeа у коме се говори о стечају municipality, односи се не само на градове и округе, већ и на школе, ватрогасна друштва, мостове на којима се плаћа мостарина и водовод. Значи, под стечај могу да потпадну само различити облици удруживања грађана на одређеном подручју - локалне самоуправе и њихови еманати, под условом да су законом или одлуком извршне власти овлашћени да се задужују. Даље, колико сам ја видео, стечај ових ентитета засебно је регулисан због специфичног положаја и друштвене функције који они имају у озрачју приватне својине и поделе надлежности, а и тада само због заштите поверилаца (цредиторс):

The requirement that the plan be in the "best interests of creditors" means something different under chapter 9 than under chapter 11. Under chapter 11, a plan is said to be in the "best interest of creditors" if creditors would receive as much under the plan as they would if the debtor were liquidated. 11 U.S.C. § 1129(a)(7)(A)(ii). Obviously, a different interpretation is needed in chapter 9 cases because a municipality's assets cannot be liquidated to pay creditors. In the chapter 9 context, the "best interests of creditors" test has generally been interpreted to mean that the plan must be better than other alternatives available to the creditors. See 6 COLLIER ON BANKRUPTCY § 943.03[7] (15th ed. rev. 2005). Generally speaking, the alternative to chapter 9 is dismissal of the case, permitting every creditor to fend for itself. An interpretation of the " best interests of creditors" test to require that the municipality devote all resources available to the repayment of creditors would appear to exceed the standard. The courts generally apply the test to require a reasonable effort by the municipal debtor that is a better alternative for its creditors than dismissal of the case. Id.

У томУ је суштина.
Значи, оно што ја тврдим је да и по вашим прописима држава и даље не може да потпадне под стечај, таман посла да банкротира, већ само неки локални ентитети којима је држава дозволила да функционишу у јавном интересу. Да потражују од државе, добили би стојка, овако имају неке шансе, јер и над попом има поп, те варошице по Америкама ионако само сметају централној власти, па није згорег с времена на време показати хуз јор деди.
Тога у Србији нема, јер се овде зна шта је држава, бре, то јест, држава, то смо сви ми.

Интересантно то америчко право. Ја сам се до сад залуђивао само са оним Калифорнија ло репортом, видим да ћу морати да проширим лепезу....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Ned Okt 25, 2009 8:25 am

slawen ::
Значи, оно што ја тврдим је да и по вашим прописима држава и даље не може да потпадне под стечај, таман посла да банкротира, већ само неки локални ентитети којима је држава дозволила да функционишу у јавном интересу. Да потражују од државе, добили би стојка, овако имају неке шансе, јер и над попом има поп, те варошице по Америкама ионако само сметају централној власти, па није згорег с времена на време показати хуз јор деди.

Jasno je da ne idu pod stecaj, to niko nije ni trvrdio. Umjesto toga imas razno-razne varijacije na temu "Argentinski scenario", a jasno je da je to prilicno bolno, sa stecajdm ili bez. Evo npr, vec sad u drzavi Illinois koja grca u budzetskom deficitu iako je jos daleko od bankrota, bond rating je opao pa su troskovi zaduzivanja veci + pristup kreditima otezan. To se naravno mora odraziti na poresku i socijalnu politiku, skolstvo, itd.

A sta ce tek biti ako bankrotiramo... Zato sam bio protiv jebene Olimpijade, jer bi to bila izuzetna prilika da se uz nepotrebno spiskanje para na stadione i ostale objekte koji bi poslije zvrljali prazni, i odlije ogromna hrpa para kroz korupciju koja je u samom gradu i drzavi ogromna.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Okt 25, 2009 6:55 pm

Хоћеш рећи да је био патриоцки чин успротивити се српској Универзијади ономад?
Или да у нас нема корупције? То јест, нема више, откако су сменили претходног директора Универзијаде...

А да видиш само какве су лепе станове направили по Новом Београду..... Ти који се буду у њих уселили, тешко би разумели твоју логику.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jan 29, 2010 5:26 pm

Уопште се не руководим садржајем, само насловом теме. Је ли фил гуд фрајдеј - јесте. Е је ли данас фил гуд? Јесте. Је ли фрајдеј - јесте. Имам ли ја рећи нешто битно? Ништа битно. Само лична опсервацијица: Задњи пут кад сам трчала било је негдје послије Божића. Онда одох за Енглеску, па кише, па оно бијело говно падало... И ево данас сунце, те након врррло лијепог доручка у 3 послије подне, кренух да трчим по брду. Видим са балкона горе бијело - и стварно, како сам даље одмицала и како је висина бивала већа, све је више снијега, па онда и залеђен. Ја сам слушала албум Dylanesque, гледала на град, мало ме је снијег засљепљивао, али је било ве-о-ма лијепо. Све док нисам дошла до једног превоја гдје угледах неке керове. Сељаци обожавају да своје љуте керове изводе у шетњу без узице. И тако она раздрагана (и раздражена) животиња мене гледа и чека да јој се приближим, неко обично сеоско псето. Ја застадох, гледам у кера, те се окренух за 180 и назад. Кад успут два нека добермана - па онда неки ненормално ружни боксер, чак наиђох и на домаћина који води кера с брњицом. Замало да ми упропасте моје дивно трчање. До извукох живу главу и ево ме сада са пилатес лоптом, мало да порадимо на овом болном кољену.

Ето, ништа битно. Само цртица.
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 29, 2010 5:46 pm

Напуљски мастиф.
То је решење за тебе.

Да купиш макар једног, а најбоље два. Рахат да се натрчиш с њима.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jan 29, 2010 5:58 pm

Ја управо написах како ми нису симпатични. Мислим, добре су то животиње, чување куће, одлазак у лов и тако. Али кућне варијанте, шетње у зору и купљење измета, длаке кроз кућу, мирис - не, хвала!
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jan 29, 2010 6:05 pm

Што би рекао Поли из филма о Рокију Балбои (а ово моје трчање је као из Рокија): What an ugly dog!
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 29, 2010 6:13 pm

Ниси ти мене разумела.
Ко држи мастифе не скупља за њима. Јеси ли ти видела неког ко овуда тера новог Кајена да пази да не паркира на зелене површине?
А то иначе не би ни стало у кућу. Мастифи.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jan 29, 2010 6:22 pm

Наравно да те нисам разумјела! Зар то није поента - да трољамо као глуви телефони, што се мање разумијемо, фора већа.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Jan 29, 2010 6:52 pm

Свашта, а супа је баш била добра.
Оно, кад погледаш, плаво се опет носи, али телевизор кад зрачи, то може и цвеће да митари.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Jan 29, 2010 7:10 pm

Е-гзекли!
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Feb 04, 2010 6:58 am

Imali smo slawen i ja raspravu na ovom topiku o kontinuitetu americke politike. Godina dana kasnije, ipak je ispalo da sam ja bio u pravu kad sam rekao da ima razlike izmedju Obame i Busha.

Obama je gori.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 04, 2010 11:04 am

Немој тако, није ни он баш тако црн к'о што ти сад изгледа.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Feb 04, 2010 2:59 pm

neprijateljska emigracija ::Imali smo slawen i ja raspravu na ovom topiku o kontinuitetu americke politike. Godina dana kasnije, ipak je ispalo da sam ja bio u pravu kad sam rekao da ima razlike izmedju Obame i Busha.

Obama je gori.

Причај, интересује ме. Ја сам на одмору, смара ме да то пратим. :)
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Feb 04, 2010 2:59 pm

slawen ::Немој тако, није ни он баш тако црн к'о што ти сад изгледа.

Ето тебе као Берлускони. Фарбаш ли косу? :lol:
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 04, 2010 5:03 pm

Јок, само обрве и бркове.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Feb 04, 2010 5:13 pm

slawen ::Јок, само обрве и бркове.

Па макар и то.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 04, 2010 6:47 pm

А јел' ти стварно мислиш да сам ја неки затуцанко гледе овог полубелог прецедника?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma: