Feel Good Friday

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Feel Good Friday

Počalji  slawen taj Pon Sep 07, 2009 8:10 am

Слушај, ако ће ти бити лакше, ево Пиле и ја ћемо ти дати опрост греха што си гласовао Обаму. К'о што би поступили и у случају да си подржао Тхе Чичу, или активно апстиновао. Шта ћеш, dum spiro spero, знамо то и ми, зајебе се човек најмање једном у животу, па у нешто уђе срцем, вером, а не памећу.... Ево, рецимо, ја и ДОС. Нисам хтео жив са том багром да имам никаква посла, али дође један мој хабаб (илити 'абап) и поче ми са оном причом "зачепи нос, па гласај за ...", а како сам Цобета омрзо још пре него што се докопао комунистичког кормила нам, ја....

Дакле, на иницијативу друга Емиграције свечано проглашавамо кафанску декларацију број .... (касније ћемо узети из деловодника) да по питању партијских програма и опредељења у Америкама није свеједно(R)!*

*Има овде једна реклама за шатро воћни сок која иде тако, па да ме не тужу, видиш како најебала она Минесота мам.
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 4:31 am

slawen ::Слушај, ако ће ти бити лакше, ево Пиле и ја ћемо ти дати опрост греха што си гласовао Обаму. К'о што би поступили и у случају да си подржао Тхе Чичу, или активно апстиновао. Шта ћеш, dum spiro spero, знамо то и ми, зајебе се човек најмање једном у животу, па у нешто уђе срцем, вером, а не памећу.... Ево, рецимо, ја и ДОС. Нисам хтео жив са том багром да имам никаква посла, али дође један мој хабаб (илити 'абап) и поче ми са оном причом "зачепи нос, па гласај за ...", а како сам Цобета омрзо још пре него што се докопао комунистичког кормила нам, ја....

Дакле, на иницијативу друга Емиграције свечано проглашавамо кафанску декларацију број .... (касније ћемо узети из деловодника) да по питању партијских програма и опредељења у Америкама није свеједно(R)!*

Pa i nije. Objasnih ti gore zasto.

A ako aludiras na to da sam ja neko koga je Obama "iznevjerio", onda je to samo djelimicno tacno jer bas nisam ocekavio ovoliku bezobzirnost glede deficita.

I ako izgura ovaj program zdravstvene zastite, to ce stvarno i biti prekretnica za Ameriku, sto u tom slucaju stvarno није свеједно.
neprijateljska emigracija

Broj poruka : 512
Datum upisa : 12.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 7:43 am

Види, ти то сигурно знаш боље пошто живиш тамо (кад се не шећкаш по Словенијама, Немачкама итд.), али ја кад узмем те ваше новине осећам се као да сам сео у времеплов: Соња Сотомајор, реформа здравства, Колин Пауел... разликује се само по лику председника, к'о долари.
Исте теме, исти проблеми, иста решења.... Кад си се већ ухватио реформе здравства.
А шта је радио Даблју?
Реформу пензионог система.

И ти мислиш да то нема везе једно са другим?
Па и код нас се то зове СИЗ пензионог & здравственог осигурања.*

*За СИЗ се не зајебавам, неки дан сам поново чуо, јер сам мислио да сам презупчио кад сам први пут пре неколико година послом отишао у социјално, па ми рекли да ми треба потврда са СИЗ-а. То им је термин у редовној употреби, још од Кардеља.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 3:32 pm

slawen ::Види, ти то сигурно знаш боље пошто живиш тамо (кад се не шећкаш по Словенијама, Немачкама итд.), али ја кад узмем те ваше новине осећам се као да сам сео у времеплов: Соња Сотомајор, реформа здравства, Колин Пауел... разликује се само по лику председника, к'о долари.
Исте теме, исти проблеми, иста решења.... Кад си се већ ухватио реформе здравства.
А шта је радио Даблју?
Реформу пензионог система.

И ти мислиш да то нема везе једно са другим?
Па и код нас се то зове СИЗ пензионог & здравственог осигурања.*

*За СИЗ се не зајебавам, неки дан сам поново чуо, јер сам мислио да сам презупчио кад сам први пут пре неколико година послом отишао у социјално, па ми рекли да ми треба потврда са СИЗ-а. То им је термин у редовној употреби, још од Кардеља.

Velika razlika - Sotomayor je dozivotna sutkinja Ustavnog Suda, a Powell je smjenjivi ministar vanjskih poslova.

Bush je htio reformu PO, ali tako da zavrsi u privatnim rukama - Obama zeli reformu ZO, ali tako da zavrsi u drzavnim rukama ( uprosceno, ali prilicno tacno): opet velika razlika.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 7:16 pm

Сотомајор је судија Врховног суда.

УСофА немају уставни суд.
Зато им је устав њесра.

Србија има уставни суд.
Зато наш устав гађа у вугла рођаче.

Али ти то не мораш да знаш.

Даклем, Соња је се била кандидовала за судију (то суткиња ми је баш симпатично, али ја сам човек задрт и не знам за меру, па бих онда наше другарице почео консеквентно да називам пушачицама, професионалкама, итд. а бојим се да би то наишло на оштру осуду јавности; пустимо стога пилоте и пилотесе, судије и суткиње) врховног суда Америке пре цирка шест година, колико ја пратим те ствари, за ере Даблјуа, и ко каже да је америчко судство независно од политике нек једе говна, јер се у међувремену није променило ништа сем што им/вам је прецедник кандидат испред демократске а не републиканске странке, и сад то може да ти буде аргумент да није свеједно која је партија на власти, али само под условом да си малициозан или дементан, јер постављање својих људи на кључна места није српски изум, јеботе па Американци имају доктрину о томе која се зове по једном бившем прецеднику (афера њујоршких докова, гуглај ако те не мрзи, има стопосто на Википедији:roll:, ми смо то учили у школи) и која каже да су државни послови у тој мери рашчлањени и упрошћени да може да их обавља припитомљени горила, дакле не тражи се никаква експертиза, већ само верност врху (странке, државе) насупрот доктрини која каже супротно и то клатно бије лево - десно већ питајбогаоткадсебе, дејство истог можеш да видиш у тзв. "сменама администрације", али то не значи да се те две опције суштински разликују, да међу њима има разлика осим маркетиншких, па то што кажеш да ће Обама да социјализује и совјетизује Америку је жвака за сељака, погледај мало боље и видећеш да се ради о истом државном пројекту који је започет још под Клинтоном, становништво ове усране планете се за само један век (двадесети) увећало за више од четири пута (са 1,6 милијарди на 6,7), развијене нације постају све старије, а стари људи настављају да буду продуктивни и после 55 или 65, писао је о томе још Ли Јакока за кога се ја стално хватам кад ми требају аргументи контра новоамериканаца, човек је бре институција (био, док се није у-био; промашио сам каријеру текстописца за народњаке за длаку - нема где се нисам зајеб'о), причам о пројекту нове демографије, или рецимо онај знаменити говор Даблјуа у Конгресу о томе колико најмање мора просечна америчка лимоузин да пређе а да не кресне бензински мотор, па шта сад ради Обама, стопир'о то као антидемократски наум подлога Чејнија, консолидација банака и осигуравајућих кућа, те комплетног финансијског сектора започета под Даблјуом спроводи се неизмењена и под Обамом, сад га зато пљују мали привредници из предграђа, али јебе се њему, иста га је рука ту поставила као и Буша, зна он коме полаже рачуне...

Мораш да ми понудиш убедљивије тврдње.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 10:40 pm

slawen ::Сотомајор је судија Врховног суда.

УСофА немају уставни суд.
Зато им је устав њесра.

Србија има уставни суд.
Зато наш устав гађа у вугла рођаче.

Али ти то не мораш да знаш.

Даклем, Соња је се била кандидовала за судију (то суткиња ми је баш симпатично, али ја сам човек задрт и не знам за меру, па бих онда наше другарице почео консеквентно да називам пушачицама, професионалкама, итд. а бојим се да би то наишло на оштру осуду јавности; пустимо стога пилоте и пилотесе, судије и суткиње) врховног суда Америке пре цирка шест година, колико ја пратим те ствари, за ере Даблјуа, и ко каже да је америчко судство независно од политике нек једе говна, јер се у међувремену није променило ништа сем што им/вам је прецедник кандидат испред демократске а не републиканске странке, и сад то може да ти буде аргумент да није свеједно која је партија на власти, али само под условом да си малициозан или дементан, јер постављање својих људи на кључна места није српски изум, јеботе па Американци имају доктрину о томе која се зове по једном бившем прецеднику (афера њујоршких докова, гуглај ако те не мрзи, има стопосто на Википедији:roll:, ми смо то учили у школи) и која каже да су државни послови у тој мери рашчлањени и упрошћени да може да их обавља припитомљени горила, дакле не тражи се никаква експертиза, већ само верност врху (странке, државе) насупрот доктрини која каже супротно и то клатно бије лево - десно већ питајбогаоткадсебе, дејство истог можеш да видиш у тзв. "сменама администрације", али то не значи да се те две опције суштински разликују, да међу њима има разлика осим маркетиншких, па то што кажеш да ће Обама да социјализује и совјетизује Америку је жвака за сељака, погледај мало боље и видећеш да се ради о истом државном пројекту који је започет још под Клинтоном, становништво ове усране планете се за само један век (двадесети) увећало за више од четири пута (са 1,6 милијарди на 6,7), развијене нације постају све старије, а стари људи настављају да буду продуктивни и после 55 или 65, писао је о томе још Ли Јакока за кога се ја стално хватам кад ми требају аргументи контра новоамериканаца, човек је бре институција (био, док се није у-био; промашио сам каријеру текстописца за народњаке за длаку - нема где се нисам зајеб'о), причам о пројекту нове демографије, или рецимо онај знаменити говор Даблјуа у Конгресу о томе колико најмање мора просечна америчка лимоузин да пређе а да не кресне бензински мотор, па шта сад ради Обама, стопир'о то као антидемократски наум подлога Чејнија, консолидација банака и осигуравајућих кућа, те комплетног финансијског сектора започета под Даблјуом спроводи се неизмењена и под Обамом, сад га зато пљују мали привредници из предграђа, али јебе се њему, иста га је рука ту поставила као и Буша, зна он коме полаже рачуне...

Мораш да ми понудиш убедљивије тврдње.

U pravu si za Vrhovni Sud, pomjesao sam to sa institucijom Ustavnog. Ali nije ni vazno.

To da sudstvo nije odredjeno politiko nije tacno, to ja ni ne trvrdim. Sjetices se da je tema razgovora bila razlika izmedju dviju opcija. Govorim ti da u zavisnosti od licnih prioriteta, ta razlika moze biti nebo i zemlja. Ta razlike je u mom slucaju manja jer ja ne marim za ideologiju ( jebi mi se i za abortus i prava pedera, i ni ilegalna emigracija mi nije prioritet), ali takodje postoji: primjeri su PO i ZO. Naveo si primjer ZO koje je bila Clintonova platforma usjpesno minirana od druge opcije i nije bilo pokrenuto sve do ovog momenta, kad je njegov opcija na vlasti. I posto imaju absolutnu vecinu, i proci ce. Da nije bilo Obame i ubjedljive pobjede Demokrata na izborima za Konges i Senat, odnosno da je pobijedio McCain ta prica nebi bila ponovo pokrenuta. Ja ne kazem da cemo dobit ZO Swedish style, ali cemo dobiti nekakvu univerzalnu platformu ZO subsidiranog od drzave, koje zasad uopste NEMA.

Takodje, da je McCain dobio, nebi bilo plana za povlacenje iz Iraka ( i ovaj je kilav, ali bolje nego nikakv), invazija na Iran vec bi bila u toku ( i ovako moze da se desi, ali nije primarna opcija) a ne bi bio plan za povlacenje iz Avganistana pripreman polaku u tisini, itd.itd.

Tacno je da iza Obama stoji finansikski sektor, koji je isto tako imao svoje ljude i kod McCain i sa te strane nema razlike. Ista Goldman Sahcs bulumenta i ovamo i onamo ( oni su slicni Jevrejima, they got all the bases covered; oh wait, they might be...). O tome imam dosta toga, kad dodjem kuci postavicu da procitas.

Ali reci da nema substativne razlike jednostavno nije tacna, barem u dijelu koji se mene dotice. Ne sumnjam da ako si bogatas Sorosevog tipa da ti puca kurac, odnosno da si vjerovatno kupio obe opcije pa ti je svejedno.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 11:07 pm

neprijateljska emigracija ::

Ali reci da nema substativne razlike jednostavno nije tacna, barem u dijelu koji se mene dotice. Ne sumnjam da ako si bogatas Sorosevog tipa da ti puca kurac, odnosno da si vjerovatno kupio obe opcije pa ti je svejedno.
Е, сад се разумемо.
Хоћеш да кажеш да између демократа и републиканаца постоји разлика коју ТИ осећаш, која утиче на твој живот.
Па што ниси одмах рекао?
Могао си да ми даш и пример, рецимо да на твој живот има утицај и ако одлучиш да уђеш у Бургер Кинг уместо у Мекић, иако је то све исто срање - пљеска к'о пљеска: у првом ћеш да добијеш Пепси, у другом Цоке.
А то је већ разлика!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Sep 10, 2009 11:25 pm

slawen ::
neprijateljska emigracija ::

Е, сад се разумемо.
Хоћеш да кажеш да између демократа и републиканаца постоји разлика коју ТИ осећаш, која утиче на твој живот.
Па што ниси одмах рекао?

Pa necu valjda da brinem Soroseve brige?

Могао си да ми даш и пример, рецимо да на твој живот има утицај и ако одлучиш да уђеш у Бургер Кинг уместо у Мекић, иако је то све исто срање - пљеска к'о пљеска: у првом ћеш да добијеш Пепси, у другом Цоке.
А то је већ разлика!

Evo ga opet, kao na onom fudbalskom razgovoru. Karikiranje koje nije na mjestu.

Nije ni cudo da nam se VJT od blage Hercegovke preobrazila u Warrior Princes. :arrow:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Sep 10, 2009 11:33 pm

Блага Херцеговка?
Да ниси и ти пио какао?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Sub Sep 26, 2009 5:44 am

Feel Good Friday. Mozda ipak i bude.

O cemu se radi?

Moj "nejaki Uros" iz proslih predsjednickih izbora, Ron Paul, vec jedno duze vrijeme lobira da se progura zakon o oduzimanju apsolutne nezavisnosti americke centralne banke. Mic po mic, nakupio je dovoljno podrske da moze da prodju u oba doma.

Toliko je para nastampano kroz "Quantitative Easing" da je to vec zasmetalo i obicnom narodu, pa se i politicari malkice angazovali, a Fed se batrga.
-----------------------------------------------------------------------------
Fed’s Alvarez Says Audits Could Lead to Higher Rates (Update1)
Share | Email | Print | A A A

By Craig Torres and Scott Lanman

Sept. 25 (Bloomberg) -- Federal Reserve General Counsel Scott Alvarez said audits of monetary policy by the U.S. Congress could lead to higher interest rates and reduced confidence in central bank policy.

Congressional audits of monetary policy could “cause the markets and the public to lose confidence in the independence of the judgments of the Federal Reserve,” Alvarez told the House Financial Services Committee today in response to a question from Representative Dennis Moore, a Kansas Democrat. Alvarez said in his prepared remarks the audits would probably “chill” the central bank’s discussions on interest rates. - mamu ti lopovsku jebem, pa upravo zbog toga sto nemamo povjerenja i treba nam izmjena zakona

Fed Chairman Ben S. Bernanke and his colleagues are trying to persuade lawmakers not to pass legislation sponsored by Representative Ron Paul of Texas that would repeal the central bank’s immunity to audits of monetary policy. Fed officials used emergency powers to protect creditors of Bear Stearns Cos. and American International Group Inc. during the financial crisis, prompting congressional scrutiny.

“We don’t want to give the rest of the world or, more important, domestic investors the impression that we are somehow in a formal way injecting Congress into the setting of monetary policy,” said Representative Barney Frank, a Massachusetts Democrat and chairman of the committee. “That could have a very destabilizing effect.” - ovaj olinjali peder ( i bukvalano, ima nekih 65 godina i "domestic partnera") je jedan od onih koji je davao "politicku pozadinu" za stvaranje housing market bubble, i sad se ceshe gdje ga svrbi, a tek ce

Frank added that “a lot needs to be done” on Fed transparency and said that Congress can accomplish that without interfering with the independence of monetary policy decisions.

Remove Exemptions

Paul’s legislation would remove Fed exemptions from audits in four areas: transactions with foreign central banks; deliberations on monetary policy matters, including discount- window operations; transactions made under the direction of the Federal Open Market Committee; and communications and discussions between the Board, the reserve banks and staff.

Frank said he supports a delay in making some Fed information public, such as the securities it buys and sells, so it doesn’t have a “direct market effect.” Alvarez told Frank that the Fed is “giving serious consideration” to that idea and would be “happy to work with you on it.”

In an interview after the hearing, Paul said the audit powers in the bill may be altered to delay by three to six months releasing information on FOMC actions. The legislation is likely to be included in a broader Democratic package of financial-regulation changes in the House, he said.

‘Gentleman’s Agreement’

“It’s a gentleman’s agreement” with Frank, Paul said, adding that Frank fulfilled an earlier agreement to hold a hearing. “That doesn’t mean it will happen in the Senate,” even as prospects in the upper chamber are improving, Paul said.

In the hearing, Paul told Alvarez that the Fed had “failed” to stabilize interest rates, prices and employment, according to its mandate. “What we need is more oversight and more transparency rather than more authority to the Federal Reserve,” Paul said.

Alvarez said GAO audits of discount-window lending could reduce the effectiveness of “these facilities in promoting financial stability, maximum employment, and price stability.” The legislation could also “disrupt” the Fed’s relationships with foreign central banks, he said.

“Monetary policy independence prevents governments from succumbing to the temptation to use the central bank to fund budget deficits,” Alvarez said in his prepared testimony. “Financial markets likely would see the grant of audit authority to the GAO with respect to monetary policy as undermining the Federal Reserve’s independence.”

The legislation has 295 sponsors in the House, including every Republican member, Rachel Mills, a spokeswoman for Paul, said in an e-mail yesterday.

The Fed is facing other challenges by Congress, including a proposal to strip the central bank of its rule-writing power on some consumer financial products.

To contact the reporter on this story: Craig Torres in Washington at [You must be registered and logged in to see this link.]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve u svemu, nesto se kuva. Juce je i Paul Volcker prilicno iskritikovao trenutnog presdjednika Fed-a Bernakea, odnosno fiskalnu politiku i regulaciju koju (ne sprovode).

On mi je i jedina nada da ipak znaju sta rade. Stari Trilateralac i Rockefellerovac jos uvijek ima dobre vijuge.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Sub Sep 26, 2009 5:58 am

A inace tah predvidljivi spin i kukanje od strane Fed-a kako ce nadzor da ima efekt na povecanje kamatnih stopa je jedini lijek da se dolar nekako spasi. A svaki lijek je ujedno i otrov (To znate).

Naime, kad se podignu kamate to ce automatski da presalta ekonomiju iz druge brzine u prvu. Ako ne i u rikverc.

A to je kako stvari stoje neizbjezno, ali ne iz razloga koje ovi navode u svom spinu, vec zbog toga sto vise niko ni ne kupuje americki dug.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fed May Have to Hike Rates Before Need Is Clear: Warsh
Published: Friday, 25 Sep 2009 | 6:15 AM ET Text Size By: Reuters

The U.S. Federal Reserve may have to raise interest rates from their currently ultra-low setting near zero before the need to take action becomes obvious, Fed Board Governor Kevin Warsh said on Friday.

Warsh, in an op-ed published in the Wall Street Journal two days after the Fed left rates unchanged and declared the U.S. economic recovery under way, said the central bank was at "a critical transition period, of still unknown duration."

"I would hazard the view that prudent risk management indicates that policy likely will need to begin normalization before it is obvious that it is necessary, possibly with greater force than is customary," Warsh said.- citaj: dok se Vlasi ne dosjeti i dok nije prekasno

The Fed on Wednesday said that growth had resumed after a severe economic downturn, and Warsh echoed this line while emphasizing that inflation remained in check, allowing policy-makers to leave rates low while the recovery builds.

"Longer-term inflation expectations are stable, and economic conditions are likely to warrant exceptionally low levels of the federal-funds rate for an extended period," Warsh said, repeating the Fed's Wednesday policy statement.

CNBC.com
--------------------------------------------------------------------------------

He said financial markets could provide better forward-looking guides to the development of growth and price pressures than traditional economic data, and picked out asset prices and credit spreads as two important gauges.

U.S. stock markets are up 50 percent since March and credit spreads have narrowed.

In addition to cutting interest rates to the bone, the Fed pumped hundreds of billions of dollars into financial markets to prevent them from seizing up during last year's crisis, doubling the size of its balance sheet to over $2 trillion.

"Policy makers should acknowledge the heightened costs of policy error. The stakes are high, in part, because the policy accommodation that requires timely removal as the economy rebounds is substantial," Warsh said.

Critics fear that massive increases in liquidity represented in the boost in the size of the Fed's balance sheet could spark inflation as growth picks up steam.

The Fed has said it will exit from its massive monetary expansion to prevent inflation taking hold.

"Policy makers should continue to communicate as clearly as possible the guideposts, conditions and means by which extraordinary monetary accommodation will be unwound, including the removal of excess bank reserves," Warsh said.

Copyright 2009 Reuters

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Sub Okt 03, 2009 6:20 am

Evo da i ja docekam istinski Feel-Good Friday: odlucilo dati Olimpijadu u Rio, a ne u Chicago. Nakon svih bailouts, stimulusa, jos mi samo Olimpijada u dvoristu fali. K'o rupa u glavi.

Nek' trosi pare onaj ko ima.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Okt 03, 2009 9:43 pm

Паре, паре...
Пусте паре. И цигани имају паре, ал' немају образ.

Фил гуд фрајдеј код тебе је фил гуд сат'деј код мене.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Ned Okt 04, 2009 7:03 pm

slawen ::Паре, паре...
Пусте паре. И цигани имају паре, ал' немају образ.

Moram u ovom slucaju biti ozbiljan: grad, okrug i drzava su pred finansijskim kolapsom. Kakva crna Olimpijada, treba bankrotsvo sprecavati.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Okt 05, 2009 9:28 am

Како то град или држава банкротирају?
Миссим, сви причају о томе, а да ли се то икада заиста догодило.
Ја некако думам да је то немогуће.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Okt 22, 2009 4:02 am

slawen ::Како то град или држава банкротирају?

Itekako je moguce, pogledaj pod "Orange County".

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Okt 22, 2009 4:31 am

slawen ::Како то град или држава банкротирају?

Федерација БиХ. Ето ти примјера.
ВЈТ
Admin

Broj poruka : 1338

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Okt 22, 2009 7:01 am

Биће да сам ограничен претходним знањима: кад фирма банкротира (законски термин - стечај банкротством) то значи да је затварају, раднике отпуштају, а имовину распродају да добивено поделе повериоцима сразмерно њиховим потраживањима.

Зар су продали парче Калифорније? Коме? (намерно исто то не питам за тзв. БиХ, 'оћу расправу да одржим на нивоЈу)
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Čet Okt 22, 2009 7:07 am

slawen ::Биће да сам ограничен претходним знањима: кад фирма банкротира (законски термин - стечај банкротством) то значи да је затварају, раднике отпуштају, а имовину распродају да добивено поделе повериоцима сразмерно њиховим потраживањима.

Odnosno prema redoslijedu prvenstva ( barem ovdje), koji se utvrdjuje na sudu. Orange County nije imao znacajnu imovinu koju je mogao rasprodati, tako da se sve to svelo na gubitak povjerilaca.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Okt 22, 2009 7:32 am

Али није престао да постоји!

Јој, разлике...

.... драстићне.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Okt 22, 2009 1:58 pm

Рекла сам ФБиХ, не БиХ. ФБиХ је један ентитет. Добро. Биће да банкрот фирми и банкрот држава на повлачи исте посљедице. Мада би мени било драго да су Федерацију затворили, људе отпустили, а имовину продали. Их, па то је сценарио из бајке.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Okt 22, 2009 3:49 pm

врло_јак_тим ::Рекла сам ФБиХ, не БиХ. ФБиХ је један ентитет. Добро. Биће да банкрот фирми и банкрот држава на повлачи исте посљедице. Мада би мени било драго да су Федерацију затворили, људе отпустили, а имовину продали. Их, па то је сценарио из бајке.

Међуредни читач.
Штета што звучи као нека пољопривредна машина.

Бајдвеј, не разумем се у ијекавицИ (што би рек'о Воки Костић; али он каже и медецина), али зар се каже/пише посљедице?
Није послиједице?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Čet Okt 22, 2009 5:52 pm

Посљедица, сљедећи... Није послиједица нити слиједеће. То када имаш слух за ијекавски, онда и када изговориш, ово прво је баш рогобатно, а ово друго - годинама сам мислила да би ипак требало да је слиједећи, али то је од глагола слиједити, па онај неки облик, сад сам му заборавила нази (глаголски придјев, ја мислим) "Слиједећи упутства...". Капиш?
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  neprijateljska emigracija taj Pet Okt 23, 2009 3:35 am

slawen ::Али није престао да постоји!

Јој, разлике...

.... драстићне.

Niko ni nije tvrdio suprotno. Pitao si da li je moguce da municipality bankrotira i ja sam ti dao primjer. Dakako da je to kostalo i povjerioce i stanovnike Orange Co., samo nije rezultirao disolucijom okruga.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Pet Okt 23, 2009 4:33 am

Исти случај као са Федерацијом (можете је звати и Педерација, ако вам боље звучи). Најебали су се кеве људима, одмах су изгласали сто хиљада неких закона по којима си морао да поново региструјеш фирму, да пререгиструјеш апотеку, да платиш ово или оно и, јел... А добро, код нас се право стање ионако не може мјерити све док су окупатори још ту.
ВЈТ
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics