Живела Србија!

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Живела Србија!

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 30, 2011 2:59 pm

A Bajfordu se, kao i svima ostalima koju putuju u ili se nastanjuju (!) po zemljama u kojima, kao ovo sad u Egiptu, samo jednog dana otkrijes da ti je hotel okruzen ruljom koja mase macetama, puca, pljacka, da nema soka od narandze i da gori nekoliko susednih zgrada - ne mogu cudom nacuditi.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 30, 2011 3:09 pm

Он је сирома последњи прави изданак Британског царства који нас је запануо.
Пошао човек у освајање џунгле.
У мисију, међ дивљаке.
Довде је имао пара. Да су хтели џаба да га возе даље, вероватно би Невен направио Турцима.

Са Турцима би гарант боље прошао...
slawen

Broj poruka : 5758
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 30, 2011 3:36 pm

Mislis nesto kao Larry od Arabije, taj rad?

Ma on bre covek em ozenio nasu em tu radi 30-40 godina a jos ni drzavljanin niti doprinose/penzijsko-invalidsko ne moze da oposli. Niti to izgleda uopste moze u toj nakazi od zemlje, ono sistemski, izgleda. BoTa mu i za drzavljanstvo sredio tek pre 5 godina.

Ima sjajan clanak u novom "Pancevcu" (mrzi me sad da trazim) gde novinar pominje slucaj zene iz neke od baltickih republika koja se pre 15 godina udala za naseg glavonju, izrodila mu 3 cerke ali koja svejedno "od svoje male plate" mora svakog meseca da produzava nekakav posetilacki status, sta li.

I jos isti novinar, u istom clanku, pominje i slucaj porodice izbeglica od "Oluje", cija jedna od dve cerke-bliznakinje od 17 godina nije ko zna cijom greskom upisana u bilo kakve knjige ovde dok ona druga ima i srbski pasos, licnu kartu, zdravstvenu knjizicu itd. Da ironija bude veca, tim istim roditeljima se rodi jos jedan par bliznakinja od kojih jednoj srbska birokratija pogresno po nekim knjigama sprovede dal' ime ili prezime, slagacu te sad, pa sad pored mrtve trke sa srbskim vlastima oko ove sto bi da se, kao sav normalan svet, uskoro upise na fakultet, moraju da ratuju i oko ove netom rodjene. Srbija.

ZIVELA!

O tome ja pricam.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 30, 2011 4:03 pm

Да, да, само сам покушао да објасним његове ирационалне мотиве да допеја у Србију.

Ево, баш се нешто убијам у мали мозак са овим:
"So as we are thinking about the "reasonable person," it is important to distinguish her from her cousin, the "rational person." The rational person may or may not take the interests of others into account. To be a reasonable person, however, is to consider the interests or viewpoints of others--to give them their proper due."

А онда ће "them" да му узврате.... као Ана.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Jan 30, 2011 11:42 pm

"splitted"?

Hmmm.

Jel' mozes da pitas drugove iz odrzavanja/zajednickih poslova da nama, recimo, podignu limit na 8 miliona (pa onda i 4 milijarde) poruka po temi i ako bi potom bili ljubazni da u skladu za novim kolektivnim ugovorom sastave temu u jedno ("ponovo ces biti cela")?
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pon Jan 31, 2011 8:20 am

8М... 4В.... јеси вид'о болесника?

Није ни чудо да им треба толико порука.
ИТ пипл... Већ су брже - боље наш проблем означили са "солвед" и закључали тхреад.
Мора да су Индијци. Човече, резонују к'о србска полиција.

Пробаћу касније из почетка.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pon Jan 31, 2011 3:32 pm

Video.

I jos sve kao da nam ucine.

Misssim....
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Feb 01, 2011 12:18 am

Tri sindikata prosvetnih radnika spremna su da štrajkuju i mesec dana ukoliko za to bude potrebe.

rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
Није шала издржати толико!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Uto Feb 01, 2011 12:39 am

"Daco, care, ne daj pare!" rofl
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 02, 2011 1:39 pm

Значи, брате, живела!
Разговарам јутрос са човеком који је 16 година био генерални ТЕ Костолац. Сада у пензији, али прати материју, па реч по реч о овоме у Колубари, каже било је тога и у Костолцу, он сирома 'тео ал' није могао да спречи, па о великим парама, енергетици, руском дилу са БП око Северног пола (и Русији итселф: више воли руско говно него americаn pie) и о свецкој кризи изазваној нестанком енергената, ја почех како се око тога рат (и то константан) води ево 50 година, а тек ће да буде, кад ће он мртав 'ладан како нема од та посла ниша, јер ће сигурно да пронађу неки нови извор неке нове енергије, начин да улове Теслине зраке помоћу собне антене, у ствари, имају то већ сад спремно, само нафтни и други лобији не дају да се почне коришћење тог чуда због себичних интереса....

Значи...

Ево, не померио се ако и мрвицу преувеличавам.
Шеснаест година!
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 02, 2011 6:20 pm

Classic.

Nisam stigao da upratim (ili sam zaboravio?): sta je to bilo u Kolubari?

A "znaci" se izgovara sa "c" kao "cenifa".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Feb 02, 2011 8:07 pm

Знаћи, меко "ч"?
Ма, покренуло опет неку акцију спроћу корупције & криминала (тачније, против Коштунице; затварају све рупе, па и оне давно пресушене, то је так' знаковито), па открило како су good old guys у том електроенергетском гиганту који је био од пресудног значаја онда кад смо обалили Слоба* задњих година грдне паре покрали тако што су којекаквим уговорима ангажирали приватне подизвођаче, да не кажем коооперанте и њихову механизацију да им копају угаљ & јаловину, па им зли приватници фактурисали и бо'ме наплатили, на пример, да су ти њихови багери радили 24/7/365, ал' земља била тврда, па нису могли да ископају ударничких неколико милијуна кубика, већ само мало, па постали сумњиви органима реда и тај и тому сличан рад.

*с овим у вези је и преотварање случаја из новембра 2000-те "несталог", па нетом утопљеног судије Окружног суда у Београду који је одбио да донесе решење о одређивању притвора Тадићу и Човићу који су подбуњивали рударе у Колубари пред пети октобар, као и резрекшн поменутог гос-н Небојше у Утиску Неђеље ономад.
Можда поново потегну и Хамовић/Лазаревић стори, премда сумњам, јер је то Г17 - Александар Вучић/Тома Николић ресор; ипак, пошто је Томица (Милосављевић) поднео оставку....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Feb 02, 2011 9:09 pm

Da, daa, Kostunica. Da znas da sam to pomislio pre neki dan, mada iskren da budem i ne pratim zbivanja vise, kada sam na nekom saItu video da je Aco Tomic saslusavan ili davao izjavu dal' policiji dal' (u) sudu na okolnost Mladica & jataka.

How're we gonna kick it? Gonna kick it root down.

A nesretni sudija koga su 2000. zapali svi ti slucajevi ubijenih ministara (i to obrane - bugarski kanal za sverc oruzja ministru dosao glave), vojskovodja, izbornih kradja pa i to sa gibanjima u Kolubari je moj ljubimac; mozda si vec do sad primetio da ja s vremena na vreme potegnem tu pricu.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Čet Feb 03, 2011 6:47 am

Sad se nesto setih: 16 godina - to su ti 4 mandata, burazeru. I to kao generalni. Pre toga je sigurno bio tehnicki ili tako nesto bar jedno 2. I po stan za svaki od mandata, il' bar tu negde. Missim...

A secas se recimo s pocetka osamdesetih mrmorenja o tome da ne bi trebalo dozvoliti vise od 2 mandata inokosnim poslovodnim organima? To valjda nije imalo zakonsku snagu pa se ignorisalo onoliko. Ili se likovi rotirali iz jedne u drugu firmu, gde vec imadose dosta firmi, kao na priliku u mom gradu. I od svake po "kadrovski" stan. Missim...
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 03, 2011 8:24 am

Kaко о њему пишу елдепаши, он је у једном тренутку примао две плате и пензију.
Што је било ништа, како ми сам каже у разговору, јер "Од плате се не можеш обогатити; ја сам лично имао огромну плату (ваљда мисли на ону у ТЕ), али опет од свега ништа, док они који су били испод мене, са мањим примањима, одједном су успешни бизнисмени, паметни, способни..."
Журим сад на суд (поранио, зору преварио), али ћу се вратити тематици.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Čet Feb 03, 2011 12:22 pm

И у смрти - ЖИВЕЛА!

JP Gradska groblja Kragujevac moraće da plati dva miliona dinara zbog zloupotrebe dominantnog položaja na tržištu, odlučila je Komisija za zaštitu konkurencije.
To je prva novčana kazna zbog kršenja propisa iz oblasti monopola za neko državno ili javno preduzeće.
Kragujevačko javno preduzeće kažnjeno je po tužbi privatnih kamenorezaca iz Kragujevca iz 2010. godine, čiji nadgrobni spomenici nisu mogli da se nađu na kragujevačkom groblju.
Komisija je utvrdila da je JP Gradska groblja iz Kragujevca zloupotrebljavalo dominantan položaj na tržištu tako što je uslovljavalo grobna mesta time da ovo preduzeće istovremeno radi i nadgrobni spomenik.
Tako su privatni kamenoresci praktično ostali bez posla, a građani u tako teškim trenucima bili prinuđeni da, kako bi dobili grobno mesto, izradu nadgrobnog spomenika povere Gradskom groblju.
Kragujevčkom preduzeću, poznatom i po tome što se nekada na njegovom čelu nalazio današnji lider Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić, ostaje mogućnost tužbe protiv odluke komisije.
Direktor JKP Gradska groblja Dragan Radović kaže da će podneti žalbu i dodaje da je „odluka komisije sramna“.
"Mi nikoga ne uslovljavamo da mora da kupi spomenik od nas, ali postoji praksa da ljudi, kroz posebne zahteve, koji preko reda hoće da dobiju grobno mesto na željenoj lokaciji, budu uslovljeni da za uzvrat spomenik prave u našoj firmi", kaže Radović.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Pet Feb 04, 2011 5:25 am

Trifecta!

Eros & Tanatos ("Zivela..." i groblje), Wu-Tang Clan (self-evident) i "...forcibly entering the stream of commerce" opus.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Pet Feb 04, 2011 8:22 am

"Mи никога не условљавамо, али постоји пракса да купац буде условљен, ако хоће преко реда, па још парцелу по ибору!"

Тог Радовића познајем одлично (к'о злу пару), само још нисам начисто (сам са собом) како да на то искуство гледам, као на успех своје врлине или своју глупост и неспособност.
Мораћу ТО једном да испричам, па куд пукло.

Само да натукнем, лик је почео као металостругар у Индустрији техничких и галових ланаца "Филип Кљајић", деведесетих је продавао испод мантила скривене цигарете "на бокс и комад" испред Женског пијаца, после тога приступио ДСС-у где се успео све до постпетооктобарског положаја председника градског одбора те странке, ту завршио економски факултет и одатле отишао на место директора градских гробаља, баш некако у исто време кад је његова партија погубила све одборничке мандате у Скупштини града, сва места у управним и надзорним одборима и све остале функције у граду, сем његове (па су га због тога оптуживали за издају и трговину испод жита са демократама и сеоским кметом Верком).
Оженио је венчану куму своје прве жене ("Па зар кумицу, идиоте!") и забио нож у леђа свакоме ко је стајао у реду испред њега - било би смешно и чак симпатично да није у питању такав оберсељак, зато може да буде само одвратно.
Но, као што рекох, навратићу се једном.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Feb 06, 2011 10:58 am

Новости из прошлости clickme

Занимљив је сажетак, да не кажем закључак истраживача clickme .

Занимљиво је и да је истраживање радио Стратеџик маркетинг оног Богосављева, па им ништа не верујем.

На пример, већ код првог питања (да ли вас интересује историја) са много је одговорило 22%, а са веома много 7% испитаника, док су не нарочито рекли њих 60% и ни мало још 12%.
У сажетку Стратеџик маркетинга сумарно су са ДА одговорили 22% + 7% = 28%, а са НЕ 60% + 12% = 71%.

Миссим...

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Feb 06, 2011 11:13 am

Мада је ОВО clickme прејако:

Ко је био Мартин Лутер?

- вођа црначког покрета у Америци 42%
- покретач протестантизма 29%
- не зна 21%
- ренесансни уметник 5%
- римски папа 3%

Сума сумарум 100% Србија.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Feb 06, 2011 11:46 am

Ал' што то (Србија) зна да изненади човека, па то је чудо једно.
Ономад сам писао овде о знаменитим србским железницама и како човек може лако да се упропасти ако се макар и подсвесно ослони на њих, те о потпуном одсуству (било каквих, а камоли тачних и правовремених) информација (почевши in vivo, од шалтерских службеница/ка, па све до званичног сајта) о застојима, закашњењима и искакању возова из шина као редовним појавама на српској железничарској сцени, па ми је за тренутак пало на памет да бих могао да им продам идеју да свакоме купцу карте (бар за међународне возове) опционо (значи, ако човек 'оће) шаљу на мобилнег СМС са обавештењима о кашњењу и сл.
Па се сетих где живим и кажем сам себи која си ти непоправљива будала, кад на то трошиш време и мозак.

Кад оно - то већ постоји!
Ено на сајту Железница Србије, у рубрици ред вожње, постоји и та опција са СМС-ом, са све обавештавањима о кашњењу.

Додуше, занима ме како онда, кад је теретњак искочио из шина и појеб'о им 3 км пруге (које нису могли да покрпе после тога 15 дана) нико није на железници знао да се то десило, нико није знао да каже ни речи о двоипосатном чекању у Бешкој, као ни о пребацивању путника одатле минибусевима у НС где су "хватали" други воз до Суботице, па тамо ако их сачека мађарски....
Нити је ишта о томе писало на њиховом сајту.
А знаће све то да напишу СМС-ом.

Мора да користе smartphones.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Feb 06, 2011 12:03 pm

Jel' to ono sa odvajanjem muskaraca?

Pa nisu ludi vise da to rade pred kamerama (ili da objavljuju SMS-om).
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Ned Feb 06, 2011 12:11 pm

Ej, ovo je sjajno, ovo sa istorijom.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole