Knjige, internet, filmovi, part 6

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Knjige, internet, filmovi, part 6

Počalji  slawen taj Pet Jan 14, 2011 9:37 pm

Tражио сам сад на Јутјубу оне старе неме филмове у којима се два бизгова такмиче ко ће пре секиром да исцепка клавир у дрва за потпалу.
Док раја навија.
Грејт депрешн, јел' тако беше?

Зна ли ко где то има да се види (сем у Кинотеци)?
slawen

Broj poruka : 5766
Datum upisa : 11.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Re: Knjige, internet, filmovi, part 6

Počalji  slawen taj Pet Jan 14, 2011 10:42 pm

Mислио сам да је "Дан независности" најглупљи филм катастрофе икад снимљен & емитован на нашој телевизији.
Авај, на Б92 управо приказују "Удар".
Толико је идиотски да не могу да искључим ТВ.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 10:30 am

Тачно сам знао да се нешто иза брда ваља, кад сам оно писао о филму Соушијал нетворк; пуне су новине прича о поништавању нагодбе и новом суђењу са Винклвосовима. Тада сам се питао да ли је могуће да су толико пукли (а јесу, као и свака пирамида). Истовремено, док Мајспејс (који је у филму означен као "препишан") отпушта 47% запослених, као неки као Руси улазе са не знам колико пара да би испало да је вредност Фејса 50 милијарди и то отвара простор да се стара прича о манипулисању са ценама акција реанимира.

Сам филм је сјајно сугестиван, он наравно нема никакву интенцију да утиче на озбиљне људе који су у самој игри, већ да створи одређено критично расположење међ' масама којима је сервиран (зашто? па на тој маси почива читава конструкција Фејса и осталих фејсева), па чак и ноторно блесави Тајм каже: The spat has long been played out in court and in 2009's The Social Network, which reduce the Winklevi to pompous Ivy dweebs, while current headlines suggest the suit is finally at an end.

У тренутку кад је очигледно да су судије федералних судова јасно партијски подељене по питању примене/суспензије Хелткера, и када је (мени само кроз медије, не знам како је на терену) видљива веома опасна ћутљива међукласна напетост високог интензитета (уосталом, откуд толико простора Сари Пејлин, уколико се стварно не жели одвући камара тејлеса од епицента стварања критичне масе; то је таква сорта која би са истоветном глупошћу и марљивошћу кидисала и за комунистичке, и за фашистичке, па и за "демократске" "идеале"), није ни мало наивно очекивати да ће неки $50 bn бизнис остати по страни од свега.
Башка силан безбедоносно/информативни аспект те њихове "мреже".
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 12:15 pm

Е, сад, можда сам ја суревњив према Фејсбуку зато што ме тамо нема (тачније, направио сам био налог кад је пиле основало Покрет спроћу фијатизације нашег језика - ха, како сам елегантно избегао проблем једначења по звучности у оном присвојном придеву - да бих могао да видим о чему се ради, али сам после изгубио пасворд; за разлику од лозинке овде, које сам се надљудским умним напорима и уз помоћ специјалне мисаон технике сетио, pass за Фејсбук ми није значио ништа, тако...), или зато што не бих имао ни једног пријатеља, чак и да се пријавим, али изгледа да нисам усамљен: малопре гледам данашњи Дејли телеграф (о Боновим милијунима у Фејсу и како су јоште нарасли ГС + руском докапитализацијом) и има тамо неких људи који такође осећају бабл....
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sub Jan 15, 2011 12:17 pm

Уосталом, то је (бабловање) постало изгледа легитиман начин прављења енормних пара ових дана, не више изузетак већ par excellence правило... Како бре да се уденемо у то? Какав ја мехур (осим мокраћног) да понудим свету?
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Ned Jan 16, 2011 2:41 am

Добили сте пошту!*

My best wishes to you!

I am Marina 21y.o
I am looking for man to have a strong family.
And you?

Hi, Marina, I'm Slawen. I'm not looking for man to have a strong family.

* Мег Рајан и Том Хенкс
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 7:38 pm

SACRAMENTO, Calif. -- State workers cross back and forth between two large Department of Motor Vehicles buildings that straddle 24th Street in Sacramento's Curtis Park neighborhood. As they do, a security guard wearing a safety vest holds up a large stop sign and brings traffic to a halt.

[You must be registered and logged in to see this link.]
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 7:39 pm

Миссим, шта ти је брига за човека...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Uto Jan 18, 2011 8:18 pm

И једна лијепа вијест! Curb Your Enthusiasm is back in 2011!!! Лери у Њујорку. Фактички, Seinfeld meets Curb. Ах, без Лерија је мој живот врло празан. cheers

Admin

Broj poruka : 1339

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 11:18 pm

Нешто гледам ово око стогодишњице Регановог рођења, Ненсино "You are lefty." и сад препуцавање преко Ронове књиге, па се мислим, да је Мајкл којим случајем Мишел - био би гарант прва жена прецедник.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 11:33 pm

Matt Taibbi: The Crying Shame of John Boehner
He's a lazy, double-talking shill for corporate interests. So how's he going to fare with the Tea Party?

Погледао сам у Бенсону шта му је то shill - помоћник варалици на картама.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 11:39 pm

Bubble Ball is a classic physics game that requires players to place metal and wooden planks strategically so that when a ball is released, it will ricochet to the finish line. Since the game debuted on December 29, its popularity has exploded. So far, Bubble Ball boasts over 1.5 million downloads. And last week, the game catapulted to the #1 spot in the app store's top free games list, ousting the wildly popular Angry Birds from its throne.

Nay, who made his first website in third grade, experimented with a few different programs and programming languages before settling on creating the game in Ansca Mobile's Corona, a software developer's kit, and learning Lua, the programming language it uses. By the time he completed the app, Nay had written over 4,000 lines of code.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Uto Jan 18, 2011 11:40 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ал' му се по слици види да није срећно дете.
Да га вероватно притискају родитељи.
Да се не храни здраво.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 19, 2011 12:42 am

A ja bih dodao da, kao i dosta belaca iz middle Amerike kao i onih sa krajnjeg zapada, ima i Native American ancestry, a na sta su dosta ponosni. A jeste trippy, priznajem. Radio sam za dvojicu takvih koji su klejmovali something like 1/16 Indian blood i bas su bili ponosni na to. A jeste, kazem, pravo trippy.
Hate mail

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 27.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 12:47 am

Приметио сам ја ту чудну црту по манијакалном усвајању домородачких топонима у свој (енглески?) језик.
И то не само индијанских, већ гдегод да оду и остану (с тим што још нису почели да припајају Америци територије по Африци, Азији...).
Кажем чудну, а то је можда основа американизма: разноликост на англосаксонски начин.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

rofl rofl rofl rofl
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 19, 2011 1:12 am

Da, tako je. Manhattan, Weehawken, Hoboken, Massapequa, pa i ovde vec pominjani Masacusets(ki tehnoloski instutut). Kultura. Kompajlera, sto bi rekla jedna od mojih nastavnica engleskog iz OS "Jovan Jovanovic Zmaj". Ti nastavnici engleskog su najkvalitetniji kadar koji uopste radi - bar u moje vreme, 1979.-1987. - po osnovnim skolama; em zavrsili ceo fakultet em, proveli godinu-dve u Londonu (i ova glavna I sve koje su dolazile na zamenu dok je ova izvodila par trudnoca). Ovde okolo NYC erije, sto nije englesko, nemacko, holandsko ili keltsko u sirem smislu (irsko, skotsko) to je indijansko, missim od toponima. U tzv. Kanadi je isto. U Australiji isto usvajaju aboriginal toponime. Ne znam za New Zealand, ali opkladio bih se. Kompajleri... Od Nemaca, Norvezana i Frizijaca jezik, od francuskih Normana (danski Vikinzi zapravo) umeksavanje saksonska govora, deo prava i administraciju, od Kelta muziku i folklor, od Rima crkvu i dalje ne mogu da se setim.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 19, 2011 1:16 am

Oh, yeah: od Zidova banking i central banking sistem. A match made in Heaven; or Hell.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:18 am

Од Рима и право, нарочито процесно (формуларни поступак), језик, писмо и ко зна шта још све уза оно мало времена док се лукави Латини нису повукли из Британије.
Данијел Де Фо (кажу да је оно "Де" додао сам) је за Енглеску говорио да је сметлиште народа.

slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:19 am

Galileo, the seven-year-old program aimed at building a system of 30 orbiting civilian satellites for Europe by 2014, is “a stupid idea” that will only replicate what GPS satellites already provide, Mr. Smutny is said to have told the diplomats. He added that Galileo was “a waste of E.U. taxpayers’ money championed by French interests.”

Galileo is a 3.4 billion euro (or $4.5 billion) project conceived as Europe’s answer to the United States’ system of navigation satellites. (The European Commission said on Tuesday that the program would need an additional 1.9 billion euros to become operational, Reuters reported from Brussels.)

Mr. Smutny vented his frustration with France, which he accused of actively trying to co-opt German industrial innovation for its own purposes, according to the cables.

“France is the evil empire stealing technology and Germany knows this,” Mr. Smutny told American diplomats, according to the WikiLeaks document published in Aftenposten. But, he said, Germany’s decentralized government was not willing to do much about it. French espionage of intellectual property rights is so bad, he told the diplomats, that the total damage done to the German economy is probably greater than that inflicted by China or Russia.

Мистер Смутни...
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:23 am

Сад нешто гледам, можда сам за онај "разделник за упаљач за цигарете у колима" (слика нешто повише) морао да отворим нову тему.
Коме ли је то пало на памет?
Као, кад хоће и возач и сувозач истовремено да упале по цигару, а да се не додају са једним упаљачем....

Shocked
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 19, 2011 1:33 am

Zar im nije rimsko pravo hrupilo posle 1066.?

Rimska civilizacija je odumrlo skoro istodobno sa izvlacenjem rimske armije i drzave sa tog prostora.

Kada su Germani imigracijom i outright invazijom i vojnim upadom osvojili taj teren od 4-5. veka AD oni su naprosto poubijali sve "Vlahe" (Wales, Wallonien, etc.) - romanizirani keltski stratum ili ih ogromnim nametima za zenidbe, nesto kao 20x vecim od takse koji bi Saxon muskarac placao iskljucili iz gene pool-a. Citao sam neku studiju o tome kako danas, 1500+ godina kasnije, vise od 2/3 engleskih muskaraca ima cisto "German genes".
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  slawen taj Sre Jan 19, 2011 1:59 am

Не, тај формуларни поступак је после раног, легисакционог поступка (забране самопомоћи) први озбиљни стадијум у развоју процесног права, које је наставило да се развија и после римског напуштања Британије, до екстраординарног.
Отуда потичу и разлике између комонвелт и континенталног поступка.

Једанаести век - тада је већ рецепција римског права у питању, а не непосредни утицаји.
slawen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  Hate mail taj Sre Jan 19, 2011 4:25 am

O, kako bih voleo da se Nemacka opet probudi i postroji lenji, zlikovacki, lopovski, neuredni, prevarantski, sikofantski, levantski, nevaspitani, nadrkani, self-righteous svet idiota, passive-aggressive subsposobnih prznica i onanista koji zive kod majki do 50. godine.
Hate mail

Nazad na vrh Ići dole

Počalji  ВЈТ taj Sre Jan 19, 2011 5:22 am

:cough:twat:cough:

Admin

Broj poruka : 1339

Nazad na vrh Ići dole